O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KLAUS BOJUJÍCÍ PDF Tisk E-mail
Úterý, 19 březen 2019
Máme nového hrdinu. Za reformní názory vyhazovali naposledy komunisté. Vím, že se vracíme, ale u ODS mne to mrzí - historie se může opakovat důsledně. Co vlastně řekl Klaus? Klaus měl dlouhodobě názory odlišné od programu ODS, ačkoliv se nedomnívám, že by to byly názory z jiné části politického spektra. Hlavní odlišností bylo prosazování výstupu z EU a zpochybňování naší vojenské mise v Afganistánu. Vystoupení z EU není zase tak velkou odchylkou u euroskeptické strany a vojenskou misi v Afganistánu zpochybňuje i prezident Trump a mnoho dalších lidí.

 

 

 

Myslím si, že měl u mnoha lidí podporu. Přesto však nemohl zůstat, když se blíží evropské volby a Fialova strana zvolila cestu ideové čistoty, kterou samozřejmě musí následovat „čistota kádrová“.

Takže se čekalo, až udělá nějakou chybu.

 

  Klaus řekl dosti neobratně něco, co by mne sice jako příměr nikdy nenapadlo, pustil se na kluzkou půdu historie druhé světové války, ale přesto to přece nebylo nic ani rasistického, ani urážlivého, pouze cosi nevhodného.

 

  Pokrytectví se obvykle pozná podle srovnání stejné situace pro jiné objekty. Co kdyby někdo použil příměr, kde Stalin vybírá, koho prvního pošle na popraviště? Mělo by to stejný účinek jako Klausův příměr?  Myslím, že ne. Proč ne? Protože žijeme v době politické korektnosti k menšinám a ta je určující, nikoliv skutečný obsah rčení. Také si myslím, že zdůvodňovat tímto rčením vyhazov nepřivítají ani Židé, kterým to spíše uškodí, když jsou předmětem takové přehnané „péče“, která bude vykládána jako bůhvíjaká konspirace.

 

  Kvapná omluva pana Fialy vyvolává pocit jakési ustrašené reakce. Možná to špatně chápu, ale komu se vlastně Fiala omlouval? Židovskému národu? Pozůstalým po obětech holocaustu? Myslím si, že obojí považují tuto omluvu za zbytečnou. Nicméně přesto byl Klausem použitý příměr dost nevkusný. 

 

 

Co se mění v politice?

 

  Politika je jen odrazem celého světového dění. Schůzka Babiše s Trumpem je posledním signálem jisté americké aktivity ve střední Evropě. Německo nechce zastavit výstavbu plynovodu North Stream z Ruska. Trump hrozí zavést cla na dovoz evropských výrobků. To však postihne i nás. Možná to Trumpa mrzí, ale tvrdý byznysmen se tím nemůže nechat odradit. Můžeme ovlivnit Německo, aby severní plynovou cestu nebudovalo? My nakonec z této cesty nic moc mít nebudeme, možná nějakou diverzifikaci zdrojů, ale to pro závislou zemi stejně má podřadný význam. Co tedy udělá Babiš po této schůzce?

 

  Další je otázka obchodní války s Čínou. Zde už se naše vazalské úřady dávno postavily na americkou stranu. Prohlášení BIS a NÚKIB ohledně čínské hrozby konkretizované na Huawei bylo zveřejněno k údivu Babiše a vlastně celé veřejnosti. V jiném státě by to nebylo možné, protože tyto úřady jsou zřízeny jako nástroje vlády a ne jako politické strany k hlásání svých názorů (zvláště BIS ve své podčarové aktivitě vměšování do záležitosti školství). Činy obou institucí naplnily nejspíše Trumpa radostí a možná byly poslední kapkou do poháru váhání, aby českého zástupce přijal. Tady se domnívám, že nastala shoda. Jenom jestli Babiš dobře využil toho, jakou službu jsme Trumpovi udělali? Vždyť na tom proděláme!

