O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


PTÁKOVINA - ANEB ŠPANĚLÁCI JINAK
Nejen duše
Středa, 02 srpen 2023
Máte rádi španělské ptáčky? Pokud přemýšlíte, co vařit o víkendu, ale nechcete utratit majlant, tento recept vás nezklame. Naučila jsem se to už kdysi dávno (dávno, ještě za svobodna) od naší sekretářky v redakci, a dnes jsem si na to vzpomněla. Je to relativně levné, a nehledě na to, odpadá i pracné plnění a zatáčení masa. Omáčce to na chuti nijak neubere a vy budete sklízet chválu od celé rodiny. Případně, pokud jste singl, tak budete mít dlabanec na vícekrát.
 
O KRÁLI ŠICÍCH STROJŮ
Téma
Středa, 02 srpen 2023
ISAAC MERRITT SINGERSnad za každým pokrokem jsou války…  Potřeba mechanizace šití vznikla zejména v souvislosti se vznikem masových armád počátkem 19. století, pro něž se musely šít tisíce uniforem. Dnes vám proto povím o králi šicích strojů. Vždyť slavná značka Singer po celém světě znamená totéž co šicí stroj. Neobvyklý životní příběh Isaaca Singera začal 27. 10. 1811, kdy se narodil v americkém Pittstownu do rodiny židovsko-německého emigranta. Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že z něj bude vynálezce, jehož jméno bude pojmem i v jedenadvacátém století.
 
JAK VZNIKLA JEDNA POHÁDKA
Zážitky
Pondělí, 31 červenec 2023
Karkulka se vlastně jmenovala Karolína, ale když si sousedí všimli, že se jí "zapalují lýtka", překřtili ji na Červenou Karkulku. Karkulce se nejvíc líbil myslivecký mládenec Jaromír a neustále přemýšlela, jak to udělat, aby ho 'jako náhodou' potkala. Nabídla se tedy mamince, že navštíví babičku, co bydlí za lesem, a donese něco na košt. Ale máma ji cestu přes les zakázala, vždyť les je plný trampů a to jsou hrozní nadrženci: "Chceš být cestou k babičce desetkrát znásilněná?" To Karkulka nechtěla, chtěla si nechat věneček pro Jaromíra a navíc ti trampíci byli jeden špinavější než druhý.
 
O RADOSTECH A STRASTECH DOMÁCÍ ARCHEOLOGIE
Zážitky
Neděle, 30 červenec 2023
Nevím jak u vás, ale v naší rodině měla vždy její hlava vyhrazenu jednu zásuvku, ve které mohla schraňovat veškeré své nezbytnosti, ve které nemusela udržovat pořádek, nedostala za to vyhubováno a do níž nikoho jiného ani nenapadlo lézt. Přesto jsme jako děti měly čas od času (většinou za doby nemoci nebo podzimních plískanic, kdy jsme se doma k smrti nudily) dovoleno v té tajuplné zásuvce kramařit, a řeknu vám, že to vždy bylo dobrodružství, které určitě neprožíval žádný archeolog na světě, ba jistě ani objevitel Tutanchamónovy hrobky ne.
 
HORSKÉ ZÁŽITKY - VYSOKÉ TATRY
Zážitky
Neděle, 30 červenec 2023
Ve Vysokých Tatrách, na chatě Brnčálka, jsem byl tenkrát týden s horolezeckou partou ze Špindlerova Mlýna. První kopec, na který jsem vylezl, byl Kežmarský štít, bylo to drolivé nepříjemné lezení. Vzpomínám, že můj tehdejší lezecký partner byla ženská - Madla Haková. Ta vám byla … Vím, že Madla pak ještě ve věku asi 55 let, (přesný věk nevím) se svou dcerou podnikla v Kanadě hřebenovou zimní túru, jež trvala celé dva měsíce. Nastoupily do hor ve Whistleru a skončily na hranicích Yukonu.
 
O POČASÍ A HLAVNĚ JMENINÁCH TOHOTO TÝDNE
:-)))
Neděle, 30 červenec 2023
Aničky naše milovaný nám přinesly trochu toho ochlazení, sem tam i sprchlo, nějaká bouřka přeběhla, dokonce u nás v závětří, kde málokdy vítr moc fouká, či voda se hodně leje, padaly kroupy. A to že dost velké. I když už nevlastním žádné přibližovadlo, tak první, na co jsem pomyslela, byly střechy všech tu kolem stojících aut a hlavně ďolíčky, které na nich kroupy nejspíš nadělají.
 
