O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HOME OFFICE PDF Tisk E-mail
Neděle, 09 prosinec 2018

Výsledek obrázku pro HOME OFFICE PNGTak si po ránu zapnu rádio a tam slyším, že z ciziny sem přišla další novota. Zaměstnavatelé prý nyní lákají nové zaměstnance na benefity. A už to nejsou jenom roční prémie, stravenky, šatenky, ale teď nově i práce z domova.  Může to být jeden den, nebo tři a někdy i celý týden. Nedostane to každý, jenom ti, co dosahují nejlepších výsledků, ti to mají jako odměnu. Ale někdy prý k získání stačí jenom ďolíčky ve tváři...

 

 

 

 

A prý je to výhodné pro zaměstnavatele i zaměstnance. Takový zaměstnanec si lebedí doma, a současně zaměstnavateli neplácá elektrický proud, vodu, neopotřebovává pracovní pomůcky a ušetří se i za kafe.

 

Tak jsem se nad tím zamyslela a říkám si, že u nás je to už dávno, žádná novinka, jenom jsme šli o něco dál. Home office si přiděluje pracovník sám. Na Ostravě takoví pracovníci v hornictví dokonce měli svoje jméno. Horníkům, kteří v místní krčmě promýšleli techniku těžby uhlí, se říkalo bulači. Akorát to nebyla práce z domova, ale z krčmy.

 

 

Prázdné lavice Poslanecké sněmovny. Ilustrační foto Pak tu máme další profesi, která hojně tohoto způsobu plnění svých povinností využívá, ano, přátelé, hádáte správně, politici.

Zprávy 6.12. - Sněmovna se ve čtvrtek opět potýkala s mizernou docházkou u interpelací, kdy se poslanci mohou obracet s dotazy na členy kabinetu. Poslanců dorazilo zhruba 90 z celkových 200. Ještě bídněji na tom byl kabinet. Z vlády nepřišel nikdo. Po přerušení schůze dorazil jen jediný ministr - šéf resortu kultury Antonín Staněk (ČSSD).

 

 

 

Ale můžeme jít ještě dál, proč jenom politici a úředníci, to by přeci bylo nespravedlivé například vůči požárníkům, recepčním, zdravotním sestrám...

 

 

Související obrázekPři troše dobré vůle by se dalo vyhovět i jiným profesím. Neustále se mluví o tom, jak lidský faktor nahradí IT technologie, robotizace a automatizace. Třeba pokladní v obchodech budou zbytečné. Prodavačka se bude válet doma a za ni bude pracovat robot.

Ale nějak brzy to asi nebude, protože i jenom taková obyčejná automatická pokladna neumí zaregistrovat dva stejné koláče, jeden tvarohový, jeden makový. Je jedno, jestli je tam dáte postupně, nebo se je snažíte oba podstrčit jako oba makové, případně oba tvarohové. Zasekne se vždycky.

Tak ty prodavačky to budou muset ještě chvíli vydržet.

 

 

 

Ale pilota dopravního letadla? Toho přeci hravě nahradí autopilot. Pilot si bude doma v bačkorách hovět u televize a popíjet kafíčko. V pohotovosti bude jenom jeho pager, na kterém se pak případně objeví zpráva: „Padáme, padáme! Program input error!

 

deeres

 

 

 

Komentáře (17)add feed
... : NČ
Tak Deer. Na ty poslance bych zase tak ostře nešel. Často poslouchám záznamy z jednání, kde předsedající vždycky čte omluvy jednotlivejch poslanců. Nejmíň dvě třetiny se omlouvají, že nejsou v práci "z pracovních důvodů". Mají toho strašně moc, co musí ve prospěch občanů stihnout.
Plná Sněmovna se tak koná jen ve dnech, kdy rozhodujou o svých platech, nebo při důvěře, kdy rozhodujou o svejch korytech.
Já osobně myslim, že čím míň "pracujou", tím líp pro stát.

Stará anglická moudrost praví: "Když zasedá parlament, nikdo si nemůže být jist svým majetkem ani životem."

