O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BEZDĚTNÝ S DĚTMI PDF Tisk E-mail
Úterý, 09 červenec 2019
Milí přátelé, čtu zdejší rubriku už delší dobu, a tak jsem se rozhodla předhodit vám můj „rodinný problém“. Přemýšlím totiž už delší čas o možném rozvodu, ale nejsem si jistá, zda je to to správné řešení. Možná mě prostě jen “páli dobré bydlo”, jenže na druhou stranu by asi bylo lepší se rozvést dřív, pokud jsem ještě relativně mladá.

 

 

 

 

 

Naše manželství je na první pohled docela v pohodě, a taky nemáme nijak zvláštní problémy. Až tedy na to, že ho vůbec nezajímají naše děti, a že se o ně prvoplánově nestará.

 

Musím přiznat, že manžel jen nikdy nechtěl, jemu jsou děti vůbec jako „druh člověka“ zcela mimo  jeho zájem, nikdy se nestýkal s nikým, kdo nějak preferoval děti, ale když jsem po nich tak toužila, tak nakonec ustoupil. Máme dva chlapečky, 5 a 7 let. Oni ho berou jako tátu, taková ta základní komunikace je, ale nějaké hraní, mazlení – to prostě není. Žádné společné zájmy.. Takhle můžeme sice klidně dál fungovat, než kluci dospějou, jenže na druhou stranu bych chtěla, aby měli šťastné a spokojené dětství, prožité s rodinou.

 

Doufala jsem, že se jeho názor s léty změní, ale čím víc času trávím já s dětmi, tím víc má on své koníčky. A ve skutečnosti jsme jako rodina totálně selhali. Žijeme spolu jako dvě komunity - jsem to já a kluci, a on. Máme docela hezký dům, takže každý má svoje „teritorium“, ale manžel je čím dál tím víc „sám pro sebe“. On se opravdu stará jen sám o sebe, o své zájmy, o své koníčky, o kluky se v podstatě nezajímá. Nechce s námi teď už ani jet na prázdniny. Ať je to jak chce, tak přeci je jednou jejich táta...

 

Ještě bych měla potvrdit, že manžel mi absolutně není nevěrný, náš manželský život tohle nijak nenarušilo, ale mně se „tenhle způsob žití vůbec nelíbí“. Co si o tom myslíte vy? Já už tak dlouho doufám, ale vidím, že asi zbytečně.

 

Patricie

 

 

Komentáře (4)add feed
... : mamča
No, napřed než se pustíš do nějakého dobrodružství, přemysli, jestli by Ti bylo líp jako samoživitelce. Tobě i klukům. Máte dům, kde má každý svůj prostor, netrpíte nouzí.
Že je manžel "studenej čumák", s tím asi nic nenaděláš. On děti nechtěl, Ty ano, tak je máš. Ale zase jen Ty se o ně staráš.
Myslíš, že kdyby sis našla jiného muže, že by Tvoje děti miloval víc ?
červenec 10, 2019 06:43
... : Míša šíša
Tak zcela zásadní je věta: "Musím přiznat, že manžel je nikdy nechtěl,...ale když jsem po nich tak toužila, tak nakonec ustoupil." Hmm, takže splnil tvé vroucné přání, proč od něj očekáváš ještě víc?
"Doufala jsem, že se jeho názor s léty změní..." - Blbost!!! Proč krucinál ženy stále očekávají, že chlap se časem změní? Ony snad jdou do manželství s tím, že ony samy se během let změní? Co to je za logiku? Tak jako já například odmalinka k smrti nesnáším vnitřnosti, do huby bych to nedala. A teď by si mě vzal chlap, který je zbožňuje a bude očekávat, že časem se moje averze k vnitřnostem změní a s chutí si s ním společně někdy pošmáknu na dušených játrech. A když k té mé proměně chuťových vjemů nedojde, tak muž se bude cítit dotčený a bude mi to vyčítat, jaktože jsem se ksakru nezměnila, když on v to doufal.
Zdá se to jako banální přirovnání, ale v podstatě je to úplně to samé.

Patricie, buď ráda, že tvé manželství je v pohodě a že nemáte žádné závažné problémy, jak píšeš. Neřeš kraviny. Dříve si otcové taky s dětmi nehráli (a už vůbec ne mazlili), a přesto rodina fungovala jako rodina a otec byl její uznávanou a ctěnou hlavou.
Můj táta celý svůj život vzpomínal na svého otce (tj. mého dědu, kterého jsem já už ale nepoznala), s láskou, uznáním a respektem. Přitom si s ním otec v životě nehrál a nemazlil se, maximálně mu napráskal, když provedl nějakou lumpačinu. Bližší cestu k sobě našli, až když byl můj táta větší, kdy ho jeho otec začal brát do dílny a učit ho různým dovednostem. Pak v dospělosti začal táta jezdit silniční závody motorek, v čemž ho otec maximálně podporoval a vytvářel mu technické zázemí. Takže ty "společné zájmy" nastaly, až když se syn stal dospělým mužem. Vidíš, a přesto jsem z jeho úst nikdy neslyšela kritiku, že by mu táta nebyl tím správným tátou a že by nefungovali jako rodina.
Buď ráda, co máš, a nechtěj víc. Nebo si představuješ, že rozvodem získáš pro své kluky nějakého skvělého tátu? Nevím, kolik ti je let, ale takovému nesmyslu snad nemůžeš věřit ani kdybys byla hodně mladá, realitou života nepolíbená.
červenec 10, 2019 07:44
... : toulavejV
Tak vlastně už není co dodat.

