O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


DVOJENEC PRESIDENTA
Téma
Úterý, 19 duben 2022
Zajímavosti z dob vzdálených:  Z filmu »Jára Cimrman ležící, spící« jistě znáte případ jistého Macháně, který pracoval jako dvojník císaře Františka Josefa. Článek z roku 1899 vám ale představí reálné zážitky policisty, který díky své podobnosti s tehdejším prezidentem USA MacKinleyem skutečně fungoval jako jeho dvojník. 
 
DVA VE VLAKU
Zážitky
Úterý, 19 duben 2022
Já se vlastně nedivím, že chlapi s ženskejma nemůžou bejt. Sednu do vlaku, přisedne pani s pánem, řekla bych tak po zlatý svatbě. A pani celou cestu jede. A pořád něco... „Kolik je hodin? Ježiš. Kdyby ses tak necoural. Seš pomalej. Ty nemáš kapesník? Jak to, že nemáš kapesník? Já se ti nemůžu vo všechno starat. Řídit ti celej život. To nejde.”
 
PÁN GAUČE A POLŠTÁŘŮ
Fauna a flora
Středa, 13 duben 2022

Manželka se pokoušela dceři vysvětlit, proč v tmavém oblečení je na slunci větší horko než v oblečení světlém. Bohužel, nachází-li se v šuplíku nadepsaném "Znalosti z fyziky" prázdno, těžko se z něj bere. "Na mě se nekoukej," řekl jsem jí, když pohledem hledala záchranu. Já šuplík s nápisem "Znalosti z fyziky" ani nemám. To však dítěti nevysvětlíte. Ba co víc, nesmíte mu to ani přiznat. Rychle by se vám to vrátilo při výtkách za špatnou známku ve škole.

 
ČÍ JE TA VÁLKA?
Diskuze
Středa, 13 duben 2022
Tomáš HouškaJe zvláštní sledovat, jakým způsobem válka na Ukrajině vyostřila některé názorové zlomy ve společnosti. Na jednu stranu mám pocit, že většina společnosti našla ve snaze pomoci Ukrajincům společnou vlnu, souznění a euforii, jakou jsme prožívali naposled tak napřelomu 1989-1990. Ale pak je také zajímavé vidět, jak se určitý díl lidí zabarikádoval v pozici „Nic nám do toho není, a pro nás taky nikdo prstem nehne“. A tak si dovolim to komentovat.
 
TULIPÁN
Próza a poezie
Středa, 13 duben 2022
Kdo nepamatuje, může si pustit. Ale nejni to to vono. Lepší je pamatovat si a připomínat… Bylo mi nějak kolem šestnácti let. Písnička mě moc nezaujala, měl jsem od nich dvou radši charlestony, třeba Marnivou sestřenici, nebo Vyvěste fangle, nebo rock - Mister Rock a Mister Roll. Ale dvojka Suchý - Šlitr, skvostně doplněná Matuškou a Pilarkou, to bylo prostě NĚCO. Dokud jsem neslyšel Elvise a pak Beatles, byl pro mě Semafor přímo Olympem muziky.
 
VELIKONOČNÍ SVÁTKOVÁNÍ
Téma
Úterý, 12 duben 2022
Velikonoční tradice ve světě: Kde se podává rýže s masem a kde se zdobí  kostely motýly? Některé zvyky vás překvapí - OnlyUVelikonoce patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším církevním svátkům, jejichž oslavy si rádi užívají i ateisté. S oslavami se pojí spousta zvyků a tradic, ale některé už upadají v zapomnění. Pojďme si je připomenout. A navíc – některé jsou prý ještě starší, z dob pohanských. Uvidíte, kolik jsem jich pro vás našla …
 
ZNÁTE PRIMA RECEPT NA TVAROHOVÝ KOLÁČ?
Nejen duše
Úterý, 12 duben 2022
Lehký tvarohový koláč, který je rychle hotový | Svět kreativity"Těch je.... " Přesně si to představuju, jak mi tohle v duchu říkáte. Jenže - když se tak probírám nejrůznějšími "tvarohovými" recepty, a hlavně pak čtu následující recenze, vždy se najde plno nejrůznějších připomínek. Ale protože bych chtěla konečně jednou upéct ten "nej", rozhodla jsem se zeptat všech vás, čtenářek Kudlanky a případných občasných pekařek.
 
