O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


O POČASÍ A HLAVNĚ JMENINÁCH TOHOTO TÝDNE
:-)))
Středa, 15 listopad 2023
Zataženo, pršlavo, málo světla ... to je prý významná příčina podzimních a zimních depresí. A to si představte si, že u nás denně až pět lidí provede sebevraždu, ať je krásně, nebo zataženo. Nejhorší je, že jsou to převážně junioři a mladí do pětačtyřiceti. Zklamání, smutek, šikana ve škole či v práci, konflikty v rodině, týrání, zneužívání, nejistota, a hlavně osamělost a pocit nepochopení ze strany okolí. Je nesmírně těžké nad tím zvítězit. Lidem prý proti depresi pomůže hodně svítit – naordinovat si terapie světlem.  Inu, asi to je málo...Tak ať nejen následně jmenovaným, ale všem svítí co nejvíc sluníčko.
 
SBÍRKY PRO CHUDINU
Diskuze
Pondělí, 13 listopad 2023
Si vzpomínám na starej českej film, jak tam nějaký kníže nebo hrabě nechávalo vařit polívku pro holotu. Myslím, že ho hrál Pan F. Smolík a pamatuju z toho jen jediný slova "muj tóprej polífka". Pak ještě vim, že z hrnce s polívkou nějak vyhrabal botu, a pak už si z toho nepamatuju nic, ani jak se to jmenovalo, jenom, že to byla povídka snad od J. Haška. Holt to za Haška bejvaly nuzný časy, kdepak internet, ešopy, rádio, televize.
 
CO SI POČÍT, ABY POČALI?
Diskuze
Pondělí, 13 listopad 2023

Máme málo holčiček a chlapečků, zato hodně babiček a dědečků. Ano, v Česku je v současnosti vysoký podíl starší populace. Podle statistiky z roku 2021 je přibližně 20 % obyvatel České republiky ve věku 65 let a starších. Důvody? Pokles porodnosti, zvýšená délka života a migrace mladších lidí za prací do zahraničí. A to je také asi jedna z příčin, proč „je fajn“, že sem přicházejí noví lidé.

 
MOJE ČERNÁ KAMARÁDKA
Fauna a flora
Čtvrtek, 09 listopad 2023
Když někdo týrá zvíře, tak je mi v prvé řadě líto zvířete a v druhé řadě bych onoho tyrana zadupala do země. S lidmi je to jiné - když se stane zločin, který se má smysluplně a v souladu se zákonem vyřešit, nejde do toho vkládat emoce. Jímavé americké filmy o tom, jak se policista vrhá na zvrhlíka, který znásilnil dítě a dává mu co proto, sice mnoha lidem lahodí, nicméně v praxi je to nepoužitelné. Jednak je to regulérní zneužití pravomoci veřejného činitele a jednak se ten, s kterým emoce cloumají, daleko nedostane. Takové věci je třeba přijímat s chladnou hlavou.
 
ČEKÁNÍ NA SNÍH ...
Zážitky
Čtvrtek, 09 listopad 2023
Dneska si přečtěte překrásnou vzpomínku na zimu, jak ji prožívala malá DEERES. Až se mi zamlžily oči, když jsem to četla, protože jsem si vzpomněla, jak hodně podobné jsem podzim a konec roku měla i já, a vlastně i hodně z vás. Ono se tu totiž dlouhá léta téměř vůbec neměnilo. Dnešní shon, masírování reklamami už od konce léta, půjčky na dárky a staré pohádky v televizi, to vůbec nepřipomíná tehdejší atmosféru. Ale tradice a vánoční zvyky se za dlouhé desítky let prakticky nezměnily.
 
JAK SE TÉ ŘEČI ŘÍKÁ?
Téma
Středa, 08 listopad 2023
Už asi týden přemýšlím a vzpomínám, jak se říká té zajímavé německo-české či česko-německé mluvě, která ještě donedávna byla docela běžná a srozumitelná. Hovořilo se jí převážně v Sudetech. A protože moje babička nejmilovanější, tátova maminka, která mne v podstatě vychovávala, byla česká sudetská Němka, rozuměla jsem této řeči úplně normálně. Současně jsem přesvědčená, že to většinou znáte také. Ono se tak nejspíš hovořilo všude, nejen v pohraničí. Jo, a vím, že to fakt má svůj přesný název - jen si vzpomenout...
 
JAK NAKUPUJE PREMIÉR
Diskuze
Úterý, 07 listopad 2023
Včera jsem to viděl v televizi a jen jsem zíral. Je to panečku chlapík, ten náš premiér. Co on všechno stihne v jednom tejdnu. To máme: vládnout, lítat po Africe a Azii, a dokonce i jezdit po nákupech do Německa. No, tak zase, abych nepřechválil. Soudě podle průzkumů mu vládnutí moc nejde, v dalekejch naftovejch, plynových či diamantovejch krajích mu domluvený návštěvy šmahem rušej jedna země za druhou. Tak zbejvaj jen ty nákupy, který mu manželka jistě pochválí.
 
