O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ROZVOD NA STARÁ KOLENA PDF Tisk E-mail
Úterý, 12 únor 2019
 Ahoj Kudlanko, jsem čerstvě rozvedený a ani nevím jak se to tak najednou seběhlo. Byli jsme manželé osmatřicet let a najednou je všechno pryč. A to jsme se vlastně do té doby pořádně nikdy nepohádali. Vzniklo to všechno tehdy, když manželka šla do důchodu, takže byla najednou stále doma, a protože naše dcery jsou vdané a žijí jinde, v podstatě nás nepotřebují.

 

 

 

 

 

Vídáme se s nimi tak jednou za čtvrt, za půl roku, tak žena neměla co dělat a jen mne pořád sledovala, co dělám, co nedělám… a hlavně kritizovala. Já jsem taky v důchodu, takže nás vlastně zahubila ponorková nemoc.

 

Nejhorší na věci je, že já neumím moc dobře být sám. Manželka si našla svou vlastní zábavu, svoje koníčky, kamarádky, a já jí najednou začal vadit. Hádky začaly, najednou jí na mně všechno vadilo, a když jsem se ozval, tak to nakonec dopadlo tak, že jsem špatný já. Neumíte si představit to dusno, co doma poslední měsíce bylo.

 

Nějak se to na mně podepsalo i zdravotně, nakonec jsem začal mít potíže s žaludkem a skončil jsem v nemocnici. Po návratu domů (byl jsem na operaci) jsem ji doma nenašel, jela na výlet s kamarádkami, ale na stole v jídelně byla „pozvánka na rozvod“. Za krátkou dobu pak bylo po všem. Nakonec nás na jedno stání rozvedli. A já si to všechno nějak neumím vysvětlit. Tolik pohodových let zahodit? Že chce ještě žít a já že ji už jen nudím.

 

Před týdnem se odstěhovala, sebrala si nějaké své věci, pár kusů nábytku a nechala mi tu klíče. Jen tak… Vůbec nevím, co bych teď měl dělat, co teď budu dělat.

ADAM

 

 

 

Komentáře (28)add feed
... : Josef Kouba
Adame to se stát mě, tak bych týden oslavoval a to jsem v chomoutu 42 let. Nevím zdali na to mají doktoři nějaký název, ale já to nazývám syndrom stárnutí krasavic. Dokud se chlapi po ní ohlíželi byl klid. Poté z 60 kg pěkné ženské se zvolna pohodlím stala sto kilová hádavá ženská. Chlapi se neotáčí.
To by mě ani tak nevadilo, ale nastala neskutečná přeměna mentální. Dříve usměvavá klidná žena, již od rána hledá záminku k hádce. Dokonce i žárlí a to jsem 75 letý dědek. Ale našel jsem metodu. Mám v přízemí domku svůj kutloch kde většinou pobývám a nacvičil jsem si metody jak se nenechat vyhecovat k hádce.
Rada: Pojď si to vyměnit, ty nemůžeš být bez ženy a já velice rád. Ta má by tě rychle vyléčila.

únor 13, 2019 08:00
... : mamča
Adame, hlavu vzhůru ! Zůstal Ti byt a 24 hodin denně svoboda. Když neumíš být sám, najdi si v okolí nějaký klub důchodců, a hned se o Tebe "babky" poperou, protože v téhle věkové kategorii je žen převaha.
Některé Kluby důchodců jsou třeba velmi aktivní, co se týká turistiky, výletů, tvoření, posezení s kytarou nebo harmonikou...atd.
Jestli nejsi "starý pavouk", tak budeš spokojený i sám. Stačí si najít nějakou aktivitu, která vyplní Tvou samotu.
únor 13, 2019 08:36
... : NČ
Nojo, vám se to radí. Ale jak se seznámit s úplně cizí bábou?
únor 13, 2019 08:58
... : mia I
Rozvod by si měl člověk odžít. Určitě bych se hned nevrhala do nového vztahu. Hrozí, že tam člověk bude přenášet problémy a bolesti z rozchodu a druhého tím znechutí. Tak bych určitě nějaký čas počkala s novou známostí.

