O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE - II. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 29 červenec 2019
Související obrázekA tak se stalo, že Romové a Češi mají mezi sebou už staletí napjatý vztah. Je to až takové, že pokud se z činžovního domu vystěhují Romové, získávají byty v něm výrazně na ceně. Romy za sousedy nechce většina obyvatel České republiky. Jednotlivé průzkumy se liší, ale Romy za sousedy skutečně nechce cca 75–80 % lidí.

 

 

 

 

 

 

Problémy mezi Romy a většinovou populací byly rozděleny do následujících skupin:

 


  • Sociální problémy, kam spadá nezaměstnanost Romů nebo špatná bytová situace. Romům je vytýkán příjem sociálních podpor jako jediného zdroje obživy a nechuť se zapojit do pracovního procesu.

  • Problémy v občanském soužití, například v sousedských vztazích, hlučnost a nepořádek v okolí bydliště. S tímto problémem se potýká 33 českých měst s více než 7000 obyvateli.

  • Trestná činnost Romů, kterou jako problém vnímá 19 měst, poměrně rovnoměrně rozmístěných po celé České republice . Často jde i o trestnou činnost dětí a někdy i trestnou činnost s rasovým podtextem.

  • Problémy Romů s drogami, alkoholem a prostitucí. Stěžuje si na ní 11 zkoumaných měst ze 170, nejvíce v severních, západních a východních Čechách.

  • Problémy v komunikaci mezi Romy a většinovou společností a při jednání s úřady. Vyplývají z nepochopení zvláštností romského etnika a rozšířeného požadavku na asimilaci Romů. Problém byl zaznamenán v 10 městech, zejména v jižních a severních Čechách.

  • Rasismus, netolerance a předsudky vůči romskému obyvatelstvu se projevují ve 23 městech, nejvíce v jižních (29 % měst) a severních Čechách (21 % měst).

  • Diskriminace Romů ve službách, především časté nevpouštění Romů do restaurací a kulturních zařízení. Tento problém uvádějí tři města.
 
 
 
Výsledek obrázku pro romové v práci
 
 

V současné době jich v Evropě žije něco přes pět milionů. V hodnotovém žebříčku přetrvávají handicapy spočívající v tom, že Romové žijí pouze ze dne na den, vzdělání je u nich velmi nízko hodnoceno - jsou spíše orientováni na zlatý šperk než na diplom ze školy - nerozumíme prý tomu, že romská žena dá přednost koupi šperku před židlemi či večeří pro rodinu; jsou prý jiní než my, a to bychom měli pochopit.

 


 

Prosím, ať jsou, ale neměli by s tím obtěžovat a zatěžovat společnost. Nízká úroveň vzdělání má tedy kořeny zcela subjektivní.

Kromě toho děcka často neumějí pořádně česky.

Propadající děti se kumulují nejpozději v 5. a 6. třídách, působí rozkladně na ostatní děti, vznikají party mladistvých delikventů.

 

Většina dívek do 18 let věku porodí; nevdávají se, ale využívají všech sociálních výhod.

 

Výsledek obrázku pro romové v práci

 

 

Pokles zaměstnanosti postihl zejména ta odvětví, která jich zaměstnávala nejvíce.

Soukromníci totiž nemají vzhledem k špatným zkušenostem s jejich pracovní morálkou zrovna velkou chuť je zaměstnávat.

Řešení tohoto problému je v nedohlednu, neboť se nesmí sahat na jejich občanské svobody.

 

 

To jsou prokazatelná fakta,

to nejsou pomluvy.

Takže asi tak.

 

Pokračování příště

d@niela
 
 
 

 

Komentáře (5)add feed
... : Josef Kouba
Cikán u zpovědi.

Cikán povídá knězi při zpovědi: Otče, já se pomalu nemám z čeho zpovídat.

Už 8 let nepiju alkohol, nekouřím, drogy si nepíchám, nechodím za ženami,

dokonce nekradu, ani barevné kovy, nikoho nepřepadám, auta nevykrádám.

Já vím, synu, vím. Však tě už brzo pustí na svobodu...červenec 30, 2019 07:55
... : doktor
Jako kluk nepamatuji,že by mezi starousedlými Cigány a bílejma byly nějaké napjaté vztahy.Dokonce si nepamatuji ani problémy mezi kočujícíma a domácím obyvatelstvem.Začalo až novou generací natahanou na sever bolševikem.Ai dle mého názoru věc neřešitelná.
červenec 30, 2019 12:41
... : NČ
No jasně, lékaři. Kdo jinej, než bolševik....
červenec 30, 2019 12:49
... : Josef Kouba
Za bolševika byla zákon o pracovní povinnosti platný pro všechny občany. Kdo se mu delší dobu vyhýbal, šel do vězení, kde dotyčného učili pracovní morálce.
Dnes takový zákon není, protože je to omezování osobní svobody a flákač dostane podporu.
Další a asi největší problém je, že nevzdělaný, v žádném oboru vyučený občan, obtížně shání v současném modernizovaném světě práci. V dnešní době se lopata ve stavebnictví používá vzácně.
červenec 30, 2019 21:42
... : *deeres*
Jednou Most, dycky Most, pokud se nezmění sociální politika, tak už to jinak nebude!
červenec 31, 2019 15:30
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]