O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


JSEM HOLKA MLSNÁ I ŠETRNÁ
Diskuze
Neděle, 24 září 2023
Jsem hodně moc zvědavá na vaši reakci... Asi před rokem jsem tu u nás na Jižním Městě objevila "na pavlači" malý krámek, kde je od okamžiku otevření do zavření frmol. Myslím, že i se skladem bude mít tak třicet čtverečních metrů celkem. Čím je zajímavej? Mají tam za levno to, co v ostatních obchodech je za draho. Potraviny všehomožného druhu, i drogerii atd. Sortiment se průběžně obměňuje, neustále doplňuje a velmi rychle se vše prodává.
 
NAŠE PUTOVÁNÍ ZA SVOBODOU - I.
Zážitky
Neděle, 24 září 2023
Přečetl jsem si jednou tady, v rubrice "Tady a tam" něco povídání o tom, jak je doma, tedy ve vlasti, krásně. Je to tak, musím s tím souhlasit. Rád bych na tohle téma přidal dávný náš příběh. V roce 1984 mi pracovníci Pasů a víz v Brně nabídli velkoryse pasy do Jugoslávie. Vzhledem k okolnostem, za jakých se to stalo, pochopil jsem, a pasy přijal. Poté těsně před odjezdem k tomu přidali informace, kde v Bělehradě je kancelář OSN pro uprchlíky a kde se máme hlásit. Nejsme hrdinové a udělali jsme to. 
 
TEN NÁDHERNEJ KRYSAŘÍK
Fauna a flora
Neděle, 24 září 2023
Toto je všeobecná instruktáž pro všechny podivíny, kteří si přes všechna varování chtějí pořídit krysaříka a mají v sobě ještě tolik naivní víry v jeho vychovatelnost. Dobrá, rozhodli jste se pořídit si Pražského krysaříka (a dokonce jste již sehnali chovatele, u kterého je alespoň částečná naděje, že vám nepodstrčí stájového pinče). Než ten (upozorňuji že nevratný) krok provedete, měli byste ve vlastním zájmu absolvovat těchto několik (jednoduchých :-D) úkolů:
 
FLORENTÝNINA POLÉVKA S POHANKOU A SPOUSTOU ZELENINY
Nejen duše
Pátek, 22 září 2023

Polévka s pohankou – to může znít podobně odvážně, jako když se vysloví samotné slovo pohanka. Ne každý si na ni troufne. Teď jen napíšu, že čím zelenější a světlejší pohanku na tuto polévku koupíte, tím lépe. Na tuto polévku budete potřebovat nejen případné odhodlání, ale též spoustu zeleniny. Právě díky zelenině si můžete polévku přizpůsobit pro každé roční období. Mezi základní nositele chuti v polévce patří klasická trojkombinace mrkev – celer – petržel, a k nim ještě trochu brambor.   A pak se to dá skvěle obměňovat. Na jaře například kedlubnou, v létě květákem, na podzim pórkem a v zimě třeba trochou zelí nebo kapustou, včetně růžičkové.

 
UŽ TO NENÍ TO, CO POPRVÉ. PROČ???
Úkol pro vás
Pátek, 22 září 2023
Přeju dobrý den všem. Třeba tu od vás získám nějakou radu, jak se poprat se svým problémem ... Jsem už šest let rozvedená. S mým exmanželem máme dvě dospělé dcery, které už mají svůj život, postavili jsme dům a vybudovali zahradu. Stálo to hodně peněz, málo času, sebralo to hodně let. Ale pak se na obzoru objevila jeho milenka, pak rozvod, a posléze jsem měla prázdné hnízdo... Tak jsem to vzdala a odstěhovala se. Vzala jsem si jen knihovnu – on knihy nerad, a svého jorkšírka.
 
