O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NIKDO NENÍ DOKONALÝ... ANI POTKANI PDF Tisk E-mail
Úterý, 29 leden 2008

Když někdo týrá zvíře, tak je mi v prvé řadě líto zvířete a v druhé řadě bych onoho tyrana zadupala do země. S lidmi je to jiné - když se stane zločin, který se má smysluplně a v souladu se zákonem vyřešit, nejde do toho vkládat emoce. Jímavé americké filmy o tom, jak se policista vrhá na zvrhlíka, který znásilnil dítě a dává mu co proto, sice mnoha lidem lahodí, nicméně v praxi je to nepoužitelné.

Jednak je to regulérní zneužití pravomoci veřejného činitele a jednak se ten, s kterým emoce cloumají, daleko nedostane. Takové věci je třeba přijímat s chladnou hlavou.

 

 

 

 

 

     Ale to jen na okraj, chci vám povědět o svém zvířátku. Chovám totiž potkana - vlastně potkanici. Jak jsem k ní přišla? Jeden pán, kterému jsem docela pomohla (nebudu říkat jak, protože to  není důležité) se mi chtěl za každou cenu nějak odvděčit. Skoro nic neměl - a měl moc rád zvířata. Na psy neměl prostor ani peníze a tak choval potkany.

 

 

 

     Protože ovšem ze zásady žádné úplatky ani odměny v podobě alkoholu a nevím čeho ještě, nikdy neberu, přinesl mi nádherný dárek - když se narodily jeho potkanici potkáňátka, donesl mi vybrat z pěti krásných myšinek. Čtyři byly černobíle skvrnité, ale jedna byla celá černá. A nerejdila v té krabici jako všechny ostatní, ale seděla v klidu a koukala na mě. To bude filozof a myslitel! (zaradovala jsem se jako F. Ringo Čech, když si šel vybírat svého dobrmana).

 

 

     Když jsem posléze vzala myslitele do ruky, viděla jsem, že je to vlastně myslitelka... A myslitelka mi hned zalezla do rukávu, usalašila se  tam a odmítala i přes mé snažné prosby tento prostor opustit. Bylo jasné, že my dvě jsme se hledaly, až jsme se našly. Tak jsem přišla k své myšince...

 

 

     Když přijdu ze služby, dám si ji na klín, a chovám ji a ona přivírá očíčka a přestane hýbat čumáčkem i fousama, a je na ní vidět, jak se jí to strašně líbí... a já ji drbu za ouškama, nebo koukáme spolu na televizi a ona buď usne, nebo se myje, sedí mi na rameni a jak se vehementně olizuje, tak mi občas blízne na ucho... Nebo okusuje piškot a drobí mi ho do klína a já se vůbec nezlobím...  Kdyby jí chtěl někdo ublížit, asi bych mu usekla mačetou hlavu. A točí mě, když mi někdo říká, že je to hnusná velká myš s olysalým ocasem.

 

 

 

    

 

 

     Žijeme spolu v symbióze - to zvíře si nechá ode mne líbit absolutně všechno. Já od něj taky. Jsem prostě součást její smečky, a myslím, že ne vůdce, ale rovnocenný partner. Naše smečka má totiž jen dva členy. Na ostatní obyvatele domácnosti svorně kašleme a do smečky je nebereme. Život s tvorem, kterým ostatní opovrhují a ohrnují nad ním nos, je prostě skvělý. Tvor má olysalý ocas, velké bílé tlapky, žluté zuby, dámy při jeho spatření vyděšeně piští a pánové se otřásají odporem.

 

 

     Jmenuje se Dafné. Krásné, krásné jméno.

 

Miki, Praha

 


 

P.S. Tohle tak milé „vyznáníčko" jsem vyhrabala při úklidu na původní Kudlance. Je z roku 2003. Jestlipak ještě Dafné drobí piškotky? Není už na svém potkaním obláčku?

O další potkaní holčičce je zde.

 

d@niela

 

 

 

 

 

