O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


PANE ŘIDIČI, VYSTUPTE SI!
Téma
Středa, 01 duben 2020
Tak už žádné: „Pane řidiči, dýchněte si!“ Zcela novou metodu měření alkoholu v organismu pomocí analýzy potu vymyslel český biochemik Jan Halámek a jeho tým výzkumníků na univerzitě v Albany na východě USA. Podle vědců je přesnější než dechová zkouška a navíc neinvazivní. Pokud se nová metoda ujme, v budoucnu by stačilo testovací proužek přiložit na čelo řidiče podezřelého z požití alkoholu.
 
CHUDINKA ZOUFALÁ
Próza a poezie
Středa, 01 duben 2020
Související obrázek„Jmenuji se Lucie Zoufalá a jsem alkoholik“ vyprskla jsem zhrzeně a zapotácela se před zpoceným zrcadlem. Na dně flašky Ryzlinku zbylo vína na jednu polévkovou lžíci a mně se parádně motala škeble. Připlácla jsem dlaň na svojí ztrhanou tvář v zrcadle a poslední, co jsem slyšela před pádem na dlaždice byla moje vlastní slova: „Si táhni! Si táhni odkud jsi přišel!“
 
MALÝ VELKÝ MUŽ
Próza a poezie
Pondělí, 30 březen 2020
Co třebas hádanka? Tentokrát budete hádat autora - mohu vám o něm prozradit pár zajímavostí, ale stejně si myslím, že jeho jmíno všichni brzo uhodnete... Otec i dědeček byli knihtiskaři, on sám chtěl být zpočátku hrnčířem po pradědečkovi - proto chodil i do keramické školy.  Vydal několik sbírek poezie i delších básnických skladeb knižně, většinou je doprovodil vlastními grafickými díly.
 
PRVNÍ OPRAVDOVÝ BYT
Zážitky
Pondělí, 30 březen 2020
Chtěla bych vás trochu rozptýlit, psát o něčem jiném, než o tom všudypřítomném strachu. Dnes ráno, když jsem z procházky sepesem mířila domů na kafe, jsem se zastavila na dvoumetrovej pokec. Kousek před domem, s jednou sousedkou. Na trávníku hned před okny je na pařezu po košaté jeřabině postaven zatím prázdný velký květináč. A vzpomněla jsem si, proč ten nádhernej strom uhynul.
 
KDYŽ MUSÍŠ, TAK MUSÍŠ
Zážitky
Neděle, 29 březen 2020
Následující text mi přišel mejlem jako spousta další "internetové poezie". Většinou takové věci mažu a dál nerozesílám, ale tuhletu lahůdku jsem si nemohla nechat pro sebe. Vzpomněla jsem si na svou babičku, která mě vyškolila stejným způsobem, jako je uvedeno v článku. A, milé dámy, jistě se něco podobného stalo každé z vás, a dokonce bych si dovolila říct, že ne jen jednou...
 
ŠTĚPÁNKA MIKEŠOVÁ - LIDICE
Téma
Neděle, 29 březen 2020
Prožíváme dobu přepisování dějin. Prý proto, že jsou komunistické. Ale ve skutečnosti proto, že jsou národní a neodpovídají univerzalistickému zadání. Světový symbol zrůdnosti nacismu totiž začíná vadit, jako konečně všechny památníky protinacistického boje. Lidice mají světový význam jako symbol zrůdnosti nacismu. Ve zřizovací listině památníku je mj. psáno: „...péče o trvalé uchování vzpomínky na vyhlazení Lidic a utrpení jejích občanů ... a zachování obce Lidice jako celosvětového symbolu oběti válečných zločinů.“
 
ZAČÍNÁM BÝT FAKT VADNÁ ...
Zážitky
Pátek, 27 březen 2020
Protože česká televize - myslím tím všechny programy v češtině - se už moc sledovat nedají, protože mi z koronaviru už solidně hrabe, nahrávám si všechny možný detektivky, dokumenty, vaření, atd., a to si pak "dle libosti" pouštím. Hraju s sebou takovou hru: teď dám mejt nádobí a vytřu podlahu v kuchyni, a pak si pustím další půlhodinku... Zatím to docela obstojně fungovalo, jsem na tohle zvyklá už docela dlouhou dobu, protože jinak nad sebou žádnou knůtu nemám. A já jsem, prosím, velmistr prokrastinace!
 