ÚŘEDNÍ ROZHOVOR
:-)))
Pátek, 28 červenec 2023
Mnozí lidé si stěžují na práci úředníků na všemožných úřadech, na složitost jednání a dlouhou dobu, než se dostanou vůbec k tomu správnému. Někam musíte jedině osobně – a to hrozí ještě průšvih, že si nevezmete s sebou všechno, co po vás budou chtít… A co teprve, když tam potřebujete jen zatelefonovat? Všechno to nesmírně dlouho trvá a stejně nemáte jistotu, že to dopadne dobře...  Jo, ale o tomhle následující článek není – nechte se překvapit a koukněte  :- )))
 
PODIVÍNI - 2.
Zážitky
Čtvrtek, 27 červenec 2023
Divím se neustále, čemu všemu jsou lidé schopni věřit. Staletí se věří na nejrůznější čáry a kouzla, energetičtí mágové posílali svou kladnou sílu přes obrazovky televizí, do Lourd chodily a chodí dlouhá procesí, lektvary ze všech možných neuvěřitelných ingrediencí se prodávaly a prodávají, voda se ozařuje, zaříkává, pomocí kamenů harmonizuje… Jen si vzpomeňte na zrůdnosti o vykadění rakoviny po užívání speciálních kapiček… Čím nesmyslnější ptákovina, tím dražší, a bohužel mnoha nešťastníky akceptovaná.
 
NAROZENINOVÝ RAMEN
Zážitky
Středa, 26 červenec 2023
Co jsou narozeniny, to všichni víme - ale znáte všichni slovo "ramen"? A co přesně znamená? Je to polévka - japonské národní jídlo, které si každý připravuje podle svých chutí. Na rozdíl od českých je tato exotická asijská polévka servírována jako hlavní jídlo, podává se jí totiž pořádná mísa a je plná výživných surovin.  Jde o silný vývar s nudlemi, doplněný různými dalšími surovinami, například vajíčkem, masem, zelenou cibulkou, řasou nori, houbami či bambusovými výhonky a případně další ingredience podle vaší chuti a preferencí. Důležité je, aby výsledek byl horký, silně ochucený a vydatný... A TEĎ POZOR - tohle jídlo, které se vaří cca 3 hodiny, připravila moje vnučka Nikol pro svou maminku k narozeninám.
 
O POČASÍ A HLAVNĚ JMENINÁCH TOHOTO TÝDNE
:-)))
Středa, 26 červenec 2023
Už jsme z toho klimatického běsnění tak pomatení, že se divíme, že jsou v létě vedra. A když se lidi k přírodě chovají přímo neřestně, tak není divu, že jim to občas nějakým tím ohněm vrátí... Několik minulých let byla léta studená a deštivá a tak nás nyní fakt, že je v létě horko, dočista zaskočil. Tak tedy - radujme se, veselme se - "Svatá Anna - chladna z rána", doba prázdnin, dovolených, koupání a tepla se právě přehoupla do druhé půli a co nevidět tu bude podzim a my budeme jen vzpomínat na to, jak jsme se zdarma krásně ohřáli. A pokud by nás naše cestovatelské chutě nepřiměly lítat tam, kde je to ještě víc rozpálené ...
 
HORSKÉ ZÁŽITKY - TRAPAS
Zážitky
Středa, 26 červenec 2023
Můj kamarád Milan, když pán Bůh rozdával mužný vzhled, tak šel určitě dvakrát. Je to pěkný chlap. Popisovat jeho vzhled nebudu, nechám to na ženské fantazii. A navíc při rozdávání sexuálního apetitu ve frontě předbíhal a zařadil se do ní znovu, a poté ještě... Obě tyto vlastnosti, pokud jsou koncentrované v těle jednoho muže, jsou neslučitelné se spořádaným manželstvím, to jistě chápete, a když k tomu přidáme ještě velkou touhu po sklenici oroseného piva, tak teprve ne.
 
