O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


CO MOŽNÁ NEVÍTE - MYŠ
Téma
Pondělí, 04 prosinec 2023
Jedna dnes už běžná součást našich životů, počítačová myš, je už setsakra stará. No, třiašedesát let je dost, ne? Potvůrka, se kterou jezdíme po desce stolu, a která předává naše přání do počítače. Jak se tu ocitla? Kdo ji vymyslel? Byl to Douglas Engelbart, mj. autor mnoha dalších patentů. Některé vyvinul již za svých studií na kalifornské univerzitě v Berkeley, kde také v roce 1955 získal doktorát. A kde také vážně začal přemýšlet o počítačích…
 
UVAŘTE BRAMBORY JAKO DELIKATESU
Nejen duše
Neděle, 03 prosinec 2023
Výsledek obrázku pro Děložní myomNejrůznějších návodů na vaření brambor je určitě na tisíce. Tedy všude tam, kde se brambory konzumují. Nejspíš si každý myslí, že je to velmi jednoduché, což, pokud nejste gurmet první třídy, je tak trochu pravda. Pochopitelně, že je plno návodů, kde se bere ohled na jejich odrůdu, stáří, slupku, množství, účel, ke kterému budou použity, respektive k jakému jídlu budou podávány. Ale dnešní návod nen nic složitého, brambory jsou brzo hotové a pokud ho dodržíte, tak výsledek je opravdu delikatesa!
 
HRÁTKY S ČEŠTINOU - 2.
:-)))
Neděle, 03 prosinec 2023

Tak se budu znovu snažit vám poplést hlavu češtinou. Uvidíme, jakou máte slovní zásobu, mí drazí, kudlanky a kudlánci... Někde jsem četla, že stačí umět v dané řeči pět set slov, abyste se jakž takž dorozuměli. Oproti tomu ( jak si možná ze školy pamatujete), fenomenální pan Karel Čapek, nejvýznamnější spisovatel české literatury, měl obdivuhodně rozsáhlou slovní zásobu – ve všech svých dílech užil 25 000 slov. - - - Dnes se zaměřím na slova, která mají – ač vypadají absolutně stejně – naprosto odlišný význam. Mají svůj odborný název – říká se jim homonyma. Obvykle mají tato slova také rozdílný původ a hlavně: nenajdeme mezi nimi žádnou souvislost.

 
POKEC NA VYSOKÉ ÚROVNI
Diskuze
Středa, 29 listopad 2023
V Dubaji, ve Spojených arabských emirátech, právě začíná 28. světový klimatický summit COP28. Koná se v roce, který velmi pravděpodobně bude opět nejteplejším v historii měření, protože navzdory všem přijatým závazkům globální emise skleníkových plynů dále rostou. Této veleakce se má zúčastnit asi 70 000 lidí z 200 zemí. Bude to opravdu super zážitek s úžasnými rauty a bankety, monstrózní a rozhodně nedůvěryhodný podnik.
 
NECHME PRŮŠVIHY MIMO - TOHLE JE LEPŠÍ
:-)))
Úterý, 28 listopad 2023

Image result for loversŠestnáctiletá dívka se vrátí domů a smutně oznámí rodičům, že je těhotná. Otec, rozzuřený, nabije pistoli a chce vědět, co je to za bastarda, že ho zabije. Dcera nato, že je to slušný chlapík a postaví se k tomu určitě zodpovědně. Vtom zastaví před domem špičkové auto a vystoupí distingovaný mladý muž. Pozdraví rodinu, posadí se před rodiče dívky, podívá se jim do očí a povídá: "Měl jsem poměr s vaší dcerou, ale bohužel moje rodina mi nedovolí si ji  vzít. A protože jsem vážený člověk, chci nést následky za vzniklou situaci. Nechci nechat ji ani naše dítě v nedostatku, proto navrhuji následovné:    


