O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

RADA JEDNODUCHÁ, PROVEDENÍ TĚŽKÉ... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 únor 2008

 Prosim vas, poradte mi, bydlim s pritelem v dome s jeho rodici. Narodil se nam syn. Ted je malymu 9 mesicu. Ale uz delsi dobu me pritel nemuze vystat, porad mu neco vadi  - to delam spatne, a to jsem neudelala - atd. Bije me za to. Uz to dal nevydrzim, moc bych chtela pryc! Jednou jsem se o to pokusila, chtela jsem se odstehovat zpet ke svym rodicum i se synem, ale dopadlo to moc zle.

 

 

 

     Pritel s jeho matkou mne zmlatili tak, ze jsem mela modriny po tele nejakej ten tyden.. a rekli mi, at ja se klidne sbalim, ale bez malyho, toho ze mi nikdy nedaji! Zustala jsem tedy, ale porad hledam cestu odtud  - nejakou, aniz by jsem dostala zase namlaceno. U rodicu je místo, tam bychom mohli bydlet. Proto chci od pritele pryc, nechci, aby muj syn vyrustal v prostredi, kde by me jeho otec mlatil. Samozrejme, ze o tom moji rodice vedí, vi to tady nase okoli, ale to vite, nikdo s tim nic neudela, protoze se ho vsichni boji...

 

     Prosim,  poradte mi -  co mam delat?

 

Hanka

 

 

 

 

Komentáře (23)add feed
kristepane!!!!! : alena tečkovaná
okamžitě se sbal a odjeď. Podej na tvého nepřítele trestní oznámení, stejně jako na jeho rodiče. Dále požádej o přidělení svého syna do tvé péče a o vyměření výživného a to jak na syna tak na tebe.Dojdi si na sociálku, ať to tam s tebou sepíšou - jednej rychle!!!!Ty lidi jsou jasný psychopati - jednoho dne by tě mohli i zabít.
únor 04, 2008 10:06
udělej to přes den, : alena tečkovaná
řekni, že jdeš s malým do poradny, nebo nakoupit, teď je zima - oblékni si několik vrstev oblečení, navlékni i synka, nenápadně mu sbal to nejnutnější a už se prostě nevracej.Do domu tvých rodičů je prostě nepouštějte - a budou-li se tam snažit dostat násilím, volejte policii. Ale udělej to rychle...čas hraje proti tobě.
únor 04, 2008 10:11
Sežralo mi to příspěvek, : mamča
že prý byl přidán, a čeká na schválení moderátorem ???
Tak jen pár užitečných odkazů:

Bílý kruh bezpečí http://www.bkb.cz/index.php
Stop násilí http://www.stopnasili.cz/
ProFem (právní poradna) http://www.profem.cz/poradna/

- Pozn.red.: bohužel, všechny případné linky musím schvalovat - a když nejsem u PC, tak holt to musí počkat, tak se omlouvám :-)


únor 04, 2008 10:35
Tohle nechce "hurá akci" - : EvaK.
ale naopak si to všechno pořádně připravit. Ovšem - dá se to docela jistě zvládnout během týdne, například. Dejme tomu asi tenhle postup:

- Zajít na všechny potřebné úřady (když budeme vědět, kde bydlíš - klidně napiš do redakce, nemusíš sem)

- Vyřídit si okamžitě zahájení řízení Svěření dítěte do tvé péče
Vyměření peněz na tebe a dítě (od tvého přítele)


- Okamžitě začít balit. Všechno oblečení na sebe i klučíčka atd., prostě co budeš doma hned potřebovat, už si dávej "někam extra, třebas do jednoho šuplíku, mít někde připravený tašky (případně si už hned sháněj veliký igelitky) - ALE NENÁPADNĚ!!! TŘEBA NA NĚKOLIK RŮZNÝCH MÍST!!! nebo to jen mít tak daný ve skříni, abys přesně v případě dne "D" věděla, kam šáhnout...

- další nutný úřad - sociální odbor, dále oznámit na policii, že se budeš toho a toho dne stěhovat k rodičům, že tě přítel mlátí a že prosíš o ochranu - To ohlaš na policii tam, kde budeš bydlet, a předem!