RUSKÝ RESTART
Diskuze
Pondělí, 11 duben 2022
Tomáš HouškaV souvislosti s Ruskem a jeho budoucností trvale narážím na tři velké omyly: Za prvé: Rusko nemůže prohrát. Rusko musí získat aspoň malý pocit vítězství, aby ho domácí propaganda mohla zpracovat v heroický mýtus. Dopřejme jim ho? To tedy ne. Rusko naopak musí zažít porážku. Obrovskou, tragickou, epickou a trapnou. Větší než v rusko-japonské válce. Ruský režim musí po válce před národem stanout v neomluvitelné situaci. Musí zhavarovat a padnout na úplné dno.
 
VIDĚT SERJE NEBO UMŘÍT!
Zážitky
Neděle, 10 duben 2022
Možná vás překvapí, že ta něžná a křehká květinka XXXL, která nosí perly nebo velmi decentní a střízlivé oděvy, byla dříve rockerka. Těžko se tomu věří, viďte? Ani já tomu už moc nevěřím. Už je tomu mnoho let, kdy jsem brázdila kluby ostravské undergroundové scény, které dnes už ani neexistují. Později se k tomu přidaly „fesťáky,“ kdy jsem se brodila po kolena ve směsi bahna, zvratků a čůránků.
 
RASOVÁ KOREKTNOST
Próza a poezie
Neděle, 10 duben 2022
Aneb z Nedělní chvilka poezie Miroslava Macka. Ano, jedná se o americkou dětskou říkanku, kterou světově proslavila Agatha Christie ve svém románu „Deset malých černoušků“. Jestlipak víte, že ta říkanka původně jmenovala „Deset malých Indiánů“? Ta byla zhudebněna roku 1868 Septimem Winnerem, a o rok později ji Frank J. Green přejmenoval na „Deset malých černoušků“. Jeho pěvecká skupina ji učinila populární i za hranicemi Spojených států.
 
KDYŽ JE MUŽSKÝ NEMOCNÝ
Zážitky
Neděle, 10 duben 2022
Pokud jediná možnost, jak zdravotní stav našeho táty upravit, zlepšit, je změna životního stylu a důsledná dieta, tak – podle něj - v případě nemožnosti tohoto nastupuje ještě volba další, a to je amputace. Jo, tohle píšu s plným vědomím, protože náš táta je absolutně nemožný kňučák, který žádné rady neposlechne. On byl celý život ten "king", který všechno zařizoval, on všem pomáhal - a najednou se cítí absolutně na nic. Jen mu zůstala ta "královská nemoc".
 
KONEČNĚ - MÁM HOTOVOU KUCHYŇ
Zážitky
Čtvrtek, 07 duben 2022

JUPÍÍÍÍÍ - Tak jsem se zařadila mezi lid jásající, potěšený novou kuchyní. V mém případě tedy novou kuchyňkou, neb ta moje v součtu vršku i spodku čítá šest subtilních skřínek. Dřív jsem měla vedle sebe nahoře skřínky zasklené, takže byly vidět všechny tam uložené jídelní potřeby. Tedy hrnky, hrnečky, skleničky, talíře, talířky, misky, mističky a i pár mís se tam vešlo. Teď mám vrchní skřínky vyšší a spodní hlubší. Snad jakousi nevýhodou je, že abych přehledně viděla, co tam v nich „nahoře“ mám, musím poodejít tak čtyři metry, a pak vidím.


 
„OBYČEJNÁ“ PAMPELIŠKA – 2.
Úkol pro vás
Čtvrtek, 07 duben 2022

Jsem tu zpátky s informacemi o čarodějné kytičce – kterou najdete téměř všude. Daří se jí na zahradách, loukách, mezích, v parcích, v trávnících mezi paneláky. Ano, zářivě žluté květy smetánky lékařské jsou nepřehlédnutelné. Minule jste četli o medu z pampelišky, ale věděli jste, že nejléčivější částí je kořen?

 
TAK TOHLE NE! TO JSME SI NEDOMLUVILI!!!
:-)))
Středa, 06 duben 2022
Howardovi je pětadevadesát a žije v domově důchodců. Každý den po večeři si vyjde dozadu do zahrady, sedne si na opuštěnou lavičku a přemítá o svém životě. Jednoho večera tam potká Mildred, které je osmdesát sedm. Dlouho si povídají a pak ve chvíli ticha Howard řekne: "Víš, Mildred, co mi nejvíce schází?" "Copak?" ptá se Mildred. "Sex!" "Ale jdi, ty starý prďolo. Vždyť by se ti nepostavil, ani kdyby ti drželi pistoli u hlavy."
 
