O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


TAKHLE TO NEŘÍKEJTE, TO NENÍ SLUŠNÉ A SPRÁVNÉ!
Téma
Středa, 31 leden 2024
Říká se, že "změny jsou život". Kolem nás se často mění místo, ulice, město atd., které dostalo název po někom, kdo měl být uctěný. A zalito bylo postupně do smaltovaných cedulí, občanských průkazů, obchodních rejstříků a mapových aplikací.Odborná literatura tomu říká „honorifikační urbanonyma“.  Jenže - po nějakém čase se změnily situace a názory, a je všechno jinak. A tak se zase přejmenovává… Že je tohle záležitost prastará a běžná, všichni víte, a že jsou s tím průšvihy, to si uvědomí každý, kdo si pak musí měnit doklady. Ale přejmenovávají se nejen místa - což si můžeme připomenout například na několika následujících názvech:
 
VĚRNOST? NENÍ TO UŽ PŘEŽITEK?
:-)))
Neděle, 28 leden 2024

Pan Novák si přivedl domů milenku, protože manželka odjela na školení. Ale co čert nechtěl, zrovna když byli v nejlepším, ozval se zvonek. „Koho to sem čerti nesou,“ zahlaholil pan Novák, „počkej, jdu se podívat.“ „Teď nemůžeš přestat,“ zaúpěla vzrušená žena, „mě by pak strašně bolela hlava!“ „Dobře,“ zamumlal hostitel a pokračoval hlava nehlava. Další a další zvonění ho ovšem tak znervóznilo, že byl nucen přestat. Došmátral se ke dveřím, nahlédl do kukátka a zděsil se. Běžel zpátky do obýváku a vzrušeně šeptal: „Vrátila se stará, řeknu, že jsem spal, ty se rychle oblékni a vyskočíš z okna.“  „Já už jsem skoro oblečená, ale z okna vyskočit nemůžu.“ „Musíš!“ „Ale miláčku, vždyť je to třinácté patro,“ kňourala milenka.  „Nebuď pověrčivá a skákej!“

 
JAK TOHLE DOPADNE...
Poradna
Neděle, 28 leden 2024
Woman, female, business, advocate, legal, lawyer, law iconŽila jsem docela normální život vdané ženské kolem padesátky, když jsem poznala Igora. Pracuji na jednom úřadě, kam mi do kanceláře chodí celý den různí lidé a já jim vyřizuji jejich záležitosti. Igor tenkrát stavěl domek a tak se naše setkání ještě párkrát opakovalo. Jenže, já už hořela jak ta příslovečná stodola… Byl prostě ztělesněním nějakého mého ideálu. Milý, pozorný, chytrý, prostě úžasný. Asi po třetí návštěvě, když odcházel, řekl, že jde na oběd a jestli bych nešla s ním.
Alena
 
PRO NEZKUŠENÉ NEVINNÉ DÍVENKY
Próza a poezie
Středa, 24 leden 2024
Mary Howitt - Wikisource, the free online libraryNásledující rozmarné básnění od Mary Howittové, rozené Bothamové, známé anglické překladatelky a spisovatelky, je určeno především nevinným dívkám. Och… teď jsem se zamyslela nad těmi, kterým to je věnováno. Do kolika let bývají současné dívenky nevinné? Inu, nebudu déle uvažovat, nechám to na vás, kteří je máte případně doma… Ale zpět k samotné autorce: byla velmi chytrá a vzdělaná, a když se vdala, započala spolu se svým manželem nerozlučnou literární dráhu. Naučila se švédsky a dánsky a přeložila mimo jiné do angličtiny dílo Hanse Christiana Andersena. Napsala též Dějiny Spojených států a několik knih povídek. A teď se podržte: její dílo obsahuje celkem 110 svazků. (žila v létech 1799 – 1888)
 
PROČ DOSTALA JEN JEDNA???
Poradna
Středa, 24 leden 2024

Woman, female, business, advocate, legal, lawyer, law iconDobrý den všem, chtěla bych poprosit o radu. Partner je ze tří sourozenců, má dvě sestry, jedna je o něco starší, druhá je mladší. Nedávno náhodou zjistil, že rodiče přepsali svůj dům (komplet se vším, tedy se zahradou, parcelou atd.) na nejmladší sestru. S právem dožití. Nikdo mu nic neřekl, starší sestra se pouze nedávno mezi řečí zmínila, že ona nic nechtěla. Jeho se na nic ale nikdo neptal. Zajímalo by mě, zda s tím může něco dělat, aby taky něco dostal. Díky za váš čas.

