O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOPISY Z DÁVNÝCH DOB PDF Tisk E-mail
Úterý, 11 prosinec 2018
 Dobrý den, neznámí přátelé. Nedávno jsem objevila tento web i rubriku, ve které čtenáři pomáhají radou těm druhým. A tak bych se také chtěla podělit se svým problémem. Když jsem pomáhala u rodičů s předvánočním uklízením bytu, našla jsem v jedné skříni krabici, ve které byly staré dopisy mého bratra. Bratr je bohužel už delší dobu po smrti.


 

 

 

Když bylo bratrovi dvacet, emigroval do Austrálie, a tyto dopisy byly napsané v té době. Psal je našim, jsou docela dlouhé a vlastně zachycují několik let jeho tehdejšího života. Bratr se tam zmiňuje o spoustě svých tehdejších známých, přítelkyních, pak i o své první ženě, a taky vězení, kam se dostal, když ho chytli po nepodařené loupeži.

 

Po propuštění ale začal nový život a to byl bratr, jak jsem ho znala kdysi já. Oženil se znovu, založil rodinu, narodily se jim děti, chodil do práce, ve které udělal docela slušnou kariéru, jednoduše to byl ideální muž i otec. Pak se přestěhoval se svou rodinou zpět do Evropy.

 

Před pěti lety však zemřel na rakovinu. Dopisy z jeho mládí o něm vypovídají hodně a já si myslím, že jeho děti by si zasloužily se o svém otci všechno dozvědět. Moji rodiče si to ovšem nemyslí. Že by to na otce „vrhalo špatné světlo“. Já si naopak myslím, že by určitě ocenily, jaký úžasný posun v životě dokázal. Co si o tom myslíte vy?

Díky za radu,

MONIKA

 

 

Komentáře (8)add feed
... : *deeres*
Nevím, jak to mají ostatní. Ale za sebe, já bych si je chtěla přečíst a o svém otci vědět všechny dostupné informace, ať už jsou jakékoliv.
Mně táta zemřel, nebylo mně ani pět let. Když jsem odcházela z domova, zabavila jsem všechny fotografie po něm, včetně deníku, který si psal na vojně v Terezíně. Deník si psal tajným písmem, nikdy bych to nerozluštila, kdyby stejným písmem si deník i nepodepsal a tak jsem překládala a překládala. Možná by si to táta ani nepřál, když psal deník bylo mu dvacet. Určitě to na něj špatné světlo nevrhlo a to jsem tam našla ledacos.
Že jsem sebrala fotky, bylo mámě úplně jedno, byla naštvaná, že jí udělal vdovou s dvouma harantama v jejích 37letech. Ani si nepamatovala, jakou měl barvu očí a i jeho rodný list vyhodila. O ten jsem si musela zažádat na matrice.
Pro dceru jsem sepsala všechny možné rodinné historky, sesbírala rodné listy,úmrtní i svatební oznámení, naskenovala fotky s popisem, kdo je kdo a nakonec i sestavila rodokmen z mé strany i ze strany jejího otce.
prosinec 12, 2018 08:21
... : NČ
Co si myslim já? Že si nemůžu myslet absolutně nic o někom, o kom nic nevim. Což platí jak pro pisatele deníku, tak pro potenciální čtenáře.
prosinec 12, 2018 08:25
... : mamča
Já bych v tomhle souhlasila s rodiči. Minulost nechat spát, protože ta divoká léta, kdy byl bratr ve vězení za loupež, se jeho současné rodiny netýká. Po propuštění z vězení založil novou rodinu, měl děti a žil spořádaně.
Proč dětem zpětně kazit obraz otce, když si ho pamatují jako správného chlapa, a tak na něj chtějí vzpomínat.
prosinec 12, 2018 11:27
... : doktor
Moni,kdyby se to týkalo mne ,odpověděl bych Ti ANO , měly by děti o otci vědět víc než prošlo domácí cenzurou.
prosinec 12, 2018 12:34
... : d@niela
Osobně si myslím, že kdyby táta chtěl, aby děti jeho poněkud divocejsi minulost znaly, tak měl dost času, aby jim to sám řekl.

Takhle to není vůči němu fér.
prosinec 12, 2018 12:52
... : andrea
myslím si to samé.
Kdyby chtěl, mohl jim to všechno během let vyprávět. Ale prostě nechtěl.
A tohle by bylo (podle mne) zpětně vůči němu nečestné.
Ale to je můj vlastní názor, udělejte sami, jak se rozhodnete.
prosinec 12, 2018 13:21
... : Milene
Určitě jim něco o svém mládí vyprávěl. A je docela možné, že si i něco vymyslel, aby překryl třeba dobu ve vězení. Na rakovinu nezemřel den ze dne. pokud by chtěl něco měnit, možnost měl. Nerýpala bych v minulosti.
prosinec 12, 2018 15:15
... : marty
Určitě bych dopisy neničila a schovala je. Nevím kolik je dětem, ale třeba v 50 ti by chtěly vědět víc o tom jak jejich táta žil, jaký byl i jaké dělal chyby a jak se z nich poučil. A taky by si třeba chtěly po nějaké době vzpomínky na něj oživit.
prosinec 13, 2018 04:06
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]