O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


HODINOVÝ MANŽEL
Zážitky
Úterý, 21 červen 2022
„Tak si zavolej hodinovýho manžela, Miluš,“ řekla mi moje kamarádka Květa poté, když jsem si jí postěžovala a vyjmenovala, co všechno mi doma nefunguje a co bych potřebovala opravit. „Ale já nepotřebuju, aby mě někdo vojel a ještě si za to nechal zaplatit,“ vytřeštila jsem na ni oči. „Víš přece, že co mi před léty umřel Pepík a ti další za nic nestáli, už žádnýho chlapa nechci. Já jenom potřebuju, aby mi to doma někdo porychtoval, vždyť Pepa byl poslední, kdo na tom dokázal pořádně máknout.“
 
JE TO KRÁSNÉ, JE TO MILÉ, ALE - CO JE TO?
Fauna a flora
Pondělí, 20 červen 2022
Jak víte, rozeznávám z rostlinstva jen vskutku minimum. Trávu, zeleninu, keře, stromy, pak ještě to jedlé a nejedlé. Ale to neznamená, že nemám kytičky ráda. Mám jich doma opravdu neurekom, jak by řekli bratia Slováci. Pravda je, že ne o všech vím, jak se přesně jmenují. Ale - na to tu mám přeci vás... Tak dnes vám sem nabídnu pár fotek nádherných květů, všechny jsem si nafotila venku, takže se nejedná o nic, co se kupuje a pěstuje doma. A je na vás, abyste uhodli, respektive určili, co to je.
 
DÁT SE DO FIGURY - 2.
Zážitky
Neděle, 19 červen 2022

Hele, nechci v žádnym případě konkurovat nějakým těm dietním poradcům, natož těm opravdu fundovaným, který nabízejí jídelníčky, po kterých "stoprocentně zhubnete". Já rozhodně nejsem tvor, který by měl alespoň trochu disciplinu, potřebnou na tohle sebetejrání. Mj. nikdo mi nevymluví, že dieta je svým  způsobem něco nedobrovolného, co člověk musí dodržovat, čemu se musí přizpůsobit, a hlavně nejíst to, na co máte chuť, natož v době, kdy byste si to nejraději dali... Já se snažím sama sebe nějak přesvědčit, že to, co jsem v minulém roce na sebe "naplácala sádla",  zvládnu zase odhodit v dál.

 

 
DO TEPLA, DO THAJSKA - 3.
Zážitky
Neděle, 19 červen 2022
Tím, že jsem opustil slavnou jeskyní Tham Luang, jsem na dva dny opustil také hory a ocitl se v typické placaté thajské krajině mezi rýžovými políčky i většími lány kukuřice či cukrové třtiny. Díky satelitní navigaci jsem se mohl držet na malých silničkách a projet spoustou hezkých, čistých vesnic. Co mě zaujalo, byla nová označení okolí škol s výstražnými signály, varovnými nápisy a různobarevnými pruhy na vozovkách. Thajci se o své děti starají dobře...
 
MILENA A JEJÍ KONÍCI - JEDEME DÁL! - 2.
Fauna a flora
Čtvrtek, 16 červen 2022
Ještě před převozem poníků jsem se byla u Jitky podívat, abychom se domluvily. Ona mi ukazovala dvě klisničky, které si mezitím koupila. Jedné teklo z nosu, nic dramatického – a já si řekla, že na chřipku přece mám své koně proočkované. Neviděla jsem v tom problém. Dodnes nevíme, jestli nemoc přinesla do chovu ta klisna, která měla výtok z nosu, nebo jestli se nakazila od té, co už žádné klinické příznaky neměla, protože později, když onemocnělo celé mé stádo, nešlo už původce nemoci prokázat.
 
