O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


AHOJ HOLKY, AHOJ KLUCI
Diskuze
Čtvrtek, 27 leden 2022
Před chvílí jsem poslouchala paní Jílkovou, kterak docela válčila a těžko zvládala jednoho z pozvaných hostů. Jednalo se o omikron, co jiného, žejo. No, a byl tam za "prostý lid" jakýsi pán věku důchodcovského, který přišel i s velkým notesem, zajisté plným všech možných textů na téma kovidové. Prostě a jednoduše - pán, který si sepsal a dal dohromady, a vskutku nabifloval všechno možné, co je na různých internetových plátcích dosažitelné. Typická oběť dezinformací ze sociálních sítí...  Obdivovala jsem ostatní přítomné, kteří byli terčem jeho přesvědčivého hlásání.
 
DÁREK, CO MNE TAK MOC POTĚŠIL - I.
Zážitky
Čtvrtek, 27 leden 2022
Zobrazit zdrojový obrázekZnáte ty bonboniéry, které putují od oslavence k oslavenci tak dlouho, až je jednoho dne jeden oslavený nebožák otevře a zjistí, že čokoláda je jaksi jetá plísní? Nebudu tady mluvit o tomto klasickém putovním dárku, ale o dárečku jiném, opravdovém. Ne, že by krabice čokolády nebyla dobrým dárkem, jistě je – pro toho, kdo miluje čokoládu. Nicméně bonboniéry moc ráda nemám, za prvé proto, že vím, že 50% těch, které dostanu, jsou „putovní“ a druhých 50% jsou takové, které nejím (nugát či oříškové). A přiznám se bez mučení, že konkrétně i nějakou bonboniérku předám dál, pokud podle data výroby a stavu obalu zjistím, že je čerstvá a u mě doma se neohřeje déle, než pár dnů…
 
27. LEDEN - MEZINÁRODNÍ DEN ŠOA
Téma
Středa, 26 leden 2022

RCH 6/2006 - zlom

Miliony obětí, tisíce příběhů a několik koncentračních a vyhlazovacích táborů. To vše po sobě zanechal jeden jediný režim. 27. leden je určen jako Mezinárodní den památky obětí holokaustu. Termín holokaust odpovídá v řeckém překladu Bible zápalné oběti. Jako působivá metafora pak toto slovo evokuje plameny krematorií v blízkosti plynových komor, v nichž zahynuly miliony Židů. Někteří Židé však preferují hebrejský termín šoa. Dnes se tento výraz šíří do různých světových jazyků – především jako připomínka nacistického vyvražďování Židů za 2. světové války.
 
ZÁKOUTÍ, KAM SE RÁDA VRACÍM - II.
Zážitky
Středa, 26 leden 2022
Znáte ten pocit, kdy někam odjedete na pár dnů, a když se vracíte zpět domů, koukáte na povědomé cesty, značky u silnice, domy. Támhle dali do okna nový květináč, tuhle zasadili nový strom, naproti starý pokáceli. Bližíte se k místu, kterému říkáte domov. Čím blíž přijíždíte, tím máte silnější lechtání v žaludku a vyhlížíte povědomé detaily. Třeba paní Novákovou v okně, aby jí člověk mohl mávnout, ať vidí, že jste to vy a jste zase doma.
 
MÁTE JE DOMA? TYHLE "DIVNÉ" ČTVEREČKY...
Téma
Středa, 26 leden 2022
Nejkrásnější PUZZLE výrobců Ravensberger, HEYE a Eurographic na pucliky.czTéměř se stoprocentní jistotou si troufám tvrdit - že tyhle nepravidelné čtverečky, ze kterých se nám po menší či větší vynaložené námaze povede složit obrázek, zná každý. Řeklo by se hračka – jenže málokterá „hračka“ je tak vhodná pro člověka jakéhokoli věku, neboť perfektně trénuje to, co nejvíc potřebujeme: náš mozek. Myslím tím pochopitelně ta klasická puzzlátka, která si musíte ohmatat, rozsypat, rozložit… nikoli podobné hry na počítačích a mobilech.
 
NE, UŽ VŮBEC NIC KOVIDOVÝHO!
Téma
Úterý, 25 leden 2022
Všimli jste si, že se všude ve světě, tedy ne všude, ale v hodně zemích, dost uvolňuje? Přesto, že počet nakažených stále víc stoupá? Snad je to jen další pokus, jak se bránit. Já jse se rozhodla - a tedy se snažím, vám předkládat čtení jen zajímavé, veselé či vesele poučné. Dnes například vám napíšu o DEKAMERONU. Nebude to sice čtení veskrze veselé, ale zas - třebas se dozvíte něco, co jste nevěděli... 
 