POTKALI POTKANI POTKANY
Téma
Pátek, 27 březen 2020
Potkan | ZvěrokruhBrzy začne plošná deratizace Prahy. Každoroční tažení proti potkanům potrvá do konce října a hlavní město za něj zaplatí cca 4 miliony korun. Podle odhadů deratizátorů Pražských vodovodů a kanalizací žije v Praze několik milionů těchto hlodavců. Na jednoho obyvatele hlavního města připadá zhruba pět potkanů. Povinnost hubit škodlivé hlodavce je stanovena zákonem o ochraně veřejného zdraví.
 
FIALKOVÉ POTĚŠENÍ
Nejen duše
Čtvrtek, 26 březen 2020
Jednu z nejúčinnějších bylinek proti kašli a hojící dýchací cesty, máte na jaře lehounce rozsypanou v trávě. Málokdo o ní ví, že nenápadná rostlinka s opojnou vůní a romantickou barvou je jednou z nejsilnějších léčivek. A co je nejlepší, pomáhá již při prvních příznacích. Fialka patří mezi naše nejstarší léčivé bylinky, kterou zmiňovali už Dioscoridos či Plinius.
 
V LONDÝNĚ DNEŠNÍCH DNŮ
Diskuze
Středa, 25 březen 2020
Image result for londýnská mešitaNásledující video nechávám k vašemu posouzení. Není to nic hraného, je to holá skutečnost. Řeč je srozumitelná, takže je jen na vás, co si z toho vezmete. Zda věříte, že případná nová "kávová populace" bude báječná, pracovitá, učenlivá, nebo zda je to krok stranou. A jestli si myslíte, že tímto se evropská populace ozdraví, jak bylo nejspíš plánováno, či ne. Budu ráda, když se k tomu v komentářích vyjádříte...
 
CO TEĎ S DĚTMI?
Úkol pro vás
Středa, 25 březen 2020
Pro rozhovor a odpovědi na dotazy dětí pečlivě volte zdroje informací. Nenechte se ovládat bulvárem nebo konspiračními weby. Weby ministerstva školství a ministerstva zdravotnictví poskytují informace, které jsou ověřené a aktualizované. Dle věku dítěte volte vhodná slova, nedramatizujte, řekněte, že se jedná o nové onemocnění, na které se hledá lék, a že už známe postupy, jak snížíme možnost nákazy.
 
JAK JSEM UTEKLA HROBNÍKOVI Z LOPATY
Zážitky
Pondělí, 23 březen 2020
Ne, nebojte, žádný virus na mě aktuálně nezaútočil. Tahle historka je z doby, kdy mi bylo necelých třiatřicet a je důkazem toho, že neštěstí nechodí po horách, ale i občas po lidech a většinou jde víc událostí ruku v ruce, aby to ten človíček neměl až tak jednoduché. Roku 2012, pamatujete si, jak tenkrát byla tak trochu krize, tak trochu podniky propouštěly, tak trochu hodně lidí panikařilo? Pracovala jsem tenkrát jinde než dnes, a už jsem se tu zmínila, že jsme tehdy převychovali našeho šéfa.
 
TĚŽKEJ FRAJER NORRIS
Zážitky
Pondělí, 23 březen 2020
Image result for chuck norris
Ovšem on neslavil narozeniny, ale narozeniny slavili Chucka Norrise. Ano, 10. března mu bylo úžasných osmdesát... Mezi hollywoodskými kolegy patří tento představitel tvrdých chlapíků, kterého čeští diváci znají hlavně jako nesmlouvavého muže zákona ze seriálu Walker Texas Ranger, mezi hvězdy. A právě tento seriál, natáčený v letech 1993 až 2001 – byl příčinou, která vyvolala záplavu vtipů na téma jeho smyšlené dokonalosti.
 
NA SKOK DO KAPLE V SANTA FÉ
Tady a tam
Neděle, 22 březen 2020
Říká se, že je to záhada stará 150 let, nad níž vám zůstane rozum stát... V USA, v Novém Mexiku, stojí kaple Loretto Santa Fe, přitahující každý rok více než 250 000 návštěvníků. Tato kaple se odlišuje od ostatních tím, že se v ní pravděpodobně stal zázrak. Postavil ji francouzský architekt Antoine Mouly v novogotickém stylu podle pařížské Sainte-Chapelle. Biskup Jean-Baptiste Lamy ji vysvětil v roce 1872.Ale když už byla postavená, sestry zjistily, že chybí schody na kůr...
 
JAK NOUZE NAUČILA PAVLÍNU VAŘIT
Zážitky
Neděle, 22 březen 2020
Já, skalní fanoušek školního a závodního stravování, všech restaurací, barů, jídelen, vývařoven a dalších zařízení, kde vám předhodí na talíř cokoliv, co se dá sníst, jsem na stará kolena začala pravidelně vařit. Moje kuchyň a trouba se diví. Vzhledem k tomu, že mám ráda výzvy, pustila jsem se do takové laskominy jako je Mousaka.
 
