O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HLÍDÁM DĚTI PDF Tisk E-mail
Pondělí, 27 květen 2019
Možná, že mi napíšete: „Co byste chtěla, to je normální“, ale mně to přeci jen vadí. O co jde, konkrétně hlídám jako babička moje dvě vnoučata. Dcera s manželem odjeli na měsíc služebně do zahraničí. Tak bydlím tedy u nich a starám se. Děti jsou v pohodě, hodné, a já to taky zvládám. I když k tomu ještě musím chodit do práce.

 

 

 

Děti chodí do školy, do druhé a čtvrté třídy, také mi pomáhají, jsou naučené se o sebe v tom hlavním dobře postarat, a všechno nám spolu hezky funguje. Jediné, co mě trošku překvapuje a vlastně hodně mi vadí,  že dcera je každý den ve spojení s dětma, volají si, posílají fotky, píšou si messengerem, ale mě se ještě neozvali ani jednou.

A když se ptám dětí, tak že je všechno v pořádku.

 

Jen prostě mě se dcera vůbec neozývá. Zkoušela jsem to jednou, že jsem jí napsala messengerem, jak se má, jestli by mi taky nezavolala, že bych si s ní ráda popovídala, ale jen napsala: „Máme se dobře, dík, teď nemůžu, zrovna něco řešíme, zatím ahoj.“

 

No, a já nevím vůbec, co si o tom mám myslet. To jsem dobrá jenom jako hlídačka a chůva, a nezasloužím si pár slov? Já už se neozvala, ona mně taky ne.

 

DORKA

 

 

 

 

Komentáře (11)add feed
... : mamča
Dcera je oprsklá, jak zámecká veverka. Co kdybys nedej Pánbůh onemocněla ?
Já bych na Tvém místě dceři napsala dopis, a odeslala po E-mailu. Vypiš jí tam všechno, co Tě trápí. V dopisu si můžeš všechno rozvážit a zkontrolovat, jestli to tak opravdu cítíš, zatímco v mluveném slovu to může občas sklouznout k výčitkám.
Nepochybuji o tom, že máš vnučky ráda, a že se o ně staráš dobře a po vzájemné dohodě s dcerou.
Ale ozvat by se Ti dcera občas měla. Přece jenom jsi na čas přebrala JEJÍ povinnosti.
Trocha pozornosti vlastní mámě je tedy namístě.
květen 28, 2019 06:20
... : d@niela
Mamčo, ta zámecká veverka je aspoň roztomilá, a vlastně ona dává nám "krmičům" potěšení. Ale ze zkušenosti kamarádek vím, že nakonec jsou rády, že vůbec ke vnoučatům můžou...

Jo, prostě pokud rodiče můžou dávat, tak směj dávat, a směj i k vnoučatům. Nechápu to, jak je možné, že jsou někteří ze současné generace tak oprsklí. A přitom i byli vychováváni dobře...

Kdy a proč ta změna?
květen 28, 2019 10:07
... : toulavejV
Je fakt těžký vám ženským rozumět. Dívej a vykládej si svět obráceně a budeš spokojená. Jsi dospělá samostatná, tak se dcera stará a zajímá o děti, které se o sebe nedokáží ještě postarat!
Tebe bere jako ten sloup, na který se může stopro spolehnout! O tebe se nemusí starat, protože když všechno funguje s dětmi, znamená to přece, že celá smečka – děti i ty - si ví se vším rady, tak není žádný důvod něco s tebou řešit!

Protože jsi skvělá a dcera to ví!

Proč vyžaduješ nějaké popovídání s dcerou, když všechno podstatný víš od dětí? Až se vrátí, tak ti všechno povypráví, co tě bude zajímat.