únor 13, 2019 09:26
... : mamča
NČ : Zkus Klub turistů. Tam je bab převaha.
Nebo mi tuhle vyprávěl jeden, že si dal inzerát, že hledá partnerku na houbařské výlety. Sám byl překvapen, co se mu ozvalo samotných žen, co se samy do lesa bojí, nebo nemají přibližovadlo.
No, a někdy to krom hub vyjde i na jiné potěšení, a někdy jen na ty houby... smilies/cheesy.gif
únor 13, 2019 09:29
... : NČ
Jo, Mamčo. To abych si rovnou k tomu pořídil lyžařský hole a s nima po lese špacíroval.
A teď fakt nekecám: Taky jsem se na inzerát jednou v létě sešel s nějakou bábou. Bylo to ve Strašnicích a ona tam přišla s lyžařskejma holema. Sem se optal, kde jako chce lyžovat, a ona opáčila, že je to jakejsi prej Nordic Walking a že to teď frčí. Taky měla větrovku a nějakej ruksak na zádech, v něm zřejmě chleby s máslem a thermosku s šípkovým čajem. Bylo to příšerný a strašně jsem se styděl, jít kus cesty k tramvaji vedle ní.
únor 13, 2019 11:15
... : mamča
NČ : No vidíš, a možná právě tohle byla ženská do nepohody, se kterou by se dalo občas vyrazit do lesa, na nějakej hrad, na Portu...a možná, když by odložila ruksak a fofrklacky, tak i do divadla nebo na výstavu lokomotiv. (A nepožadovala by na prvním rande sex :-)).
Pořád lepší když ukáže hned zkraje svoje zájmy, než aby dorazila v plesových šatech, a pak jsi zjistil, že je to čundračka. smilies/cheesy.gif
Jo, jak má každej člověk odžitej kus života, tak se společnej "tetris" skládá blbě.
únor 13, 2019 11:31
... : NČ
Nic proti lesu, houbám. Ale vyrazit takhle na první setkání ve víru velkoměsta, mi nepřijde zrovna nejvhodnější.

"Nikdy nedostaneš druhou příležitost, udělat první dojem."

Asi teda takhle: Pokud bysme si dohodli schůzku někde v lesích, v hlubokym smrkoví u bublající bystřiny, asi bych zase zrovna nejásal nad plesovejma šaty. (ovšem, kdyby to byla taková dvacítka, to bych zajásal)
únor 13, 2019 11:50
... : Michal
Já se dostal náhle do strašně podobné situace, až na to, že nemám ten byt, chodím o berličkách a cítím se jako odkopnutý dědek co sedí sám doma.
Jen jedno vím, tohle mi stačilo, už žádnou.