Komentáře (24)add feed
FUUUUJ, : NČ
Ani Dafné (hnusná velká myš) ani Miki (**************) - ani z dálky, ani hráběma!
leden 29, 2008 13:44
všimli jste si, : alena tečkovaná
jaký mají ty hlodavci šikovný ručičky? Skoro jako lidi.
leden 29, 2008 13:51
moji maminku : Inka
by klepla pepka, mít doma jen malou myšku.
leden 29, 2008 14:45
nojo ona : alena tečkovaná
bude ten typ, co jim pavouci přnášejí štěstí. smilies/wink.gif
leden 29, 2008 14:47
...tak za tohle by mě Miki usekla mačetou hlavu. Předpokládám však, že jsem hodný opovržení i pro další milovníky havětí. : strejda
Vysvitlo slunce, sníh zvedl hladinu vody v horském potoce a opět se objevil, kdysi tak opečovávaný, trávník. Je sice konec ledna, ale příroda s námi poněkud šprýmuje. Ze země se derou krokusy, ale i nevítaní návštěvníci. Jedna, dvě, pět..., sedm hromad.
"Počkej, ty pacholku, já ti dám."
"Tak já se tu starám o trávník a ty mi ho budeš ničit?"
Někde jsem četl nebo slyšel, to už je jedno, že krtek má své pravidelné hodiny. I když se mi v tu chvíli vybavil Milerův krteček se svými modrými lněnými kalhotkami s laclem, kterého děti tak milují, zvítězila zloba a touha lovce. Lovce škodné.
Kolem šestnácté hodiny jsem si lehl do okna v podkroví a číhal jsem jako na čekané. Najednou se to začalo hýbat, hlína se zvedala a já bral schody dolů po dvou.
"Kam letíš?" Volala na mne manželka, ale já neměl čas na nějaké povídání. Seběhl jsem dolů, popadl už připravený rýč a tiše, tichonce, abych nezpůsoboval nějaké půdní otřesy a s očima na šťopkách, došel jsem až k čerstvé hromádce.
Bylo jasné, odkud a kam se ten syčák prohrabával. Zapálil jsem si cígo a čekal. Po chvíli se střed hromádky opět zachvěl a to byl signál pro lovce. Nasadil jsem rýč na okraj hromádky a při příštím záchvěvu, kdy se na povrh kupila další hlína, jsem vší silou našlápl na rýč a prudce zaryl. To nečekal! Konečně spatřil světlo světa, ten Milerův krteček, ale... musel jsem ho okamžitě utratit ranou rýče do hlavy, protože jsem mu při té touze dostat ho, přeřízl zadní nožku. Zaházel jsem díru a od té doby je klid v pohraničí.
Teprve potom jsem si uvědomil, že jsem už na začátku zimy vytáhl ze zásuvky oba zahradní plašiče této nevítané havěti.
On je vám tak krásný, na obrázku pana Milera... I o něm budu muset Barborce číst a listovat knížkou, až povyroste.

leden 29, 2008 15:35
četla jsem kdysi v černé kronice : alena tečkovaná
o pánovi, jenž se chtěl zbavit krtka. Vzal tedy láhev s propan butanem a napumpoval ho do všech krtčích děr, co jich na zahrádce měl. No a zapálil to. Ozval se výbuch, pán měl místo zahrádky kráter, nicméně krteček přežil - byl zrovna na zahrádce u sousedů. Jinak krtek je hmyzožravec - nikoli hlodavec.
leden 29, 2008 15:43
Inko, : skaz
nevěř tomu.Moje děti ke psovi,kterého jsme měli vždycky,průběžně nosily různou havět -myši,křečky,strašilky a podobně.No a nakonec i potkaní holku Pikinku.Můžu opravdu potvrdit,že je to úžasně milý,společenský a inteligentní zvířátko.Moje máma,která znala potkana jenom z vesnice /a byl vždycky nejodpornější hlodavec/ si na ni po několika víkendech zvykla natolik,že ji nechala po sobě lozit a povídala si s ní.Já jsem ji milovala,stačilo tichounce písknout - přiběhla ,vylezla k uchu a něco pošpitávala. Úplně nejraděj mi seděla pod mikinou,nebo tričkem a ocáskem se držela kolem krku.
Pikinko,posílám ti pozdrav na obláček,byla jsi skvělý parťák.

