O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? - MĚLA BYCH VYBALIT PDF Tisk E-mail
Pátek, 26 duben 2019
U nás doma jest binec jako kráva. Když jsem odlétala, bylo zasněženo, teď je nádherně, na triko a lehký kalhoty. Takže je jasný, že jsem byla pryč docela dost dlouho... No, a protože u jedné z předminulých návštěv New Yorku jsem o tom psala a dala tedy světu vědět, že doma nikde nikdo, tak mi byteček vybílili. Proto o tom píšu až teď... Co mám povídat, byl to zážitek, ten návrat...

 

 

 

 

 

V lednici jsem nechala nějaké ovoce a zeleninu, aby si to kluk vzal.  Nevzal. Když jsem teď po pár měsících otevřela lednici, byl to tedy záhul. Po probrání se ze zásahu pachem a puchem jsem měla hned co dělat :-). 

Ale musím syna pochválit, všechny kytky přežily a vypadají docela k světu. Jsou prostě už otrlé. 

 

Takový návrat po delší době je super věc. První, co člověk vidí, je všechno, co by se mělo vyhodit (ano, Pepí, snad mi to odhodlání vydrží a já většinu krámů fakt vyhodím, slibuju).  Hned druhý den jsem slib dodržela a odnesla první velkou tašku do zdejší plechové škatule (charita). A budu se snažit i nadále.  Největším problémem však jsou "serepetičky".

 

Přátelé, kamarádky - co s nimi děláte vy? Mám plno moc hezkých a občas i cenných drobností, nehledě na to, že o každé té blbosti bych mohla vyprávět, od koho jsem ji dostala, a jaké vzpomínky ve mně vyvolává - na tu dotyčnou osobu, pochopitelně. A teď - to to mám vyhodit do kontejneru na odpadky?  

 

Takže to je můj velký dotaz a vlastně i prosba o radu,

kam s tím, co s tím?

 

Tu další věc, zbavování se věcí, které mi nejsou nebo delší dobu nenosím, už jsem vlastně vyřešila, nabalím velkou igelitku a odnesu na tu sbírku. Jen se nedokážu zbavovat knih, jak mi tu bylo taky doporučeno. Prostě knihy, to je má velká modla, a i když jsou už jen pietně uloženy v knihovnách, nedokážu vyhodit ani jednu. Nehledě na to, že já i máma, po které jsem taky dost velkou knihovnu zdědila, jsme kupovaly jen knihy kvalitní...

Proto i když dnes čtu ve čtečce, tak - ne, knihy já vyhazovat nebudu :- )))

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (21)add feed
... : *deeres*
Tak tě vítám doma, tentokrát sis to tam opravdu užila. Pokud správně čtu, vybílený byt je po minulém pobytu, takže dobrý.
Také mám knihy a vyhazovat nebudu, ani Ottův slovník naučný, protože není pravda, že všechno najdeš na netu a když nejde elektřina, tak jsi úplně namydlená.
Mám i vzpomínkové serepetičky, které jako by prach přitahovaly. Nevyhazuji, to ať jednou třeba vyhodí dcera. Ale na světlo vytáhnu vždycky jenom něco z krabic, kde jsou schované. Tak mám krabice vánoční, velikonoční, také něco k čarodějnicím a i k dýňovému svátku na podzim a to pak s tím ozdobím okna, halu i byt, něco z keramiky unese i venkovní prostor.
duben 26, 2019 09:24
... : Míša šíša
Taky nevyhazuju. Ani knihy, ani serepičky. Až jednou natáhnu brka, děti mě budou proklínat. smilies/grin.gif
duben 26, 2019 10:20
... : Míša šíša
Tak koukám, že jsem stvořila krásné nové slovo - "serepičky". Možná je výstižnější pro dané věci než název původní. smilies/wink.gif
duben 26, 2019 10:21
... : d@niela
Jeee, to je fakt rozkošná "slovotvorba"
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
duben 26, 2019 10:55
... : mamča
Vítej doma, Kudlo nejvyšší ! smilies/cheesy.gif
Serepetičky nechávám průběžně kolovat mezi kamarády. Jen si musím pamatovat, co jsem od koho dostala, aby to nedostal zpátky.
Vše ostatní, vč. knih, kterých se rovněž nemíním zbavit, si nechávám pro potěšení. Asi tak 3/4 všech věcí jsem roznesla do různých charitních i jiných kontejnerů a nechala odvézt do Sběrného dvora, při posledním stěhování před rokem.
Stejně je mi jasné, že až se s manželem odebéřem na věčnost, tak potomci objednají kontejner a vezmou to vidlema. Nedělám si iluze, že nad každou věcí "po mamince" uroní slzu a odnesou jí do Starožitnictví. smilies/grin.gif
duben 26, 2019 11:08
... : NČ
Nojo, dyť jo. Proti umanutosti léky ještě nejsou.
Mně by stačil JEDINEJ rozumnej důvod, proč schraňovat doma knihy, o kterých stopro vím, že už je NIKDY nevezmu do pazoury (snad jedině kvůli přemístění do nitra kanape, kde sice budou taky uplně naprt, akorát nebudou tak překážet).
duben 26, 2019 16:58
... : Michal
NČ, jak já ti rozumím. Papírových knih hromada a čtu e-knihy.
duben 26, 2019 19:25
... : Josef Kouba
"tak mi byteček vybílili. Proto o tom píšu až teď... Co mám povídat, byl to zážitek, ten návrat...

