O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


O BRAMBORÁCÍCH OD FLORENTÝNY
Nejen duše
Čtvrtek, 21 leden 2021
Bramborák je od slova brambora, a tak by měl mít co nejbramborovější chuť. Pokud se na tom shodneme hned na začátku, jistě po mně nebudete chtít recept s příměsí cukety, mrkve nebo celeru, ale dáme si vespolek zapravdu, že nám jde o dokonalost zvící křupavý okraj, hebce měkký vnitřek a chuť vystřelenou do výšin česnekem a majoránkou. V tom případě na chvíli společně zapomeneme na jakoukoli dietu, protože tajemstvím skvostného bramboráku je… docela obyčejné sádlo.
 
VERONIČČINA MEXICKÁ TELENOVELA - 1.
Zážitky
Středa, 20 leden 2021
Bylo mi sedm let, u moci byli rudoarmějci a chybělo pár měsíců do revoluce. Má milovaná babička mi k narozeninám zakoupila za ušetřené bony v Tuzexu ilustrovanou knížku o Mexiku, která byla napsána v němčině. Ačkoliv jsem čerstvě navštěvovala kurzy němčiny u paní učitelky Irmy, kterou u nás Němci zapomněli po válce, moje slovní zásoba nebyla dostatečně rozvinutá na to, abych porozuměla tomu, co se tam píše. I přesto jsem už tehdy věděla, že se jednou do Mexika podívám.
 
HLAVA MEDÚZY - NĚCO PODOBNÉHO SE HNED TAK NEVIDÍ...
Úkol pro vás
Středa, 20 leden 2021
Díval jste se někdo na začínající seriál „Hlava Medúzy“? Podle mě je to nejhorší krimi, co jsem od Čechů viděla. Proti tomu jsou i ty novácký kriminálky bomba. Případům prvního oddělení to nesahá ani po paty, a to ani co se týče napětí, což je dost smutné, o vyšetřovacích postupech snad nemá cenu psát. Je to nudný, nelogický, naprosto nerealistický.
 
ZACVIČTE SI S HASIČI!
Téma
Středa, 20 leden 2021
Přímo báječný nápad měli pardubičtí hasiči, kdyži začali natáčet sportovní videa, v nichž velmi názorně ukazují, jak lze udržet nebo zlepšit fyzickou kondici dětí v dobách distanční výuky. Na youtube bude pro ně i pro jejich rodiče celkem devět lekcí. I když jsou teď školáci hodně doma, nemusí zlevnivět, říká mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.
 
TAK JO, ACH JO, JÁ SE VÁM PŘIZNÁM ...
Diskuze
Středa, 20 leden 2021
No, asi jen málokdo z častějších návštěvnic a návštěvníků nepostřehl, že občas pauzíruju, respektive na kudle nic nového není. Psala jsem už v minulém skuhrání, že jsem poslední dobou dost mimo, a tak bych vás chtěla poprosit o nějaký ten návod, jak se z té depky dostat. Tedy, já relativně normálně funguju, jen občas se mi do cesty přimotá nějaká ta "žába", a já nejsem dost dlouho schopna ji sblajznout... V mém současném případě se jedná spíš o plno ropuch.
 
PUBERTÁLNÍ STRASTI OŠKLIVÉHO KÁČÁTKA
Zážitky
Pondělí, 18 leden 2021
Každý z nás měl na základní škole obor, ve kterém vynikal. Někdo exceloval ve sportu, někdo v matematice, někteří se našli v přírodních vědách a já se našla v jazyku českém, jakožto v recitaci. Navštěvovala jsem sice gymnastiku a hudební školu, coby zájmové kroužky, ale v těchto oborech jsem nijak nevynikala. Jen jsem udržovala svoje mnohostranné zaměření. Díky naší třídní učitelce, která byla zároveň češtinářkou, jsem se zamilovala do literatury, do tajů gramatiky a přednesu.
 
PÍSNĚ KOSMICKÉ
Zážitky
Pondělí, 18 leden 2021
Bezplatný obrázek: Galaxie, astronomie, zima, měsíční svit, příroda,  souhvězdí, obloha, tmavýMůj švagr koncem loňského listopadu oslavil osmdesátku, tak jsem mu volala, abych blahopřála k tak pěknému věku. Jenže on spustil takové ty pohřební řeči, že už stříhá poslední centimetry na pomyslném metru a jestli ho chci ještě někdy živého vidět, tak ať za ním a jeho družkou přijedu na chalupu. Že Květa, vdova se kterou žije po smrti mé sestry, je ještě o nějaký ten pátek starší a i ona se prý na mne těší..
 
