O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JDE O DÍTĚ - TAK ŘÍCT, NEBO NE? PDF Tisk E-mail
Středa, 20 únor 2019
 Mám trošku zvláštní dotaz. Nevím, co mám poslechnout - zda svoje svědomí, nebo si zachovat tvář “a držet pusu”. Ale co se stalo. Před šesti lety jsem měla nemanželskou aférku, která skončila mým těhotenstvím, a později následným samovolným potratem. Provedené testy zhodnotily důvod potratu jako vážnou genetickou chorobu, a že nosič je ze strany partnera.


 

 

 

Přiznávám, že jsem o “jiném otci” doma nic neřekla… Ale když jsem potratila, tak manžel si nechal následovně udělat taky testy, aby věděl, co a jak hrozilo, a vše pak vyšlo najevo. Nebyl otcem a není nosič. Následoval rozvod.

Mému milenci jsme nic neřekla, on se rozváděl v té době taky, nemělo to smysl, oba jsme nechtěli už pokračovat; život šel dál. Problém je, že jsem se s ním teď viděla. Zašli jsme spolu na kafe, a on mi nadšeně vykládal, jak s znovu oženil, a jak se s druhou manželkou snaží o dítě.

 

A já teď nevím. Mám mu to říct? Mám mu říct, že je nositel genetické abnormality, a že jeho děti můžou být postižené? Vím, že když by jeho žena otěhotnila, tak by se na to mohlo přijít, ale on je mladá, takže nejspíš není důvod dělat natolik detailní genetické testy… a při normálních testech a prohlídce, co jsem měla já, se taky na nic nepřišlo. To až pak…  

 

Zase kdyby to věděl, mohly by se udělat testy už teď, ještě než jeho žena otěhotní, a ušetřit ji tak možných starostí. Vážně nevím, co mám dělat. Mám se do toho zaplést, nebo to mám nechat na doktorech?

 

PETRA

 

 

Komentáře (6)add feed
... : Anděla
Promiňte, ale na to se opravdu ptáte? To je hustý. To není otázka toho, co si vy myslíte, to je vaše povinnost, morální povinnost!
únor 20, 2019 05:41
... : *deeres*
Neupozorníte na to jeho manželku, ale přímo nositele genetické mutace. Jak s tím on pak naloží, to už je jeho starost, co si vezme na svoje svědomí.
Pokud by jeho žena otěhotněla, může mít zcela zdravé dítě, ale také nemusí a proto by to rodiče dítěte měli vědět a včas upozornit lékaře, že jsou nějaké testy zapotřebí.
únor 20, 2019 08:19
... : doktor
Asi bych mlčel být vámi.A vztah již dál neopečovávat.Říci pravdu by nemuselo být pro nositele vady příjemné.Snad se časem podrobí vyšetření sám.
únor 20, 2019 12:23
... : mila1
V současné době je každé těhotenství pečlivě monitorováno a kdyby tam byl jen náznak nějaké genetické poruchy, tak se o tom rodiče včas dozví.
únor 20, 2019 12:28
... : mamča
mila1 : Proč je ale nechávat v nevědomosti, když pisatelka ví, že muž je nositelem vadného genu ?
Kdyby to věděl, sám by požádal včas o příslušné vyšetření, a mohlo by se tak zamezit narození postiženého dítěte. Některé genetické vady se přenášejí třeba jen po mužské nebo ženské linii. Může se tak narodit zdravý chlapec nebo děvče, podle toho, kam ten "vadný gen" směřuje.
únor 20, 2019 12:39
... : mila1
Především mu to Petra měla říct hned po tom potratu. Teď, když už je paní těhotná, ji mohou poslat navíc na odběr plodové vody, který se u mladých maminek rutinně neprovádí, ale ten není taky bez rizika. Nic víc se s tím asi dělat nedá. A hlavně ta maminka prožije zbytek těhotenství ve stresu, že se jí narodí poškozené dítě a to se na tom děťátku bohužel taky dost podepíše. Nechtěla bych tohle dilema řesit.
únor 21, 2019 14:42
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]