O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


NÁŠ ŠTÍT PŘED ZEVNÍM SVĚTEM
Téma
Čtvrtek, 09 červen 2022
Poruchy štítné žlázy - příznaky a léčbaTAK ZAS TROCHU POUČENÍ - co víte o štítné žláze? Je velmi důležitá -  podílí na celkovém vývoji, růstu, termoregulaci, látkové výměně, i fungování jiných žláz s vnitřní sekrecí.  Štítná žláza je umístěna dole na krku před hrtanem a je motýlovitého tvaru. Jejím úkolem je shromažďovat z krve jód k výrobě dvou hormonů – thyroxinu a trijodthyroxinu, které regulují spotřebu energie doslova ve všech orgánech i ve všech buňkách těla. Poruchy funkce štítné žlázy, a to zejména její autoimunitní zánět, bohužel nabývá v populaci nebývalý nárůst.
 
TO JE ALE HUMUS... NE! TO JE HUMMUS!!!
Nejen duše
Čtvrtek, 09 červen 2022
Cizrnová pomazánka aka hummus | HLAVU VZHŮRUNojo, není humus jako hummus, ten se dvěma "m" je bezva dobrota. A kupodivu zdravá, sice to má nějaké ty kalorie, ale pořád lepší, než flák bůčku nebo čtyři větrníky. Já vím, že ze mne mluví tak trochu závist, že je na světě plno lidí, kteří si ty proklaté dobroty mohou bez výčitek a hlavně bez sebemenších následků na tajli dát. Taky jsem taková bývala, jo jo. Ale zas - když jsem se jako mladá trápila, tak jsem mohla sníst celou školní jídelnu na posezení, a byla jsem šlank. Teď, když mám nějaký ten srdcebol, tak to zajídám. "Co já už na tom světě mám, nikdo už na mne není a nebude zvědavej, jsem jen protivná bába..." A šup, vyhrabu utajenou čokoládičku.
 
NA SKOK V MEZIČASE - 1.
Zážitky
Středa, 08 červen 2022
Slíbila jsem, že nápíšu o svém právě absolvovaném  výletě. On to vlastně ani tak moc výlet nebyl... Ale napřed vám musím znovu napsat o svém dávném přání, které jsem vždy brala jen jako sen, který by sice bylo moc fajn si splnit, ale jehož splnění je z oblasti fantazie. Přála jsem si mít dovolenou - aspoň tak týden dlouhou, mezi dvěma po sobě jdoucími dny - dejme tomu mezi úterkem 3. dubna a středou 4. dubna ... Inu:  v úterý se večer vrátit z práce, pak na týden zmizet, a ve středu ráno zas být v práci... Odskočit si v mezičase.
 
A ZASE DEMONSTRACE …
Diskuze
Úterý, 07 červen 2022
Demonstrovat svou nespokojenost je vcelku stará záležitost. Vyjít do ulic a dávat tak najevo nesouhlas se společenskou situací, politikou, ekonomikou či chováním elit se nosilo již ve starověku, středověk nebyl jiným a dnešní doba jen pokračuje v tomto zvyku. Dav byl vždy jedním z nástrojů v boji o moc, a ten, kdo s ním uměl umně manipulovat, získával jistou výhodu. Kvůli dnešnímu protestnímu průvodu bude ve středu Prahy zase neprůchodno, takže pozor - navíc se musí počítat s omezením dopravy v okolí Václavského náměstí a blízkých ulicích.
 
DÁT SE DO FIGURY - 1.
Zážitky
Pondělí, 06 červen 2022
Pokud to s tím shozením  nějakých kil člověk myslí vážně - a teď prosím následující povídání cílím k lidem víceméně zdravým, jen boubelatým nad jejich původní rozměry, těm, co mají ještě plnou skříň oblečení o pár čísel menšího, ale stále doufají - tak zkuste zauvažovat nad následujícími řádky. A ne mé nápady šmahem zamítnout. Protože to fakt jde, i když to nějakou dobu trvá. Ale - zato vám bude dobře nejen na těle, ale hlavně na duši.  Takže nápad číslo jedna:
 
NEJVÝDĚLEČNĚJŠÍ KŠEFT?
Téma
Pondělí, 06 červen 2022
drawing of a fat face - Clip Art LibraryNo, schválně. Zkuste se zamyslet a přijít na zaměstnání, respektive přímo povolání, do kterého nemusíte vložit žádné extra investice, a které vám bude dláždit chodník perskými koberci… No dobře, tak zas až moc ne, tedy ne každému, ale které vás docela dobře uživí. Stačí jen mít správně prořízlou pusu, vhodnou dávku potřebné fantazie a nastudované nějaké ty vědomosti.
 