ZÁKOUTÍ, KAM SE RÁDA VRACÍM - I
Zážitky
Úterý, 25 leden 2022

Je nekonečně krásné, přátelské, všeobjímající přírodou, lesní zvěří, to naše zákoutí. Jsou to Krušné hory na hranicích se Saskem, kde žijeme i se sousedy z okolních vesnic. Krajina kolem má bohatou historii, která dýchá na nás ze všech stran. V těchto místech neřádila Hitlerjugend, zde se žilo skromně, mírumilovně – i když, nezapírám, pašovalo se tu, jsme přeci na hranicích... Kořalka, cigarety. Naši muži navštěvovali ženy v blízké obci Fürstenwalde, a ty zase jezdily za nimi.

 
NEJSLAVNĚJŠÍ UFŇUKÁNEK WERTHER
Próza a poezie
Neděle, 23 leden 2022

Werther - Utrpení mladého Werthera - POSTAVY.czNení sebevražda jako sebevražda – někdo si na tomto nechutném činu vybuduje i nehynoucí slávu. Pravděpodobně největší dopad jejího popisu bylo dílo tehdy čtyřiadvacetiletého, velmi vzdělaného mládence, Johanna Wolfganga von Goethe. Prvorozený a jediný syn císařského rady z Frankfurtu nad Mohanem vyrůstal ve  velmi bohatém a vysoce kulturním rodinném prostředí.

 
JO, BYLI MOC FAJN, TIHLE "NEŘÁDI"...
Zážitky
Neděle, 23 leden 2022
Je to tak dlouho, tak nezřízeně dlouho... Já byla redaktorský nedochůdče, před těmi tehdejšími "celebritami" jsem přímo vibrovala studem a hrůzou, abych něco nevhodného neplácla. Ale vždycky to dopadlo fajn, naopak. Čím víc jsem rozhovorů jsem s nimi dělala, tím víc jsem o nich věděla (tedy, o nich, jako o lidech, nejen jako o hercích či zpěvácích), tím byl náš vztah kamarádštější. Měla jsem úžasnou kliku, že jsem mezi ně tak fajn zapadla.
 
LEGRACE NA PLACE - TO MYSLÍ VÁŽNĚ!
Diskuze
Pátek, 21 leden 2022
Zajímalo by vás, kolik berou naši „nadřízení“? Jaké platy mají nejvýše postavení úředníci českých institucí? V tom případě si otevřete tento odkaz – platy úředníků. Rozhodně je to zajímavé... Hlavní argument pro zveřejňování platů úředníků je jednoduchýjsou placeni z peněz daňových poplatníků, a ti proto mají právo vědět, jaký plat státní úředník pobírá.  Státy, kde platí transparentnost, platy úředníků zveřejňují samy na svých webových stránkách a informace jsou přístupné všem, kdo o ně mají zájem.
 
MOC HODNÁ, MOC SLUŠNÁ ...
Úkol pro vás
Čtvrtek, 20 leden 2022
Asi bych potřebovala radu, ale snad i to, že můžu někomu napsat, jen tak anonymně, mi pomůže... Je mi šestadvacet a jsem úřednice. Mám gympl. Před čtyřmi roky jsem poznala Pavla, byl v druhém ročníku na medicíně. Byl neuvěřitelně chytrý, studoval téměř se samýma jedničkama. No, musím říct, byla to láska na první pohled. Já v té době už přemýšlela, že se od mámy odstěhuju, vydělávala jsem dost, cítila jsem se soběstačná.  A tak jsme s Pavlem začali hledat pronájmy.
 
LONDÝN KDYSI DÁVNO - A NEDÁVNO ...
Zážitky
Středa, 19 leden 2022
Tak jako ve staré Anglii – zpívávali pánové Vodňanský a Skoumal. Drala se mi ta píseň na mysl, když jsem srovnával svou první návštěvu Londýna (v roce 1965, tedy před neuvěřitelnými 57 lety!) s dojmy současnými. Skoro nic není jako ve staré Anglii! Tenkrát se po ulicích spořádaně a vážným krokem pohybovali uhlazení pánové v černých oblecích, s buřinkami na hlavách a deštníky v rukou, pravé to obrazy anglické spolehlivosti a solidnosti.
 
NOBELOVA CENA
Téma
Středa, 19 leden 2022
Otázka při zkoušce z fyziky na univerzitě v Kodani: „Popište jak určit výšku mrakodrapu pomocí barometru.“ Jeden student odpověděl: „Upevníte dlouhý kus provazu k vršku barometru, pak spustíte barometr se střechy mrakodrapu na zem. Délka provazu plus výška barometru se rovná výšce budovy.“  Tato vysoce originální odpověď tak rozzuřila zkoušejícího, že studenta vyhodil. Student se odvolal na základě toho, že jeho odpověď byla nepochybně správná.
 