CO VŠECHNO ODNES ČAS?
Zážitky
Úterý, 25 červenec 2023
Zdejší blízká samoobsluha má do devíti. Tedy do večerních devíti. Takže tam chodím povětšinou nakupovat po osmé. Je tam minimum nakupujících a občas natrefím na zajímavé ceny. Jako dnes večer - ráno stály banány 36,- Kč - teď už jen 16,90...  Naštěstí mám jen malý batůžek, kam se toho moc nevejde, takže jsem ani moc neutratila. Osm banánů, jednu veku, kousek zázvoru, tři avokáda (ta byla levná už od včerejška), pět jablek a dva citróny. Jo, ještě jednu tuňákovou konzervu, za rovněž důchodcovskou cenu 22,- káčé. No, neberte to...
 
PODIVÍNI - 1.
Zážitky
Pondělí, 24 červenec 2023

Tony Adams je podivín. Jezdí na svém podivném kole už od roku 2000. Ke kolu, které se později proměnilo na ještě podivnější tříkolku, časem přibyl i podivný domeček. Všechno to si postupem času zhotovil – a neustále upravuje - tenhle cestující všeumělec sám. Podivný poutník, který spokojeně žije sám. Nikdy neměl ženu, děti, auto a nemá ani řidičský průkaz. Je to jen chlapík s kolem a přívěsem, který si užívá každý den, nechává svou mysl žasnout a rád sleduje vše, co během svých cest vidí.

 
DRBNA JEDNA DRBAVÁ ...
Zážitky
Neděle, 23 červenec 2023
Známej Pepa,  tedy Pepa NČ, kterýho znáte už taky drahně let, i když ne osobně, jako já, mi poslal v poslední době několik zajímavých obrázků, které - řekla bych - celkem dokonale vykreslují jeho současnou psychickou situaci. To holt se stane, když mužskej, který leta letoucí byl na výsluní zájmu všech krásných půvabek - nejlépe tak do 160 cm, blond, s jemně vyrýsovanou postavou, štíhlou, ale zas ne úplně všude, a - maximálně tak do čtyřicítky. A dalším problémem jsou pak drobné zdravotní úkazy, které se vážou k stále se zvyšujícímu věku. Nojo, nejde být stále švarný a všeho schopný padesátník... I když mám pocit, že Pepkovi to vydrželo ještě hodně, hodně moc poté...
 
... DOMA JE NEJLÍP!
Zážitky
Neděle, 23 červenec 2023
Se zatajeným dechem poslouchám zprávy z řeckého Rhodosu. Respektive dvě stránky jedné události: jednak to, jak tuhle otřesnou událost líčí lidé, kteří se na Rodosu ocitli v očekávání nádherné dovolené a nyní prožívají nesmírně těžké a náročné hodiny - druhak to, jak se k tomu vyjadřují zástupci některých cestovních kanceláří, kteří jim pobyt prodali a nyní by se o ně měli co nejlépe postarat. Jistě jste to mnozí také slyšeli - "Čtyřiadvacítka" tomu večer věnovala půl druhé hodiny.
 
 
TOHLE UŽ JE MOC, TO NESMÍTE!
Téma
Čtvrtek, 20 červenec 2023
Už se mi párkrát stalo, že jsem přehlídla něčí e-mail. A že se pak s hlavou hluboko skloněnou omlouvám. Ale že bych to zvládla někomu dvakrát za sebou? Ano, takový jsem expert, přátelé... Tenhle zajímavý článek od Petra zapadával prachem v mém Inboxu celé čtyři měsíce!!! Čímž se tedy kaju - i když tím nic nezmůžu. Ale - článek je tady!!!:  
„Ich bin ein Berliner“ to byl projev prezidenta Spojených států Johna F. Kennedyho, který pronesl před šedesáti roky, 26. června 1963 v Západním Berlíně. Tak jsem si, když se tu nedávno diskutovalo o bytech, vzpomněl na to, co píše na facebooku jedna moje známá, která v Berlíně žije. Přišlo mi to docela zajímavé, tak to dávám zdejšímu auditoriu k posouzení. Takže čtěte:
 