 
CO O NÁS PROZRADÍ ODPADOVÉ VODY
Diskuze
Úterý, 28 listopad 2023
Tak například se přesně dozvíme, jak jsme na tom s drogami, tedy s množstvím užívaných drog. Tak například, že nejvíce pervitinu se užívá v Ústí nad Labem a v Ostravě. V Praze je velmi výrazný kokain, v tanečních drogách zase Brno. Plzeň je podle analýz podprůměrná ve všech sledovaných drogách kromě heroinu - za týden tam identifikovali v odpadních vodách metabolity ze zhruba 7500 dávek heroinu, zatímco v Ostravě, která je skoro dvakrát větší, jich zaznamenali jen kolem 6000. Zajímavé, že. Ale zůstaňme raději u covidu-19, protože data z těchto vod ukazují,  že se opět počet nakažených covidem-19 zvedá. A v tuto chvíli jsou hodnoty covidu-19 v odpadních vodách relativně vysoké.
 
CO NÁS ČEKÁ? JAKÉ MÁME VYHLÍDKY?
Diskuze
Úterý, 28 listopad 2023
"DEN PROTESTŮ ZA LEPŠÍ BUDOUCNOST ČR" vyhlásilo deset odborových svazů (níže jsou vyjmenovány), tedy odborářů, protestujících proti podobě nového vládního konsolidačního balíčku (ten je ale už schválený a podepsaný prezidentem), proti podobě nové důchodové reformy, nenavyšování platů ve veřejném sektoru, drahým energiím a vysoké inflaci. Stávkovalo se také v řadě úřadů či firem, zapojilo se i přes milión zaměstnanců v průmyslu.
 
CO JE SMUTNÉ?
Téma
Pondělí, 27 listopad 2023
Na světě se děje hodně smutných věcí. Smutných nejen proto, že se dějí a jakou bolest způsobují, ale i proto, že většině z nich jde snadno zabránit. Jsou smutné věci, kterým zabránit nedokážeme – třeba smrt. Nad řadou věcí ale máme mnohem větší moc, než si myslíme. Máme totiž moc nad sebou samými a nad svým chováním. V rukách držíme opratě vlastního přístupu ke světu a je smutné, kolik z nás rezignuje a nechá se vést splašenými koni místo toho, aby se snažili používat opratě tak, aby netrápili koně ani nesráželi ostatní vozy ze silnice.
 
URČITĚ JSTE VŠICHNI GENIÁLNÍ ...
:-)))
Neděle, 26 listopad 2023
Jednoho dne mi přistál ve schránce zajímavý e-mail s přílohou. Šlo  v něm o test, který vypracoval psycholog Allan Gintel, mj. pedagog, zabývající se zážitkovou pedagogikou, spisovatel, manažer a nakladatel. Tenhle test může ukázat vaši schopnost vyvodit správné řešení, které vyplývá z určitých výroků. A zároveň by měl prověřit rychlost čtenářova uvažování. Takže, přátelé, máte-li pět minut času a chuť zjistit, zda jste v logickém myšlení géniové, nebo naprostí tydýtové, pojďte na to.
 
NEUMÍM SE OCENIT ...
Úkol pro vás
Neděle, 26 listopad 2023
Nalezený obrázek pro KADEŘNICE DOMAJsem nevyužitá kadeřnice - nebo zneužitá? Vysvětlím - jsem čerstvě na mateřské a chodí ke mně kamarádky nebo známé těch kamarádek. Problém je, že já si neumím říct o peníze. Vyučila jsem se kadeřnicí, ale zatím jsem přímo v kadeřnictví ještě nepracovala, protože brzy po vyučení jsem nastoupila na mateřskou, a teprve pak jsem začala dělat vlasy doma s plánem, že si k mateřské přivydělám. Jenže - většinou to jsou kamarádky a známé kamarádek. A můj problém je, že mi bylo a stále je "blbé" říct si o peníze...
 