 

  V celkovém trendu politiky proniká antropologický univerzalismus stále více do života projevující se odnárodněnou politikou a vizemi univerzálního člověka bez národa, bez rodiny, bez genderového statusu atd. Piráti jsou hlavním nositelem těchto vizí. Proti tomu stojí konzervativní síly poměrně oslabené. KDU a TOP už dávno konzervativní hodnoty nehájí, jsou to vazalové evropského univerzalismu, v katolické církvi je kvůli tomu rozpor. Ostatní strany jsou také rozdělené. Tlak univerzalistů je obrovský nejen v oblasti multikulturalismu, ale i v podrývání národní identity a v potřeštěném šílenství gender a unisex aktivistů. Navzdory jistému amatérskému jednání je pan Klaus ml. přecejen silný a aktivní konzervativní element. ODS vyhozením Klause ukázala, že univerzalistickému a globalistickému nátlaku v cestě stát nebude. Klaus byl jediný, který v této věci udržoval o ODS mínění, že je konzervativní stranou a hájí tradiční hodnoty. Od nikoho jiného z této strany jsem neslyšel nějaké výrazné protesty proti rozšiřování cenzury na internetu, proti transsexuálnímu šílenství, proti inkluzivnímu školství, proti podrývání národní identity, proti rozkladu rodiny atd. Po vyhození Klause tato agenda zřejmě odpadne a z ODS se stane TOP s mírným skepticismem k EU. Zařadí se pravděpodobně mezi ty historické síly, které se zúčastní likvidace nejen národa, ale i evropské civilizace jako takové, na rozdíl od jiných jen s reptáním a bez nadšení.

 

 

Závěr

 

  Vzpouzející se konzervativně nacionální síly jsou viditelné v celé Evropě a všude je vidět jen chaotický odpor k univerzalismu bez nějakého sofistikovaného cíle. Nacionální zaměření je dáno jistým návratem k národu, protože ničeho jiného se konzervativní síly chytit nemohou, nic jiného nemají. Návrat ovšem znamená též návrat starých animozit mezi národy.

 

AfD vytáhla Benešovy dekrety, taktéž Orbán. Nikde není mez kam až jít. Všechny euroskeptické síly se shodují, že je potřeba Evropu předělat. Ale jak?

 

Musí být mez nacionalizace a univerzalismus, doposud zaměřený extremisticky a fanaticky na likvidaci národů a vytváření univerzálního člověka, se musí definovat jako jakýsi supervizor nezasahující do vnitřní kultury národů, ale hlídající vztahy. Takovou vizi nikdo nezpracoval a přes příkop z obou stran na sebe pokřikují ideologicky vyštvaní aktivisté s krajními názory. Každý z extrémů je špatný a zhoubný. Vítězství krajních nacionalistů (což může být reprezentováno třeba vystoupením z EU) jen tak bez dalšího zajištění budoucnosti znamená mimo jiné nevyřešené vztahy s okolními národy a možnost střetů, vítězství univerzalismu znamená postupný pohodlný zánik národní identity a tím i evropské civilizace, jejíž sociální kapitál je založen na emotivní sounáležitosti občanů v rámci národů, vedoucí k ochotě se zachovat a bránit.

 

Jít z pohodlí univerzalistického zániku do nejistých vztahů s okolními národy je jistě určitá odvaha, ale přece jen i odvaha musí mít perspektivu úspěšnosti. Tato perspektiva nebyla ani vyprojektována ani vyjednána.

 

VLASTIMIL PODRACKÝ

 

 

 

Komentáře (22)add feed
... : NČ
Jen k tomu Klausovi: Mám zkušenost, že zpravidla bývá pravdivý to nejpravděpodobnější.
Klaus svou existencí nebezpečně ohrožoval vedoucí místo neschopnýho Fialy a neschopných spol. A tak udělali to, co udělá každej neschopnej šéf, když ho začne přerůstat schopnější podřízenej.
březen 19, 2019 05:37
... : mia I
JOSEF - dnes svátek