NA JINÝ PYTEL JINÁ ZÁPLATA
Téma
Pondělí, 06 listopad 2023

Nechci se nijak zastávat našich dvou pánů, nyní souzených pro nemravnosti, ale vzpomněla jsem si při té příležitosti na něco podobného, dá se říci o hodně horšího, co však díky politickým kamarádíčkům lehce vyšumělo do ztracena… Jednalo se tehdy o slovutného pana Hámida bin Abdal Sáního, člena vládnoucí rodiny Státu Katar, kterému bylo prokázáno pohlavní zneužívání, ohrožování výchovy mládeže a kuplířství, jehož se dopustil opakovaným souložením s nezletilými. Podle obžaloby prokazatelně zneužil celkem šestnáct dívek, přičemž čtyřem z nich v té době ani nebylo 15 let.

 
TLAK MNE TLAČÍ K ZEMI ...
Zážitky
Pondělí, 06 listopad 2023
To je fakt hrůza… Nejprve jsem zjistila, že jdu po ulicích jak opilá. Ale přitom nic, jsem absolutně střízlivá! Jen se motám a motám… Kdybych se nedržela vodítka, kterým mne táhne kupředu můj věrný chlupatý pán a vládce, tak bych snad s sebou i švihla... Po návratu domů jsem se dozvěděla, co se to zase se mnou děje. Tedy, když jsem se doma koukla na net, do novin: Česko se právě potýká se silným klesáním tlaku vzduchu. Tlak nám klesl a dole se drží. Což prý může dělat problém lidem s nízkým krevním tlakem. To jsem tedy věděla, ale že by nějak extra klesl tlak i mně?
 
TAKOVÁ TO BYLA PATÁLIE...
Zážitky
Pondělí, 06 listopad 2023
Lidi, to snad není možný! Spáchala jsem dobrý skutek zcela proti své vůli... Představte si typický pražský panelák, dvanáct pater, čtyřiadvacet králičích doupat o rozloze 60 m2, v každém jedna rodina, společné schodiště, výtah s nosností pěti panáčků, nástěnka s domovním řádem, na které je puberťáckou rukou dopsáno „domovník řádí. Doneslo se ke mně, že obyvatelé nedaleké vilové čtvrti nám říkají termiti. Buržousti jedni...
 
REALITA REALITY SHOW
Diskuze
Středa, 01 listopad 2023
V těchto dnech skončila třetí řada reality show LOVE ISLAND. Osobně nic podobného nesleduju, já tak zprávy a detektývky, naposledy jsem se dívala na Vyvolené, z nichž si pamatuju dvojnásobného vítěze, Vladka Dobrovodského. Jenže - tehdy nic moc dalšího na výběr nebylo, a co si budem říkat, taky jsme byli o pár let mladší. Teď je podobných televizních zábav na pokračování všude několik habadějů. Že jsem se dívala tentokrát, bylo motivováno tím, že tam byl přítomen i můj dvaadvacetiletý vnouček Kryštof, po anglicku Chris.
 
FERI
Diskuze
Středa, 01 listopad 2023
Je ukázkovým příkladem, co dokáže mediální známost. Rychlá sláva ho rychle omámila a choval se suverenně až povýšeně, a to nejen k ženám. Určitě měl jistý pocit beztrestnosti, výjimečnosti a především neodolatelnosti. Hodně tomu nahrával „kruh“ kolem něj – jeho obdivovatelé a obdivovatelky. Nebyl přeci „jen“ mladý politik, ale byl opravdu nepřehlédnutelný – v pravém slova smyslu. A co si budem říkat – děvčatům raného věku se mnohokrát nevyplatí ani přátelství s relativně obyčejným mládencem.
 
ČU - KU - DU - POSILA NAŠÍ POLICIE
:-)))
Pondělí, 30 říjen 2023
Narodila jsem se na Královských Vinohradech v Praze a v činžáku vedle Čechových sadů jsem bydlela až do dospělosti. Tak deset minut chůze od nás, na rohu Blanické a Římské, je „Hasičárna“, kde v suterénu tehdy fungovalo divadlo Spejbla a Hurvínka. Mne a ségru máma občas místo obligátní vycházky na Vinohradský hřbitov k hrobu táty, vzala na odpolední představení do nedalekého divadla.
 
EKLHAFT REKLAMA?
Diskuze
Pondělí, 30 říjen 2023
Ale třeba se zrovna vám líbí, takže v tom případě to už dál nečtěte :-))). O jakou to jde?  A proč se mi tak nelíbí? Nemám nic proti produktům, kterých se reklama týká, nic proti firmě, která si reklamu platí, ani nic proti těm, kteří si to, oč tu běží, kupují. Ale mám hodně, fakt hodně, proti tomu, co se tu vlastně předvádí. Inu, jen se podívejte na přiložené video.  Vyloženě se tam vybízí, že si každý může kdy chce, kde chce a jak chce, dělat co chce. Vyrůstala jsem v době, kdy platila jistá omezení, například slušnost  vůči ostatním, nepreferovat JÁ TO CHCI, TAK TO TAK BUDE!
 
