O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


BEZLEPKOVÁ MRKEV, VEJCE, MLÉKO …
Zážitky
Čtvrtek, 12 srpen 2021
Poctivá vejce do české rodiny | Zlatá vejce a.s.Už dlouho tomu, co si všechny větší nákupy nechávám vozit od i-tesca – mají velký výběr, na dnešní poměry fakt dobré ceny a z čeho jsem nejvíc blažená, že ať se jedná o cokoliv čerstvého, tedy ovoce, zeleninu, maso, pečivo atd., je všechno opravdu a skutečně čerstvé, jak dnes sklizené. A pokud bych náhodou něco neuznala za „dobré“, tak to jednoduše nemusím převzít.
 
AFGHANISTAN - ANEB MY TAM BYLI TAKY
Diskuze
Středa, 11 srpen 2021
Nejsem politik, politika mne moc nezajímá a jejím tajnosnubným procesům jsem nikdy nerozuměla a ani rozumět nechtěla. Přesto, jako řadovou ženskou, dospělou a svéprávnou, by mne zajímalo, proč jsme tam byli, případně museli být, a hlavně, proč je tenhle divný a nevzdělaný kousek světa tak důležitý pro tolik zemí. Vždyť chudých a necivilizovaných zemiček je na světě hodně - tak proč zrovna tahle?
 
RASISMUS VE VŠEM A VŠUDE
Diskuze
Úterý, 10 srpen 2021
File:Fist.svg - Wikimedia CommonsVe městě Madison ve Wisconsinu je univerzita. OK. Jenže – donedávna tam byl i balvan, na němž byla připevněna cedulka na paměť významného amerického geologa a rektora školy jménem Thomas Chamberlin. Mj. jsou po něm např. pojmenovány krátery na Měsíci a Marsu, a hora v Kalifornii. Ale stalo se, že „někdo objevil“ ve starých novinách z r. 1925 článek, kde se o balvanu psalo jako o „negrově hlavě“...
 
KLUK OWEN A JEHO PES HAATCHI
Téma
Úterý, 10 srpen 2021
Napíšu vám to velmi krátce: Owen Howkins z anglického Basingstoke se narodil se vzácnou genetickou chorobou. (Schwartz-Jampelov syndrom je stav, který udržuje všechny svaly v neustálém napětí. Bohužel, dodnes na tuto nemoc neexistuje lék. Jsou jen nejrůznější pomocné postupy – masáže, léky proti bolesti atd. Jinak většina lidí s touto nemocí má normální délku života.) Postupem doby, čím byl Owen starší, tím hůř snášel svou „jinakost“. Vnímal, jak se k němu ostatní děti chovají... Později už ani nechtěl s nikým komunikovat. Byl čím dál tím víc osamělý… Bylo mu sedm let a jeho rodiče to nesli velice těžce.
 
 
RYCHLEBSKÉ HORY
Zážitky
Pondělí, 09 srpen 2021
Už je tomu dávno, co jako študák jsem s partou spolužáků čirou náhodou navštívil Rychleby – tedy přesněji řečeno Rychlebské hory. Tenkrát mi neznámé, ale zážitek to byl úžasný. Je faktem, že ani v současné době nejsou turistickým hitem. Dnes sice už nezvládnu toto putování nádhernou krajinou si zopakovat, ale našel jsem stať v časopise, která mne uchvátila, a vrátily si mi vzpomínky...Tak si o těch půvabných horách ode mne přečtěte…
 
PENÍZE, PENÍZE, JSOU NADE VŠE?
Téma
Čtvrtek, 05 srpen 2021
Transparent Roll Of Money Png - Roll Of Money Png, Png Download ,  Transparent Png Image - PNGitemPapírové peníze jsou v současnosti považovány za něco zcela samozřejmého. Jejich existence a běžné používání je ale věc z historického hlediska poměrně nová – dlouhou dobu byl totiž využíván výměnný obchod a také mince, vyrobené z nejrůznějších kovů. Zatímco v Číně se papírovými penězi platilo už cca kolem roku 900, Evropa si na první bankovku na papíru musela počkat až do léta roku 1661.
 
COPAK JE TO ZA "KVÍTÍ", KDO TO POZNÁ?
Fauna a flora
Středa, 04 srpen 2021
Jak jsem slíbila, tak dnes činím - nabízím vám pár "zelených hádanek". Vím, že je mezi vámi plno úžasných botaniček a botaniků, tak jsem docela přesvědčená, že to pro vás nebude moc těžké. Fotky jsou od mé dcery Lenky, které "to" roste na její floridské zahrádce. Čímž jsem vás situovala do míst, kde "to" roste. Jo, ještě vám prý mám říci, že to fakt není okurka ...
 