KOLIK PLATÍTE ZA OBJEDNÁNÍ K LÉKAŘI?
Diskuze
Pátek, 22 září 2023
Dnes jsem se chtěla objednat na jedno potřebné vyšetření. Nejprve jsem na netu hledala adresu a něco bližšího, a když jsem se dopídila na tu správnou ordinaci, byl tam i formulář, kde se můžete k paní doktorce objednat. OK, klikla jsem na první volný termín. 18. října. Dobře, co se dá dělat, žádné bolesti nemám, potřebuju jen pořádné vyšetření. Mám doporučení od praktické lékařky. Ale to, co pak následovalo, po onom kliknutí, mne absolutně uzemnilo. TO SNAD NENÍ MOŽNÉ!
 
JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA?
Zážitky
Čtvrtek, 21 září 2023
U nás doma je fajn. Sedím si u počítače, a zas, po celkem delší době, je mi fakt fajn. Na první pohled nebo i poslech by to tak nevypadalo, protože se zrovna hrabu z docela fest nepříjemný virózy. Napřed jsem ani nevěděla, co mi vlastně je. Ti z vás, co se s nimi kamarádí nějaká alergie, mne chápou: člověk kejchá, kašle a místo nosu má vodopád. A navíc už začala obcházet další forma covidové potvory. (Být tak o třicet let mladší, tak se nebojim, ale takhle?) Naštěstí můj synek mi všechno možný otestoval a přeměřil. Dokonce jsem  si vygůglila, co "na to", a nakapala jsem si stoptussin, který jsem ve své lékárničce nalezla. Sice byl trošinku prošlej...
 
HÁDANKY PRO KYTIČKOLOGY
:-)))
Úterý, 19 září 2023
Tentokrát to budou pro změnu kytky, které se vyskytují v okruhu mých možností - tedy tam, kam maximálně chodím se pesem. Vím, že to pro většinu z vás nebudou žádné hádanky, spíš to bude jen dobrý počin vůči mně, protože já nevím ani o jedné, co to je. Jen když si vzpomenu, jestli "to" roste jako keř, jako strom, či jako kytka. Takže to rozeznávám asi stejně, jako auta. Totiž - auta jsou pro mne nákladní, osobní, rozbitý a červený. Větší talent ani pozorovací schopnosti nevlastním. Jen ty kytky mám, na rozdíl od aut, nesmírně ráda...
 
VIZONÁŘI
Téma
Úterý, 19 září 2023

Prvním naším vizionářem byl asi Praotec, když se vyšplhal na Říp, rozhlídl se kolem dokola a zvolal: „To je ona, země zaslíbená, mlékem a strdím oplývající!“. Pak taky vizionářka kněžna Líba: "Vidím město veliké ...". Pak dlouho nevim, i když určitě byli i další, ale ve škole jsme jiný vizionáře nebrali. Teda, brali jsme  Vladimíra Iljiče, samozřejmě, to pamatuju přesně, i to že jsem z něj dostal jedničku. Ale kdo by se zrovna s timhle dneska chlubil?

 
MŮŽE ZA TO PANDEMIE?
Diskuze
Neděle, 17 září 2023
Milá Kudlanko, nedávno jsem byla na návštěvě u sestry. Byla dost přepadlá, a když jsem se zeptala, o co běží, tak mi při kafi prozradila, že bude babičkou. Babičkou ve dvaačtyřiceti! Její "téměř" sedmnáctiletá holčička, která stále ještě vypadá, že neoblomně věří na čápa, je teď už v pátém měsíci. Sestra se o tom nadělení dozvěděla vlastně náhodou, když před měsícem uviděla u ní na monitoru rozepsaný dopis pro její třídní:
 
LEGRACE NA PLACE - MAXIMÁLNÍ PRŮS...
Zážitky
Neděle, 17 září 2023

Dnes se na politiku raději vy-kašleme… Ono se i tak stalo plno velenepříjemností. Tak například podle zpravodajského webu CNN měl Airbus A350 Delta Air Lines v ranních hodinách 1. září vzlétnout z Atlanty s 366 pasažéry na palubě směrem do Barcelony. Nad Virginií ale došlo k toaletnímu incidentu, který piloty donutil k návratu zpět. Co tak závažného se stalo?

