O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POSLOUCHÁTE RADIOŽURNÁL? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 07 únor 2008

Jak už asi každý ví, ředitel Českého rozhlasu odvolal z funkce Barboru Tachecí. Nová šéfka Radiožurnálu měnila od ledna styl nejposlouchanější veřejnoprávní stanice, což vyvolalo dost naštvaný postoj části posluchačů. Důvod odvolání - "rostoucí nesoulady ve vnitřní komunikaci". Určitá modernizace, hlavně v  hudební skladbě, by jistě nebyla na škodu. To beze sporu. Ovšem způsob, jak na to šla ona, byl špatným krokem.

 

 

 

      Zavedla systém rychlých zpravodajských vstupů a zmodernizovala "obal" stanice ve spolupráci se zvukaři. Posluchači však poukazovali na zpovrchnění zpravodajských relací, méně informací a "rozjuchané" vystupování jednotlivých moderátorů. Včera také nebyla nikde dosažitelná - a její partner Ivo Mathé sdělil, že: "Momentálně je na dovolené v Karibiku". "Paní Tachecí to ale ví, dovolenou čerpá od dnešního dne a o odvolání byla informovaná přímo od generálního ředitele Českého rozhlasu včera a akceptovala ho," řekl mluvčí rozhlasu. Podle všeho ale buď se „její Karibik" nachází na Praze 8, nebo to byla jen výmluva. Podle nových zpráv je totiž odvolaná šéfka Radiožurnálu v bohnické psychiatrické léčebně.

 

     Takhle to vypadá, když si myslíte, že máte pravdu a nejste ochotni ani v náznaku o tom pochybovat. Pokud to ve svém sebevědomí přeženete až za hranice arogance, dopadnete zpět do reality o to bolestněji. Setkání s realitou je kruté. A jestli si svým chováním poštvala většinu lidí ze svého okolí, těžko teď může hledat útěchu.

 

      Důležité je, aby se z toho poučila a nikoliv jen utvrdila v tom, že jít bezohledně přes mrtvoly za svým (jediným správným) cílem je ta správná cesta.

 