ZKUSTE FAZOLE
Nejen duše
Úterý, 03 srpen 2021
Je jich opravdu hodně druhů ... Malé i velké, hutné i jemné. Bílé, červené, hnědé, černé, strakaté... nejčastěji mají ledvinový tvar. Najdete je v kuchařských receptech snad každé světové kuchyně. Do Evropy je přivezl ten nejznámější Kryštof. Díky vysokému podílu vlákniny jsou dobrou prevencí proti rakovině tlustého střeva i žaludečním a střevním potížím. A odvodňují organismus, takže jsou fajn při urologických potížích.
 
MAŽU TO A ZAČÍNÁM ZNOVA
U nás doma
Úterý, 03 srpen 2021
Co? No přeci dosavadní život!  Posledních cca dvacet měsíců stálo za exkrement, abych mluvila výstižně, ale přesto slušně. Docela fest jsem se trápila, nedávala to moc najevo, jen byla čím dál víc bubákovitá. A navrch i tlustá! Jo, zamlada, to jsem v nervácích nejedla, nespala, hubla a krásněla. Teď? V nervácích sním téměř cokoliv - kam se na mne hrabou psi, zvaní luxovací.  A samozřejmě nespím, téměř se nehejbu, a když, tak jen sun - přísun. A pochopitelně skoro nic nedělám. A nikam nechodím, s nikým se nebavím, neodepisuju, telefony neberu. Prostě baba na zabití. Tak s tímhle jsem tedy skončila.
 
VZPOMÍNKY Z VOJNY
Zážitky
Pondělí, 02 srpen 2021
Následující vzpomínka bude sebekritická, o tom, jaký jsem byl trouba, a o tom, že každý může být trouba, když neví, s kým se zrovna baví - což je obzvláště platné při dnešní propojenosti světa internetem. V době své základní vojenské služby v komunistickém Československu jsem pobyl tři měsíce ve vojenském útvaru Babice, kam jsem byl odsunut pro nepoužitelnost ve vojenském útvaru Grabštejn, ještě předtím, než jsem byl i odtud vykopnut do vojenského útvaru Prachatice.
 
NAŠE PŘÍMOŘSKÉ PŘÍSTAVY
Téma
Pondělí, 02 srpen 2021
Po první světové válce, na základě Versailleské smlouvy, získal český stát od Německa dvojici přístavů Moldauhafen a Saalehafen - abychom po překreslení hranic v poválečné Evropě měli otevřený přístup k moři. Česko má přístavy svěřené k užívání až do roku 2028. Hamburk se ale od první poloviny 20. století zásadně proměnil, a z kdysi průmyslových přístavních území na okraji města jsou dnes lukrativní pozemky.
 
PŘED POUHÝM ČTVRT STOLETÍM ...
Téma
Pondělí, 02 srpen 2021
Ovce domácí | ZOO ChlebyNa začátku byl vlastně omyl… V červenci roku 1996 spatřila světlo světa Dolly. Na první pohled vcelku obyčejná ovce, avšak s neobyčejným původem. Přišla na svět klonováním - metodou přenosu jader somatických buněk - pod rukama Iana Wilmuta a Keitha Campbella ve skotském Roslin Institute. Jediná ovečka během pár týdnů otočila kormidlem dějin.
 
TAK JÁ NEVYM, KAMARÁDKY A KAMARÁDI...
Úkol pro vás
Čtvrtek, 29 červenec 2021
... no, nevim, jestli se vám Kudlanka ještě líbí, respektive, jestli se mám ještě snažit. Hledat nějaké ty zajímavosti,  něco, co by vám trochu zpříjemnilo den. Ale to zas bych měla moc velký touhy, stačí, kdybych vám dala pár minut, kdy se dozvíte něco jiného, než kdo co o covidu řekl, nařídil, schválil, případně co všechno špatného a hrůzyplného nás od politiků čeká. Mám taky pocit, že je docela dost lidí přednaštvaných, abych to řekla slušně.
 
GENIÁLNÍ KOUZELNÍK VŠECH DOB
Téma
Středa, 28 červenec 2021
David Copperfield — Arch Mission Foundation - Preserving humanity forever,  in space and on Earth.David Copperfield – nejznámější a nejbohatší ze současných iluzionistů. Jeho jméno se stalo symbolem a každý si jej spojuje s kouzelnictvím a čímsi nemožným. Díky němu si tisíce mladých lidí zamilovaly svět kouzel a iluzí. Jak se mu podařilo dosáhnout takových výsledků, kde se v současnosti iluzionista nachází a čím se zabývá – o tom bude dnes řeč. Každopádně - je to neuvěřitelný workholik!
 
