O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


COŽ TAKHLE DÁT SI SMAŽENOU KOBYLKU?
Diskuze
Středa, 24 květen 2023

Chov moučných červů

Mezi nejznámější produkty hmyzu, které už pradávno využíváme, patří včelí med, vosk, oleje, přírodní léčiva, barviva či již několik tisíc let kvůli hedvábí chovaný bourec morušový. Ale – tihle broučci nám nevadí, zato nyní, vrámci boje proti klimatické změně, se koriguje počet hospodářských zvířat. Krávy, které produkují emise skleníkových plynů - jimiž prý škodí planetě - bude nutno (když je nelze přesvědčit, aby „neprodukovaly“), značně početně omezit.

 

 
HLEDÁ SE TANEČNÍK NA SALSU
Téma
Úterý, 23 květen 2023
Hledám parťáka na taneček, abych si osvěžila základní lekce salsy a pobavila se. Můžeš být i gay. Vzhledem ke zkušenosti z minulého roku považuji skoro nutností zmínit, co nehledám. Moje požadavky na tanečního parťáka jsou velmi skromné. Ideální parťák už někdy salsu tančil. Můj parťák se nezkáruje během 20 minut pod obraz na trase Luzern - Weggis, aby byl volný v kyčlích. Člověk se třemi promilemi bývá volný v kyčlích až moc.
 
JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - ALE JÁ NEJSEM DOMA ...
U nás doma
Pondělí, 22 květen 2023
.Za těch pár dnů, co jsem se chovala jako těžkej fluktuant, se toho přihodilo fakt povícero. Jak deeeeres velmi správně hádala, a ostatně i mnozí další, už pár týdnů jsem se rozhodovala a pak i připravovala na delší vejlet za dcerou. Jenže - to bych nebyla já, abych zase něco nevyvedla. Protože jsem posledních téměř dvaapůl roku nestála nervama za nic - a že jsem měla k tomu setsrakra  důvod, tak jsem nervy zajídala svým milovaným "cokolivsladkéhojeúžasněŇAM".
 
PROKLETÉ JMÉNO KENNEDY
Diskuze
Čtvrtek, 18 květen 2023
Další adept, čekající na atentát: Synovec zavražděného prezidenta J. F. Kennedyho, Robert F. Kennedy mladší, který je druhým kandidátem demokratů na amerického prezidenta ve volbách 2024. Na sociálních sítích píše, že válka Rusa s Ukrajinou vůbec nemusela být, kdyby Zelenský naplnil několikeré předchozí závazky. Zejména, že Ukrajina se nebude ucházet o členství v NATO a že nepřipustí americké základny na svém území.
 
ZAMYSLETE SE A NAPIŠTE!
Úkol pro vás
Středa, 17 květen 2023

Je nesmírně důležité, mít někoho – kohokoliv – kdo vám pomáhá vybrat si tu správnou cestu životem. Když je na to někdo sám – a ani to nemusí být sirotek - má to o mnoho těžší, a mnohdy proto nezvládne vybrat si správně. Najít cíl, pro něj vhodný. Bohužel, je mnoho z nás, lidí této planety, kteří se derou životem přes keře, kamení, bláto a nebezpečí. Ne každý je tak šikovný, aby vždy odhadl, kam vede určitá cesta, silnice, pěšina.. kam ho zavede.

 
ALENKA-POLÁRKA, TAKÉ MÝVALA - VZPOMÍNÁTE NA NI?
Zážitky
Středa, 10 květen 2023
Hodně dlouho psala na pokračování zážitky svého velkého cestování z domova, přes několik dalších států, až do kanadského Yukonu - jmenovalo se to "Za romantikou na Yukon". Její zážitky byly víc než barvité, osud nelehký. Alena, jejíž vyprávění jsme pak společně v následujících pokračováních četli, neměla opravdu život všedně plynoucí. Ostatně, ona sama také nebyla jen tak obyčejná ženská. Patřila od počátku 70. let mezi partu trampských psavců, kteří spolupracovali s brněnským trampským časopisem TULÁK, či na vydávání prvních trampských samizdatů.  
 
ZAHRÁDKA, MÁ ZTRACENÁ LÁSKA
Zážitky
Úterý, 09 květen 2023
Tak si říkám, že jsem se spíš měla narodit jako truhlář a ještě víc zahrádkář. Tedy, nemyslím tím, že bych se cítila někdy jako to druhé pohlaví, ale asi je neběžné být truhlářkou. To spíš tou zahradnicí.  Snažila jsem si to celý dospělý život nějak vynahrazovat, ale nikdy to nebylo úplně ono. Když byly děti malé, tak jsem pronajala v Černošicích jeden čerstvě dostavěnej domek. Tedy hrubou stavbu, s okolním zakramařeným placem. Po čtyřech letech to byl krásný zařízený domek a perfektní zahrada se skleníkem a dokonce i s dost obsazenou králíkárnou. Nojo, ale školy zavelely, a my se vrátili zpět na Jižák...
 
