O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NA SAMOTĚ U LESA? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 červen 2019
Dobrý den, chtěla bych se poradit s jedním problémem. Já i manžel jsme praví Pražáci, zvyklí na město a městský život. Do nedávna jsme bydleli i pracovali v Praze. Já účetní v jedné střední firmě, on jako vedoucí ve velkém skladu. Práce obou dvou byla dost monotonní a dost náročná. Na nějaké koníčky nám už nezbývalo.

 

 

 

 

 

 

Když jsme se večer sešli, byli jsme vyčerpaní jak fyzicky, tak mentálněA tak, po relativně dlouhém rozhodování, jsme nakonec všechno zabalili, v práci dali výpověď, a za našetřené peníze a pomocí obou rodičů koupili malou farmu v horách. Nadšení obrovské, výsledky docela dobré, ale… Ale máme zase před sebou „ale“.

 

Oba pracujeme od nevidím do nevidím, podmínky zatím máme víc než primitivní, a já si už nejsem jistá, zda jsme udělali dobře. V paneláku teče teplá voda, po otočení kohoutkem funguje čisté topení, elektřina funguje bez výpadků, internetové připojení skvělé, máme čas alespoň na posezení u televize. Tady zase nádherná příroda, čistý vzduch, žádné píchačky. Dá se říct ráj na zemi.

 

Jenže, já si už nejsem tak jistá, zda je to to pravé, zda jsme se neunáhlili. Nevím jak na tom je manžel opravdu, protože současná situace je ta, že se vzájemně ujišťujeme, jak je všechno v báječném pořádku, jak je všechno fajn, a co není, to se nám docela jistě podaří do toho fajn stavu dostat. Jenže to nejde tak, jak jsme si to představovali, dá se říct, že je to vlastně o dost horší. Jestli to je tím, že jsme si to vlastně nikdy neměli možnost zkusit nanečisto?

Ale to vlastně jako u plno jiných věcí nejde, tak jsme do toho skočili po hlavě, a teď nás oba z toho bolí nejen celé tělo, ale i ta hlava. No, a abych to přiznala, finančně zatím, nemít v záloze rodiče, by to bylo spíš horší než lepší…

 

Bojím se, že jsme udělali chybu, nebo myslíte, že ne? Přemýšlela jsem, jestli si s manželem mám promluvit o tom, jak mi je? Já ho ale nechci nijak zklamat, bojím se, aby nebyl nešťastný, protože to on byl ten hlavní tahoun.

Máme za sebou teprve deset měsíců, asi bych  tomu měla dát víc času, než si začnu nějak vážně stěžovat.

Nebo to mám na něj rovnou vybalit a říct mu, co si o tomhle „novém způsobu života“ opravdu myslím?

 

Lucka

 

 

Komentáře (5)add feed
... : *deeres*
Asi by to chtělo trochu zvolnit a nesnažit si na sebe vydělávat pouze způsobem, který zřejmě tak úplně neumíte. Lucko, ty jako účetní přece můžeš pracovat z domova i když tam lišky dávají dobrou noc. Potom byste si mohli někoho najmout, aby zastal práci na farmě místo tebe. Pimitivní podmínky nezmizí ze dne na den, ale postupně se snad zařídíte?¨

červen 20, 2019 22:20
... : mamča
Možná byla ta změna životního stylu moc ode zdi ke zdi. Pokud nemáte příslušné vzdělání k vedení farmy, ani zkušenosti s životem a prací na venkově, radila bych ústup. Včas.
Než zkrachujete a než se rozhádáte.
červen 21, 2019 06:12
... : Milene
Co mám známé, kteří začali podnikat, tak to bylo několik roků, kdy pracovali více než 12 hodin, než se firma rozjela. Jednomu se ani nerozjela. Je asi moc těžké si říci, že tudy cesta nevede. Jde také o to, abyste se nedostali do dluhů.
V každém případě si myslím, že i o problému je potřeba mluvit. A chyba je se ujišťovat, že vše je báječné a fajn. Protože pro tebe není a možná, že manžel to vidí také tak a jenom tě ujišťuje, že je všechno v pořádku, stejně jako ty jeho.
červen 21, 2019 10:55
... : NČ
Sorry jako. Slovo "farma" je mi tak odporný, že tím jsem skončil i s čtením. Neměli jsme kdysi český slovo "statek"?
červen 21, 2019 14:21
... : Krakonoš
Lucko, po takhle zásadní životní změně a vrhnutí se po hlavě do úplně jinýho a náročnýho "projektu" (vomlouvám se za hnusný nečeský slovo, ale zrovna mě lepší nenapadá smilies/wink.gif ) přijde krize zákonitě a na každýho. Nemusí to nutně znamenat, že jste udělali chybu, to se pozná mnohem později než po deseti měsících. Ale základem všeho je, abyste spolu vo svejch pocitech - a to i negativních - a vobavách mluvili. Tím, že se nepříjemný témata nevotevřou, krizi nevodvrátíš ani neutajíš. Normálně votevřeně svýmu chlapovi řekni, že máš krizi, pochybnosti, strach. Ale že rozhodně nechceš dělat ukvapený závěry a hned utíkat z boje. Možná zjistíš, že von někde skrytě prožívá něco podobnýho. A hlavně začnete spolu hledat způsob, jak dál, jak líp, jak to překonat. A dejte si nějakej limit, časovej a v případě podnikání třeba i finanční, do kdy tomu rozjezdu dáte šanci - a že když se to ani do tý doby nepovede, holt si přiznáte prohru a zatroubíte na ten ústup. Nikde ani zmínka vo dětech - nejsou? Pak je všecko přece jen jednodušší.
červen 23, 2019 21:17
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]