O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ROZUMÍTE ŘEČI TĚLA? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 červen 2019
Image result for žena tělo
Podle jednoduchých signálů můžeme mít člověka lépe odhadnutého během pár minut, což se při pohovorech, na poradách, schůzích, ale i v osobním životě může hodit. Neplatí to samozřejmě obecně, ale jisté vodítko to je. Neverbální komunikace vytváří obraz naší osobnosti a dojmu, jaký zanecháváme. Řeč těla je součást osobnosti, o které většinou vůbec nepřemýšlíte. Pokud to tak je, tak s tím musíte něco udělat. Jinak si totiž můžete hodně zavařit. Hlavně v práci. Máte-li zájem, tady je pár tipů:Pohrávání si s vlasy

Ženy si rády hrají se svými vlasy. Ve společnosti muže tím podle psychologů naznačují zájem a snahu zapůsobit, nebo také nervozitu. V každém případě jim setkání nebývá lhostejné. Naopak při obchodních jednáních, pohovorech či poradách to může znamenat, že dotyčný nedává pozor, nesoustředí se a zajímá se více o sebe, než aby věnoval pozornost tomu, kdo mluví.

Oční kontakt

Vyhýbáte se očnímu kontaktu? Pozor na to! Druhým se může podvědomě uložit do paměti, že se snažíte něco zatajit, nebo že nemluvíte pravdu. Některé výzkumy upozorňují, že obzvláště dobře cvičení lháři se snaží o intenzivnější oční kontakt, aby vzbudili důvěru. Pohled do země téměř vždy (není-li dotyčný oslněn prudkým sluncem nebo po operaci očí laserem) značí nízké sebevědomí a rozpaky. V každém případě pohled zpříma do očí znamená sebevědomí a schopnost vést druhé. Ale naopak nikdy to s pohledem do očí nepřehánějte, druhá strana by si o vás mohla myslet, že se snažíte o nadřazenost.

Zvednuté obočí

V tomto se vědci shodují: Jestli není důvodem zvednutého obočí údiv, pak jde o projev neúcty nebo ironického posměchu. Pozor na to: Člověk, který často povytahuje obočí, beze slov signalizuje, že k Vám nechová žádný respekt.

Podání ruky

Podáváte si s druhou osobou ruku? Jaký má stisk? Pokud je pevný a ruku ihned po dotyku nestáhne zpátky, pak je to člověk sebevědomý a jistý si sám sebou. Je-li ledabylý a chybí mu pořádný stisk, pak je podle vědců nejspíš nervózní a nevěří si.

Image result for řeč těla

 

Okusování nehtů

Ti, kdo si nevěří a jsou nervózní, si také často okusují nehty. To není žádná velká novina. Co už tak známé není, je fakt, že lidé, kteří si koušou nehty, bývají velcí perfekcionisté. Až moc velcí…

Divoká gestikulace

Kdo přehnaně gestikuluje, tedy příliš rozhazuje rukama, vyjadřuje nejen bujaré emoce a vnitřní neklid, ale mnohdy i to, že před vámi něco skrývá. Naopak drobná gestikulace, ba dokonce zrcadlení s druhým (např. založí ruku přesně jako vy) naznačuje sebedůvěru a konsensus.

Sledování hodinek

Časté sledování hodinek nebo mobilního telefonu je obecně extrémně nezdvořilé. Člověk tím jasně naznačuje, že se nudí a nezajímá ho, co říkáte. Chybí mu trpělivost. Co mu ovšem mnohdy přebývá, je sebevědomí.

Zkřížené ruce

Toto je zvláštní poznatek. Zapínání saka, stavění předmětů na stole před sebe nebo zkřížené ruce na prsou mají naznačovat, že se protějšek před vámi uzavírá. Ať říká cokoli, ve skutečnosti tyto podvědomé posunky vyjadřují, že ho zrovna nijak nepřesvědčíte, i když vám třeba dává slovem naději.

Smích

Samozřejmě – může být upřímný, ale i falešný. Jak poznat, že se člověk přetvařuje? Při upřímném úsměvu se lidem údajně zúží oči a ve vnějších koutcích se vytvoří čárky. Pokud k tomuto nedochází, může smích znamenat i to, že se smíšek snaží skrývat své nepohodlí.

Zajímavé, že?

d@niela

 

 

 

Komentáře (1)add feed
... : doktor
Zajímavé.Díky Dani.
červen 18, 2019 12:52
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]