TAK KURNIK PRO AFRIKU NEBO NA KŠEFT?
Téma
Úterý, 09 květen 2023
Řeknu rovnou, že jsem z toho jelen. A nikdo mi to doteď nevysvětlil tak, abych to i já, zaprděnej čecháček, chcimír, pochopil. Bude to skoro rok, co mě znepokojily zprávy, že úroda obilí z obilnice Evropy, určená pro hladovějící Afriku, nedosáhne svýho cíle, protože námořní cesty jsou neprůchodný. Tomu rozumim, to je blbý, Afrika by hladovět fakt neměla. A tak se potom Ukrajinec s Rusákem nějak dohodnul, že pro obilí pro Afriku bude námořní cesta uvolněná. Myslím, že cesta byla skutečně uvolněná a je i furt. Jestli úplně nebo částečně, to nevim.
 
PRSTY, DLANĚ ...
Téma
Úterý, 09 květen 2023
Články od autora MUDr. Michal VilímovskýSvědění prstů na ruce může někdy být doprovázeno i dalšími příznaky, jako jsou například kožní projevy (ekzém, lupénka, puchýřky), otoky nebo pocity brnění či pálení. Svědění může postihovat jen některé prsty na rukou, všechny prsty, dlaň, celou ruku nebo zápěstí. I když ve většině případů není svědění prstů na ruce nic, čeho bychom se měli obávat, někdy může být tento příznak známkou závažnějšího onemocnění, které vyžaduje odbornou lékařskou léčbu.  Níže uvádím nejčastější příčiny a doprovodné příznaky.
 
RÁDOBY ODBORNÍCI JSOU VŠUDE
Téma
Pondělí, 08 květen 2023

Jak jsem vypozorovala namátkou v médiích, vyrojila se velká spousta samozvaných odborníků na lidskou psychiku, lidské zdraví, životní koučové, a já nevím co ještě. Nejen, že tito lidé nemají potřebnou kvalifikaci, ale mohou svým neodborným jednáním i ublížit. A to tak, že nejen vaší peněžence. Možná nebude překvapením, že takové "odborníky" máme i ve Švýcarsku. Konkrétně bych chtěla uvést příklad jedné paní, která je samozvanou odbornicí na pracovní právo, migrační právo ve Švýcarsku a jiných odvětví.
 
OPRAVDU SNADNÝ DORT – I PRO NEZKUŠENÉ
Nejen duše
Středa, 03 květen 2023
Pokud hledáte recept na snadný dort, který se podaří i těm, kdo nemají s pečením dortů mnoho zkušeností a postrádají takové vybavení kuchyně, které důkladně tře, šlehá i hněte, gratuluju. Právě jste ho našli. Tento snadný dort nevyžaduje samostatně pracujícího kuchyňského robota. Nevyžaduje znalost různých druhů těst. Nevyžaduje žádné neobvyklé suroviny. Nevyžaduje půl dne dovolené. Nevyžaduje chytrou troubu s programem pro dorty. Žádá po vás jen trochu pozornosti, abyste porozuměli tomu, co se vlastně bude dít.
 
DOBRÁ HOSPODYŇKA PRO PÍRKO PŘES PLOT SKOČÍ
Diskuze
Středa, 03 květen 2023
Tohle přísloví vzniklo díky tomu, že kdysi se plnily peřiny a polštáře právě peřím, které se doma škubalo, což byla velmi náročná a únavná práce. Lidé tehdy neměli tolik možností jako dnes a ani moc peněz, byli zvyklí šetřit a využít všechno, co se dalo. Dnes je také nutno šetřit – takže je nutnost „tu sebrat, tu snížit, tu nedat“. Nedávné prohlášení ministra financí Zbyňka Stanjury vyděsilo hospodské a restauratéry v celé republice.
 
MÁMA SE SNAŽÍ, ALE ...
Úkol pro vás
Pondělí, 01 květen 2023
Mám syna a na kudlanku jsem kvůli němu psala už jednou, k podzimu. Jsou to stále stejné problémy; má dluhy, a hlavně teď je v podmínce, měl si sehnat práci. Ale ono se mu nechce, doma nehne ani prstem a ještě má chování řeznického psa. Také jsem ho vychovávala sama, jeho báječnej fotr začal chlastat a mě mlátit, a že by o kluka měl zájem nebo platil alimenty... cha, cha! Mužskej vzor přitom kluk doma měl - dědu. Ale nakonec - mantinely se nastavily, našla jsem mu práci, a od listopadu tam snad chodí.
 
I TAKOVÍ JSOU LIDÉ MEZI NÁMI - ALE CO S NIMI?
Zážitky
Pondělí, 01 květen 2023
Záchranná a odchytová služba pro zvířata, které šéfuje PETR PROKEŠ, sídlí přímo v nádražní budově a na přilehlém pozemku v obci Dalovice. Stanice vznikla z potřeby okamžitého umístění psů, takže není útulkem. Jsou tam však také umísťováni psi ve velmi vážném zdravotním stavu, kteří potřebují nadstandardní péči, kterou běžné útulky poskytnou nemohou. Přečtěte si o jeho zážitku z včerejší noci čarodějnic. O tom, jací jsou někteří lidé mezi námi...
 