VSTÁVEJ JAKO KRÁVA!
Zážitky
Středa, 19 červenec 2023
Jako malá jsem byla sběratelkou vážných chorob. Fakt vážných. Tak jednu za rok jednu a po ní vzápětí další, ještě horší. Ale jinak jsem byla skálopevně zdravá. Ne, vážně: asi v pěti jsem měla ošklivý zápal plic. Tehdy se to léčilo studenými zábaly. Po čtrnácti dnech k nám přišla na návštěvu mámina kamarádka s dvojčaty. Ale neřekla, že jsou těsně po neštovicích... Takže během pár dnů jsem byla komplet osypaná. Dodnes mám při větším opálení vidět na těle drobné bílé puntíky. Pak jsem zas byla až do osmi holka železného zdraví. Následovala dětská obrna. Po půlroce na Bulovce jsem šla domů. V téměř devíti jsem vážila jako prvňáček, a hubeňourství mne nepustilo až do důchodu. Mám pocit, že teprve s důchodem přišly ty ohavné špeky.
 
O POČASÍ A HLAVNĚ JMENINÁCH TOHOTO TÝDNE
:-)))
Úterý, 18 červenec 2023
Počasí je fakt nepříjemné, rozsáhlá sucha, hořící lesy a stále vyšší teploty v létě svádějí k úvahám o fatální nezvratnosti probíhajících klimatických změn. Vědci napříč obory posuzují, jaká jsou největší rizika, jež v následujících desítkách let ovlivní přežití a existenci lidského druhu. Ne, nebudu psát o Gretce, budiž jí klima kolem ní příjemné, ale o jiné hrůze, kterou nejmoudřejší z moudrých nyní hrozí: všichni, bez ohledu na své odborné zázemí, se nyní obávají především zániku lidstva v důsledku nekontrolovatelného šíření umělé inteligence (AI). Nojo, není nás mnoho, těch chytrých (hahahahaha), je hodně těch, kteří se oněch umělých inteligentů děsně bojí. Nevím, jak vy - taky tomuhle věříte?
 
VYNESLA ČERNOU TOALETU
:-)))
Úterý, 18 červenec 2023
Protože se mi buď a) zavařuje mozek na marmeládu, nebo b) vysychá  tak, že co nevidět bude moje hlava urnou a mozek v ní už jen popelem, tak ani vám si netroufnu nyní dát nějak extra těžké hádanky. Ale musím přiznat, že když jsem četla "poutavé psaní" o té níže vyobrazené dámě, tak jsem se docela bavila. Ale - každopádně na ní osobně dnes tak nezáleží, jako na třech drobných detailech, o které se její dvojí vyobrazení vzájemně liší. Těch změn není moc, konkrétně jen tři. Takže hlodejte, moji hlodavečkové...
 
KDYŽ MÁ TÁTA PENÍZE - A DĚTI JE MAJÍ DĚDIT
:-)))
Úterý, 18 červenec 2023

Židovské vtipy vždy reagovaly na řadu okolností, které byly typicky židovské, například otázky soužití s nežidy, křest, asimilace a podobně. Šlo tedy o téměř nepřenosné náměty. Jako když si Kohn stěžuje Roubíčkovi, že se jeho syn dal pokřtít, načež Roubíček mu řekne: „Mně to budou povídat? Můj syn se taky dal pokřtít!“ Jdou tedy za rabi Kollinerem, a ten jim povídá: „Mně to budou povídat? Můj syn se taky dal pokřtít!“ A co dělal rabi Kolliner? Šel do templu a hovořil k Hospodinu. „A poslouchal Hospodin? Poslouchal. A hovořil s Kollinerem? Hovořil. A co řekl? „Mně, ausgerechnet mně, to budou povídat?“

 
O NEVĚŘE, HORKU A MYTOLOGII
Téma
Neděle, 16 červenec 2023

Zatímco horko u některých lidí způsobuje nechuť na sex, u mnoha dalších navozuje pravý opak – u některých lidí  je touha natolik vysoká, že se projevuje i na zvýšeném počtu nevěr. Dlouhé teplé období jednoduše lidi více vzrušuje a běžná pravidla pro věrnost najednou neplatí. Tohle je konkrétní zjištění z webů, nabízejících seznámení pro mimomanželské povyražení. A pochopitelně - nemalý vliv na „úlety“ mají i venkovní akce, při kterých lidé tráví více času ve společnosti, a samozřejmě je i více možností jak někam na chvilku zmizet …

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 84 z 10771
[CNW:Counter]