 
KOUTEK DĚDY PORADY: MÁ KYTARA JEŠTĚ DNESKA SMYSL?
Téma
Čtvrtek, 14 září 2023
To už mě napadlo několikrát při večerních sezeních. Už jsem o tom i tady někdy psal, z mýho, tak trochu uraženýho pohledu, a bezva vzpomínek. Jenže můj stařeckej pohled a sklerotycký vzpomínky sotva zajímaj mý děti. Současný puboše už nezajímaj ani zbla. U večerních sezení to teď frčí s bluetooth reprákama a uplně jinak. Nějakej trouba, vyjící vlastnim hlasem písničky s kytarou, se mládeži jeví jako fosílie, snad pro pár minut pro srandu: "Tak něco předveď, když už tady seš, ale jestli neumíš Kabáty, tak hlavně nevotravuj dlouho." Jo, to jsem psal nedávno.
 
O POČASÍ A HLAVNĚ JMENINÁCH TOHOTO TÝDNE
:-)))
Čtvrtek, 14 září 2023
Klima a počasí má na člověka vliv, ať už chce nebo nechce. Když se začnou krátit dny, upadají někteří lidé do deprese, jsou nevýkonní, špatně spí... Potíže vyvolává i příliš vysoká teplota vzduchu pro dané roční období, zvýšení vlhkosti vzduchu proti předchozímu dni, malé teplotní rozdíly mezi dnem a nocí a zvýšení oblačnosti. Naše zdraví a náladu ovlivňují také fáze měsíce. Např. když měsíc dorůstá, lidé se více hádají, mívají srdeční komplikace a infarkty. Za svitu úplňku řada lidí nezamhouří oči, má větší sexuální touhy, často jedná zkratovitě. A náměsíčníci vycházejí na své toulky…
 
AUU, OCH, KRUCIFIX, AAAAU...
Zážitky
Čtvrtek, 14 září 2023
Poslední dny jsem si jen skučela, kňučela a hlavně: sama sobě strašlivě nadávala. Jenže co je tohle platné, sice se na sebe můžu fakt setsakra zlobit, ale jak se znám, a že se už znám za ta dlouhá léta fakt dobře, tak vím, že jestli existuje na světě někdo, koho poslechnu, tak já to rozhodně nejsem. Tak co, už jste nažhavený, drahouškové moji, co sem to zas vyvedla? Co jsem dělala, respektive čím jsem si zas ublížila?  OK, napovím vám, ale stejně - pokud se nepodíváte dál, tak tomu neuvěříte - chcípu si tu díky schůdkům. Malejm nízkejm schůdkům pro psa!
 
VÝSLEDKY HÁDANEK OD MINULE ...
:-)))
Úterý, 12 září 2023
Asi vám dusno a horko taky šálilo mozek, stejně, jako mně. I když jak téměř vždy píšu, já moc na hádanky nejsem, a pokud by někdo měl posuzovat mou inteligenci podle jejich případných výsledků, nedostala bych se bodově ani do třetí třídy školky... Inu, někdo holt má na víc, někdo na míň.  Já tedy nikdy na čísla moc nebyla.  Kupodivu jste mi udělali radost, že jste jich většinu taky nedali :-))). Tedy pochopitelně, úžasná deeres fakt zabodovala!
 
11. ZÁŘÍ PŘED DVAADVACETI LÉTY
Téma
Pondělí, 11 září 2023
Ten den začal úplně obyčejně, jako každý jiný. Zrovna jsem psala nějaký článek o životě v New Yorku pro jeden český časopis, a potřebovala k tomu pořídit pár snímků. Tak jsem si připravila foťák, ještě před cestou do ulic si udělala kafe a samozřejmě pustila televizi. Bylo nějak kolem deváté. V prvním okamžiku jsem měla jsem dojem, že dávají nejspíš nějakou ptákovinu – a že zrovna to je z Downtownu? Tak jen tak letmo jsem se na obrazovku koukla, když vtom už jsem slyšela sirény, které zněly nejen z televize, ale i z ulice! To nebyl film, to byla pravda...
 