d@niela

Komentáře (15)add feed
jo, : skaz
jak říkala babička - pýcha předchází pád.
únor 07, 2008 15:47
... : Yta
P. Tacheci se mi na zacatku jeji kariery libila a byla jsem sokovana, kam dosla. Ulevilo se mi, ze jeji "uspesnost" prezentovana arogantnosti a bezohlednosti ji neprosla a verejnost ji odsoudila. Nikomu by se sproste chovani nemelo tolerovat, at uz zastava jakoukoli funkci. Stale by se mela vyzdvihovat v jednani s lidmi slusnost.
únor 07, 2008 16:02
... : Yta
Zadny strom neroste do nebe.
únor 07, 2008 16:05
já nemám problém s paní Tachecí - Radiožurnál poslouchám jen velmi málo, stejně jako jiné rozhlasové stanice. : toulavej
Mám velký problém s pojmem - VEŘEJNOPRÁVNÍ INSTITUCE. Podle mého skromného názoru, jde o družstevní celospolečenskou, těžko, ne-li vůbec nekontrolovatelnou organizaci, která je z velké části řízena šéfredaktory jednotlivých studií, prakticky nezávislá a dobře placená z koncesionářských trvalých poplatků. Jejich způsob moderování, druhy pořadů, tvar, obsah, vše si našlo časem uzavřený okruh posluchačů, kterým tento způsob vyhovuje a tak nemusí nic měnit, neboť své posluchače určitě mají. Ale nemusí tedy ani nic zlepšovat. Nic je nenutí, mají svý jistý, i já jim platím - MUSÍM PLATIT. To je obdoba televizní revoluce před pár lety. I tam mají zavedené podobně zaběhnuté šablony. Rady pro vysílání jsou jen směšné, dobře placené skupiny lidí, kteří nic podstatného neřídí, nekontrolují ani nemohou. Jenom organizace, která má konkrétního MAJITELE, se dá řídit, aby měla nějaký daný výrazný styl. Stejně jako je česká tv, je i český rozhlas bezpohlavní, živočich, který si spokojeně užívá výdobytků veřejnoprávní instituce. Proto lidé tam zaměstnaní budou vždy dělat všechno proto, aby se rychle zbavili nepohodlného šťourala, který by jim jejich dané výhody chtěl nějak měnit. A proto mohou existovat petice na podporu někomu vyhovujícího stavu. U soukromého podniku - stanice bude těžko někdo po majiteli podepisovat petici, jakého manažera nebo komentátora či osvětlovače má majitel zaměstnat a nebo vyhodit. Neviděl jsem žádnou petici na odvolání třeba pana Romana, ředitele ČEZu, že pořád zvyšuje el. poplatky nebo má příliš velké odměny. Zkrátka, tento způsob sdělovacích médií je naprosto špatně pro diváky a posluchače, ale moc dobře pro zaměstnance těchto veřejnoprávních médií.
To jsem zvědavej, jak jsem si teď zas naběh´. . . :-)
únor 07, 2008 16:38
Za rozhlas neplatím : Ráchel
několik let.Rádio doma opravdu neposlouchám, tak jsem ho odhlásila. Brzo odhlásím i televizní poplatky, protože platit za něco, co nesleduji se mě nechce. Pořady o Stardance se budou opakovat celý rok, a já bych se v sobotu ráda podívala na něco pěkného, ale ne v 23.00.Z pořadů typu Pošta pro tebe, Všechnopárty a různé jiné pitomosti dostávám žlučníkový záchvat.Na jiných televizních stanicích je to podobné, ale ty ze mě nesají 135 kč měsíčně.
únor 07, 2008 17:19
Ano, také jsem podepsal petici a přispěl do několika diskusí. Avšak nikoli s humorem. : strejda
Po jejím odvolání jsem také zajásal, ale to, co ji postihlo vzápětí po odvolání, to mě docela mrzí. To nebylo cílem "iprotesťáků". Ovšem ta její, do nebe volající arogance a nepřipuštění vlastní chyby, včetně ignorace více jak třinácti tisíc posluchačů (a to nemluvím o dalších tisících, které se nemohou vyjádřit internetem), to je neodpustitelné pro vrcholového manažera. Každý schopný manažer by neudělal takovou zásadní chybu, aby propustil klíčové profíky, na kterých mohl stavět. Myslím tím kvalitu mluveného slova, ctění češtiny a v neposlední řadě i příjemný hlasový projev. To vše ona zlikvidovala. Nemluvím o těch stupidních hláškách typu "...vaše rádio, víte kudy kam, tadyateď, stálé anoncování nových hvězdiček a samozřejmě i odpudivý komerční styl mluvy. Hudbu vem zatím čert.
No a nyní se postupně dovídáme, že byla odvolána nikoli díky peticím (ona je prosím nebrala vážně), ale proto, že výrazně přečerpala rozpočet jen za první měsíc a tím manažersky selhala. Pícha má teď starosti, jak se vejdou do celého roku. Ona však tvrdila, že pokud lidé chtějí KVALITU, musejí za ní zaplatit. :-) (Ta stále opakovaná věta mluvčího o tzv. "vnitřní komunikaci či nekomunikaci", je jen mediální zástěrkou a žvaněním o ničem.) Teď však nevím, kde se nacházím, zda v Kocourkově nebo v Absurdistánu.


únor 07, 2008 18:02
heleď strejdo mastere : toulavej
k programu a výměnám se nemůžu vyjádřit, nesledoval jsem to, nic o tom nevím, ale nezdá se ti, že něco shnilého ve státě dánském asi bude, když šéf rozhlasu přes svého mluvčího nemá odvahu říci, proč co dělá před veřejností, která ho musí platit? Podle těch blábolů mluvčího se mně ta organizace, její vedení nezdá moc důvěryhodný, nemyslíš?
únor 07, 2008 18:23
toulavej, : strejda
ono toho bude víc. A vždy jde jen o koryta. Šedá eminence pí Dana Jaklová (radní) versus odvolaný I. Hofman, zatajování skutečností, kým jsou někteří radní placeni a jejich vztahy k nejmenovaným komerčním stanicím, Kasíkův špatný tah s Tachecí, teď jsou na obzoru volby do Rady a ti co dosud jásali nad novým stylem RŽ, ti neví, jestli mají jásat, že BT je odešlá, či chodit kanálama. To víš, Kocourkov, Absurdistán...

