O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HODNEJ, ALE NEZODOVĚDNEJ PDF Tisk E-mail
Středa, 16 leden 2019
 Jsem s manželem už pět let. Je úžasný milý, hodný, miluje mě i naše dvě děti. Problém je, že nějak poslední dobou absolutně ztratil soudnost, co se financí týká. No, a já zas ztratila soudnosttále , když jsem se do něj zamilovala… Mladí manželé, dvě malé děti, a já na něj koukám stale se zamilovanýma očima.

 

 

On na nás sice taky a tak nám chtěl zabezpečit život, jaký si ale bohužel nemůžeme dovolit. A já ve slepé zamilovanosti, a s naprostou ztrátou soudnosti to nechala na něm.

 

A tak dlužíme. Vybavení domácnosti, auto, dovolená. Růžový sen na krátkou domů, a černá můra teď… S manželem jsem si nakonec promluvila, vrátili jsme, co jsme mohli, splácíme, co můžeme, manžel si našel další práci. Jenže - jakmile z něčeho trošku vyhrabeme, manžel jde a něco zas nakoupí. A přijde s tím, má rozzářené oči, je nadšený. On nikdy nekupuje sobě, vždy je to pro děti, nebo mě. Ale kupuje. A já mu musím vždy říct, že to nejde, a je to taková ledová sprcha a on je pak strašně zdrcený, a já jsem taky smutná. Je to začarovanej kruh. Když mluvíme co a jak do budoucna, on to chápe, souhlasí, slíbí. Ale za pár dní jde a nakoupí, a nadšeně zase něco přinese.

 

Já už vážně nevím, jak na něj. Říkám si, že bych mu dávala jen kapesné, zrušila mu podpisové práva na účtech? Jenže to pak budu jako jeho matka, ne rovnocenná partnerka.

 

Myslíte, že je ještě nějaké jiné řešení? Máte nějaký nápad, jak udržet, a v případě mého manžela i dodržet, daný rozpočet?

 

MARKÉTA

 

 

Komentáře (4)add feed
... : NČ
Tvý řešení mi připadá jako jediný možný. Holt budeš muset bejt spíš matka, než rovnocenná partnerka. To už stejně nejsi ani teď. Je i dost možný, že mu to bude právě tak vyhovovat. Mohla by o tom dost vědět i jeho máma, jestli máš možnost, si s ní o tom popovídat. Samozřejmě bez jeho přítomnosti.
leden 17, 2019 07:44
... : *deeres*
Ono to má dokonce název - oniománie - závislost na nakupování.
Podle průzkumů se jedná až o psychickou poruchu, kterou trpí až každý dvacátý člověk. V angličtině pro tento stav existuje výraz compulsive shopping. Tedy volně přeloženo něco jako nutkavé nakupování.

Nákup se tedy může stát nejenom potěšením, ale i nezvladatelnou závislostí. podobně jako pití alkoholu, kouření a jiné obsese. Zkrátka začnete nakupovat věci bez reálného pohledu na stav vaší peněženky, na skutečnou potřebu. Nakupování tak může vyvolávat pocit viny, působit vzájemné konflikty, nabourávat vztahy, působit problémy v zaměstnání, finanční potíže. V nejhorších případech může nezvladatelnost nákupních choutek vést až k páchání kriminálních činů. Někdy končí podobné případy sebevraždou, depresemi, sebeponižováním. Podle mnohých expertů je podobné chování blízké depresím a je nutné mu věnovat pozornost. Především ve spojitosti s rostoucí životní úrovní a náboženstvím konzumu.Jednou ze součástí léčebné kůry by měla být kniha hospodaření s domácími financemi. Podělte se o problémy, požádejte o radu zkušenější, odborně zdatnější poradce. Cílem není zastavit kompletně utrácení, ale nakupování s rozvahou, pořizování věcí v rámci svých finančních možností, podle skutečných potřeb a hlavně... nakupovaní bez pocitu viny.
Nejspíš opravdu zabavit kreditky, zablokovat účet a pro potřeby manžela přejít na měsíční limitovanou hotovost. Po poradě s psychologem se může ukázat, že se jedná o zástupný problém, kdy tímto způsobem manžel zvládá stres, úzkost, depresi?
leden 17, 2019 08:18
... : mamča
No, já bych ho poslala zpátky k mamince, na dovychování.
Zřejmě se dlouho těšil z výhod mamahotelu, a veškeré své příjmy měl jako kapesné. Tak je třeba mu teď nastavit důstojné kapesné a zbytek financí uvolňovat až po důkladném uvážení.
Táta od dvou dětí se přece nemůže chovat jako tříleté děcko v hračkárně.

Pokud je to ovšem už choroba, jak píše *deeres*, pak je namístě návštěva psychologa a řešit to jako jakoukoli jinou závislost.

leden 17, 2019 08:48
... : toulavejV
No tak asi je nemocnej s tou potřebou nakupovat a holt kasu musíš mít pod kontrolou jenom ty! Ale takových jsou v tomhle státě statisíce, co se zadlužili a teď čekají, že jim dluhy stát smázne. Dívej se na to pozitivně, mohla jsi dopadnout mnohem hůř – mít zlýho a nezodpovědnýho, těch jsou taky mraky. Aspoň se snaží, má druhou práci, má tě rád a myslí na vás. To není samozřejmost. Prostě mu nemůžeš svěřit prachy. Horší by bylo, kdyby prachy místo pro vás někde prohrál. Když budeš prachy mít pod kontrolou, máš problém snadno vyřešenej. Co by za to jiný dali, mít tak snadný řešení problému, který se samo nabízí . . .
leden 18, 2019 06:58
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]