DÍKY ZA GRATULACE :-)))
Zážitky
Čtvrtek, 26 říjen 2023
Jo, a to že moooc! Až mne trochu dojalo, co lidi si vzpomnělo, že tenhle den si musím (hahahaha) připomenout, jak moc už jsem vetchá... Ale  ne, vetchá je špatný slovo, protože jako vetchou stařenku si představuju takový věchýtek, maximálně 160 cm do výšky a na váhu tak něco mezi padesáti až šedesáti kily. Takže já, se svými 174 cm (o váze taktně pomlčím) rozhodně nejsem vetchá... A taky musím zpětně děkovat rodičům, že mi věnovali super geny, protože se po té fyzické stránce cítím tak o polovinu mladší. 
 
ZA CO, PANE BOŽE, ZA CO?
Zážitky
Úterý, 24 říjen 2023
Zase to zdražej. Pro jistotu všechno. Lidi je nutno exemplárně vytrestat za nehoráznost, že nevolili "demokratický" strany, ale dovolili si to hodit největšímu ohrožení demokracie, tedy Babišovi. On si ten Babiš dovolil lidem na platech přidávat, současně snižovat daně, tak to teda ne! "Nechtěli jste nás - demokraty, vykopali jste nás dveřma, tak jsme k vám pěkně po demokraticku vlezli pěti oknama i s dozimetrem a tady máte přes dršťku! To, co vám Babiš nedemokraticky přidal, to si teď od vás zase po demokraticku vezmem."
 
KDYŽ PENÍZE PADAJÍ Z NEBE
Téma
Úterý, 24 říjen 2023
Kamil Bartošek, už hodně dlouho známý jako KAZMA, je neuvěřitelně šikovný chlápek. Dokázal si za krátký život vydělat opravdu víc než solidní sumu peněz a jeho nápady jsou úžasné. Ne že bych ho nějak sledovala, jeho film jsem také neviděla a ani nevím, o čem vlastně je. Ale - ve filmu byly obsaženy indicie k vyluštění hádanky, respektive kód, na otevření schránky, ve které byl milión dolarů.. Jenže to nikdo neuhodl.
 
JSME JEDNĚMI Z PĚTI GENERACÍ
Téma
Pondělí, 23 říjen 2023
V marketingu, demografii, sociálních vědách i v populární kultuře se můžeme setkat s pojmy jako mileniál či boomer. Víte, co to vlastně znamená? Do jedné z nich určitě patříte, aniž byste třeba věděli, jak se zrovna ta vaše jmenuje. Nabízím vám stručný souhrn a přehled různých generací, dané definice samozřejmě neplatí pro všechny.
 
KULINÁŘSKÉ EXPERIMENTY
Zážitky
Čtvrtek, 19 říjen 2023
Eva HauserováBylo to vloni před Vánoci, kdy jsme spolčeně se Sofinkou nejdřív spořádaně napekly perníčky. Bylo znát, že to z domova už velmi dobře ovládá, hlavně válení těsta dělala úplně rutinně. Co ale neznala, byly polevy. Rozmíchaly jsme bílek s cukrem a přidaly červenou a zelenou potravinářskou barvu. Ovšem Sofinka objevila, že máme v zásobě ještě černou barvu, kterou koupil můj přítel, abych mu mohla vyrábět šedé hrošíky (zdá se, že s tou infantilitou v tom nejsem sama)…
 
VAKCINOU PROTI COVIDU A DALŠÍM VIRŮM
Diskuze
Čtvrtek, 19 říjen 2023
Výsledek obrázku pro Děložní myomVíme, že již od roku 2015 mají lidé starší 65 let, stejně jako lidé chronicky nemocní a další rizikoví pacienti, některá očkování hrazená ze zdravotního pojištění. Ale stejně proočkovanost - zejména v seniorské populaci - rok od roku výrazně klesá. A přitom v posledním roce je významný nárůst výskytu různých infekcí, jako jsou RSV (respiračně syncytiální virus), chřipky, pneumokokové infekce, a to jak v rizikových skupinách, tak i v běžné populaci. Uvědomme si, že díky migraci se k nám dostaly i dříve téměř vymizelé choroby...
 
DĚDICTVÍ, ANEB JAK ZAMEZIT HÁDKÁM
Právní
Čtvrtek, 19 říjen 2023
O dědictví můžete přijít, i když se neprokázal důvod vydědění - Měšec.czÚmrtí v rodině s sebou přináší velké emoce. Ty ovšem zdaleka nemusejí skončit okamžikem pohřbu. Jejich další vlna totiž často přichází v průběhu dědického řízení. Hádky a spory o majetek, kontrola, zda každý z dědiců dostal rovný díl – i to je realita mnohých rodin a rozhodně nic takového rodinným vztahům nepřidá. Je to tak, že v některých případech pak nastalá situace připomíná akční thriller; vyskytují se i momenty jak komediální, tak dramatické, romantické... Jenže to není to, co si drahý zesnulý ještě za života přeje :- )))
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 127 - 147 z 10928
[CNW:Counter]