VÁLKA GENERACÍ
Diskuze
Středa, 28 červenec 2021
Vlastimil Vondruška | Moba KnihyČasto nevěřím, když čtu nebo poslouchám „myšlenky“ některých politiků, komentátorů, novinářů, umělců či studentů, kteří agresívním způsobem kritizují ty, kteří nestojí s nimi v jednom šiku a nechtějí převrátit svět naruby. Nebudu tu vypisovat, o jaké postoje vlastně jde, protože každý dneska ví, že jsme tu „my“, mlčící většina, která chce žít v přehledném světě tradičních hodnot a chce se věnovat čistým radostem obyčejného života, a proti nám „oni“, tedy řvoucí menšina, která chce za každou cenu prosadit své nereálné vize o přeměně lidského světa v mraveniště rovnoprávných, bezpohlavních, nemajetných a nemyslících bytostí. Kdybych chtěl volit tvrdá slova, řekl bych, že i za cenu, že půjdou přes mrtvoly.
 
JAK JSEM CHODILA S LÁDINEM
Zážitky
Úterý, 27 červenec 2021
Nebojte, nemám na mysli Usama Bin Ladina, toho teroristu, ani jsem tak nezkomolila jméno nějakého Ládi. Já chodila s Ladinem z Tyrolska. Správně se to tam vyslovuje Ladýn, a Ladýnové a je to národnost žijící ve východním Švýcarsku a italském Tyrolsku; celkem se odhaduje, že jich je asi 40 000 osob. Takže můžu říct, že jsem chodila s exotem vzácného druhu, a s tím se zas každý pochlubit nemůže.
 
CESTOVÁNÍ S ČESKÝMI DRÁHAMI? ÚNIKOVKA PRO OTRLÉ!
Zážitky
Úterý, 27 červenec 2021
Tak jsem si z Moravy vyjela do Prahy. S partou holek, navštívit kamarádku, jen tak na otočku, oslavit její narozeniny. Ráno tam, večer zpátky. Chtěly jsme se vyhnout D1, takže vlakem. Zážitek, který mi vydrží až do důchodu. 6:00 Rozlepuju oko, házím se do gala. Místo kabelečky beru kufr. Hlásí výkyvy počasí, přihazuju teplé oblečení, kdo je připraven, není překvapen.
 
LEGRACE NA PLACE - ANEB NEPOLAPITELNÝ PADOUCH
Téma
Pondělí, 26 červenec 2021
El Gru Dice Buenardo - YouTubeZní to neuvěřitelně, ale Praha zažila jednu z nejkurióznějších policejních honiček, při které pachatel svým početným pronásledovatelům unikl. Ani vrtulník ho nedokázal najít. Původně přitom hlídku zavolala nešťastná obyvatelka Kyjí, která našla pobudu v psí boudě na svém pozemku. Ve zvířecím příbytku měl ustláno.
 
ŠVÝCARSKÉ ZAJÍMAVOSTI - 1.
Zážitky
Pondělí, 26 červenec 2021

Pěkný dnešní den vám všem přeji! Dneska vám dám vědět něco o švýcarských tradicích a o přístupu Švýcarů k oslavám. Přidávám fotky (stáhnuté z internetu), ať si to můžete alespoň představit. A pokud byste něco z toho chtěli vidět „v pohybu“, klikněte si na tento odkaz:   Mj. některé z popisovaných zajímavostí jsou známé, některé možná méně. Doufám, že se mi podaří alespoň některé z vás pobavit…

 
HAJ OVEČKY, HAJ, PŘES ZELENÝ HÁJ...
Fauna a flora
Pátek, 23 červenec 2021
Lamb - Animals Photo (30710602) - FanpopVe vybraných pražských lokalitách se i letos objevila stádečka ovcí, koz a skotu. Jejich úkolem je spásání porostů ve zvláště chráněných oblastech. Vedení města si projekt pochvaluje s tím, že jde o tradiční a zároveň k přírodě šetrný a efektivní způsob obhospodařování pozemků a to hlavně v těžko přístupném terénu. Půda také dostává zpět potřebné živiny, což se o motorových sekačkách říct nedá…
 
(DIVNÁ) OLYMPIÁDA 2021 ZAČÍNÁ
Diskuze
Čtvrtek, 22 červenec 2021
S ročním zpožděním začínají olympijské hry v Tokiu. Bez diváků, bez podpory japonské veřejnosti, a navíc i bez některých nominovaných sportovců včetně těch českých. Oficiální zahájení her proběhne dnes, v pátek 23. 7., ve 13 hodin českého času. Pořadatelé program zahájení do poslední chvíle tajili, přesto se prý pokusí na olympijském stadionu ohromit svět prostřednictvím televizních kamer.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 43 - 63 z 9926
[CNW:Counter]