CHLEBA NEBO BUCHTA? NEBO CO VLASTNĚ?
Nejen duše
Pondělí, 18 leden 2021
Bylo to přesně podle receptu. Kvásek z droždí, cukru, mlíka, mi nejen krásně vykvetl, ale bohatě přetekl. Měl jsem teda vyhráno a byl jsem na sebe pyšnej, protože recepis říká, že když se vyvede kvásek, tak pak už to je srandička pro blbečky. Pak už to totiž jde ancvaj:
 
OPILÉ ÚLETY MÉHO BATOLETE
Zážitky
Pondělí, 18 leden 2021
Alcohol: A Dangerous Poison for ChildrenZa tu první hrůzu vlastně mohl můj muž. To on měl ve zvyku si dávat malého panáčka, občas, někdy ani ne plného, během dne. Dokonce si pořídil krásnou sadu speciálních skleniček, které se pak povalovaly různě po bytě. Nebo jsem za to mohla já, když jsem nalévala čaj své sladké holčičce do malých skleniček? Ne, do těch panákových ne, ale měli jsme doma malé malované skleničky, jen o něco větší.
 
TA ZATRACENÁ PŘEDSEVZETÍ
Úkol pro vás
Čtvrtek, 14 leden 2021
Image resultA máme polovinu ledna. Nemusím psát o tom, jak čas děsně letí, to všichni vidíte sami. Moje dnešní téma  je – novoroční předsevzetí. Tedy spíš jejich plnění. Máme za sebou už kus ledna, a mě by zajímalo, jak jste na tom? Co jste si pro letošní rok přáli vy? A jak vám jde plnění novoročních závazků? Jestlipak jste někdy byli fakt úspěšní?
 
(NE)OHROŽENÉ NOCOVÁNÍ V JAMAJSKÉ DŽUNGLI
Zážitky
Čtvrtek, 14 leden 2021
Bylo to jednoho silvestrovského večera, kdy značně ovíněná jsem studovala mapu světa a přemýšlela, kde jsem ještě nebyla. Opilá single ženská a kreditka s vysokým limitem se pak stává docela nebezpečnou kombinací. S 1,5 promilemi v krvi jsem studovala nabídku německých a švýcarských cestovek a můj mozek, stejně jako horkokrevné srdce, toužily po teplé destinaci se spoustou slunce, kde si člověk po náročném pracovním roku opravdu odpočine. Ačkoliv jsem některé nabídky vinou alkoholového opojení viděla dvakrát, pořád ve mně vyhrávala šetřivá nátura, a tak jsem se rozhodla pro last minute na Jamajku za 700 EUR s polopenzí na 10 dní.
 
ÓDA NA MUŽE
Próza a poezie
Čtvrtek, 14 leden 2021
Tak tedy sedám za PC a zvedám Masterem hozenou rukavici. Přemýšlím, jak nejlépe napsat ódu na muže. Jak vymalovat muže v těch nejlepších barvách, v barvách duhy, abych nevynechala jediný odstín. Stavím tedy muže před sluneční paprsek jako skleněný hranol a nechám ho vrhat duhu na bílou zeď proti sobě a v odrazu jednotlivých barev hledám jeho obraz.
 
JAK ZAMĚSTNAT RUCE I RUČIČKY
Téma
Středa, 13 leden 2021
 Mám pro vás nápad, který může zaměstnat hodně šikovných ručiček – od těch nejmenší, až po vaše. Dají se z ní vytvářet ozdoby, loutky, obrázky, v podstatě cokoliv. Hmota, které se říká studený porcelán, je lehká, tvárná, skvěle vypadá, a co je nejdůležitější, připravíte ji doma za pár korun. Vytvoříte v podstatě cokoliv, záleží jen na vaší zručnosti a představivosti.
 
ZAŽEHNÁVÁM PRŮŠVIHY – 2.
Téma
Středa, 13 leden 2021
Tak jsem ráda, dívčiny a kámoši, že se vám minulý vychytávkový díl líbil. Ouvej, ouvej, ještě než jsem našla něco dalšího, tak se naopak musím sama tady obvinit z velké neopatrnosti a následného průs-švihu. Jo, a i když jsem zkoušela pár nápadů, jak to zažehnat, nic, nula, vůbec nevím, co s tím. Proto vám popíšu, co jsem provedla, a budu nesmírně ráda, když poradíte.
 
