O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


POHÁDKA A TANEČEK - PRO DĚTI?
Téma
Středa, 21 červen 2023

Dnes už není nic tabu, tedy ani pro děti. Malým dětem v rozmezí 3 - 8 let nedávno četl Ivory Divine, muž vystupující jako tzv. drag queen, pohádku o dvou tatíncích tučňácích, kteří si vysedí společné vejce, a vysvětloval, jak je fajn mít dva tatínky. Ano, že existují dvě základní pohlaví, mužské a ženské, se ví tisíce let. Přišel čas, vysvětlit dětem, že dvě maminky a dva tatínkové je další možnost.
 
OTROCTVÍ NEKONEČNÉHO RŮSTU
Téma
Pondělí, 19 červen 2023
Úsporný život s minimálními náklady a bez dluhů je děsivým snem ekonomů. Dnešní liberální ekonomové se nemohou odtrhnout od vize nekonečného růstu materiálních prostředků. Zodpovědní občané, kteří si šetří na období nezaměstnanosti nebo na stáří, nepatří do tohoto světa. Naopak zcela systémově se chovají ti, kteří se zadlužují. Na nekončícím plýtvání je založena celá ekonomika: zisky, zaměstnanost a daně státu.
 
LOUPEŽ ZA POLICEJNÍ ASISTENCE
Zážitky
Pondělí, 19 červen 2023
„Honzo, proboha, mám průšvih, neumíš náhodou otvírat zámky? Já jsem si zabouchnul, v troubě mám kuře a za chvíli čekám Lenku.“ Přiřítil se k nám s očima navrch hlavy onoho sobotního dopoledne sousedovic syn Lukáš. Je to asi tak deset let zpátky, Lukáš studoval, byl akorát na prahu plnoletosti a se svými rodiči obýval malý domek s podkrovím kousek vedle nás. Znal jsem ho už pěkných pár let, a ačkoli byl mezi námi značný věkový rozdíl, nějak jsme si padli do noty a on se mi občas svěřoval se svými klučičími starostmi.
 
JAKKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - JINAK NEŽ V ČECHÁCH
Téma
Neděle, 18 červen 2023
Je to občas tisíckrát nic, co by umořilo i slona. Normálka: jiná země, jinej mrav. A nezáleží na tom, jestli ti, se kterými jednáte, taky hovoří česky, nebo dokonce jsou vzdálení příbuzní. Protože, jak mi bylo řečeno, jsem pro svá vnoučata vlastně cizí člověk. Za jejich celej život mne viděli jen párkrát - sice to bylo pokaždé na dýl, pak na ještě dýl, někdy to bylo po roce, někdy s delší pauzou.  Holt cesta tam a zpátky stojí majlant. A to čím dál větší.
 
TEN ČASOVÝ POSUN, TO VEDRO ...
Zážitky
Pátek, 16 červen 2023
Ach jo, zas jsem to nezvládla včas... Včera, jako teď už třetí den, byla nádherná bouřka. Vitr láme stromky a kosí kytky, voda se z nebe lije v proudech a je 95 % vlhkost. Jo, jako když pod ručníkem inhalujete. Celý den. V domě je klimatizace - takže vstup ven je "na vlastní nebezpečí". Je tu báječně, ale přizpůsobit se je dost náročné, zvláště je-li člověk navíc ortodoxní sůva jako já ... mj. teď jsou tu čtyři ráno. Taky tu pomalu začíná období hurikánů. Takže kudla dnes vyjde až zdejší ráno.   :-)
 
PAVOUČEK - 5.
Próza a poezie
Čtvrtek, 15 červen 2023
Největší pavouk Evropy slíďák tatarský v Zoo Praha – Sciencemag.czAdam se díval, jak Zetor odchází po trávou zarůstající cestě. Nebyl si úplně jistý, jestli mu může věřit, ale ten hromotluk nevypadal dost chytrý na to, aby na něj nachystal nějakou léčku. Přesto se ale rozhlédl kolem sebe a ze země sebral velký, zašpičatělý kámen. Pro jistotu. Nechtěl jako trouba nakráčet do nějaké pasti nepřipravený. Zahrádku s modrou brankou a podezděným domkem po chvíli našel.
 
JSTE PERFEKCIONISTÉ?
Téma
Čtvrtek, 15 červen 2023
Ahoj kamarádi a fanoušci kvalitní psychologie, dnes máme téma perfekcionismus, jde o víceméně zločinný sklon psychiky některých lidí. Jeho výhody jsou jasné; snaha o dokonalost a vysoké nároky mohou produkovat díla a výkony, které by jinak nevznikly. Ovšem většina lidí/perfekcionistů, se kterými jsem kdy mluvila, by se radši této své osobnostní výbavy vzdali. Uvedu příklad:
 
ZPĚTNÁ VAZBA
Úkol pro vás
Středa, 14 červen 2023

Začnu citátem z wikipedie, jde mi totiž o ZPĚTNOU VAZBU. A navíc o pozitivní. Což je prý zpětná vazba, která podporuje či posiluje pokračování projevů nebo chování ve stejném směru, v jakém probíhaly dosud. Příkladem může být například potlesk při projevu. Její opak, negativní zpětná vazba, slouží ke korektivnímu účelu. Informuje tazatele, že jeho sdělení nebyla přijata tak, jak bylo zamýšleno, a pomáhá namířit jeho chování novým směrem. Příklady negativní zpětné vazby jsou projevy nudy, výkřiky nesouhlasu, či komentáře, kritizující zaměření novin. A o tu vás nyní žádám.