TISÍCE MRTVÝCH – KAM S NIMI?
Téma
Středa, 06 duben 2022
Ve sklepě v Buče našli Ukrajinci mučírnu. Rusové svým obětem údajně uřezávali ušiMnožství mrtvol v ulicích měst a vesnic je velmi nebezpečný problém. Brzké oteplení umocní brutální realitu posledních týdnů. Ulice válkou zmítaných měst jsou jich plné, a začínají být vážnou komplikací. Jsou jich tisíce. Hnijí a způsobují obrovské škody. Při rozkladu vyjde ven vše, čím byl člověk nemocen. Už teď místa kolem nich obklopuje pach smrti.
 
JSEM PO TATÍNKOVI ČINGISCHÁN?
Téma
Úterý, 05 duben 2022
Kdo nechce nebo nedokáže naplnit svůj reprodukční potenciál, může být z evolučního hlediska vyhodnocen jako zbytečný. Ukazuje se, že to je přesně případ více než poloviny mužů v historii! Mezi našimi předky je zhruba dvakrát tolik žen než mužů. Tento na první pohled absurdní fakt se periodicky vrací, většinou když ho nějaký učenec použije v diskuzi a vyvolá tak vlnu nechápavých až negativních reakcí. Jak by něco takového mohlo být vůbec možné?
 
„OBYČEJNÁ“ PAMPELIŠKA – 1.
Nejen duše
Úterý, 05 duben 2022
Snižuje krevní tlak, krevní cukr, cholesterol, prospívá jak krevnímu oběhu, tak i zlepšuje činnost srdce. Podporuje také trávení, pomáhá regenerovat játra, žlučník, slinivku, uklidňuje žaludek a trávicí soustavu, čistí a posiluje ledviny, léčí močové cesty, pomáhá chránit před slábnutím a řídnutím kostí. Kdo má na zahradě pampelišky, ví, jak je složité dostat je ven. Třeba z trávníku. Ale pampeliška je rovněž shůry seslaný poklad pro lidské zdraví.
 
NEVĚŘTE SYMPATICKÝM CIZINCŮM
Téma
Pondělí, 04 duben 2022
Minulé pondělí mě můj nadřízený vyslal na pracoviště integračního centra, které se nachází v odlehlé oblasti centrálního Švýcarska, abych nabrala nové zkušenosti. Pracovní náplň je velmi zajímavá, různorodá a kreativní. Pomáhám lidem s různými osudy zařadit se zpět do pracovního procesu. Jedná se o uchazeče s invalidním důchodem, žadatelé o azyl nebo jen lidé, kteří při hledání práce nemají štěstí z toho důvodu, že se neumí dobře prodat.
 
RADOSTI BYDLENÍ V PANELÁKU
Úkol pro vás
Neděle, 03 duben 2022
Než jsme se do našeho domu s manželem nastěhovali, bydlela jsem s rodiči v osmiposchoďovém paneláku. úplně v posledním patře. Maminkou jsme byly se sestrou cepovány k tomu, že na balkóně se musíme chovat slušně, abychom neobtěžovaly sousedy pod námi. Např. v létě jsme si nesměly nikdy dát nafukovací bazén na balkón, co kdybychom někomu něco pod námi pocákaly vodou?!
 
LEGRACE NA PLACE - PSYCHIATR TAKY RÁD ...
Diskuze
Neděle, 03 duben 2022
Nevím, jak vy, ale snad odmala jsem do ordinace jakéhokoliv lékaře vstupovala s trochou hrůzy. A velkou úctou. Jo, vždyť měl v rukou můj život! Jenže ne vždy si to ten pán zasloužil, taky jsem párkrát zažila i to, co nebylo zrovna košer. Ale nikdy jsem to nikomu neřekla, a vůbec se nedivím, že mnoho těch, které měly nějaký nepříjemný zážitek "s bílým pláštěm" - nemyslím týkající se nějakého zdravotního problému - že o tom mlčely a nejspíš i navždy mlčet budou...
 
HONZÍK
Zážitky
Čtvrtek, 31 březen 2022

Kdysi dávno, velice dávno jsem pracoval na horském hotelu. Řev motorů se začal v horách rozléhat až o pár let později. Zavazadla hostů a proviant jsem dovážel párem tažných koní. Občas mi pomáhal domovník Honzík. Drobný chlapík, neurčitého věku, asi padesátiletý, pracovitý, ale výplatu stačil lehce propít a trochu byl i ťáplý. Na hlavě nosil stále klobouk vytvarovaný dle vzoru amerických pastevců krav.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 85 - 105 z 10259
[CNW:Counter]