To jsem si oddechl. Já myslel že byl byt po příjezdu vykraden, což je zavedený výraz pro tuto činnost. Ale zase by ubylo věcí se kterými se nemůžeme rozloučit.
duben 26, 2019 21:50
... : doktor
Nejhezčí čtení je z klasické knihy.Kniha umělecké dílo,již jen sama o sobě.Nikdybych nihu nezničil a natož vyhodil.O výhozu,byť jen zauvažovat, je barbarství
duben 27, 2019 12:54
... : NČ
To víš, doktore. Kromě vás, ušlechtilejch něžnejch estétů, dojímajících se nad včelkou na květu lípy, nebo nad kdejakym ohohořelym kostelem, existujou i barbaři.
Ale tomu buď rád, že existujem. Kdyby byli všichni lidé stejní, sotva by někdo ocenil výjimečnost krásna. Už byste nebyli výjimeční.
duben 28, 2019 15:06
... : NČ
To víš, doktore. Kromě vás, ušlechtilejch něžnejch estétů, dojímajících se nad včelkou na květu lípy, nebo nad kdejakym ohohořelym kostelem, existujou i barbaři.
Ale tomu buď rád, že existujem. Kdyby byli všichni lidé stejní, sotva by někdo ocenil výjimečnost krásna. Už byste nebyli výjimeční.
duben 28, 2019 15:06
... : Sidon
Josefe NČ,
Neopouštěj staré věci pro nové, i když barva šediví a prýská,..

Jak vidět, Ty s tím žádný problém nemáš a asi máš takový podobný přístup i k těm ženským. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš. Nic ve zlým, každej jsme ňákej.

smilies/cheesy.gif
duben 28, 2019 17:33
... : NČ
Nechci používat silnější výrazy, tak to napíšu silně nedostatečně: Plácáš blbosti po Svěrákovi, i když, zrovna tohle žvást, je jeden z jeho menších.
Jestliže ty sám nedokážeš odlišit věci neživý od tvorů živejch, chápu, že ti Svěrákovy bláboly znějí blízce.