a do toho všeho Lucie Výborná a její primitivní či spíše bulvární otázky na oba presidenstské kandidáty. Je toho na pana Kasíka moc. :-))
únor 07, 2008 18:53
Radiobulvár : Sandokan
Věřím že se Radiožurnál vrátí zpět k původní formě vysílání. Stávající rozjuchaný Radiobulvár již mne neláká poslouchat.
únor 07, 2008 19:08
A co dál : Tomas
Za této situace by měl pan Kasík složit funkci a následovat by měla celá ctěná Rada. Tyty události začátku roku 2008 na Radiožurnálu hovoří o neschopnosti, zatajování a neustálých lžích a to si posluchači jako plátci rozhlasu nezaslouží !!
únor 07, 2008 19:14
Tomasi, : strejda
pokud však posloucháš pozorně, jisté změny jsou již patrné. Zvolnili, ta počáteční rozjuchanost už tam není taková, dávají si pozor na češtinu i na výslovnost (o to hlavně šlo) a vůbec nejlepší je teď, po odvolání BT, odpolední Hanka Shánělová. Ta to prožívá asi dost dobře. Smutné na celé věci je však to, že třeba pí Klusáková byla odstavena už dvakrát. Jednou za totáče, podruhé za Báry. No a včera v noci jsem ji slyšel v diskusi s politologem Krausem. To byl zajímavý rozhovor. Ta ženská má tak příjemný a uklidňující hlas, ale i myšlenky. Nechápu výměnu za profláknutou Halinu. Jakoby Tachecí nevěděla, že v této zemi už je přeHalinováno, přeNovotněno a za chvíli bude i přeAsterkováno.
Další moderátor s kultivovaným projevem, Jakub Železný, byl odstaven do sportovní redakce... NČ by řekl "svatá prostato". :-))) Kroc vysílá také jen v noci. Ne, je to Kocourkov i Absurdistán v jednom.
únor 07, 2008 19:27
... : bb
mně je jí strašně líto, četla jsem s ní nedávno nějaký rozhovor a jen z psaného textu jsem měla pocit, že je na pokraji sil, vyčerpaná, ne tím co teď v RŽ, celkově jako člověk mi vždycky připadala, jakoby za ní stál kdosi s neviditelným bičem a tím práskal a práskal a práskal a ona při každém prásknutí kousla, rafla, popoběhla a zase dál...
zkrátka, vždycky jsem z ní měla divný pocit, už v době jejího působení v televizi mi nepřišla ani trošku šťastná
únor 07, 2008 23:19
Bych spíš řek, že někomu vlivnýmu šlápla na kuří voko (nebo nedala...) : NČ
Protože pochybuju, že by tenhle, vpodstatě státní podnik, bral ohledy na názory posluchačů.
Poslouchám RŽ sice denně ale jen chvíli, brzy ráno doma u kafe a pak asi půl hodiny kolem 18.h (mám ho napevno naladěnej na starym čínskym křápu v kuchyni). Nějak jsem ani popisovaný změny nezaregistroval.
Jediný, co mě fakt šíííleně sr**o, byla zparchantělá znělka - zezačátku jsem několikrát vyskočil doladit rádio, páč ty chrapoty, co se vozejvaly, a myslím, že vozejvaj furt, nemaj s muzikou nic společnýho. To zase někdo skutečně kreativně zaprcoval! Jestli to teď vrátěj k normálu, tak zaplaťbůh za vyhození tý baby.
únor 08, 2008 05:52
Změny na radiořurnálu : Jel
Poslouchám pouze RŽ a změny, které BT provedla, se mi líbí. Změna byla potřeba a určitě ji neprovedla svéhlavě, ale muselo to nejdřív schválit vedení. Veřím, že i drobné nedostatky by se časem doladily. Celý ten hon mi přišel špatný a nehodný dospělých lidí.
Ale co se divím, když dnes v moderní demokracii chceme po našich zástupcích veřejné hlasování...
únor 08, 2008 06:21
Komerčních stanic : wendy
máme dost. Takže RŽ, Praha2 a Vltava, kde je pěkné mluvené slovo, seriozní zprávy, profíci za mikrofonem, vážná hudba. Stanic typu : To je báječný že voláš, super, co budeme hrát, vyhráváš CD, hihihaha! bláboly dokola - těch máme dost. Ale různé publicistické pořady, diskuse kam mohou volat posluchači, hry, četby na pokračování apod - to všechno by se podobným "zkvalitněním" á la Tachecí odbouralo. Tak to NE. Měla jsem jí ráda když kladla v TV nepříjemné otázky politikům. Ale co se s ní stalo teď ? Asi fakt to bude o těch stromech...
únor 08, 2008 08:05
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]