HYNKU! VILÉME! JARMILO!
Próza a poezie
Neděle, 30 duben 2023

Byl pozdní večer – první máj… Nádhera! Jak krásně dokáže křehká citlivá duše básníkova vyjádřit tu něhu... Duše básníka, který s kyticí květin doufá v i jen nepatrnou známku náklonnosti na tváři své vyvolené a neskromně doufá v alespoň letmé políbení něžné ručky. Holt, básník, romantik, to se hned pozná.  A i kdyby se to hned nepoznalo, tak takhle si to každej pamatujeme ze školy, tedy z časů, kdy jsme, coby puberťáci, pravidelně na prvního máje s děvčetem z tanečních navštěvovali na Petříně sochu Básníkovu.

 
ZAJÍMAVOST ZE SVĚTA MUZIKY
Zážitky
Čtvrtek, 27 duben 2023
Leon Theremin playing his own instrument - YouTubeNa dnes mám pro vás něco fakt neběžného!!! Až zas uslyšíte znělku seriálu Vraždy v Midsomeru, tak se zaposlouchejte – hlavní melodii tam hraje nástroj THEREMIN. Nejspíš jste o něm neslyšeli - Je to jediný hudební nástroj, na který se dá hrát, aniž by se ho sólista musel dotýkat, opravdu! Je poměrně snadné naučit se ho ovládat, ale extrémně těžké na něj hrát opravdovou muziku. 
 
JE RADOST BYDLET V ČINŽÁKU
Úkol pro vás
Úterý, 25 duben 2023
Než jsme se do našeho domu s manželem nastěhovali, bydlela jsem s rodiči v tříposchoďovém paneláku úplně v posledním patře. Maminkou jsme byly se sestrou cepovány k tomu, že na balkóně se musíme chovat slušně, abychom neobtěžovaly sousedy. Např. v létě jsme si nesměly nikdy dát nafukovací bazén na balkón, co kdybychom někomu něco pod námi pocákaly vodou?! Nyní bydlíme už 40 let s manželem v pětiposchoďovém domě, náš byt je ve druhém poschodí. Za těch plno let jsem nasbírala spoustu zkušeností z toho, co znamená, mít nad sebou tři rodiny.
 
KORUNOVANEJ
Téma
Úterý, 25 duben 2023
To jsem si vzpomněl na Vlastu Buriana a na jeho nesmrtelnej výrok "Císař pán není vůl, je korunovanej." Teď teda bude zase jeden další korunovanej. Což je mi srdečně fuk, pro mě za mě, ať si je klidně korunovanej třeba desetkrát, když to má zapotřebí. Jen nerozumim tomu, proč mi to média furt vnucujou. Nechápu, koho to v Česku může zajímat, a zejména ve vládní televizi a v rádiu, který ještě navíc musim povinně platit.
 
ZÁHADNÝ SPISOVATEL - DOMINIK DÁN
Próza a poezie
Pondělí, 24 duben 2023
Dnes vám chci napsat o velké spisovatelské hvězdě sousedního Slovenska, o neznámém autorovi detektivek, který píše pouze pod pseudonymem. A o jehož identitě se ještě donedávna nevědělo vůbec nic. Dnes, přestože jeho pravé jméno stále zůstává zahaleno tajemstvím, už je informací trochu víc. Jedná se o bývalého policistu, který měl ke kriminálním případům velmi blízko. Napsal už více než třicet knih, z nichž některé byly vydávány několikrát. DOMINIK DÁN je pro čtenáře detektivek současný bůh mezi autory.
 
MAMI, TATI – A PŘÍŠTĚ SNAD „HELE, TY“?
Téma
Neděle, 23 duben 2023
Ještě jsme si úplně nezvykli, že některé děti mají dvě maminky, jiné dva tatínky, když už se před námi rýsuje doba, že budou tátomamky případně mamitátové. Ne, to fakt není překlep, spíš by se dalo hovořit o kreativním pojetí nových lidí. Ano, je na každém svéprávném člověku, aby se svým tělem zacházel tak, jak to jeho vnímání sebe sama a osobním pocitům vyhovuje. A nemá smysl se proti tomu nějak vymezovat.
 
VZPOMÍNÁTE NA DEKRET NA BYT?
Téma
Neděle, 23 duben 2023
Jsem dostatečně starej, tak vzpomínám. Nejen na dětství a na byt rodičů v Kobylisích, ale i na můj vlastní dekret v Libni. Bylo v tý době moc fajn, bejt vlastníkem dekretu. V Praze a asi i v jinejch větších městech to byl prakticky jedinej způsob, jak bydlet, pozdějc ještě bydlení družstevní, ale toho zase až tak moc nebylo. Málokterýho měšťáka napadlo nějak o tom přemejšlet. Prakticky všechno bylo státní, podniky byly státní, stát pronajímal a nájemník státu platil.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 127 - 147 z 10756
[CNW:Counter]