Ze Šumavy do Prahy posílám Pepíku pozdravy. Přeji Ti zdraví, štěstí a vše dobré. A stálou zásobu kozlíků. smilies/wink.gif
březen 19, 2019 09:16
... : mamča
Jojo, ve volbách dostali díky Kausovi ml. dost procent navíc, o kterých by se jim bez něj ani nesnilo. "Myrka Němcová" a "Péťa Fialovic" jsou OBA zamindrákovaní chudáci, a kromě nich se tam najde i pár bezskrupulózních dravců - zejména žen, nebo za ženy se vydávající (nebudu jmenovat), které jen čekají, kdy "hodnému Péťovi" podtrhnou židli.
Tak ať si ten okamžik slávy pan předseda ODS ještě honem užije. Brzy skončí jako "Bohuš Sobotka", po tom taky ani pes neštěkne.
březen 19, 2019 09:24
... : *deeres*
Mám dojem, že si Fiala vykopal hrob.
Poslanecké a senátní volby l996-29,62%, 1998-27,74%
Poslanecké volby 2002-24,47%, senátní a komunální 2002-25,23%
A máme tu nejlepší výsledky v roce 2004 a pak už jde ODS do kelu. V roce 2006 nastupuje Topolánkova squadra. V roce 2009 odchází Topolánek a nastupuje vláda Nečase. Také ta končí pádem a ostudou v roce 2013. ODS se pak ocitlo na hranici 10%. A najednou vloni jim začaly stoupat preference a určitě to nebylo kvůli Fialovi, Němcové a Bendovi.
březen 19, 2019 09:45
... : mila1
Jestli někdo z vás četl pravidelné glosy Václava Klause mladšího, tak ví, že byly napsané velmi výstižně. Věděl moc dobře, co čeho se navést a jak to podat, koneckonců je to učitel. Nicméně jsem se nedokázala zbavit pocitu, že svými názory patří spíš k SPD než k ODS a bylo jen otázkou času, kdy to mezi ním a ostatními členy ODS bouchne. Hlavní problém v současné ODS vidím v tom, že v jeho vedení není žádná výrazná osobnost.Paní Němcové si velmi vážím, stejně tak profesora Fialy a pana Stanjury. Všichni jsou to inteligentní lidi, ale v současné politické situaci by ODS potřebovala nějakého "dravce" - jako byl Klaus starší nebo Topolánek. Ale nemyslím si, že by odchodem mladšího Klause preference ODS výrazně poklesly. Spíš neporostou.
březen 19, 2019 10:42
... : *deeres*
Není Stanjura ten primátor Opavy, co přihrával zakázky manželce a i svému otci?
březen 19, 2019 10:59
... : NČ
Díky, Mio. Moc si tvého přání vážím a i já ti přeju jen samý krásný dny. J.
březen 19, 2019 13:28
... : NČ
PS: Mám dneska i 71. narozeniny
březen 19, 2019 13:30
... : d@niela
Pepi,
protoze nemuzu volat telefonem, nebot z Ameriky bych se nedoplatila, tak aspon takhle - a jmenem cely Kudlanky - krasnej den dnesni i vsechny nasledujici, furt jen zdravi, a pokud mozno dobrou a spokojenou naladu!!!!březen 19, 2019 13:37
... : NČ
No, tak zase... Díky, ale jménem celý Kudly to určitě není, to bych ani nechtěl, ale snad teda jménem těch, kteří (které) mají pravdu a lásku uvnitř v srdci a ne v blbejch KECECH debilů.
Skajp mám sice zapnutej, ale asi nefunguje - kde jsou ty doby, co všechno fungovalo bez všechmožnejch debilních "účtů, hesel, ověřování esemeskama …", což si už prvoplánově zcela odmítám poznamenávat, natož pamatovat. Ať si celej Skajp, Fejzbůk, nějaký Instagramy a nevim co všechno, narvou do řitě!!!!
březen 19, 2019 13:55
... : Bara
NC, pridavam se ke gratulantum a posilam k narozeninam plnou naruc tulipanu z Amsterdamu, bohuzel jen virtualni, u nas fakt uz kvetou, k tomu hlavne zdravi!!!
březen 19, 2019 14:13
... : mamča
NČ : Připojuju se ke gratulantům. Ať Ti slouží zdraví, chutná kozlík a nenecháš si kazit dobrou náladu věcmi podružnými.
PS : Měl jsi nějaký spořivý rodiče, ne ? Když Ti v jeden den zařídili svátek i narozeniny. smilies/cheesy.gif
březen 19, 2019 14:48
... : NČ
Díky Báro.
Jinak ale už mě skutečně unavuje ta věčná kudlí hláška "Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se".
Registruju se tady někdy několikrát denně, asi to má nějakej, mně utajenej, význam, jen nechápu, proč to musím opakovat téměř při každym příspěvku.
Stejně jako už jsem psal - ty věčný účty a hesla, kdy si teda něco vymyslím, pracně utvořím (rozdíl mezi účtem a heslem stejně nechápu), odešlu a přijde mi odpověď "vaše heslo je nesprávné". Tak znova vymyslím něco jinýho a zase "váš účet neodpovídá registraci Microsft, na vaši adresu odesíláme správný kód účtu". Tak zase otevřu emajl, tam mi skutečně poslali nějaký heslo nebo účet, zadám ho tedy a odpověď - "vaše heslo (účet) je nesprávné"... Sorry jako!!!!
březen 19, 2019 15:00
... : NČ
Mamčo, též dík.
Na mně nespořili. Dorty jsem měl fakt vždycky dva. Mňammm. Takovou dobrotu už nikdy nikdo nevytvoří. Ale stejně jsem vždycky byl víc na obložený chlebíčky, a úplně nejvíc druhej den brzy ráno, trochu okoralý ze špajzu. Nojo, každej jsme nějak ujetej. Rád vzpomínám.
březen 19, 2019 15:09
... : *deeres*
Připojuji se ke gratulantům. Ty jsi spořivé rodiče neměl, já ano, narozeniny a svátek mám den po sobě a žádné dva dorty. Dost by mne zajímalo, jak bych dopadla, kdybych se narodila na "ledové muže", asi bych byla Bonifác, nebo tak nějak. Ale mohla jsem dopadnout hůř, mám kámošku, ta je narozená na Štědrý den a jmenuje se Eva a také nedostává tři dorty.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/blahoprani-sheepworld-nejsou-narozeniny-uzasne/fotogalerie/
březen 19, 2019 16:02
... : Sidon
Vzpomínám si na jednu písničku z mého mládí, už ani nevím, kdo ji zpíval.

