O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LAPAČ SNŮ - JEŠTĚ HO NEMÁTE? PDF Tisk E-mail
Středa, 22 květen 2019
Původ tohoto kouzelného talismanu je v indiánských tradicích a zvycích. Má uchránit spící osoby od zlých snů a do jejich mysli vpustit pouze sny dobré a příjemné. Zlé sny se zachytí v síti a dobré putují po peříčkách do mysli spáče. Lapač zadrží zlé noční můry, které pak první ranní paprsky zaženou, zneutralizují…V současné době lapače nepatří jen do indiánských legend, ale stále více si nacházejí své místo ve velké části domácností a to nejen jako neběžná dekorace.

 

 

 

 

 

 

 

Základem je kruh. Může to být obruč nebo proutek z měkkého dřeva, který je oloupaný a zbavený kůry a omotaný koženým řemínkem. Indiáni rozdělují kruh podle 4 světových stran. Sever představuje moudrost, mysl, inteligenci a mentální cestu - je důležité, aby byla psychika v souladu s tělem. Jih je symbolem přírody a živlů, všeho, co pochází ze země. Východ je stranou „Velkého ducha“ a naší duchovní cesty. Západ je zase fyzická stránka a krása. To vše je v kruhu – v harmonii.

 

Obruč u lapače snů představuje vesmír - jsme jím obklopeni a chrání nás. Je to pomyslná hranice vnějšího světa a našeho vnitřního prostoru.

 

Vnitřek tvoří síť, uprostřed níž je korálek (osoba, kterou má lapač chránit). Dalo by se říct, že jsme středem vesmíru a je třeba se chránit, nejen před zlými sny.

 

Síť chrání od zlých snů, je pomyslným filtrem. Chrání náš střed a díky uzlíkům a smyčkám se k nám už nic špatného nedostane. Pavučina zachytí nepřátelskou energii a ta zůstane uvězněná a odejde (spálí se) s prvními ranními paprsky slunce - nebo se vyvětrá,  a zlo odejde pryč.

 

peříčkaZachycují všechnu okolní energii a oddělují dobré a užitečné sny od těch špatných. Říká se, že pomocí peříček vklouznou ty pozitivní zpět k nám, do naší duše.

 

Síť byla původně vyplétaná z vláken rostlin, řemínků z kůže nebo zvířecích šlach.

 

 

 

Pro současné lapače jsou ideálními materiály kožený řemínek, lýko nebo bavlněný provázek. Tvoří se technikou síťování a vyplňují vnitřní prostor. Uprostřed síťky je upevněná šňůrka s korálkem a pírkem. Další pírka jsou umístěna ve spodní části lapače, po obvodu kruhu. Jejich počet má být lichý.

 

Ideální místo, kam lapač umístit, je okno, jímž do místnosti vstupují první sluneční paprsky.

Okno by nemělo být daleko od postele.

Lapač ale může být umístěn i přímo nad postelí.

 

 

máte doma lapač svých snů?

jak se k vám dostal?


 d@niela

 

 

 

Komentáře (5)add feed
... : Míša šíša
Lapač mi přivezl brácha z Ameriky, kde ho koupil v obchodě v nějaké indiánské rezervaci. Mám ho nad postelí už přes deset let a pořád sny nechytat a nechytat.
květen 23, 2019 04:54
... : mamča
Můj syn má chlapečka-nespavce, co se budil 6x za noc pláčem. Když už nevěděli kudy kam, došlo i na lapač snů. Chlapečkovi vysvětlili, že ho v noci chrání ode všeho zlého a že už se nemusí ničeho bát. Nevím, jestli dítko zblbli povídáním o "lapači", ale frekvence nočního buzení se zmenšila. Sice ještě nespí od večera do rána v jednom kuse, ale lepší se to.
květen 23, 2019 06:05
... : Milene
Lapač snů nemám. Spíš jsem si vždy myslela, že je to lapač prachu. Teď jsem zařizovala ložnici, tak celou podle sebe a dospěla jsem k tomu, že ho potřebuji. smilies/cheesy.gif Ale ještě nemám.
květen 23, 2019 07:45
... : *deeres*
Nemám, spím jak dřevo a pokud se mně něco zdá, tak to už nejsou šílené sny o povodních, lítání a zlých ženských s červenými nehty, které se mně kdysi opakovaně v dětství zdávaly.
I bez lapače mívám k ránu sny na pokračování o krajinách, kde jsem v životě nikdy nebyla, jenom takové snové deja vu.
Nemyslím si, že je to vzkaz z minulosti, ani varování z budoucnosti a už vůbec ne, že sny mne krmí mimozemšťané. Mozek si v době, kdy ho nemám pod kontrolou, jenom tak pohrává. Zdají se mně vtipy, že se se smíchem vzbudím, jenže si je nepamatuji, a když náhodou ano, tak nejsou vtipné. Ve snu maluji krásné obrazy, ale jenom ve snu, po probuzení si je už nedokáži vybavit. Někde to tam v té palici je, já to vzbuzená už nedokážu najít.Ve spánku dostávám všeobecně úžasné nápady, vzbudím se a jsou v čudu.
květen 23, 2019 08:32
... : doktor
Měl,ale rozpadl se věkem.Nový pořizovat nebudu,neprokázalo se,že je mi něco platný.
květen 24, 2019 12:18
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]