PŘIHOŘÍVÁ, PŘIHOŘÍVÁ, HOŘÍ!
Téma
Pátek, 03 červen 2022

Zase hořelo v Roztokách - mezi starejma, a některejma i nesvéprávnejma. A podle toho, co ukazovala televize, byl to fajrák jak hrom. O příčinách zatim nikde ani slovo. Jenže nejde ažtak o příčinu vzniku. Chytnout cokoliv může kdykoliv, kdekoliv, doma, v hotelu, v ubytovně, ve špitále ... To se vyloučit nedá NIKDY! Jde o to, aby se zajistilo včasný zpozorování, zabránilo rozšíření, zajistila se co nejbezpečnější evakuace, zajistily se co nejlepší vnitřní cesty pro zásah hasičů.

 
LÁSKA K RANNÍ KÁVĚ
Zážitky
Pátek, 03 červen 2022
Markéta HrdouškováŘíkejme mu Denis. Klidně proto, že se tak opravdu jmenuje. Žije na druhé straně zeměkoule a je to Australan nebo Srb nebo obojí a pokud mu tenhle článek nepošlu, stejně se nedozví, že o něm píšu. Denis byl kavárník v kavárně Manhattan v centru Sydney. Ta kavárna patřila jeho matce a už neexistuje, Denis dávno přetavil svou lásku ke kávě v něco bytelnějšího. Když jsme přiletěli do Sydney, neuměla jsem anglicky. Ostatně to byl taky důvod, proč jsme se vydali do Sydney. Uměla jsem říct jen: "My name is Marketa and I ́m looking for job," což stačilo tak akorát na práci umývačky nádobí.
 
MIMINKA NA PRODEJ
Diskuze
Čtvrtek, 02 červen 2022
Birth month meanings: how baby's birth month affects them | GoodtoKnowLidé mají právo mít dítě. Když to nejde tou přirozenou cestou, nastoupí náhradní matka. A ta má právo na odměnu. Jen by na to měl být zákon, který jasně stanoví pravidla. Situaci vyjasní a legalizuje. Ovšem nemá to být tak, jako už tři roky u nás! „Výroba a prodej“ novorozenců se tu děje nejméně od roku 2019. Praha se stala jednou ze základen tohoto byznysu. Ano, z Prahy se do světa rozvážejí děti porozené na zakázku.
 
VÁŠ NÁZOR: TRANS-SPORTOVCI?
Diskuze
Středa, 01 červen 2022
V ruském hračkářství se objevila transgenderová panenka, pod šatičkami má  mužské genitálie | Zajímavosti | Lidovky.czV současném sportu je transgender velmi diskutované a citlivé téma. Vedou se debaty o tom, zda je férové, aby trans-sportovci soutěžili ve stejné kategorii s biologickými muži či ženami. Právě účast trans-sportovců v kategorii biologických žen je zdrojem nejostřejších diskuzí. I když muž podstoupí operaci a stane se úředně ženou, pořád mu zůstane mnoho fyzických znaků předchozího vývoje.
 
MY SE NEBOJÍME, MÁME VLASTNÍ MĚNU
Diskuze
Úterý, 31 květen 2022
Eva HauserováDoplňkové měny mohou fungovat lokálně a pomáhat tak vyrovnávat otřesy ekonomiky. Patří mezi ně i kryptoměny, ale směna produktů může mít i mnoho jiných podob. Už řadu let mě zajímaly sítě LETS (Local Exchange Trade Systems), kdy můžete směňovat své produkty a služby za produkty a služby jiných lidí a používáte k tomu místní měnu. Sama jsem zapojená do pražské sítě Pralets, kde se platí měnou zvanou pražce.
 
ZOUFALÝ A NEŠŤASTNÝ DOMINIK
Téma
Úterý, 31 květen 2022
Někdo zavolal sanitku, která pak odvezla pořezaného a pobodaného právníka D. F. do nemocnice. Tam ho zašili a je nyní zase relativně v pořádku.  Naštěstí to bylo všechno včas, takže - teď má zase čas na přemýšlení. A vlastně i my. Naše společnost je dost názorově rozdělená - v podstatě generačně. Ti starší mají tendenci sexuální agresivitu bagatelizovat a považovat za tak nějak normální "mužskou vlastnost". Nejmladší generace (nejen dívek) ale má v tomhle toleranci nulovou. 
 
UŽ NIC NENÍ NEMOŽNÉ - FURRIOVÉ
Diskuze
Úterý, 31 květen 2022

Monster Wiki Database > Dragons Den: Dragon Quest FansiteVýraz pochází z anglického slova fur neboli srst, osrstěný. A právě srst, alespoň ta plyšová, hraje v této komunitě dost důležitou roli. Její členové, se nesmírně rádi mění na zvířata, ale s lidskými vlastnostmi a charakteristikami, tedy zvířata, která dovedou mluvit, oblékají se do "zvířecího", snaží se chovat jako to "své" zvíře, ale chodí po dvou.

 
ESIPA VÍTE, CO TO JE?
:-)))
Pondělí, 30 květen 2022
Narazila jsem na pár slůvek, která jsou asi už tak obstarožní, že snad si je budu pamatovat jen já. Ale - třeba je tu ještě nějaký ten obrozenec, který bude vědět, co by to mohlo být. Pokud ano, zkuste s oním slůvkem vytvořit nějakou smysluplnou větu, aby to, co to znamená, pochopili i ti ostatní...
 