"Pepi, Pepi, Pepikůůů,
už přiletěli špačkové a je to jednou jisté,
že jaro přišlo k nám.

Tak tedy, přání všeho nejlepšího, dobrého zdraví a pohody všem Pepům.
Pro NČého k narozkám ještě "kozlí" spřežení, plné jeho oblíbeného moku!
smilies/smiley.gif
březen 19, 2019 16:06
... : mamča
*deeres* Možná máme společnou kamarádku. Má narozeniny na Štědrý den, a jmenuje se Eva Zv.
březen 19, 2019 16:10
... : NČ
Ještě jednou díky všem za přání. A přeju krásnej jarní den.
březen 20, 2019 03:50
... : *deeres*
Mamčo, to nebude ona, rodičů vtipálků asi bylo víc. Moje kámoška měla za svobodna smutné jméno a tak se provdala tak, aby se už jenom smála.
březen 20, 2019 07:44
... : Míša šíša
Opožděně se přidávám ke gratulantům a kromě zdraví přeju veselou mysl. Bez pozitvního naladění ten současnej bordelní svět nelze ustát. smilies/wink.gif
Tak Pepo, všechno nej-nej a myslím to upřímně! smilies/grin.gif
březen 20, 2019 07:50
... : NČ
Díky!
březen 21, 2019 03:02
... : doktor
Nikdo by to neřekl lépe.NČ po dlohých třech dnech znovu na PC,tak pepíku VŠE NEJLEPŠÍ.

březen 21, 2019 12:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]