Pavlína

 
DOMÁCÍ ÚKOL - TÉMA HOLOCAUST
Téma
Úterý, 23 leden 2024

Je jedna škola, základka, v té škole devátá třída. A tamější paní učitelka dětem zadala téma (viz níže) na domácí práci z předmětu fyzika. Zadání dostaly školním e-mailem. Informace si mají najít na netu v hodině fyziky a na noteboocích vypracovat prezentaci - tj. odpovědi na položené otázky - a že ji budou tento pátek prezentovat před třídou, pochopitelně na známky. O tomhle jsem se dočetl na netu. Většina lidí si myslí, že se kantorka zbláznila. Že se podobná témata mají realizovat citlivě a rozumně. Že tohle je totální ztráta soudnosti. Snaha o jakési prolínání předmětů (probírají to současně i v češtině) nesmí přece končit tím, že budeme počítat průtok plynu v plynových komorách nebo nosnost palet na mrtvoly. případně řešit smrtelné hodnoty proudu a napětí.  

 
HERO - POMOZTE NÁM HO ZACHRÁNIT
Úkol pro vás
Úterý, 23 leden 2024
Následující příběh přebírám od Dity Pullmannové, zakladatelky úžasné organizace Dočasky De De, jinak parťáka projektu Se psem mě baví svět. Dočasky se zabývají umístěním pejsků v domácích depozitech, kde je jim poskytnut dočasný domov s veškerou péčí. Zaujal a nesmírně dojal mne současně probíhající příběh jednoho čtyřnohého krásného chlápka. Štěně německé dogy, nazvané Merlin, se narodilo jako předposlední štěně z třináctihlavého vrhu 30. prosince roku 2022.
 
STAŘECKÝ POSTŘEHY Z POSLEDNÍCH DNÍ
Diskuze
Pondělí, 22 leden 2024
Událo se v minulym tejdnu pár zajímavejch věcí. Blbě se mi o nich píše, protože všechny nápady, včetně mejch srandovních nápadů a postřehů, napadaj průběžně i komentátory v rádiu i v televizi a já tady pak vypadám jako trouba, kterej to akorát vyzobe a zkompiluje. Nikoho tak nepřesvědčim, že uvádim nápady výhradně svý, originální, který mě napadly dřív, než jsem si je přečet nebo je slyšel. Holt, takovej už je úděl nás, myslitelů, že nemyslíme sami, ale myslí nás víc současně.
 
DRAHOTA PŘED STO LÉTY
Téma
Středa, 17 leden 2024
Svět se točí a všechno se vlastně opakuje, všechno tu už jednou bylo. Jen si tak říkám, jak pestrý život byl pana Eduarda Schmidta, muže s hlubokým hlasem, velkým srdcem - a hlavně velkým nadáním. Postupně se stal recitátorem, hercem, zpěvákem, písničkářem, autorem a překladatelem kupletů a šansonů i autorem drobných próz a jednoaktovek. (Víc o něm bude zítra.) Pozor, nepřebíhejte na jiný článek - tohoto pána (si troufám tvrdit) opravdu všichni dobře znáte - jen mu musím přiznat jeho pseudonym...
 
NECHCI SLEVU ZADARMO - ANEB LEGRAČNÍ ZLEVŇOVÁNÍ
Diskuze
Středa, 17 leden 2024

Je to pár dnů, co se  v akčních letácích prodejců potravin začaly objevovat ceny s přesností na setiny korun. Jde o přesný výpočet snížení DPH, ale i o způsob, jak získat zákazníka. Tenhle trapný marketingový tah však nebude dlouho fungovat. Je to jen další trik obchodníků. Máte x položek se setinovou cenou. Tyto setiny v těchto x položkách pak při součtu u kasy mohou znamenat i několik korun. No - a zase máte trochu zisku. A při velkém počtu zákazníků to může být slušná sumička.