duben 28, 2019 17:50
... : zuza
Mám pocit že knihy se pálily i jiných dobách, já mám dobrý pocit z knihy papírové, číst na tabletu je nezáživné a nepamatuji se co čtu.... Ale každý je jiný, kazit si oči můžu i jinak. NČ taky někdy plácáš, jako každý z nás, ale zachováváme klid.
duben 28, 2019 18:11
... : NČ
Rozdíl ve zrakovový pohodě mezi čtením z tabletu a z e-čtečky je ti zjevně utajen. To už tady bylo několikrát, nechce si to znova popisovat.
Nepsal jsem ale o knihách, který chci číst (já ze čtečky, ty z papíru), psal jsem o knihách o kterých vím, že už je nikdy číst nebudu.
Tvý přirovnání k barbarskýmu pálení knih v dobách, kdy byly jediným zdrojem vědomostí, víry, myšlenek a názorů, neztotožňujících se s momentálně protěžovanou politikou, knih, děděných po generacích a čtených generacema, mi nepřipadá zrovna argunmentací, vystihující dnešní dobu a podle mýho názoru už vůbec nemá nic společnýho se situací, kdy stoprocentně vím, že po nich nikdy nikdo nesáhne, už ani já.
Čím jiným, než bylo kdysi pálení knih, je dnešní tvrdě prosazovanej trend cenzury internetu, která se, ve zřejmě už dohledný době, prosadí natvrdo?
A že si tady plácám svý bláboly? Nojo, určitě plácám bláboly, akorát jsem si neuvědomil. Dík za upozornění. Raději bych ovšem byl, kdybych byl na plácání upozorněnej konkrétně, kdy, v čem, a hned, abych si ihned mohl vzít ponaučení.
duben 28, 2019 19:22
... : Sidon
Jozef, nějak Tě ten Svěrák nabublinkoval, ale mně o něho vůbec nejde. Jenom jsem použil tu frázi, kterou už dozajista řekli mnozí dávno před ním. Spíš jde o vztah ke všem věcem, nejenom ke knihám. To si ale právě vytváří kařdý sám podle sebe a jaký má k čemu vztah. Třeba i citový, nebo spíš hlavně ten. Proto jsem napsal to, že - každej jsme ňákej.
duben 28, 2019 22:34
... : NČ
No, nabublinkoval mě, jasně. Nemám rád vykladače jediný správný moudrosti, morálky a cti, zejména ty pokrytecký.
A k věci: Já se prostě z už nepotřebných krámů, který sice skvěle sloužily, posloužily, ale už dosloužily, nedojímám.
Tak jo. Pěknej den.
duben 29, 2019 04:29
... : Míša šíša
A to já s eNČém zase souhlasím. Zamořování bytu či domu nepotřebnými věcmi (včetně knih) z nějakých pofidérních nostalgických důvodů je učitý druh úchylky, kterou bohužel trpím i já. Jak moc bych si přála mít v sobě tu sílu a ty krámy vyhodit na smetiště dějin. No ale nedokážu to, takže poctivě střádám a střádám a knihy už není kam dávat.
Nedělám si iluze, že by je snad někdy moje děti četly - moji čtecí vášeň nepodědily. Ovšem dělám si iluzi (samozřejmě falešnou), že až budu v důchodu, tak si všechny knihy, které se mi líbily, znovu přečtu (ha-ha-ha).
duben 29, 2019 07:37
... : alka..
Znovu opakuji.Souhlasím s N.Č.Moji rodiče byli vášnivými čtenáři,já taky a můj bratr taky.Já si brala volno,nebo jsem utíkala s práce,abych vystála fronty na nové knihy.Bratr zemřel a jeho knihy putovaly zpět domů.Moje později také a pak jsem řešila onen problém,kam s tim. Nejdříve jsem je rozvážela po domovech důchodců,po nemocnicích a různých ústavech,a přesto jich mnoho skončilo u kontejneru a já jen doufám,že si je někdo najde.
duben 29, 2019 09:10
... : Sidon
Panenkomarjá, vždyť je to přece záležitost každého jednotlivce, co si doma ukládá, schraňuje a opečovává. U některých reakcí zde mám dojem, že je to jakoby jim to někdo nutil, či nařizovaů. Někdo se kvůli zomu dokáže i rozčepejřlit. Má ty dobroto!
květen 02, 2019 03:37
... : NČ
Neřekl bych, že někoho nutím, či nařizuju. Nechápu pohnutky; a argumenty PRO schraňování mi přijdou nedostatečný, oproti mejm argumentům PROTI. Tak proč si o tom nepoklábosit?
květen 02, 2019 05:11
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]