TĚŠENÍ TROCHU JINAK
Zážitky
Úterý, 12 leden 2021
Bylo to tři roky, kdy jsem se v tuto roční dobu „těšila“. Coby zkušená matka jsem tak akorát s mírným předstihem prala, žehlila, čančala a kochala se. Prostě chystala jsem výbavičku pro naši poslední princezničku. Ano, po třech letech po naší Gabčulce jsem si vše zopakovala. Umyla a vyprala kočárek, nažehlila nebesa a peřinky do postýlky, načapala košík na miminko, každou chvilku jsem se probírala maličkými oblečky a vzdychala nad tou nádherou.
 
VZPOMÍNÁM NA DÁVNÉ ČASY ...
Zážitky
Úterý, 12 leden 2021
Občas jsem donucena si uklidit došlou poštu. Dostávám denně haldu e-mailů a někdy se k tomu nedostanu i víc dnů. Čtu hlavně jen ty od přátel, nebo od úřadů. A tak jsem se dnes probírala došlou poštou, narazila na neodevřený dopis od Alenky-Polárky… Přílohou byla nádherná, nádherně zazpívaná následující píseň.
 
VERONIKA A MARK TWAIN WEG
Zážitky
Úterý, 12 leden 2021
Ahojte drazí, jsem teď trošku nemocná (trošku dost), ale napíšu vám vzpomínku na „příjemnou procházku“, při které se údajně Mark Twain nechal inspirovat k Huckelberry Finnovi, a proto se nyní jmenuje Mark Twain Weg. Když už jsem slezla nevímkolikátý prudký kopec, našla jsem si hezké místo, kde jsem se rozhodla zemřít a svým zbrusu novým Victorinox nožem  se jala vyrývat do kůry stromu svůj testament.
 
DEMONSTRACE ZAS A ZNOVA ...
Diskuze
Neděle, 10 leden 2021
ANEB - O PRACHY JDE AŽ V PRVNÍ ŘADĚ ...  Takové situaci se někdy říká "cochcárna" - prostě si děláme "co chcem". Jenže, už ani bych se nedivila, kdyby například na nějakém covidovém oddělení sestřičkám a doktorům hráblo, svlékli ty příšerné mundury, zalezli do nějaké volné cimry a tam se zhulákali... Určitě by jim všichni ti demonstranti blaženě tleskali... Přeci není nad pořádnou párty... Co na tom, že o kus dál se někdo zrovna dusí, že za chvíli už to bude "mít za sebou"?
 
ŽLUTÉ KACHNIČKY
Zážitky
Neděle, 10 leden 2021
28,000 Rubber Ducks Teach Us About Our Ocean Systems - Costa Rica Star NewsTuto neděli 10.1., to bylo už 29 let, co se žluté gumové kachničky dostaly na svobodu a od té doby si pořád ještě některé z nich klidně brázdí světové oceány. Během obchodní cesty z Hongkongu do USA 10. ledna 1992, spadl přes palubu lodi jeden z přepravních kontejnerů a navždy zmizel ve vodách Tichého oceánu. Obsahoval přes 28 tisíc gumových kachniček.
 
TI TRAPNÍ BRITŠTÍ TURISTÉ...
:-)))
Neděle, 10 leden 2021
Středověká zahrada - WikiwandŽili byli obyvatelé jedné prastaré rakouské vesničky, založené před osmi stoletími, a dodnes jich tam sto šest stále má trvalé bydliště. Je to vlastně malá osada v obci Tarsdorf v okrese Braunau am Inn v Horním Rakousku, poblíž hranic s Bavorskem, kousek od Salzburgu. A jak to tak bývá, byla pojmenována po svém zakladateli, hraběti Foccovi. Průšvih pro tamější obyvatele však jsou anglicky mluvící turisté, ponejvíce Britové. Začalo to po druhé světové válce…
 
VERONIČČINA KRATIČKÁ KARIÉRA
Zážitky
Čtvrtek, 07 leden 2021
Je to už pár let, kdy jsem musela nedobrovolně začít od nuly někde jinde a někde jinak. Opustit dosavadní práci, přátele, bydlení, a netušila jsem, co počít se svým životem. Protože moje maminka celý život dělala průvodčí, stejně jako babička, rozhodla jsem se vyzkoušet také na vlastní kůži tuto profesi. Poslala jsem si životopis na nejstarší horskou železnici ve Švýcarsku, ne-li v Evropě, a byla přijata.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 169 - 189 z 9835
[CNW:Counter]