O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POVÁNOČNÍ POKEC PDF Tisk E-mail
Středa, 26 prosinec 2018
Přejít na obsah
POVÁNOČNÍ POKEC
Strana 2

Related imageTak já si vánoční náladu nenechala ničím zkazit. Nevadilo mně, že Vánoce byly na blátě, venku plískanice, nerozhodil mne ani blbý vtip. Že naproti po balkoně stále leze laserový kokakoláč s pytlem na zádech? Tak na to kašlu a zatáhnu si závěsy. Protože jsem v důchodu a nejsem zapojena do pracovního procesu, tak nebyl důvod prožívat vánoční přípravy hekticky. Polehoučku jsem uklidila byt , ne, že bych jindy neuklízela, ale přece jenom jsem tentokrát trochu přitvrdila.

 

 

 

Vyrobila a rozeslala jsem nejprve papírová přání, pak ještě ta elektronická. Ozdobila okna, na okýnko v komoře vystrčila betlém a velký betlém od Fišerové-Kvěchové, který se mně do bytu fakt nevejde, jsem umístila na okno ve společné hale.

 

 

 

 

A postupně jsem vytahovala vánoční rekvizity. Jsou to předměty vzpomínkové a svoje úkryty opouští jenom na Vánoce:

 

Ubrus, co vyšívala máma, etamínové záclony se vzorem richelieu, tak ty zas kdysi vyrobila tátova postižená sestra, co nemohla chodit, ale měla moc šikovné ruce.

Talíře z čínského porcelánu, které jsem kdysi dostala od ségry, co už tu také není nějaký ten pátek. A pak postříbřené příbory, které leží na růžovém atlasu v černé kazetě. Táta je dostal od dědy, před více jak půl stoletím, jako svatební dar.

Potom přišly na řadu krabice s vánočními ozdobami, některé jsou hodně staré, ještě po prababičce, jiné z ne tak dávné doby,  to když byla dcera malá a nakoupily jsme je někde na vánočním trhu.

Každá ta ozdobička má svoji historii.

 

Teď, co to píši, tak se v troubě peče štola pro líné hospodyňky. Jednu jsem pekla před Vánoci, a protože se snědla, peču další. Mám kamaráda, ten na svátky, jako dárky peče pidivánočky, které pak rozdává kamarádům a známým. Já vánočku nepeču, protože jsem líná. Tvarohová štola jí hravě nahradí a je hotová hned, žádné hodinové čekání, až mastné a hutné těsto vykyne.

 

 

Image result for weihnachtsstolle

 

 

 

Kdo má zájem, tak tady je recept:

 

½ kg hladké mouky,

prášek do pečiva,

150gr másla,

250gr tvarohu,

2 vajíčka,

180gr cukr krupice,

citronová kůra,

špetka soli.

 

Máslo a cukr vyšleháme, přidáme vejce, tvaroh, pak zbytek. Vznikne pružné nelepivé těsto, do kterého zapracujeme kandované ovoce a mandle. Rozválíme na oválnou placku, tu pak přes jednu třetinu přeložíme, nebo uděláme šišku, kterou v  prostředku se nařízne.

Peče se při 160°C, upečené pomatláme máslem a následně obalíme ve vanilkovém cukru - a to je celá věda. Vychladlé zabalíme do folie, a pokud jí hned neochutnáte a následně nezblajznete celou, tak vám vydrží.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]