JEDNA OTÁZKA A PROMLČENÝ HŘÍCH
Diskuze
Středa, 15 červen 2022
Dnes jednomu kamarádovi vyprávěla, co jsem vyvedla před strašně moc lety. Podvedla jsem policajty. Opravdu. Já totiž tenkrát měla úplně nové autíčko, trabanta, krásného bílého, s citrónově žlutou kapotou. No, původně taková nebyla, ale maminka moje milovaná mi zrovna koupila svetřík v tuzexu, který přesně takovou barvu měl. A já v tom svetříku, bílé minisukni, o které můj táta říkal, že to není sukně pod pr-el, ale pod břicho, zajela do pražského trabantklubu, tam se vyprsila a ukecala je, takže mi tu kapotu nádherně jasně žlutě nastříkali... Můj traboš byl celkem známej.
 
BRITÁNIE ŘEŠENÍ MÁ, A DÁNSKO JAKBYSMET
Diskuze
Úterý, 14 červen 2022

Armoiries du RwandaVývozy nelegálních migrantů ze Spojeného království dostaly definitivní zelenou. Vláda uzavřela deportační dohodu se Rwandou, kam bude posílat všechny neúspěšné žadatele o azyl. Za její první fázi zaplatí 120 milionů liber (necelé 3,5 miliardy korun). Ať už migrant vyhoštěný ze Spojeného království pocházel odkudkoli, deportován bude do Rwandy, kde dostane možnost se usadit.

 
JUPÍÍÍ, KONÍČCI JSOU ZPÁTKY!
Fauna a flora
Úterý, 14 červen 2022
Pro ty, kteří dřívější MILENINY texty, tak suprově popisující život s shetlandskými poníky, pamatují: vrací se zpět s nejnovějšími zážitky. Že život věnovaný péči chovu koní není procházka májovou zahrádkou, asi chápete, ale představovat si jen jízdu na koni, kovbojské zážitky - jsou romantické představy. Mít jako „koníček“ koně, vyžaduje poměrně časově a fyzicky náročnou každodenní péči. Ale teď už má slovo Milena:
 
NE, OPRAVDU NEJSME RASISTI
Diskuze
Pondělí, 13 červen 2022
Je to děsný. Pár tisícovek v podstatě nevzdělaných lidí dokáže setsakra ublížit našim vztahům s třemi sty tisícovek lidí, kteří jsou v podstatě stejní jako my. Ano, víte, o čem píšu. O těch maďarsko-ukrajinských cikánech (nepíšu Romech, protože oni si tak neříkají), co nežijí ve válce, nikdy se u nich nebojovalo, ale kteří se rozhodli, že tady by bylo fajn, protože tady se "dává". Jo, v podstatě se jim vůbec nedivím. Když stačilo jen pobrat děti, co nejvíc dětí, a sednout do vlaku, který měli navíc zadarmo, tak proč nejet? Když na druhém konci čekala země, tolik slibující.
 
SKŘÍPÁNÍ ZUBŮ
Zážitky
Neděle, 12 červen 2022
Skřípání zubů není radno podceňovat. Můžete přijít o chrup a škodí to i  sluchu • Styl / inStory.czProbouzíte se někdy s bolavou čelistí či bolestí hlavy, nebo si všimnete praskání nebo cvakání v čelisti, když otevřete a zavřete ústa? Případně vás na to upozorní váš milý „soupostelník“? Pokud ano, je možné, že v noci skřípete zuby. Skřípání zubů, také známé jako bruxismus, se nemusí stát vážným dentálním problémem, ale v závažných případech může způsobit nesprávné zarovnání zubů, což zase může vést k onemocnění dásní.
 
DYK JE TO NORMÁLKA ... VO CO GO?
Diskuze
Neděle, 12 červen 2022
Josef MánesCelá ta záležitost s orlojem je při své marginálnosti v něčem pro české prostředí dokonale příznačná. Veřejná zakázka, u níž jsou umělecké aspekty na vedlejší koleji, následná mizerná realizace neodpovídající profesním standardům a zadání, a závěrem – což je zcela neuvěřitelné - její bezproblémové převzetí. Nikoho nenapadlo se podívat, jestli výsledek odpovídá požadavkům a souhlasí s projektem?
 