- No, už mě nic dalšího v tomhle okamžiku nenapadá, věřím, že se ostatní přidají!

hlavně se neboj, nenech se zlomit, to nemáš ty ani to miminko zapotřebí!!!


únor 04, 2008 11:05
ja bych to udělala : Inka
jako Alena T, peču na věci, hlavně ať jsem pryč. A úřady bych vyřídila až potom, ale neotálela bych s tím.
únor 04, 2008 11:16
Jo, řekla bych, že Eva radí dobře : Míaa aíaa
K aktu přímého stěhování přizvi, Hanko, policii - to lze. A určitě zažádej o to svěření syna do vlastní péče, aby odstěhování nemohlo být bráno jako únos dítěte.
únor 04, 2008 11:34
určitě pryč : Kamila
ale tu přípravu bych nepodceňovala. Ale jak píše Eva, ta příprava jde udělat rychle. Ono to nebude tak jednoduchý, protože ne každá je žena činu jako Alena nebo Inka - nebo i já smilies/smiley.gif chce to velký kus odvahy - nebo zoufalství, to je skoro jedno. A ty úřady si oběhnout je zásadní!
únor 04, 2008 11:38
Hanko, fofrem pryč : bb
o asistenci policie při stěhování bych nežádala, bez rozhodnutí soudu budou zjišťovat situac, posoudí to jako vyřizování sporů s přítelem, nakonec ti nedovolí odvézt dítě proti vůli otce. Postupovala bych opačně, odstěhovat se rychle pryč, zajít na policii, podat na přítele trestní oznámení, současně požádat soud o předběžné opatření - svěření dítě do tvé péče, pak na sociálku, kvůli penězům. A současně s tím rozhodně neuškodí, když zkontaktuješ FOD a ROSU, DONU. Na spoustu možností tě navedou rychle, zdarma, pomůžou i právní radou - k tomu soudu.
únor 04, 2008 12:36
rada : Irena
Dobrý den Hanko. Dejte si u přílušného soudu návrh na určení výchovy a výživy a pečlivě si připravte odchod. Každé násilí ze strany "přítele" nebo jeho matky, okamžitě hlaste na policii. Můžete také vyhledat nějakou neziskovou organizaci, která se zabývá domácím násilím. Ve Vašem případě tomu tak je... neváhejte odejít a nevěřte slibům. Pokud se k Vám někdo takhle chová nemůže Vás čekat nic dobrého. Nebojte se běžte do toho, nežijeme přece ve sředovku! Zdavím a přeji hodně štěstí. Irena
únor 04, 2008 12:41
já bych též nevěřila nějaké : Inka
asistenci policie, vzala bych nenávratně roha jak jen to bude možné, ale od rodičů bych pak hned zkontaktovala veškeré důležité již výše vyjmenované, s tím bych neotálela.
únor 04, 2008 12:51
ACH JO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! : NČ
.
únor 04, 2008 13:01
já bych do toho zatím taky policii netahala : alena tečkovaná
- to by vás oba museli zabít, aby hnuli prstem.
Policajti jsou chlapi a budou vždy na straně manžela - není to dávno co bylo v TV, že manželka několikrát žádala policii o zásah s tím, že ji manžel ohrožuje střelnou zbraní. Nakonec tam teda šli a vysvětlovali jí, že je hysterka - přičemž při této příležitosti manžel jednoho z nich zastřelil. Do té doby to vypadalo, že spíš policajti odvezou do blázince ji.

Já bych to taky moc neodkládala. Jistě vám baba prohledává věci a určitě by se dopídila, že se něco děje. Vem zimní věci a uteč. Jarní a letní si seženeš za pár kaček v sekáči. Hlavně si připrav do kabelky doklady. A soud atd. můžeš požádat až budeš pryč. Klidně tvrď, že tě ohrožovali na životě - lhát teda nebudeš. Nečekej , až to tam úředníci, či policajti přijdou vyšetřovat.
Ujišťuji tě, že dokud tě nenajdou s kudlou v zádech, budou věřit manželovi a tchýni. Ty - celá rozklepaná - budeš za hysterku - a to nebezpečnou hysterku - a může se ti snadno stát, že tě zavřou do blázince a jeho rodina tě připraví o rodičovská práva. Tohle jsou ZLÝ LIDI!!!!!!!! - ty nepostupují podle pravidel, či podle práva. Nečekej až co oni - jednej jako první a IHNED!!!!! vím o čem mluvím. Hrozí ti skutečné nebezpečí.Jo, ty organizace jako FOD, Rosu a tak , kontaktuj - pomůžou ti.
Ale na nic nečekej. Pomalá příprava v tomto případě není na místě.Seber se a běž - hlavně vem doklady!!!!!!!!! Oblečení a tak už pak nějak splašíš.
Jak dostáváš mateřskou?
Jestli na účet, tak fofrem do banky a buď založit nový účet, nebo pořádat sociálku o výplatu v hotovosti.