POTŘEBUJEME DRASLÍK
Téma
Pondělí, 30 květen 2022
DRASLÍK VE VÝŽIVĚ A ZDRAVÍAsi to bude dost protiřečící si, v jednom článku píšu pozor na ovoce a zeleninu, ve druhém vám tohle vše zas doporučuju. Ale - ono nesmírně záleží na tom, odkud ovoce a zelenina jsou. A hlavně, jestli se na něm nevyřídil nějaký milovník chemických postřikovačů. Zpátky k DRASLÍKU, o kterém bude dnes řeč, a který je tak důležitý pro naše tělo. Nabízím vám několik potravin, které ho hodně  obsahují - takže vybírejte.
 
KDYŽ SI CHCI KOUPIT OVOCE
Téma
Pondělí, 30 květen 2022
Výsledek obrázku pro Děložní myomNo, nejspíš bychom si měli pořádně rozmyslet, co a kde přesně koupíme, a co s tím uděláme, než se odhodláme to sníst. Analýza vzorků našeho populárního evropského ovoce zjistila za uplynulých devět let 53% nárůst kontaminace těmi nejnebezpečnějšími pesticidy. Některé z nich jsou spojeny se závažnými zdravotními obtížemi a nemocemi včetně rakoviny, srdečních onemocnění nebo vrozených deformací. A to navzdor oficiálním tvrzením, že se od používání toxických pesticidů upouští.
 
KTERAK JSEM SI ZNESVĚTILA PINĎULÍNU
Zážitky
Pátek, 27 květen 2022

Bylo to ráno, jako každé jiné. Ve 4:30 mě vzbudil neodbytný budík a já se v náměsíčnosti odebrala do koupelny. Padající kapky vlažné vody mě probouzely k životu, avšak bezúspěšně. Automaticky jsem si umyla vlasy, namydlila celé tělo a shodila zimní porost. Už ze zvyku jsem si namazala obličej meruňkovým olejem, tělo výživným krémem a nezapomínám ani na málo používané části těla. Po paměti jsem sáhla do přihrádky s intimní hygienou, a bezmyšlenkovitě,

 
DNES SI ROZCVIČTE POČTY
:-)))
Pátek, 27 květen 2022
Zase jeden týden za námi... Abyste měli co dělat, mé sličné čtenářky a páni kluci, posílám vám pár super hádanek. No, jen se ukažte... Ale na rozjezd přidávám jeden matematický vtípek: „Kolik je devět plus pět?” ptá se dětí učitelka. Čtrnáct,” odpoví Lojzík. „A pět plus pět?” pokračuje pedagožka. „Deset,” řekne Barunka. „Devět plus devět?” „Osmnáct,” přihlásí se Petr. Tak to jde dál, až přijde řada na Pepíčka. „Jedna plus jedna?” zeptá se toho zlobidla učitelka.
 
MAMI, CO JSOU TO KOZY?
Zážitky
Čtvrtek, 26 květen 2022

Markéta HrdouškováA to je tahle otázka z mírnějších... "Mami, co je to šukat?" Jsem celkem otevřený rodič. Takže ve svých sedmi letech už moc dobře ví, jak se dělají miminka. Nicméně celý repertoár názvů tohoto procesu jsem mu ještě neodtajnila. Měla jsem nejspíš tušit, že to za mě udělají spolužáci. Ale když on byl donedávna tak nevinné dítě! Nedělám si iluze o tom, že zahraniční dítka by byla slušnější než naše česká, ale…

 

 
DO TEPLA, DO THAJSKA - 2.
Zážitky
Čtvrtek, 26 květen 2022
Druhý den v sedle motocyklu mne uvítalo poměrně chladné ráno, takže jsem mohl vyrazit v džínách a bundě. Což je při jízdě na motorce nakonec rozumné. Poprvé jsem také začal používat satelitní navigaci, která je na nepříliš dobře značených venkovských silnicích velice užitečná věc. Měl jsem na svém tabletu staženou mapu celé provincie Chiang Rai, takže stačilo kdykoliv zastavit a během minuty jsem přesně věděl, kde jsem.
 
DO TEPLA, DO THAJSKA - 1.
Téma
Pondělí, 23 květen 2022
Byl konec měsíce ledna... Rozloučil jsem se na obrovském, poloprázdném letišti v Bangkoku se svou Joanne. Musela chudák coby učitelka zpět do Kanady do práce, zatímco já měl ještě dva týdny volna. Ten měsíc, který jsme spolu a s naší mladší dcerou prožili na jihu Thajska, byl dost zajímavý. Komplikovaný tím, že jsme kvůli epidemii covidu museli vyplnit neuvěřitelné množství formulářů a prožít jednu noc v karanténě drahého hotelu.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 22 - 42 z 10259
[CNW:Counter]