únor 13, 2019 12:39
... : Iris
Člověk jen vykládá, jak by mu samotnému bylo líp a kdesi cosi. Ale samota je nepředstavitelně zlá. Chci říct, že si ji člověk úplně neumí představit, dokud do ní nespadne.
O víkendu se mi ještě odstěhoval mladší syn, můj poslední parťák, teď tedy nemám žádné povinnosti, ten byt mám opravdu celý pro sebe, juchů - no někdo by to tom zřejmě toužil. Jenže se mi zdá, že se mi nechce už ani nějak žít. Docela koukám, jak některé důchodkyně mají životní energie na rozdávání tolik, že mají sílu odkopnout životního partnera a jít ještě svou cestou samy vpřed. Souhlasím s aktivitou v důchodu, ale ne s odhazováním členů rodiny. No jen aby Adamova žena jednou nezalitovala. Jasně, neznáme podrobnosti. Pro Adama je teď rada drahá, protože kromě samoty zažívá také akutní zradu, kterou my někteří máme už odžitou.
únor 13, 2019 16:33
... : NČ
Tohle je na delší psaní. Mám k tomu dost zkušeností vlastních i cizích, akorát se mi nechce, se z toho dopodrobna vykecávat. Bez báby to má spoustu kladů, oddechnutí si, zápory sice občas převyšujou, ale potenciání ztráta těch kladů se časem začne jevit nenahraditelnou. Dědek si může novou bábu představovat jako fajn ve všech situacích, kdy mu momentálně chybí a chtěl by zrovna teď nebejt sám. To jo. Ale řekl bych, že převažujou chvíle, hodiny, dny, kdy si uvědomuje, co by musel obětovat, podstoupit, omezit se, kdyby nebyl sám. K takovejm úvahám ovšem může dojít jen ten, kdo zažil obojí. Třeba zrovna já. A to ani nemluvím o tom, že úplně stejný pocity jaký mám já, nutně musí mít bába, která by se o mě třeba zajímala.
Jen bych ještě dodal, že děti ani zvířata partnera(ku) nahradit nedokážou. Nikdy. To je asi tak, jako kdybych si chybějící jídlo chtěl nahrazoval sebelepšíma nápojema.
únor 13, 2019 17:12
... : Michal
NČ mluvíš mi z duše a do duše. Dík.
únor 14, 2019 05:52
... : mia I
Nč máš pravdu, bylo by to na dlouhé povídání. S prvním manželem jsme se rozvedli, zemřel tragicky v pouhých 34 letech na sedadle spolujezdce ve vlastním autě. Popíjeli v hospodě s kamarádem, bývalý manžel pak nechtěl řídit opilý, kamarád mu vytrhl klíčky od auta z ruky a sedl za volant. Můj býv. muž se bál, aby mu kámoš auto v opilosti nezrušil , tak za ním skočil na sedadlo spolujezdce. To se mu stalo po pouhém 1,5 kilometru osudným. Byl na místě mrtvý. S druhým manželem jsme byli podstatně déle, vychovali jsme tři děti, postavili je do života. Manžel se těšil na důchod, ale prakticky s odchodem do důchodu přišly zdravotní problémy, které vyústily v onkologické, neřešitelné onemocnění.

Některá máma chce mít děti u sebe, neumí si představit je mít daleko. Já je mám všechny dál, vracejí se, svůj život si představují jinde. Prioritou pro mne je, aby byly zdravé, samostatné, spokojené. Ať budou kdekoliv. Posloužila jsem i rodičům, matka ležela 11 let po mozkové příhodě. Teď jsem sama a i když samota není dobrá, už nikoho nehledám. Zatím mi vyhovuje být sama. Kamarád ano, přítel a sestěhování se ne.
únor 14, 2019 07:08
... : toulavejV
Samota není nic strašnýho, když víš jak se zabavit. A možností je mnoho, když se můžeš pohybovat, nejsi nemocnej a zajímáš se o svět kolem. Dneska máš přístup k tolika informacím a zábavám díky internetu nebo tv, o kterých se ti dřív ani nesnilo. Jo, má to nevýhodu, že si o něčem zajímavém nemůžeš popovídat, vyměnit názory s druhým, ale nic není dokonalý :-). A každej má nebo si může najít kamarády, se kterými se dá pokecat, abys je moc neotravovat, aspoň občas . . .

A můžeš cestovat - i doma, pokud máš aspoň příjem, ze kterýho si na to ušetříš.

Velká výhoda samoty je, že se nemusíš o zjevných kravinách s nikým bezvýsledně dohadovat . . . :-)

únor 14, 2019 08:08
... : *deeres*
Kamarád , či blízký přítel klidně, ale do bytu natrvalo mně nikdo nepoleze, jen ať si hezky bydlí ve svém.
Pokud jsou doma děti a dělí se manželé o výchovu, starají se o domácnost a chodí oba do práce, tak to jde. Děti odejdou, on i ona jsou najednou v důchodu a teď je otázka, jak se dokáží s tím vzduchoprázdnem porvat. Čilá babka nebude chtít trávit zbytek života s nerudným dědkem a platí to i opačně.
Každý to má jinak, někdo neumí být sám a obětuje tomu i sebeúctu, jiný zase neumí žít celý život s tím jediným.