DETEKTIV SEDLINA - 7.
Próza a poezie
Neděle, 22 březen 2020
Mojmír Koňařík založil organizaci na pomoc dívkám, které jsou na ulici – fetují, šlapou – a které by rády tento způsob života opustily. Organizace nese lehko zapamatovatelný název Přerod – a našla si své sponzory. Mezi nejvýznamnější patří multimilionář Fustr, jehož fetující dcera se díky Mojmírovi k němu vrátila. Tento příběh získal podobu legendy – a trůní na čelném místě internetových stránek Přerodu.
 
MY DO PODZIMU VYDRŽÍME ...
Zážitky
Čtvrtek, 19 březen 2020
Plachý písničkář, takřka proslulý svým zodpovědným přístupem k práci a mravenčí pílí, která spolu s jeho talentem přínáší vždy uchu (i duchu) lahodící plody.  Karel Plíhal, kytarista, zpěvák, skladatel, textař, hudební režisér a aranžér. Valčíky, blues, latinskoamerické rytmy, swing i jeho typické náladovky hrané nezaměnitelnými zvětšenými a zmenšenými durovými akordy – vše zvládá s lehkostí a bravurou. Plíhal – to je silná, pozitivní „energie sbalená ne do cukru“, nýbrž do zpěvu, recitování a hry.
 
LOUPÁČKY - TO NEVYPADÁ ŠPATNĚ, CO ŘÍKÁTE?
Nejen duše
Čtvrtek, 19 březen 2020
Nevím, jak vy, ale občas opravdu šmejdím na fejzbuku, v dobré víře, že něco zajímavého ulovím. A to se mi nyní fakt povedlo. Kamarádka jedné mé pradávné kamarádky jako  komentář k nějakému článku připsala recept. A pak plno plničko dalších "bab" si ho vyzkoušelo a opravdu poté "pěly ódy a hymny"... Když obrázek vidím, a podle všeho je to neskutečně jednoduché, tak to rovněž musím vyzkoušet. A protože jsem hodná, tak lahůdku zcela nesobecky nabízím i vám :- )))
 
NO, NEBERTE TO...
Zážitky
Čtvrtek, 19 březen 2020
Jak to vypadá, asi vás úplně všechny pozvu na nějakej velkej mejdan.... Protože já na to mám! No, tedy ještě nemám, ale koukněte se, co mi přišlo... Mj. určitě tento přepychový e-mail přišel i několika dalším z vás, a tak bych se chtěla zeptat, co jste s těma prachama udělali?  - Jen mi neleze do hlavy, kdo jim na to opravdu odpoví a co pak následuje. Protože snad jen trochu "smart lidi", co mají nějaké ty prachy na účtech, ti neodpoví. A naopak "inteligentní exekuční králové" mají kulové, a na nich si přeci nic nevezmou...
 
PRACHY JSOU AŽ NA PRVNÍM MÍSTĚ
Téma
Úterý, 17 březen 2020
Image result for lovosice respirátoryTak tomuhle jsem fakt nevěřila, že je to pravda: Celníci objevili v Lovosicích statisíce respirátorů, mířily do zahraničí. "Zásah policie proti spekulantům s rouškami. Na můj popud hejtman Ústeckého kraje ve spolupráci s @PolicieCZ podle krizového zákona zajistil téměř 700 tis. roušek od firmy, která je měla dodat na zdravotníkům, ale na poslední chvíli se snažila navyšovat cenu. Jan Hamacek.
 
ŠÍT ČI NEŠÍT, TOŤ OČ TU BĚŽÍ ...
Téma
Úterý, 17 březen 2020
Image result for jehla a nitěJelikož jsou roušky a respirátory v době karantény stále nedostupným artiklem, začali si lidé šít patřičné náhubky podomácku. Zapojily se zejména šikovné ženy, které vlastní šicí stroj. Na internetu se proto začínají objevovat návody, jak si je vyrobit. Vzhledem k tomu, že doteď jsem si hrála se svou ložnicí a k šicímu stroji mi zatím chybí elektrický proud (blbá zásuvka, nefunguje), a protože chodím ven jen dvakrát denně a ještě potajmu, je můj obličej stále nahý...
Zdroj: https://kladensky.denik.cz/hobby/koronavirus-pandemie-karantena-rousky-svepomoc.html
Zdroj: https://kladensky.denik.cz/zpravy_region/zeny-zacaly-sit-rousky-podomacku-podporuji-je-i-regionalni-politici-20200316.html
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 21 z 9271
[CNW:Counter]