 
FALEŠNÁ ZUBISKA
Zážitky
Středa, 14 červen 2023
Většina lidí časem dospěje (nebo snad doroste?) do doby, kdy vzdá snahu udržet si původní chrup, a vymění ošoupané tesáky za krásné a úhledné zoubky od stomatologa. Není to vždy jednoduchý proces a ne vždy se to povede na poprvé. Ale když už pak "tam vlezou a tam si dobře sedí", jakoby člověk dostal pár krásných let navíc. Minimálně je to super na úsměvy. Teď je situace díky pokroku o hodně lepší, ale vzpomínám na zážitky mého táty...
 
PAVOUČEK - 4.
Próza a poezie
Středa, 14 červen 2023

Největší pavouk Evropy slíďák tatarský v Zoo Praha – Sciencemag.czJakub Jakub zmateně otevřel oči. Kolem byla úplná temnota a ticho. Nejdřív vůbec nechápal, kde je. Kdyby ho něco tvrdého netlačilo do zad, měl by pocit, že se vznáší v černé nicotě. Má vůbec otevřené oči? Ze všech sil vytřeštil oči, ale pořád nic neviděl. Vnitřnosti se mu stáhly hrůzou, že oslepl. Ale pak se mu začaly vracet vzpomínky. S bušícím srdcem se posadil a hmatal kolem sebe po prašné zemi. Jsem ve sklepě. Neoslepl jsem, jsem jen ve sklepě…

 
JAK SE TO VŠECHNO SEMLELO
Poradna
Úterý, 13 červen 2023
Woman, female, business, advocate, legal, lawyer, law iconMilá Kudlanko, nějak špatně se mi hledají slušná slova, když chci popsat svou současnou situaci. Opravdu jsem si dost pohnojila život. Když jsem se dostala na vejšku, seznámila jsem se při jedné akci se svým současným partnerem. Chodili jsme spolu asi rok, pak on odjel do Anglie, a já studovala dál. To jsem začala taky bydlet s novým partnerem. Po dvou letech jsme se rozešli a shodou okolností se vrátil ten první a já se vrátila k němu. A taky jsme spolu začali podnikat.
 
PAVOUČEK - 3.
Próza a poezie
Úterý, 13 červen 2023

 Největší pavouk Evropy slíďák tatarský v Zoo Praha – Sciencemag.czJakubTak lez,“ řekl Honza a postrčil Jakuba směrem k díře v plotu. Na druhé straně už čekal metalák Budík i hromotluk Zetor. Když Jakub po čtyřech dírou prolézal, sundal si hubený metalák bundu a dělal, jakože je toreador. „Nech toho,“ řekl Jakub vztekle a odstrčil bundu od svojí hlavy. Strach v něm začal zápasit se zuřivostí. Ten poskakující idiot mu totiž bundou zakrýval výhled do husté trávy před ním. Co kdyby v ní lezl pavouk a on na něj sáhl? Musel se soustředit na to, kam pokládá ruce. Nechtěl, aby ho zase něco kouslo. Ne. Znova ne. Prostě ne.

 
O ŘEMESLNÍCÍCH - VÝMĚNKÁŘÍCH
Zážitky
Úterý, 13 červen 2023
Před drahnými a drahnými léty, kdy jsem ještě postával (a pak moderněji posedával) u zubařského křesla, docházel do mé ordinace dle potřeby opravář, který vždy v krátkém čase odhalil příčinu poruchy, vyměnil pojistku, těsnění, hadičku či nějaký ten vnitřní čudl a záhy jsem se opět mohl věnovat svým pacientům. Pak povýšil a jezdil jen na pravidelné revize, kdežto k akutním haváriím započal jezdit jeho mladší kolega, tehdy nový, neokoukaný, neotřelý typ: opravář - výměnkář.
 
PAVOUČEK - 2.
Próza a poezie
Pondělí, 12 červen 2023
Největší pavouk Evropy slíďák tatarský v Zoo Praha – Sciencemag.czADAM Kincl vycházel ze školy jen chvilku po Jakubovi. Vedle něj šel jeho nejlepší kámoš Víťa a zrovna se ptal, jestli dneska zas kouknou na videu na jejich úplně nejvíc nejoblíbenější film – Predátora se švarcíkem. Adam mu chtěl odpovědět, že je retard, že přece ve čtvrtek má pokaždý tréninky, jak to, že sis to Víťo pořád ještě nezapamatoval, ty demente? Ale nestihl to říct, protože Víťa si všiml, jak před vchodem do školy stojí Jakub Vyskočil z osmičky. Ten podivím, co měl před týdnem hysterák jen kvůli tomu, že při tělocviku proběhl pavučinou a po obličeji se mu lezl pavouk.

