O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POZNEJTE EVU BENETT PDF Tisk E-mail
Pondělí, 22 červenec 2019
Tak. Nastal čas, abych vás seznámila se svojí druhou identitou. Kdo se kouk na můj Instagram ví, že kromě psaní taky zpívám. Takovej divnej obor, kterej skoro nikdo neposlouchá a baví jen pár nadšenců. Opera. Klasickej zpěv je něco, co vlastně nemá s přirozeným hlasem nic moc společnýho, ale když se to umí, jako fakt umí, může to být naprosto mimořádná krása, ke který se v jiných oborech umění nebo zábavy nedostanete.
 
 

 

 

 

Vynikající operní zpěv vám může způsobit husinu po celém těle. Může vás rozbrečet. Může vám vlít nový optimismus do žil.

 

A proč pořád opakuju - když se to umí? Protože když se to neumí, může vás to i bolet. Vás jako posluchače, i nás jako zpěváky. :-)))

Taky mě to mockrát bolelo, protože někdy člověk zpívá věci, který třeba úplně nechce, musí u toho poslouchat pokyny, který taky úplně nechce a snaží se hlasem naplnit prostor, který je příliš velký, příliš vypolstrovaný, a už příliš naplněn zvukem orchestru, který si to užívá. A kromě toho všeho musíte být ještě v naprosté duševní a fyzické pohodě, jinak váš hlas nefunguje, nebo funguje blbě; a taky musíte udržet nervy, který jsou fakt velký, na uzdě.

 

Protože zatímco cholerickej dirigent je už nějak jako roztomilá tradice, vynervovaný zpěváky nemá nikdo rád. Za to všechno vám pak přijdou nějaký peníze, který jsou kancelářským profesím pro smích. Fakt výhra v loterii. Ale když to miluješ....


V našem oboru, teď myslím klasikářskej zpěv, platí, že byste se měli věnovat jen tomu, jinak vypadáte neprofesionálně.
Takže jsem se toho dost dlouhou dobu držela, jakkoli mi to nedělalo dobře. Postupujícím životem a s nahromaděnými zkušenostmi, přišlo jedno důležitý rozhodnutí.

 

Kašlu na to.

Protože v životě je podle mě nejdůležitější dělat to, co vás baví, v prostředí a s lidmi, kteří vás podporují a mají vás rádi.

A pak bude to, co děláte, prostě dobrý, aniž byste si u toho museli rvát žíly.
A toho se teď držím.

 

 

 

 

 


Tuhle úplně neoperní písničku jsem natáčela tak asi 15x. A možná tam byly technicky lepší verze. Jenže dokonalá technika vám neudělá tu husinu... právě.

A to platí ve všech druzích zpěvu na světě. A podle mě nejen ve zpěvu. Srdcaři všech zemí spojte se.

 

Takže vám tímto představuji Eva Benett a její druhou tvář. Nebo lépe - tu samou tvář, jen z jiného úhlu pohledu.

 
Užijte si to, když se vám to bude líbit, podívejte se na na její FB na další písničky.

Bude mít radost.

Holka ušatá.


LOVE YOU ALL

NEOHROŽENÁ ŽENA

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : *deeres*
To se tak někdo má, že od pánaboha do vínku dostane hned několikero nadání a pak neví, kam se vrtnout. smilies/wink.gif
červenec 23, 2019 09:07
... : doktor
Jedna z věcí,které Bůh nadělil jen některým jedincům je operní zpěv. Nevím,asi ze skromnosti paní Eva uvádí,že operou je nadšena jen hrstka.Opak je pravdou a husí kůži mám vždy při poslechu bzť jen krásných milostných árií.Děkuji paní Evě za úžasnou ukázku a nepletu-li se byl jsem na jejím poloveřejném koncertě.Byl jsem nadšen.
červenec 23, 2019 12:43
... : mila1
Krásné, děkuji. Sice mám nejraději Dylanovu verzi, ale tahle je taky výborná. A jsem ráda, že neohrožená žena vystoupila ze své anonymity. Je mi ještě sympatičtější smilies/smiley.gif
červenec 23, 2019 12:50
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]