TA OŠKLIVĚJŠÍ STRANA ŽIVOTA
Téma
Pondělí, 11 září 2023

Na tureckých hranicích jsme několik dnů sledovali transporty skotu, mířící z Evropy do Turecka, a mnohdy i dále. Každý den – jak všichni víte - bylo ostré slunce a teploty dosahovaly 35 stupňů. Velké kontejnery plné zvířat stály na hranicích obvykle mnoho dlouhých hodin, kolikrát i dnů na jednom místě. Viděli jsme tam i březí jalovičky (které jsou prý žhavým zbožím), které jely z jižní Moravy.

 

 
TEDY, JÁ BYCH TO NEDALA ...
:-)))
Čtvrtek, 07 září 2023

Tak nejsou to zas všechno hádanky početní, tak jsou některé jen tak na uvažování. Ale obojí namáhání svých mozkových závitků nechávám na vás, protože já si to hezky všechno hned otevřela, takže řešení znám, ale zatím neprozradím.  Já osobně bych to stopro vzdala hned, hlavně to, co se týká nějakých těch čísel. Na to jsem byla vždy těžce levá. I když - to je vlastně relativní: protože jsem trošku "nepovedená": jednak jsem absolutní noční sůva, druhak absolutní levák. Co se naučím pravou, levou umím bez učení, ale obráceně? Ani náhodou... No - ale teď už si bystřete svou mysl...

 
DANĚ BYLY, JSOU A BUDOU. ZA VŠECHNO MOŽNÉ ...
Diskuze
Čtvrtek, 07 září 2023
Šéfové královské nebo státní kasy někdy přímo překypují kreativitou, pokud se jedná o různorodost daní, kterými zatížit milé obyvatelstvo svých lidí. Když země nemá prostředky, jako obvykle se nejdřív uvažuje nad tím, co ještě lze zdanit. Minulost ukázala, že v tomto ohledu se vždy najde možností opravdu spousta. O přítomnosti ani nemluvě … Ale teď sáhneme trochu do dob dávnějších. Například, když se car Petr I. Velký vrátil koncem 17. století z velké poznávací cesty po Evropě, zavedl ve své zemi několik novinek.
 
PÁR FTIPŮ NA OŽEHAVÉ TÉMA
:-)))
Středa, 06 září 2023
„Lidé nedovedou žít. Musí se naučit žít. Musí se naučit, že všecko, co se děje a co se stane v jejich vesnici zrovna tak jako ve světě, je jejich starost. Že jsou za to za všechno odpovědni. Musí se naučit, že se věci nesmí nechat v rukou hrstky profesionálních politiků, protože to mohou být zloději, gauneři, dobrodruzi, hrdlořezové, kariéristi a kšeftaři se životy celých folků.“ - (A teď hádejte, kdo je autor tohoto citátu.)
 
O POČASÍ A HLAVNĚ JMENINÁCH TOHOTO TÝDNE
:-)))
Úterý, 05 září 2023
Počasí tady vůkol mě nepřipomíná babí léto - to je čistočistá nádhera... Jasné nebe, na loukách hustá tráva, tedy pokud ji okamžitě místní robotníci neposekají na výšku pěti cm.  Jenže - nejen nové a nové ohně, které téměř nejdou uhasit, taky obrovské bouře, tornáda a hurikány; hrozivé zprávy o počasí teď prší jedna za druhou. A já si představuju hrůzu všech těch, kterým příroda vzala střechu nad hlavou. Jak moc je mi všech líto. Ale zase si říkám, že tam, kde ta střecha leží na pevné stavbě s pevnými základy, to nedopadá tak katastroficky jako tam, kde lidi důvěřivě žijí pod plechy, krabicemi z pár prken... kde jen čekají, co jim kdo dá. A v tom vidím ten jejich největší průser...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 169 - 189 z 10928
[CNW:Counter]