 

 
PŘÍBĚH Z JEDNÉ FOTOGRAFIE
Úkol pro vás
Neděle, 11 červen 2023

Byla nalezena stará fotografie. Z dob, kdy toto zobrazování bylo v samých začátcích ...  Před 125 lety ji zhotovil fotograf v Damašku. Jsou na ní dva mladíci - ač stejně staří, nesmírně rozdílní. Žili v osmanské Syrii, v posledních letech devatenáctého století. Jeden závisel na druhém, jeden bez druhého nemohl žít, ale spolu se naprosto doplňovali. O mnoho později se fotografie dostala na veřejnost, a zjistilo se, jaký byl osud obou mládenců. Škoda, že něco podobného je tak ojedinělé...

 
JSOU PRAŽÁCI NA SLOVO SKOUPÍ?
Zážitky
Sobota, 10 červen 2023
Image result for Zdeňka OrtováKdyž se snažíte věnovat při letmém setkání známému pár milých slov a reakce je méně než vlažná, hodně to zamrzí. Všimli jste si, že stoupá počet lidí, kterým je zatěžko se s vámi na pár minut zastavit? Mám na mysli třeba situaci, kdy – dejme tomu – ukládáte na parkovišti u samoobsluhy do auta nákup a zjistíte, že do vedlejšího auta láduje zásoby někdo, koho dobře znáte, ale už delší čas jste se nepotkali. 
 
PAVOUČEK - 1.
Próza a poezie
Pátek, 09 červen 2023
Největší pavouk Evropy slíďák tatarský v Zoo Praha – Sciencemag.czJakub stál před vstupem plzeňské základní školy „růžovky“ a nemohl se rozhodnout, co bude dělat. Ostatní děti kolem něj s radostným povykem vyrážely blbnout do parku, jezdit na kolech, hrát fotbal nebo domů. Ta poslední varianta ale Jakuba odpuzovala ze všeho nejvíc. Domů…ne, to ne – čím později tam půjde, tím lépe. Podíval se na svoje nové digitální hodinky, které mu dal jako úplatek táta. Ukazovaly čas 14:03. Stisknul tlačítko Date, hodinky zapípaly a ukázaly datum 10.06.1999. Už jen dvacet dní a bude konec školy…
 
ŽIVOT JE TĚŽKEJ A SMUTNEJ ...
:-)))
Pátek, 09 červen 2023
Byl den trhu. Vesničan přivedl na tržiště koně na prodej. Několikrát už začal smlouvat o cenu s kupci, když tu náhle přiběhl malý chlapec a vrhl se ke koni. „Neprodávej ho, tatí, prosím tě, neprodávej ho! Je to náš nejlepší kůň, proč musíš prodat zrovna jeho? Víš, že na ranči dostal první cenu, neprodávej ho, já ho mám rád!“
 
TRANS... TRANS... TRANSPLANTACE!!!
Téma
Čtvrtek, 08 červen 2023
Heart Transplant Symptoms, Risk Factors, Diagnosis and Treatment | Narayana  HealthZamyslela jsem se nad slovy začínajícími na "trans..." Dnes, když někdo vidí nebo zaslechne něco, co vám do očí či uší zasyčí transss... hnedle si představíme bývalou dívku, či bývalého kluka. Inu, ale komu z vás se vybaví další podobná slova? Tedy nejen trans-gender, trans-parent, trans-fobie,  trans-mise, trans-port (to je pár těch, na které jsem si tak nafofr vzpomněla), ale co taková transplantace?
 
POČMÁRANÝ SVĚT
Téma
Středa, 07 červen 2023
Zatímco někteří v graffiti spatřují boj proti systému a unylé urbanistické šedi, jiní usilují o vlastní uměleckou integritu nebo o možnost zanechání, byť často pouze dočasného, odkazu. Pravdou je, že prvním graffiti writerům se podařilo něco, o čem si jiní výtvarní umělci mohli nechat jenom zdát – jejich díla ovládla svět a dostala se tak do povědomí i těch, kteří by se o umění vůbec jinak nezajímali.
 
KDYŽ POTŘEBUJETE LÉKY, TAK ... - 2.
Diskuze
Středa, 07 červen 2023
Léky. Věc nesmírně potřebná, takže oblast, kde se dá za velmi krátkou dobu vydělat velmi velké peníze. Letos koncem ledna se objevila v našich médiích zpráva, že Státní ústav pro kontrolu léčiv vyměřil 22 lékárnám kvůli nelegálnímu vývozu léků pokuty ve výši 34 milionů korun. A že kontroly samozřejmě pokračují.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 106 - 126 z 10771
[CNW:Counter]