 

 
MILUJU HŘEŠIT
Zážitky
Úterý, 16 leden 2024
Když jsem se před časem rozhodla, že prostě a jednoduše dosavadní život vezmu houbou, všechno smažu, a začnu znova, nedošlo mi, že to opravdu bude velká fuška. Neuvědomila jsem si, co to všechno bude znamenat nové práce, plánování, shánění, zařizování... Nechápete? Nevěříte? No, tak začnu tím prvním, co mne vlastně k tomuhle rozhodnutí přimělo:  zhubla jsem, a to docela dost, i když stále ještě nejsem se svou váhou spokojená. Ale už přeci jen zapadnu mezi běžný lid... Ovšem podepsalo se to na mém šatníku. Mám kvanta "hadrů", které mi jsou v lepším slova smyslu plandavě.
 
LOGIKA VERSUS LOGISTIKA
Zážitky
Úterý, 16 leden 2024
Kdysi dávno jsem si myslela, že logistika úzce souvisí s logikou. Že přesun věcí a lidí v čase a prostoru musí podléhat určitým pravidlům. Jenže mateřská logistika je úplně jiný podobor. Pro ty, kdo netuší o co se jedná - jednoho dne nastane v životě rodiny moment, kdy děti vstoupí do různých vzdělávacích zařízení, do různých kroužků a začnou mít odlišný denní program. Rodiče, potažmo většinou matka, musí sladit všechny jejich odjezdy, příjezdy, vyzvedávání a přesuny. Začíná to ráno.
 
ÚKOL PRO VÁS - ČÍSLO DVA
Úkol pro vás
Neděle, 14 leden 2024
Tohle téma jsem probírala s několika lidmi, různých věkových kategorií, povolání, s dámami i pány. Výsledek je pro mne poměrně rozporuplný, protože já sama jsem osobně nic podobného nezažila. Ale to neznamená, že jsem to nepoznala později, vlastně až o desítky let později, na těch mých drahých ratolestech. A to v době, kdy už nešlo nijak reagovat, něco řešit, změnit, případně napravit. K věci: dnes vám chci předložit opravdu vážné a velké téma - vztahy sourozenců. Nemyslím vztahy dospělých, ale dobu, kdy v jednom  pokojíčku bydlí jedno, o něco později druhé či další dítě.
 
NAŠE ČEŠTINA JE TAK BAREVNÁ ...
:-)))
Neděle, 14 leden 2024
Po delší době mám pro vás zase nějaké malé úkoly, tedy spíš se pokusím vykutat něco z těch úžasných rezerv, které v sobě skrýváte, moji drazí… Tentokrát se bude jednat o další „hádanku“ z našeho jazyka. Jednat se bude o slova polysémická, česky řečeno – mnohoznačná. Ano, o slova, která mají víc než jedno možné významové rozlišení. Mnohoznačnost může být způsobena rozdílným významem slova v různých kontextech či jazykových skupinách.
 
CO DĚLAT, KDYŽ SE MI MÉ JMÉNO NELÍBÍ?
Diskuze
Středa, 10 leden 2024
Tak mně se moje jména líbila, všechna. Jenže, ta poslední verze, to vám je ale úlet... Cca před pětadvaceti léty jsem se totiž zase vdala. Má historie je dost složitá, takže se omezím jen na to, že jsem si vzala znovu svého prvního manžela, jinak v pořadí čtvrtého. Dá se říci, že jsem v té době, po třetím manželství, se mohla pyšnit titulem "černá vdova", neboť ti předchozí se vždy spořádaně odebrali na svůj obláček.
 
KDO PRDÍ, ZDRAVÍ SI TVRDÍ - TVRDÍ DOKTOŘI
Téma
Středa, 10 leden 2024
Jóga a prdění - Spojuje nás jógaPři základních každodenních činnostech, jako je mluvení, jídlo a pití, polykáme vzduch. Část tohoto vzduchu se uvolňuje říháním a/nebo prděním. Mezi věci, které mohou způsobit nadměrné polykání vzduchu, patří příliš rychlé a vydatné jídlo, mluvení při jídle, používání brčka k pití a dokonce i žvýkání žvýkačky. Přesto Tvorba plynů v těle je zcela přirozený proces doprovázející funkční zažívání. Větry jsou zkrátka nedílnou součástí tělesných procesů a nemá naprosto cenu před tím zavírat oči či cokoli jiného.
 