leden 29, 2008 17:53
pro alenu tečkovanou : 0.....................
to, jak jsou zvířata podobná lidem, "ručičkama", chováním, emocema, to vidí jen ten, kdo je má a má je rád. K tomu se ti, kteří říkají fuj už zdálky, nikdy nedopracujou.
leden 29, 2008 20:02
Ja planuju poridit : Ryanne
taky takovou malinkou milou potvurku svemu priteli,ktery o nich uz pres rok blazene mluvi.Miluju zvirata,pavouku se bojim,ale co sem videla kamaradovic tarantule - jmena maji Klarinka a Rozarka-tak sem i na ty pavouky mekci.DOma bych je sice nechtela,ale uz vic chapusmilies/smiley.gif A co se tyce potkanu,tak to me nikdy moc nelakalo,az dosud.Ty krasne ocicika,je to mily tvorecek a inteligentni.
A jelikoz se zadnych mysich tvorecku nebojim,tak se uz tesim na toho,co pribyde v nasi soukrome ZOOsmilies/smiley.gif))Zatim mame zelvu,ale v planu jsou taky psi,nebo aspon jeden a mozna papousek,ktreho budeme svorne ucit "sprostarny"smilies/smiley.gif)))Ale kdovi jak to nakonec skonci.
Jo a taky podotykam,ze jakmile se v nejake disneyovce objevi nove zviratko,tak je po nem velky dopyt.Tak jako u Nema,pruhovane rybicky,ktera temer neni k dostani,tak u Ratatouille,kde hraje potkanek Remy,to asi zas nejak ovlivni poptavku.I kdyz pochybuju,ze by vetsina maminek doma privitala potkana jako domaciho mazlicka.
Ja urcite privitamsmilies/smiley.gif
leden 29, 2008 21:32
... : bb
tedy, přiznám se, když jsem viděla tu větší fotku s potkanem, ty "ručičky", vážně jsem si myslela, že je to kamufláž, upravená fotka pro legraci : -)
netušila jsem, že mají takové pacinky...
že se potkani chovají taky jako mazlové jsem zjistila až když mi kluk sdělil, že se těší, jak si do nového pokoje v domě pořídí hada a pavouka, protože už tam bude konečně sám, má slíbené dveře s koulí a bude v patře, takže se tam tak snadno nepropracuje pes domácí
a dcera se těší na kočku a potkana, protože její pokoje budou též v patře a dveře s koulí, takže se tam bulteriér snad nedostane a ostatní jsou venku
potkana prý bude nosit v kapuci a klokánkovi u mikiny, má několik mikin s chlupatým vnitřkem, takže potkan bude jistě spokojený smilies/smiley.gif
do té doby jsem potkany měla spojené jen s kanály, nehygienou, infekcemi...asi špatně
leden 30, 2008 01:12
... : bb
a to podstatné jsem vynechala...po tomto oznámení jsme usoudili, že jim to povolíme, protože ušetříme za krmení, oblečení a kredit do mobilů - potkan sní pavouka, kočka papouška a potkana, a had kočku i děti
my v přízemí jen tiše vyčkáme
leden 30, 2008 01:14
bb, jen si to nemaluj : mura
u nas prezivaji jiz nekolikaty rok psi, deti, papousci i had. a navic prchnout neni kam, rozlezaji se po prizemi i po patre
jen ty kocky to neprezily, takze na ty je momentalne vyhlaseno embargo. ale psovi kockobijcovi je uz 13, takze obavam se, ze pak me nejaka ta cica taky nemine.
leden 30, 2008 07:56
Zdravím do přízemí ! : wendy
Potkany jsme neměla ráda do té doby, než jsem ho uviděla u sousedů - je boží, čistotný, chytrý, hravý - bohužel se moc nedožívá...my ho mít nemůžeme kvůli pejskovi. Člověk holt nemůže mít všechno.
smilies/kiss.gif
leden 30, 2008 08:16
Bohužel... : Miki
Dafinka už je na obláčku delší dobu...To je na tom to nejhorší, že žijí tak krátce. Šance jsou potkani "s rodokmenem", vyšlechtění na "dlouhověkost", což je v jejich případě tak 4-5 let. Není to moc, ale lepší, než drátem do voka... Kromě toho jsou vyšlechtění na mazlení, ňufání, chování a hlazení, aby nekousali...
leden 30, 2008 08:29
Miki, a máš dalšího? : janina
Nebo sis pořídila něco většího?
leden 30, 2008 10:12
Něco většího teď mám... : Miki
...konkrétně jedenapůlletou holčičku. Až trochu povyroste, bude u nás určitě místo i na dalšího potkana (potkanici):-)
leden 30, 2008 11:32
gratulujem!!!! : ivanka
jestli to není moc troufalý - dej sem její fotku, ať vidíme tvý současný zvířatko -dvounohý :-)))
leden 30, 2008 11:52
... : Miki
to nejde... nemám digiphoto, bohužel:-(
leden 30, 2008 12:18
tak to neva, ale stejně: : ivanka
Přeju, ať ti ta tvá malá dvounohá myšička dělá hodně radostí - my ženský to tolik potřebujem...
leden 30, 2008 13:38
ivanka: : Miki
Dík!
leden 30, 2008 14:42
Podle mého : Kačka
Každý kdo říká fuj a blé a já nevím co všechno, tyto tvorečky nikdy do ruky nevzal. Není důvod paniky ani jakési štítivosti. Jsou to velice čistotná zvířátka, mazlivá a přítulná a hlavně oddaná svému "páníčkovi" a nejen k němu jsou přítulná.
leden 30, 2008 16:57
Kačko, : ivanka
jak asi dlouho tedy žijou?
leden 30, 2008 22:14
Bohužel : Kačka
ta moje byla živa cca dva roky a něco. Teď už mám dvě pískomilky, ty se dožívají prý až pět let smilies/smiley.gif
únor 04, 2008 13:02
miluju potkany : dominika
to mas super ze si od tebe necha libyt vse ja upe milluju potkany mam jednu doma a mam ji moc rada myslim ze ona mne taky ale koupani strasne nesnasi tak se mnej smilies/wink.gif
říjen 02, 2008 23:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]