O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LÁSKA RIZIKOVÁ PDF Tisk E-mail
Úterý, 21 květen 2019
Jako riziková jsou vnímána partnerství, kde pocházejí oba partneři ze zcela rozdílných prostředí. Původní rodiny se významně liší například náboženským vyznáním, sociálním postavením, úrovní vzdělání. Každý „z jiného světa“. Zamilovanost velmi rychle pomine a vlivy rodin a okolí se začnou nepříjemně prosazovat.

 

 

 

 

 

Ne vždy se však automaticky musí potvrdit, že bude partner postupovat stejně jako jeho rodina, z nejrůznějších důvodů může zvolit právě opačný životní styl či jinak modifikovaný.

 

Pochopitelně, že dalším rizikovým faktorem je, pokud jeden z partnerů se sňatkem snaží uniknout z dohledu rodičů, a stát se „dospělým“. To jsou sňatky „mamánků“ či „tatínkových holčiček“. Jednoduše – partner nebude toho druhého tak rozmazlovat a tak ve všem omlouvat a dokonce posluhovat, jako to dělají rodiče. Stejně tak je rizikové řešení situace, pokud je partnerka neplánovaně a „nepříjemně“ těhotná. Jednoduše, pokud svatba „musí být“.

Podobné je to i v případě, že hledáme v manželství rychlou záplatu na nevydařený vztah předchozí.


Related image

 

Psychologové také uvádí, že jedním z rizikových faktorů je manželství s naší první láskou. V podstatě o světě, lásce, partnerských vztazích i povinnostech nic nevíte...

 

Vzít si svého prvního vážného partnera tak může být obdobným rizikem jako brát se po velmi krátké známosti. Ať už se jedná o sňatek, který byl uskutečněn po známosti kratší než půl roku, nebo naopak delší než tří let, opět je možné ve větší či menší míře počítat s jistými riziky.

 

 

Pokud se v pondělí seznámíte a v sobotu máte sňatek, nevypadá to s budoucností zrovna růžově… Stejně tak páry, které spolu již dlouhá léta žijí „na hromádce“, mají už roky manželství odžité a vlastně sňatkem se nic nevylepší, spíš naopak.

 


Image result for rozdílní partneři
 

Jako rizikový faktor je prý vnímáno, je-li jeden z partnerů starší než třicet pět let a mezi partnery je věkový rozdíl vyšší než patnáct let. Stejně tak nejsou vhodné ani opačné extrémy, je-li například v době sňatku nevěstě méně než osmnáct let a ženichovi méně než dvacet let. Co se týče věkových omezení, nejlépe tedy vychází partnerství, které odpovídá určitému pomyslnému středu. Extrémy - jakkoliv jsou pro nás především v počátcích vztahu přitažlivé - bohužel vždy přinášejí větší problémy.

 

 

 Je i plno dalších, horších rizik - zdravotní, partner je gambler, sociopat, atd.

Máte něco podobného v příbuzenstvu či mezi známými?

Jak to řešíte?

 

 d@niela

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : alka..
Mám kamarádku.Bylo ji čerstvých 18 a jela do Krkonoš lyžovat. Vrátila se s Luďkem oznámila všem, že ho miluje a budou se brát. Což do měsíce udělali. Rodina a celé okolí šílelo. Jsou spolu do dnes, mají 2 kluky a 5 vnoučat. Co dodat.
květen 22, 2019 09:04
... : *deeres*
Včera jsem něco dělala a při tom jsem měla otevřené Nebezpečné vztahy s Musilem. Nevěřila jsem vlastním uším, co tam slyším a musela jsem se na to jít i podívat, protože tohle nevymyslíš.

Maminka, co synovi, asi necelých třicet, koupila byt a vůbec ho povšechně podpořila na cestu do života a i on se dokázal dobře uchytit,o nějakou korunu mu nešlo.
Na internetové seznamce si nabrnkl blondýnu, která se mamince moc nepozdávala a tak napsala do TV. Musil si pozval blondýnu i jejího přítele a také jeho maminu. V průběhu pořadu vylezlo na světlo, že blondýna bydlí na ubytovně, má čtyři děti, každé má jiného tatínka a nepracuje a přítel je živí a šatí, protože na to má a moc blondýnu miluje. Už celý rok láska jako trám.
A jak se tam tak v tom šťourali, tak nakonec se ukázalo, že ten její přítel není první, kdo se tak o ní a děti stará, že předchozího jejího přítele to stálo půl mega.
A bomba nakonec. Blondýna je bezdětná, děti jenom hlídá svým kamarádkám za úplatu a přitom ještě vynalezla unikátní způsob, jak naivům tahat prachy z kapsy. smilies/grin.gif

květen 22, 2019 09:24
... : doktor
V mládí určitě bývalá rodina vliv nemívá,ale čím je partner ( z odlišného prostředí ) starší,tím víc se v jeho povaze projevují výchova,sociální prostředí atd. do jeho chování ve vztahu.
květen 24, 2019 12:12
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]