Když k něčemu NEMÁŠ VZTAH, tak ho prostě NEMÁŠ! Tečka i vykřičník, obojí :-). A NEMŮŽEŠ se to naučit – ani nikoho jinýho - k tomu vztah mít! Můžeš se k tomu přinutit, ale nebude to přirozený, ale umělý, ne od srdce!

No a tvůj muž nemá vztah k dětem, nic mu neříkají. Zřejmě ke všem, ne jen k těm vašim. Je to prostě takovej druh člověka. V dnešní pošahaný době vyzdvihování všemožných úchylek jako úctihodnou zvláštnost, bys měla být vlastně ráda, že něco takovýho pozoruhodnýho máš dokonce v rodině :-). Co by za to jiný rodiny daly :-).

Můj táta si s námi dětmi nikdy nehrál, ani kdyby měl náhodou čas. Neuměl to, jak jsem zjistil jako dospělej. Ale dělal nám v zimě klouzačku, svařil sáně, sehnal brusle, fotbalovej míč, vstupenky na Vinnetoua i Kleopatru nebo bony na rifle z Tuzexu, kalkulačku do školy, televizi jsme měli jako druhá rodina ve vsi. A to byl obyčejnej dělník, máma byla v domácnosti a živil 4 děti a babičku, která od bolševika dostávala 180 korun důchod až od jejích 70 let.

A když jsem přijížděl jako dospělej ze školy a máma byla někde pryč, nevěděl jsem, co si máme s tátou povídat a přál jsem si, aby se proboha nikdy nestalo, že máma umře dřív a zůstanu doma s tátou, jak budeme spolu žít, povídat si. A pak jsem pochopil, že táta na to prostě nemá, neumí jednat s dětmi. A tak, jako „moudřejší a schopnější“, jsem začal vést rozhovory já. A táta byl rád, přizpůsobil se a posledních pár let před smrtí nastala naprostá pohoda, dokonce souznění. Je škoda, že to netrvalo dýl, umřel v 66 letech.

Tak se proboha vzpamatuj, pusť si Lepší už to nebude, tam je v kostce celá moudrost lidstva v tomhle směru. Chtěli bychom něco lepšího, než máme teď, ale nic jinýho k dispozici není. Moudrý to pochopí, smíří se s tím a PŘIZPŮSOBÍ SE realitě, pokud je to snesitelný pro život . . . Protože je lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše, pokud nechceš riskovat nejistou budoucnost.
červenec 10, 2019 08:59
... : magdalenka
Milá Patricie,
život nám někdy nedává druhou šanci. Ty sis už vybrala. Tvůj muž má možná vlažný vztah k dětem, ale také spoustu kladů, které jsi dříve viděla a teď je přestala vnímat.
Tvůj úkol přece není rozbít rodinu. Tu chceš naopak mít co nejlepší... Tak bys měla své myšlenky ubírat konstruktivním směrem. Varianta samoživitelky pro tebe není.To je jen pomsta muži, který ani nebude chápat, co se po něm chce. A tobě ani dětem lepší rodinu nepřinese.

Potřebuješ více času pro sebe? Chceš vtáhnout muže do společných aktivit? Jde ti o týden společné dovolené? Připrav si svá přání na klidný večer a předlož je svému muži. Ne všechna najednou, samozřejmě... Možná je pouze racionální člověk, který nevnímá tvé rozpoložení nešťastné matky - ochránkyně dětí.Potřebuje to slyšet polopatě. Jednoduše. Týden ty, týden já, v pondělí chleba, v úterý školka, ve středu babička...

Pro rodinu je důležitá také rodina původní, babičky, tetičky, sestry a jejich děti, prostě sociální vzory. O tom nepíšeš nic, jako byste byli ve vzduchoprázdnu. Muži mají naprosto jiné chápání a rozhodování. Jdou buď do boje, nebo za kořistí, potravou, svými zájmy. To je naprosto přirozený běh přírody.

Ty musíš zase hledat, jak naplnit svoje touhy a potřeby. Mezi ženami, mezi kamarádkami, v práci. A pak tvořit teplo domova pro děti i muže. A zůstat sama sebou a nezhroutit se. Je to hrozně těžký a náročný úkol.Jako matka 4 odrostlých dětí a žena náročného IT workoholika, který trávil půlku života na cestách za prací, vím, o čem je řeč. A kolik dřiny a slz je za tím vším. Než přijdou výsledky, radost, pocit zadostiučení. Ten nepadá z nebe, ale je vydřen v každé rodině, co za něco stojí.
A to za tebe žádný chlap nevyřeší.
Tak ti přeju sílu k boji a ne k útěku. Rozhodně v tom nejsi sama.
červenec 10, 2019 10:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]