únor 04, 2008 13:20
aleno, ta chudák holka ani není vdaná... : d@niela
přečti si ten úvodní dopis...
únor 04, 2008 13:32
alo, já to vím : alena tečkovaná
nějak jsem na to zapomněla - no tím spíš by měla vzít dráhu. A co nejdřív. Policie v jejich prospěch těžko zasáhne, když budou - tedy on a matka - hledat "cizí ženskou".
únor 04, 2008 13:39
Není na co čekat : Nella
Já bych taky odešla hned, na nic bych už nečekala, ostatní se vyřeší pak, buď ráda, že máš kam jít a máš v rodiích oporu. Sama by ses branila mnohem hůř, takhle si nedovolí vniknout do domu atd. No to je taeda svět, kam to spěje.... smilies/sad.gif Mohli by ti taky dřív než utečet ublížit třeba na zdraví a to by pak bylo čeho litovat, věcí nelituj.
únor 04, 2008 14:03
Určitě : Nella
bych si neodvážela první věci, protože kdyby to zjistil, nechci ani domýšlet.
únor 04, 2008 14:06
... : xxx
podle me by si urcite mela zajit s modrinama k doktorovi, at ma cerne na bilem ze ji bije. Nevim jak je to ted, co schválili ten nový zákon k domácímu náslilí,ale me kdysi policie se zurivym x vubec nepomohla. Ale s papírem od doktora to bylo jiné kafe a hodil se i u soudu.
únor 04, 2008 15:04
Haničko, : Eva
popros tátu o pomoc, že ti může jít o život a zda by s tebou nezavolal třeba na č. 251 51 13 13 Dona, je tam nepřetržitý provoz. Jestli nebydlí táta daleko, tak si na návštěvě prakticky spolu domluvte postup, který vám ZDARMA poradí.
Než zavoláš, nic nebal, jestli je to malá obec, k žádnému doktorovi (hrozí, že vykecají, třeba sestra, pacoši= bití doma).
únor 04, 2008 15:28
Hani, : skaz
prosím,HLAVNĚ to řeš,co nejrychlej.Rady a odkazy tady máš,jednej.Nejde jen o tebe,ale taky o syna.Přeji ti,aby ti to vyšlo a aby si byla silná.
únor 04, 2008 19:19
by mě zajímalo : Zdena
jak to dopadlo. Mohla by Hanka písnout.
únor 05, 2008 14:04
... : Minnie
Tomu nerozumím, rodiče o tom vědí a nemůžou pro Hanku přijet....?
únor 05, 2008 17:28
Minie, to máš těžký, : Eva
tak nemusí vědět, jak až vážný to je....
A taky, je to různé, já třeba vím, že můj táta by zmetka přetrhl i s bábou, i kdyby to mělo být to poslední, co by udělal. Ale to neplatí přeci univerzálně, na všechny.
únor 05, 2008 18:06
HLAVNE : Cen
V okamziku kdy ti zas neco udela, K DOKTORCE a at ti napise zpravu pro Plicii, tohle ti taky pomuze k predbeznemu opatreni aby ti dite sverili do pece!!!!
Mam kamaradku mela to stejne, ale setrvavala s nim 6 let!! A ted se rozvadi uz treti rok, ale dite uz mu na zaklade toho, ze ji napadl a ma na policii lekarsky posudek nedaji, zazadat i o vyzivne na sebe potom i na dite!!!! Bych mu dala hajz....ovi. Opravdu to tak udelat a sbalit se vypadnout jak to jde nejrychleji. Pisu teda uz par mesicu po, ale ... me to tak rozcililo
květen 29, 2008 15:19
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]