JAK SE NÁM PAN RESTAURÁTOR VYCHECHTAL
Diskuze
Neděle, 12 červen 2022
Máme v Praze na Staromáku takovej národní poklad, orloj. Několikrát jsem ho viděl v chodu už od outýho dětství, vždycky, když v celou hodinu pochodovali svatí "jak na orloji". Nikdy mě ani nenapadlo nějak přemejšlet nad tím, jestli přitom koukám na originál kalendária nebo na nějakou kopii. Stejně jsem z tý dálky viděl totální prt. Ani jsem nevěděl, že původně to maloval Mánes.
 
NÁŠ ŠTÍT PŘED ZEVNÍM SVĚTEM
Téma
Čtvrtek, 09 červen 2022
Poruchy štítné žlázy - příznaky a léčbaTAK ZAS TROCHU POUČENÍ - co víte o štítné žláze? Je velmi důležitá -  podílí na celkovém vývoji, růstu, termoregulaci, látkové výměně, i fungování jiných žláz s vnitřní sekrecí.  Štítná žláza je umístěna dole na krku před hrtanem a je motýlovitého tvaru. Jejím úkolem je shromažďovat z krve jód k výrobě dvou hormonů – thyroxinu a trijodthyroxinu, které regulují spotřebu energie doslova ve všech orgánech i ve všech buňkách těla. Poruchy funkce štítné žlázy, a to zejména její autoimunitní zánět, bohužel nabývá v populaci nebývalý nárůst.
 
TO JE ALE HUMUS... NE! TO JE HUMMUS!!!
Nejen duše
Čtvrtek, 09 červen 2022
Cizrnová pomazánka aka hummus | HLAVU VZHŮRUNojo, není humus jako hummus, ten se dvěma "m" je bezva dobrota. A kupodivu zdravá, sice to má nějaké ty kalorie, ale pořád lepší, než flák bůčku nebo čtyři větrníky. Já vím, že ze mne mluví tak trochu závist, že je na světě plno lidí, kteří si ty proklaté dobroty mohou bez výčitek a hlavně bez sebemenších následků na tajli dát. Taky jsem taková bývala, jo jo. Ale zas - když jsem se jako mladá trápila, tak jsem mohla sníst celou školní jídelnu na posezení, a byla jsem šlank. Teď, když mám nějaký ten srdcebol, tak to zajídám. "Co já už na tom světě mám, nikdo už na mne není a nebude zvědavej, jsem jen protivná bába..." A šup, vyhrabu utajenou čokoládičku.
 
NA SKOK V MEZIČASE - 1.
Zážitky
Středa, 08 červen 2022
Slíbila jsem, že nápíšu o svém právě absolvovaném  výletě. On to vlastně ani tak moc výlet nebyl... Ale napřed vám musím znovu napsat o svém dávném přání, které jsem vždy brala jen jako sen, který by sice bylo moc fajn si splnit, ale jehož splnění je z oblasti fantazie. Přála jsem si mít dovolenou - aspoň tak týden dlouhou, mezi dvěma po sobě jdoucími dny - dejme tomu mezi úterkem 3. dubna a středou 4. dubna ... Inu:  v úterý se večer vrátit z práce, pak na týden zmizet, a ve středu ráno zas být v práci... Odskočit si v mezičase.
 
A ZASE DEMONSTRACE …
Diskuze
Úterý, 07 červen 2022
Demonstrovat svou nespokojenost je vcelku stará záležitost. Vyjít do ulic a dávat tak najevo nesouhlas se společenskou situací, politikou, ekonomikou či chováním elit se nosilo již ve starověku, středověk nebyl jiným a dnešní doba jen pokračuje v tomto zvyku. Dav byl vždy jedním z nástrojů v boji o moc, a ten, kdo s ním uměl umně manipulovat, získával jistou výhodu. Kvůli dnešnímu protestnímu průvodu bude ve středu Prahy zase neprůchodno, takže pozor - navíc se musí počítat s omezením dopravy v okolí Václavského náměstí a blízkých ulicích.
 