... MÁM PŘIBLIŽNĚ DVA SYNY
Téma
Úterý, 18 leden 2022

Viktor Černomyrdin – WikicitátyPsal jsem vám včera o bývalém ruském premiérovi Černomyrdinovi, který byl znám nediplomatickým jazykem i nezvyklými bonmoty. Byl to klidný a žoviální muž s technologickým a ekonomickým vzděláním, který strávil většinu života v ropném a plynárenském průmyslu, v němž prošel cestu od řadového pracovníka po ředitele Orenburgského plynárenského závodu.


 
TEOLOGICKÁ DISPUTACE ...
:-)))
Úterý, 18 leden 2022
Na zahradě u františkánů rostla u zdi nádherná jabloň a nesla ty nejchutnější plody. Bratři se o ni pečlivě starali, ale k čemu všechna ta práce, když většina ovoce spadla za zídku, do zahrádky dominikánů… Když tak zase jednou přišli o všechnu úrodu, rozhodli se chudí bratři tomu udělat přítrž a stěžovali si u biskupa. Biskup se rozhodl záležitost vyšetřit a navrhl teologickou disputaci.
 
NEUMÍM SE CHOVAT K "NOVÉ" SESTŘE
Úkol pro vás
Úterý, 18 leden 2022
Před pěti měsíci se mi ozvala moje neznámá nevlastní sestra, Jana. Sešly jsme se, a já se dozvěděla, že když se narodila, tak ji naše máma dala k adopci. Máma umřela před 5 lety a musím bohužel říct, že opravdu nebyla zrovna fajn. Mám ještě mladšího bratra, toho naši dali asi ve dvou letech k babičce. Babička bydlela ve stejné vesnici jako my, ale nevyrůstali jsme s bráchou.
 
JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI PTÁKA!
Diskuze
Pondělí, 17 leden 2022

Ještě jsem neměl náladu, pustit se do studia Programového prohlášení vlády, a tak jsem se jen z mediálních vejcuců dozvěděl velmi znepokojivou zprávu. Totiž, že hluboce zaostáváme za evropskými zeměmi. Považte: "Česká republika a Slovensko jsou jedny z mála evropských zemí, které nemají svého národního ptáka". Naštěstí, tenhle -  tak trestuhodný -  dluh předchozích vlád, bude teď konečně splacen.

 
DIVOKÝM KURDISTÁNEM ...
Zážitky
Pondělí, 17 leden 2022
Vánoce jsou za námi a nový rok začal tak nějak normálně. Žádná hrůza se nekonala, žádné extra velké překvapení taky ne. Leden si tak lehce poklidně plyne, děti chodí do školy, a až na legrační objev posledního vánočního dárku se nic zvláštního nestalo. K tomu dárku se ale musím vrátit, protože je de facto strůjcem dalších událostí, a to zejména předčasného příchodu mé cestovní horečky.
 
JAK SBALIT SPRÁVNÝHO CHLAPA - 3
Zážitky
Pondělí, 17 leden 2022

Men spend 43 minutes a day checking out womenNo, tak nácvik rozmnožování bychom měli za sebou. Následně přijde, milé dámy, jeho výsledek. Správně, muži a děti. Tak neuvěřitelná věc. A pohromadě! Je vlastně docela prostá. Muži milují děti. Milují svoje děti. Nejen žena dostala do vínku genetikou program na ochranu dětí. I muž tohle má, a pokud jde o vlastní děti, je neskutečně ješitný. Ty jeho jsou dokonalé, i když jsou úplně k ničemu. Jsou jeho. To stačí k jeho štěstí.

 
VERONIKO, VÍTEJ K NÁM DOMŮ!
Téma
Pátek, 14 leden 2022
Jak vidíte, už to její hezké jméno nijak neskloňuju, bych si zas nevysloužila nějakýho drbana... Ale - mám pro vás úplně super novinu - ta neposedná Veronika, která procestovala, prochodila a prožila kus života všude možně, která se nakonec (zatím) usadila v překrásném místě Švýcarska, která v loži svém hostí už delší dobu jednoho stálého příslušníka mužského pohlaví (nádherně chlupatého myšilova), a hlavně - píše báječné fejetony, v každém průšvihu umí najít něco vtipného - tak tahle holka VYDÁVÁ SVOU PRVNÍ KNÍŽKU!!!
 
VELKÁ ČISTÁ LÁSKA ...
Téma
Čtvrtek, 13 leden 2022
Dotazníkové studie prováděné za účasti desítek tisíc žen na celém světě – od Eskymaček po amazonské Indiánky, od Britek z Walesu přes Volyňské Češky až po Rusky na Kamčatce, od rovníkových černošek po Asijky z Filipín a dalších a dalších – ukázaly, že hierarchie hodnot, podle kterých ženy posuzují muže, a hlavně vybírají svého "Pana Dokonalého", je na celém světě stejná.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 190 - 210 z 10259
[CNW:Counter]