PROČ JSEM SE NEUČILA VÍC POČÍTAT ...
Diskuze
Neděle, 07 leden 2024
Ještě donedávna jsem se pyšnila tím, že umím i v současný době docela dobře a levně nakupovat. Stačí se jen pořádně dívat a trochu zvládat základní matematiku. Semotamo se najdou například jogurty, které jsou o něco zlevněné. A já se vždy dívala na onu červenou cedulku s cenou, kde pod současnou cenou je uvedeno, kolik stojí 100 g, a tedy kolik stojí například kilo toho jogurtu. A tak jsem si nakupovala lahodné jogurty, které mne přišly kilo za 34 Kč, protože jsem si koupila víc těch malých. Atd. atd. A takhle jsem si přepočítávala všechno ... Jenže, jak to tak bývá, teď už se přenesla bída z kozáků i na nás (pro mladé, které tenhle citát neznají: jde o staré známé: "Přišla bída na kozáka.").
 
ÚKOL PRO VÁS - ČÍSLO JEDNA
Úkol pro vás
Sobota, 06 leden 2024
Tenhle úkol, co jsem si na vás vymyslela, ten se snaží rozřešit už dlouhá a předlouhá léta moře moudrých hlav. Sice hodně z nich na "něco" přijde, ale doposud se nikomu nepodařilo problém, který vám předložím, nikomu se nepodařilo ho vyřešit, natož onomu průšvihu zamezit. Nejspíš je to záležitost podmíněná jednak patriarchátem, druhak hloupou nadějí, že "ono se to přeci musí časem samo spravit".
 
FLORENTÝNINY LUXUSNÍ ŠUNKOFLEKY
Nejen duše
Pátek, 05 leden 2024
Šunkofleky došly takového zjednodušení, že už snad ani víc zjednodušit nejdou. Tak víte co? Já jim tentokrát vrátím trochu složitosti, protože si myslím, že se s nimi klidně můžete vytáhnout před návštěvou. Dovedete si to představit? Nemyslím ten nepředstavitelný nápad, že návštěvu uctíte něčím tak obyčejným, jako jsou šunkofleky. Myslím celou tu situaci, která kolem toho vznikne. Udivená návštěva, udiveně ochutnávající a pak ještě udiveně žádající o recept.
 
PŘÍLIŠ NEPATRNEJ MŽIK
Diskuze
Pátek, 05 leden 2024
Furt nějak sleduju tu politiku, taky globální oteplení (příští tejden má bejt dokonce celejch mínus 15°C), taky migranty, taky války a jánevimco ještě. Přitom si ale furt trvale uvědomuju, že jsme jen malí brabenečci, kterejm bylo na nepatrnej mžik dáno pobejt v brabeništi, kterýmu říkáme Zeměkoule. Náš oka-mžik v brabeništi je současnej. Ještě před nepatrnym okamžikem brabeniště vůbec netušilo, že je nepatrnou, zanedbatelnou částí lesa. Zrovna teď je to teprve mžik, co sotva začínáme vidět první stromy toho lesa. Trochu vidíme a víc tušíme, že i les je zase jen nepatrnou součástí něčeho.
 
HÁDANKY - ZAJÍMAVÍ LIDÉ - 3.
:-)))
Středa, 03 leden 2024
Dáma, jejíž jméno byste měli dnes uhodnout, měla prý jedny z nejkrásnějších nohou na světě, a dokonce si je nechala pojistit na několik milionů liber. Měla si spíš nechat pojistit nos, protože její neřád manžel jí ho několikrát rozbil. Ano, jeho alkoholová a drogová závislost i agresivní a brutální chování bylo opravdu hrozné, tolikrát ji udeřil do nosu, že měla poničenou nosní dutinu a musela podstoupit plastickou operaci.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 84 z 10928
[CNW:Counter]