AKTUALIZACE KLADIVA
Zážitky
Pátek, 24 listopad 2023
Můj nejbližší se mi v posledních letech odcizuje. Stačí, když se ho ráno po probuzení třeba jen lehce dotknu a přestanu ho poznávat. Ne že by byl úplně vyměněný, to ne – ale něco se prostě změnilo. Vypadá jinak. Chová se jinak. Můj mobil se totiž pořád aktualizuje. Ikony na jeho displeji se mění. Čísla na hodinách jsou jiná, tučnější než včera. Funkce v aplikacích, na které jsem byl zvyklý, zmizely. A celé se to nějak zpomalilo.
 
ZVLÁDÁNÍ STRESU
Téma
Čtvrtek, 23 listopad 2023
Ahoj kamarádi a fanoušci kvalitní psychologie, dnes to bude o tom, jak nám tělo ukazuje stres, a jak ho snadno uvolnit. Začneme hned: v jaké poloze máte právě teď ramena? hezky volně visí, nebo bez ohledu na gravitaci šplhají podél krku možná až k uším? Je celkem hodně lidí, kteří nedokážou říci, jestli mají ramena nahoře, nebo dole. Pozná se to takhle: zhluboka se nadechněte a s výdechem nechte ramena klesnout. Šlo to? Odebrala se dolů? Pokud ano, tak už víte, kde byla předtím. :-)))
 
FIALKA - DĚVČE, NA KTERÉ SE NEZAPOMÍNÁ
Próza a poezie
Čtvrtek, 23 listopad 2023
Forest Violets Bouquet With Lilies of the Valley Wild Violet - EtsyByl pátek. Sluncem prohřáté květnové odpoledne pootevřenými okny dráždilo studenty. Konečně očekávané řinčení zvonku. Školu jsme opouštěli jako při vyhlášení leteckého poplachu. Chodbami doklapaly i podpatky dívek, neboť děvčata již měla plnou hlavu uspěchaných starostí, co si obléci na sobotní disco či rande. Rád bych také vyběhl, ale nejsem místní a ke mně domů to je trochu z ruky.
 
MŮŽOU ZA TO VÁNOCE!
Diskuze
Středa, 22 listopad 2023
Dostaly jsme tenkrát dohromady knížku Deník Niny Kostěrinové. Psal se rok 1966. Jsme jednovaječná dvojčata, narozená s pětiminutovým odstupem. Jana a Hana. SESTRY.  Nina nám to pěkně zavařila, obě jsme jí absolutně propadly. Deník válečné hrdinky a následný poválečný stalinský teror. Sám její příběh, vydaný v uvolněné době šedesátých let byl zajímavý, ale nás inspiroval k deníčkovému šílenství. Skoro každý den jsme seděly na širokém okenním parapetu a tužkou nebo propiskou zapisovaly historii naší rodiny, školy, národa...
 
RODINNÁ POLITIKA
Téma
Středa, 22 listopad 2023
Nazrál čas pro pořádek, neboť chlívek v dceřině pokoji překročil horní hranici v kategorii chlívek a přešel do kategorie humus. Dle mých soukromých propočtů se v některých hůře přístupných částech pokoje (pod postelí, v šuplíkách psacího stolu) vyvinuly fungující civilizace. Poté, co jedna z nich (buď ta na zbytcích svačiny nebo ta ze spodního prádla) zahájila lety do vesmíru, rozhodla se manželka zakročit. Moje drahá polovička má vůbec velmi zvláštní přístup k dceřině pokojíčku... Nazval bych to "vládním přístupem k sekundárním nešvarům v ekonomické oblasti."
 
HRŮZA!!!
Zážitky
Úterý, 21 listopad 2023
Minulý týden jsem si prožívala jednu sra*ku za druhou. Bylo toho požehnaně, ale už nějaký ten pátek se řídím heslem „Co tě nezabije, to tě posílí“. I když mi v první chvíli málem vystřelí mozek z hlavy, snažím se nejprve uklidnit a poté věci řešit. Ovšem to, co jsem si prožila s dcerou Markétkou, to všechno doposud nepříjemné a špatné, přebilo. Na první čtvrt hodiny jsem byla přesvědčená, že už není, že ji někdo přepadl, unesl a něco hrozného jí udělal. Nebyla totiž v určité době na určitém místě a nebrala mi mobil.
 
