O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PROČ NAJEDNOU JDE O KONĚVA? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 02 září 2019
Přejít na obsah
PROČ NAJEDNOU JDE O KONĚVA?
Strana 2
Proč socha maršála Koněva nevadila třicet let a dnes najednou vadí? Co se změnilo v postkomunismu? Zažili jsme už jiné nesouhlasné projevy se sovětskými památníky, ale vždy to bylo jaksi kultivované a logické. Antikomunismus je totiž pro starší generaci, která komunistický režim zažila, odpor proti komunismu, nikoliv proti Rusku jako takovému (historickému), a nikoliv proti ruskému národu. Rusové nakonec doplatili na komunistický režim daleko nejvíce.

 

 

 

 

Bohužel nihilistická výchova mládeže vychovala dnešní generaci bez hodnot, bez minulosti a bez budoucnosti, hlavně však bez vztahu k realitě. Realita zmizela za tablety a obrazovkami jako kulisa nemající významu. To, co je na tabletech a obrazovkách, jsou iluze o světě, kterým věří. Člověk, který většinu času stráví hraním her a ostatních virtuálních aktivit, se domnívá, že stejně tak jednoduše jako ve hře, lze zvítězit i v životě. Složité věci neřeší. Bubliny, ve kterých lidé žijí, jsou jednoznačné, neznají pochyb, všechno je jasné, „my jsme jedineční a druzí jsou blbí“, nejspíše jsou to ti zaostalí xenofobové, rasisté a komunisté.

 

Každého nesouhlasného je zapotřebí někam zařadit, obvykle je buď xenofob, nebo komunista. A kdo jsou ti, kteří obhajují sochu maršála Koněva? Nejspíše komunisté. Přitom komunismus už tu dávno zanikl, není už ani v Rusku, vede se vlastně minulá válka. Proč asi? Aby se nemusela bojovat skutečná současná válka, aby byl zástupný nepřítel, na kterého se odvede pozornost.

 

 

Výsledek obrázku pro SOCHA MARŠÁLA KONĚVA

 

 

Každý kdo rozumí historii, chápe, že socha maršála Koněva není o maršálovi Koněvovi, že je to symbol osvobození Prahy Sovětskou armádou a připomíná tím vlastně sovětské vítězství nad nacistickým Německem. Pro současné nihilisty, kteří neuznávají hodnoty, je to socha jakéhosi jednotlivce, kterého hodnotí samostatně, nikoliv v souvislostech.

 

Stejně tak by vlastně měly být Masarykovy sochy ověnčeny tabulkami jeho selhání, třeba že lhal prezidentu Wilsonovi o množství sudetských Němců, nebo si nechal vodit na hrad mladé děvče. Nakonec by tabletoví nihilisté, kteří nečtou knihy, ale jen tabulky na sochách, o něm věděli jen to, že si nechal vodit v osmdesáti letech mladé děvče na hrad, a v jejich myšlení by Masaryk byl už jen smilník, nic víc.

 

Tento posun myšlení, neuznávající za hodnotu společnost, rodinu, obec, národ, stát a úctu k lidem, kteří pro tyto hodnoty něco udělali, uznávající za hodnotu jen univerzálního člověka jednotlivce, už nás ničí dlouho a pravděpodobně nás zlikviduje úplně. A tak maršál Koněv je podle nihilistů jen jakási nezajímavá osoba, která vedla jakousi válku; neuznávají, že je to člověk, který vedl armádu, která nás zbavila vražedného nacistického režimu.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]