O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Nejen duše

CHLEBA NEBO BUCHTA? NEBO CO VLASTNĚ? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 18 leden 2021
Bylo to přesně podle receptu. Kvásek z droždí, cukru, mlíka, mi nejen krásně vykvetl, ale bohatě přetekl. Měl jsem teda vyhráno a byl jsem na sebe pyšnej, protože recepis říká, že když se vyvede kvásek, tak pak už to je srandička pro blbečky. Pak už to totiž jde ancvaj:
 
DOMÁCÍ VEKA OD FLORENTÝNY PDF Tisk E-mail
Neděle, 20 prosinec 2020
Těsto na veku i na rohlíky obsahuje celkem dost tekutiny, takže jakmile ho začnete zadělávat, pomyslíte si něco o tom, že z tohoto poměru surovin nikdy nemůže vzniknout tvárné těsto. Vydržte minutu nebo dvě hníst těsto v robotu a hned toto tvrzení odvoláte; mouka tekutinu nasaje, hnětením se to ještě podpoří a celá mísa robota se během hnětení vyčistí. Mouku přidejte, pouze pokud by těsto i po 10 minutách hnětení vypadalo příliš mokré a lepivé a ulpívalo na stěnách nádoby.
 
TO TĚSTO NA MNE DIVNĚ KOUKÁ! PDF Tisk E-mail
Úterý, 08 prosinec 2020
Listopad je za námi, začal advent a většině z nás místo klidného rozjímání a tichého těšení se na Vánoce začíná etapa plná obrovských příprav. A tak není divu, že mi  začal v hlavě blikat majáček, že bych měla fofrem upéct perníčky, aby se do Vánoc stačily rozležet, jak mi radívala babička.
 
JEDNODUCHÁ ZEMLBÁBA, JAK SE DĚLÁVALA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 07 prosinec 2020
Výsledek obrázku pro Děložní myomNastal čas plný vůní vánočního cukroví. Peče každý, kdo jen trochu může. Dámy se trumfují množstvím druhů, tvrdě trestají "ukrádání", protože přeci cukroví se má jíst až po Vánocích, pak je to jednak uleželé, a taky je to ten správný čas, jak si tu báječnou a vzácnou pohodu ještě prodloužit. Taky se pečou vánočky...
 
ŠKUBNĚTE SI, PŘÁTELÉ :- ))) PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 prosinec 2020
Toto jídlo bylo donedávna velmi populární a pro sladkou chuť oblíbené hlavně mezi dětmi. Zřejmě proto vznikl v České televizi známý večerníček Káťa a Škubánek. Škubánky bývaly běžnou součástí jídelníčků ve školkách i v závodních kuchyních. Před cca 100 lety běžně patřily škubánky do znalostní výbavy každé dobré české hospodyně.
 
JEDEN Z MNOHA RECEPTŮ NA: PDF Tisk E-mail
Pátek, 30 říjen 2020
NA CHLÉB NÁŠ VEZDEJŠÍ ... no, už nám ho nikdo nedá dnes ani jindy, takže si ho upečem! Já to zkoušela už mnohokrát. Některý recept byl super, jiný se mi nepovedl, další byl moc složitý.. Taky mám pekárnu. To je taková super jistota. Nasypu, zaleju, nastavim - a za čtyři hodiny už je hotovo... No, Ale tenhle Francouz mne velmi zaujal... Nemyslím tím jen, že je zrzek, protože mně se všichni rezounci děsně líbí, ale zaujal mne i tou úžasnou láskou a precizností, jak chlebíček dělá. A - má tam plno zajímavých fíglů...
 
TVAROH A KNEDLÍKY PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 říjen 2020
Ne nadarmo se tvarohu říká bílé zlato. Je tradiční mléčný výrobek s velmi dlouhou historií. Má mléčně smetanovou chuť, bílou barvu a jemně krémovitou chuť anebo naopak hrudkovitou konzistenci. Vzniká vysrážením bílkoviny mléka pomocí kulturních mikroorganismů, popř. enzymů. Už z tohoto popisu je zřejmé, že se jedná o zcela přírodní potravinu. Jednou z plnohodnotných bílkovin obsažených v tvarohu je kasein, který pozitivně působí na ochranu jaterních buněk, ovlivňuje růst člověka a podporuje i mozkovou činnost.
 
CHIMICHURRI - LAHODA S LEGRAČNÍM NÁZVEM PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 říjen 2020
Pravé chimichurri pochází z Argentiny, takže v našich zeměpisných šířkách může žít spousta takových, kdo vůbec netuší, s čím mají tu čest. Čest je slovo, které bych podtrhla. Mít v kuchyni chimichurri by skutečně mělo být předmětem opravdového vděku, protože kdo ho jednou ochutná, nemůže přestat, a sklání se mu v podstatě neustále. Pravé argentinské chimichurri je obyčejné ochucovadlo z petrželové nati, česneku a chilli papriček, smíchaných s olejem a trochou octa. Na první pohled se jedná o zcela tuctové suroviny, nikoli o dalekou exotiku.
 
FIZULE, TO JE MOJE!!! PDF Tisk E-mail
Neděle, 11 říjen 2020
Fazole jsou jedním z hlavních zdrojů rostlinných bílkovin, obsahují také zdravé tuky, mnoho vlákniny a vitamínů – zejména skupiny B, vitamín E a kyselinu listovou. Bohatě jsou zastoupeny také minerální látky – draslík, hořčík, měď, vápník, zinek a železo. Pokud jste ještě neobjevili kouzlo luštěninových pomazánek, tak zkuste třeba tuto z červených fazolí a vajec. Skvělá je i na topinkách. A HLAVNĚ - DĚSNĚ RYCHLÁ A DOBRÁ!
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 13 z 487
[CNW:Counter]