Skutečnost, že některé společnosti se deklarují jako monogamní, vypovídá spíše o tom, co nám přikazuje demokratické zřízení, než o tom o co usiluje lidská přirozenost. Zákonem nařízená monogamie v židovsko-křesťanské kultuře tak představuje opatření nikoliv biologické, ale především sociální, politické a ekonomické. Radim Uzel [url=https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/126454-s-kolika-partnery-je-prirozene-zit.html]https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/126454-s-kolika-partnery-je-prirozene-zit.html

únor 14, 2019 08:52
... : doktor
Adame ani nevíš jak Ti rozumím,ale nezatrpkni a najdi si nějakého ( možná i zasunutého v pozadí ) koníčka.Nebuď sám a neřeš to pitím.Držím palce.
únor 14, 2019 12:17
... : NČ
To je, Deer, uplně samozřejmý. Návštěva klidně i víc dní je v poho. I uvolnění almary na nějaký krámy, taky kartáček zubní apod. Ale vždycky s tím, že když budu chtít bejt sám, tak mám, kam se vrátit, nebo naopak - návštěva má, kam se vrátit.
únor 15, 2019 06:02
... : *deeres*
NČ, pro někoho to ale samozřejmé není a znám hned několik případů, kdy to dopadlo blbě. Jeden za všechny.
Jedna moje kolegyně si v důchodu našla druha, ale nikdy se nevzali. On měl barák a dospělé děti, ona svůj byt a bezdětná. Byt prodala a sestěhovali se do jeho baráčku. Jeho děti bydlely jinde a vzájemné vztahy vypadaly v naprosté pohodě. Její druh těžce onemocněl, ona o něj pečovala, dávala na léčbu i svoje peníze, které měla za svůj byt. Dětičky byly šťastné, že ony nemusí a mají vystaráno a za odměnu po jeho smrti ona zůstala bez peněz a bez toho, že by měla kde hlavu složit, protože jeho dětičky jí z baráčku okamžitě vypakovali.
Ono to je hezké, být nezištný a nesobecký, ale jenom do té míry, kolik si mohu dovolit.
únor 15, 2019 10:17
... : NČ
To se taky musí myslet hlavou. Když tam ovšem někdo má slámu, nemůže se pak divit. Zrovna tohle mám tady v sousedství. Mluvil jsem, radil jsem, a co? Byl jsem ten špatnej. Komu není rady...….
únor 15, 2019 12:43
... : alka..
Michale, nejsi z
České Třebové?
únor 15, 2019 23:12
... : Michal
Alko, jsem.
únor 16, 2019 12:48
... : Michal
Alko, teď nebudu spát a dumat kdo jsi.
únor 16, 2019 16:28
... : Bara
To je Michal, co tak strasne miloval svoji Anicku?
únor 16, 2019 18:43
... : Michal
Baro, nikoli miloval, miluje a proto se z toho nemůžu vzpamatovat.
únor 17, 2019 10:01
... : Bara
Michale, tak to je mi lito, takze prestehovani do Cech vam stesti neprineslo. Jen drzim palce, aby bylo lip!!!
únor 17, 2019 13:33
... : Iris
Michale, také je mi to líto, není to první vztah z řad stálic Kudlanky, který prošel těžkostmi, ne-li přímo rozpadem. Tak se drž a buď tu s námi.
únor 17, 2019 16:39
... : Michal
Dík všem. smilies/kiss.gif
únor 17, 2019 21:02
... : Krakonoš
Šmarjá panno, Michale, co to čtu? smilies/shocked.gif Tak to teda držím palce na všech končetinách, ať se z toho nějak voklepeš.
únor 19, 2019 01:06
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]