Prosím tě, NEHLEDEJ PROBLÉMY, KDE NEJSOU! A budeš žít spokojený život . . .
květen 28, 2019 10:22
... : mamča
d@niela : Ono se to bere nějak jako samozřejmost, že rodiče jsou od toho, aby kdykoli zaskočili, když je to potřeba.
Dobré slovo nic nestojí a hodně pomáhá při mezilidských vztazích. Kdyby dcera občas prohodila s mámou pár slov, určitě by se "hlídačka" necítila tak zneužitá.
"toulavejV" se na to dívá mužskou logikou. Ano, všechno klape jak má, děti babičce všechno řeknou, ale babička si připadá jako na druhé koleji.
Kdyby děti hlídala najatá chůva, nejspíš by jí matka dětí volala třikrát denně, bez ohledu na komunikaci s dětmi.
Možná to tak není, ale "zvonku to tak vyzerá", že té "upracované" matce v cizině vlastní matka nestojí za pár slov.
Viz „Máme se dobře, dík, teď nemůžu, zrovna něco řešíme, zatím ahoj.“ ( A následně se ani neozve.)
V překladu : Neotravuj, nemám na Tebe čas.
květen 28, 2019 10:56
... : toulavejV
Tenhle způsob uvažování je VŠECHNO ŠPATNĚ!
Najaté chůvě – cizí osobě – by samozřejmě asi dcera volala často, protože ji nezná a neví, jak moc je na ní spolehnutí.
Ale svou mámu zná, takže ví, že na ni se může stopro ve všem spolehnout, proto má její plnou důvěru! A to je TO, čeho by si měla náležitě považovat! Mít v někoho důvěru není totiž samozřejmost, je to PRIVILEGIUM! Měla by být hrdá na to, že ji dcera důvěřuje natolik, že NEMÁ POTŘEBU nic kontrolovat, protože je všechno tak, jak má být, takže nemusí mít žádné obavy.
Hlídat své vnuky když mohu, na tom snad není žádné zneužívání!, ale naopak se tím upevňují ty mezilidské vztahy, sounáležitost s rodinou. Takže o tom být na druhé koleji nemůže být vůbec řeč! To by platilo v případě, že by si dcera najala tu chůvu . . .
květen 28, 2019 11:52
... : *deeres*
Je špatně, když obětavá babča je považována za samozřejmost. Asi nechce, aby jí za to donekonečna děmkovali, jen jí schází od dcery vlídné slovo.
Asi jste někdy v dávnověku viděli českou komedii "Páté kolo u vozu".
Obětavá babička (Zdena Baldová), která poskytovala veškerý servis v domácnosti své dcery , včetně výchovy vnoučat,aniž by se dočkala jakékoli mzdy,nebo uznání. A emancipovaná dcera, povoláním redaktorka (Vlasta Fabiánová), která do novin vyplodila článek o emancipaci a zneužívání rodičů. Babča si ho nedopatřením přečetla a začaly se dít věci.Když se babča odhodlala ke vzpouře,tak se ukázalo, že není pátým kolem od vozu, ale je naprosto nepostradatelná.
Baldová je ve filmu skvělá, s tím svým rozechvělým hláskem a vyplašeným kukučem, aby nic nezvorala a všichni byli spokojeni.
Film byl natočen v roce 1957, kdy už herečka byla vážně nemocná, zbýval jí už jenom rok života.
Určitě si jí všichni pamatujete jako tetičku kliďase z komedie "Eva tropí hlouposti".
To jsem ale trochu odbočila, nicméně poučení je z toho jasné:"Nenechat na sobě štípat dříví".
květen 28, 2019 12:09
... : mamča
toulavejV : Nebrala bych to jako privilegium. Pisatelka zřejmě žije bez partnera, a tudíž má na dceřinu rodinu silnou vazbu. Dcera počítá s matčinou pomocí, ale není ochotná jí věnovat svůj čas.
Starat se o dvě školní děti a přitom chodit do práce, není jen tak. Babičce může být, vzhledem k věku vnuček, mezi 50-60ti lety. Třeba by chtěla dceři říct, že má nějaké zdravotní problémy, přes vnučky to určitě vzkazovat nebude. Chodit do práce a vařit, prát, uklízet a dělat školní přípravu s dětmi, je pro starší osobu už dost namáhavé.
Já mám svoje vnučky moc ráda, ale hlídala bych je měsíc v jednom kuse jedině tehdy, pokud by byla jejich matka nemocná. Pokud si rodiče pořídí dvě děti, měli by se rozhodnout, kdo z nich bude dělat kariéru a kdo se bude starat o děti.
Zapřáhnout babičku a odjet si "za prací", a přitom s tou babičkou ani nekomunikovat, je bezohlednost.
květen 28, 2019 12:09
... : toulavejV
Vidíme stejný věci jinak, s tím se nedá nic dělat.

Takže – „všechno nám spolu hezky funguje“ a „když se ptám dětí, tak že je všechno v pořádku.“

A Dorka, i když je to dospělá ženská, má chování dítěte – potřebuje si nutně popovídat! Nepovídá si s dětmi nebo v práci s kolegy? O svých zdravotních problémech nepíše.

Ať je vděčná osudu, že se může o vnoučata vůbec starat. Co by za to jiní dali. Kontakt s dětmi je totiž velmi obohacující. Mně třeba starání se o 10letýho Jakuba přináší velký potěšení, když mám tu občasnou možnost a vůbec by mě nenapadlo si stěžovat, že jsem zneužívanej, což si většina ženskejch nepochybně myslí . . .
květen 28, 2019 13:28
... : mamča
toulavejV : Jasně, když máš tu občasnou možnost, tak je to obohacující pro obě strany. Dost velký rozdíl je, když se máš starat se vším všudy měsíc o dvě děti, bydlíš v bytě své dcery (takže spoustu věcí hledáš nebo se ptáš dětí), chodíš do práce někam, třeba z jiného konce města, a nemůžeš se na nikoho dospělého z rodiny obrátit. Třeba s dotazem, nebo jen tak, abys věděl, že v případě nouze jsou tu.
A né že zrovna něco řeší, a pak už se neozvou.
Mně když někdo volá, a já zrovna nemám čas, tak se omluvím a zavolám hned, jak je to možné. Co když je to důležité ?
květen 28, 2019 14:37
... : Milene
Mně tedy přijde víc než slušné zavolat mámě, jak to zvládá a jestli je všechno v pořádku. To se od dětí nedozví. Také jsem měsíc hlídala vnouče a bylo starší. Dcera mi psala každou chvíli, jestli je to doma vše OK. Také mi volala na skype. To není jen o to si popovídat ale projevit zájem a zeptat se co a jak.
květen 28, 2019 15:33
... : toulavejV
jasně že může mámě zavolat . . .

Ale, že všechno funguje se od dětí dozví přece, když je s nimi pořád v kontaktu. A kdyby měla Dorka opravdu nějaký problém, může se spojit s dcerou přes děti každý den přece, když děti hovoří s mámou. Trvat na tom, že by měla dcera bezpodmínečně taky kontaktovat mámu, když kontakt přes děti je trvalý, mně připadá jako MALICHERNOST a vytváření úplně zbytečných problémů, které reálně neexistují. Takže si tím dotyčný sám otravuje život! A život je na vytváření si umělých problémů fakt krátkej . . . to by měla Dorka ve svých letech už vědět. Ale, kdo chce kam . . .
květen 29, 2019 10:53
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]