DÁT SE DO FIGURY - 1.
Zážitky
Pondělí, 06 červen 2022
Pokud to s tím shozením  nějakých kil člověk myslí vážně - a teď prosím následující povídání cílím k lidem víceméně zdravým, jen boubelatým nad jejich původní rozměry, těm, co mají ještě plnou skříň oblečení o pár čísel menšího, ale stále doufají - tak zkuste zauvažovat nad následujícími řádky. A ne mé nápady šmahem zamítnout. Protože to fakt jde, i když to nějakou dobu trvá. Ale - zato vám bude dobře nejen na těle, ale hlavně na duši.  Takže nápad číslo jedna:
 
NEJVÝDĚLEČNĚJŠÍ KŠEFT?
Téma
Pondělí, 06 červen 2022
drawing of a fat face - Clip Art LibraryNo, schválně. Zkuste se zamyslet a přijít na zaměstnání, respektive přímo povolání, do kterého nemusíte vložit žádné extra investice, a které vám bude dláždit chodník perskými koberci… No dobře, tak zas až moc ne, tedy ne každému, ale které vás docela dobře uživí. Stačí jen mít správně prořízlou pusu, vhodnou dávku potřebné fantazie a nastudované nějaké ty vědomosti.
 
PŘIHOŘÍVÁ, PŘIHOŘÍVÁ, HOŘÍ!
Téma
Pátek, 03 červen 2022

Zase hořelo v Roztokách - mezi starejma, a některejma i nesvéprávnejma. A podle toho, co ukazovala televize, byl to fajrák jak hrom. O příčinách zatim nikde ani slovo. Jenže nejde ažtak o příčinu vzniku. Chytnout cokoliv může kdykoliv, kdekoliv, doma, v hotelu, v ubytovně, ve špitále ... To se vyloučit nedá NIKDY! Jde o to, aby se zajistilo včasný zpozorování, zabránilo rozšíření, zajistila se co nejbezpečnější evakuace, zajistily se co nejlepší vnitřní cesty pro zásah hasičů.

 
LÁSKA K RANNÍ KÁVĚ
Zážitky
Pátek, 03 červen 2022
Markéta HrdouškováŘíkejme mu Denis. Klidně proto, že se tak opravdu jmenuje. Žije na druhé straně zeměkoule a je to Australan nebo Srb nebo obojí a pokud mu tenhle článek nepošlu, stejně se nedozví, že o něm píšu. Denis byl kavárník v kavárně Manhattan v centru Sydney. Ta kavárna patřila jeho matce a už neexistuje, Denis dávno přetavil svou lásku ke kávě v něco bytelnějšího. Když jsme přiletěli do Sydney, neuměla jsem anglicky. Ostatně to byl taky důvod, proč jsme se vydali do Sydney. Uměla jsem říct jen: "My name is Marketa and I ́m looking for job," což stačilo tak akorát na práci umývačky nádobí.
 
MIMINKA NA PRODEJ
Diskuze
Čtvrtek, 02 červen 2022
Birth month meanings: how baby's birth month affects them | GoodtoKnowLidé mají právo mít dítě. Když to nejde tou přirozenou cestou, nastoupí náhradní matka. A ta má právo na odměnu. Jen by na to měl být zákon, který jasně stanoví pravidla. Situaci vyjasní a legalizuje. Ovšem nemá to být tak, jako už tři roky u nás! „Výroba a prodej“ novorozenců se tu děje nejméně od roku 2019. Praha se stala jednou ze základen tohoto byznysu. Ano, z Prahy se do světa rozvážejí děti porozené na zakázku.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 106 - 126 z 10355
[CNW:Counter]