MANŽELOVA MAMKA MĚ NEMÁ RÁDA
Úkol pro vás
Pondělí, 20 listopad 2023
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Nevím si totiž rady s tchýní a teď už ani s manželem. Jeho máma mě nemá ráda. Od samého začátku. Dlouho se se mnou nechtěla setkat osobně a vlastně jí k tomu donutilo až to, že jsme se brali. Vzpomínám, jak jsem na ní viděla, že se hodně přemáhá, aby se mnou vydržela v jedné místnosti. Když jsem si s ní poprvé podávala ruku, cítila jsem z jejího stisku, že to nebude ono. Sjela mě velmi přísným pohledem, který říkal, že nejsem podle jejího gusta.
 
TOLIKRÁT JSI ČLOVĚKEM ...
Zážitky
Neděle, 19 listopad 2023
Známé přísloví tvrdí, že kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Zástupy schizofreniků by mohly protestovat, že na to, abyste byli člověkem vícekrát, není znalost cizích jazyků nezbytnou podmínkou, ovšem držme se protentokrát moudrosti našich předků. Umět nějaký cizí jazyk jsem chtěl odjakživa. Naposledy, už před mnoha lety, jsem se rozhodl osvojit si jazyk Leonarda da Vinciho a Federica Felliniho a vrhnul se proto do studia francouzštiny. Přiznám se, že mi to moc nešlo. Naučil jsem se rozlišovat slova „merci“ a „merde“ (to první je slušné a míň se používá) a už v první lekci narazil na jediné francouzské slovo, které si pamatuju dodnes: „le coupable“ („viník“).
 
TO TEDY NEMÁ CHYBU!
Zážitky
Neděle, 19 listopad 2023

Historka, která se stala kolegovi mé kamarádky, se mi moc líbí  (zejména proto, že není vymyšlená a čas od času se přihodí ve zmenšených rozměrech a v jiných kulisách leckomu z nás). Sbormistr  pardubického chlapeckého sboru Bonifantes Jan Míšek odeslal 29. 3. e-mailem na cca 420 adres seriózní pozvánku na premiéru koncertu. Mezi příjemci této pozvánky byli *přátelé sboru, *rodiče, *sponzoři, *lidé ze státní správy i samosprávy, *novináři atd. Jeden příjemce odpověděl (bohužel nikoli jen sbormistru Míškovi, ale všem!!!) takto:

 
MY SE MŮŽEM SICE SNAŽIT, ALE ...
Téma
Neděle, 19 listopad 2023
Green Deal plánuje dosáhnout klimatickou neutralitu v Evropě do roku 2050, což znamená, že do té doby by mělo být dosaženo vyrovnání mezi emisemi skleníkových plynů a jejich absorpcí nebo odstraněním. Tento plán obsahuje různá opatření, například zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie, energetická účinnost budov, modernizace dopravy, udržitelné zemědělství a ochrana biologické rozmanitosti. Jenže, i když Evropa sníží své emise, globální klimatické změny vyžadují celosvětovou spolupráci. A pokud i ostatní země světa nepřijmou podobné opatření, vejde celé toto snažení vniveč.
 
OSUŠOVAČE RUKOU
Téma
Středa, 15 listopad 2023
Jsou nezbytnou součástí každé veřejné toalety. Jsou hygienické, převážně bílé a moderní, zvlášť pokud fungují na fotobuňku. Byly instalovány místo odporných vlhkých ručníků, co přenášejí žloutenku, choleru, svrab a neštovice a které každý kradl, aby si mohl odnést infekci i domů. Výhodou osušovače je, že ho ukradnete jen stěží, ovšem lze z něj oloupat nejrůznější suvenýry, jako zrcátka, cedulky, instrukce a knoflíky. Navíc je lze použít jako odkládací zařízení, popelník a nástěnku.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 106 - 126 z 10928
[CNW:Counter]