prosinec 10, 2018 05:47
... : mamča
deeres a NČ : Oba jste to pojali s černým humorem.
Ale jinak "Home office" je docela dobrá věc pro lidi, co můžou pracovat "po síti", nebo aspoň svojí práci po síti poslat zaměstnavateli.
Např. někteří pracovníci IT - je úplně jedno, jestli ten "stávkující server" pošťouchne z kanceláře nebo z domova. Doma to navíc může udělat i o půlnoci, když ho vzbudí pípnutí mobilu a ráno, když přijdou ostatní do práce, tak všechno pracuje jak má. Nebo invalidé (třeba i vozíčkáři) co jim bezva funguje hlava, ale dostat svou tělesnou schránku někam do kanceláře, je problém.
Jasně, že jsou profese, kde je "lidský faktor" nenahraditelný.
Takový pokrývač (co nám zrovna dělá střechu na domě) toho z domova moc neudělá. smilies/cheesy.gif
Ale ten nemá s kanceláří nic společného.
prosinec 10, 2018 07:10
... : *deeres*
Já jsem jenom zvědavá, jestli po tom humbuku s platy politiků, skutečně k úpravě dojde.
O zmrazení už dávno nejde, ale alespoň to snížení. Prezident se vyjádřil ve smyslu, že to klidně podepíše i na Silvestra, ale to mu to někdo musí dát na stůl. Jak to tak zatím vypadá, tak se do konce roku nestihne , aby návrh o navršení o "pouhých" 9% prošel legislativou.
Hurá, divadlo mají za sebou a poslanci a senátoři si nakonec polepší zhruba o patnáct, ministři téměř o třicet a prezident o více než padesát tisíc korun. smilies/grin.gif
prosinec 10, 2018 07:58
... : NČ
Jo, to je skutečně majstrštyk, když se zvýšení prezentuje jako snížení. A tak je to u politiků prakticky ve všem, co prezentujou. Já jen znova a znova žasnu nad těma blbečkama, co jim to u ČT žerou: "vidíš, mámo, ti demokrati to s náma myslej upřímně, i platy si solidárně s náma snižujou...".
Jinak - Homeoffice aspoň pro mě není nic novýho. Vlastně jsem byl průkopníkem, ani internet nebyl nutnej. To když jsem doma měl velkej LCD monytor a v práci takovej starej šmejd s katodovou obrazovkou. Dvakrát do roka jsem několik tejdnů vždycky musel dělat excelový sumarizace za všechny kraje ČR. Na monitor v práci se to nevešlo, furt jsem musel posouvat, pak se vracet, neviděl jsem na písmena sloupců ani na začátky řádků. Až jsem se nadral, vzal si to odpoledne na flešce a ráno bylo hotovo. Pak už jsem se rovnou domlouval s ředitelem, kdy budu doma a kdy v práci. Byl to sice pes, ale moje nepřítomnost ho absolutně nezajímala, jen termín dokončení a předání. Pak jsem to podobně zažíval ještě i na jiných místech.
Takže pro práci doma jsem všema deseti, kdykoliv je to možný. Však i ten pokrejvač by jistě taky radši pokrejval doma, než někde na střeše. Což mu jistě Revoluce 4.0 umožní.
prosinec 10, 2018 08:25
... : *deeres*
Mamčo, pojala jsem to humorně, aniž jsem chtěla zlehčovat případy, kdy práce z domova je někdy přímo nutnost a vyhoví se tak oběma stranám.

Jenomže já jsem v tom rádiu nevyslechla jenom to, že se zde nově zavádí home office. Moderátor tam mluvil o jedné své kamarádce Zuzaně , která je ve firmě recepční. A ona podle něj prý obdržela týdenní benefit v podobě práce z domova, nejspíš zrovna kvůlivá těm ďolíčkům. A on pak rozváděl, jak tu práci asi vykonává:

Zuzana ráno vstane, na kuchyňský stůl si rozloží "Knihu odchodů a příchodů", "Evidenci služebních aut" a místo utěrek, na háčky pod kuchyňskou linkou, rozvěsí klíče. Celý den tam pak sedí, nohu přes nohu a občas se usměje, aby nevyšla ze cviku.

Moderátorovi se to moc zalíbilo a že prý se i on pokusí si domluvit práci z domova, pořad místo v rozhlase, pak odmoderuje doma v koupelně. A šlo by to i v televizi, místo živého moderátora, by tam byl papundeklový paňáca a robot, ten by za něj četl zprávy.
prosinec 10, 2018 08:31
... : mamča
*deeres*
Připomíná mi to případ, kdy nám spolužačka (asi tak 3. třída) říkala, že maminka si v práci nadělává, aby si mohla vzít dovolenou. Protože její maminka uklízela ve škole, tak jsem se zeptala, že to jako dvakrát vytře chodbu a pak bude mít den volna ? smilies/grin.gif
prosinec 10, 2018 08:56
... : *deeres*
NČ, nebyl jsi sám, já mám kamarádku, kdysi spolužačku, která dělala úkolářku na stavbě.
Kancelář sídlila kdesi v polích, MHD tam neexistovala a tak pracovníky svážel podnikový autobus a ten každý den si nebude jen kvůlí ní zajíždět. Čtyřikrát za za měsíc jí dovezli domů komplet výčetky, stazky a příšernou, velikou a hřmotnou Ascotu a ona už za hluboké totality si užívala home office. Pak si přijeli jenom pro výsledky, protože, kdyby nebyly mzdy, tak to by byl pěkný průšvih. Navíc takhle mohla za "odměnu" pracovat nejméně o dobu dojíždění déle.
Tuhle rasovinu dělala víc než 18 let, bez jediného průseru. Před ní tam úkoláři, chlapi i ženské, vydrželi max. 15 měsíců a většinou byli nedobrovolně odejiti , někteří rovnou do kriminálu.
prosinec 10, 2018 09:04
... : NČ
To bejvaly krásný časy, Deer. Ovšem, to´s mi připomněla i mý ranný dětství, když naše máma, účetní, musela někdy bejt doma s nějakou nemocí dětí. Přesně stejně, jak píšeš, jí z Tesly vozili Tatraplánem domů mašinu, výkazy, použitý pytlíky, prachy. Ona pak počítala a pytlíkovala bankovky a mince do pytlíků, podle jmen. My, coby děcka prťavý, jsme ovšem nejdřív všechny prázdný pytlíky prolezli, jeden po druhym - někdy tam od minule zůstal zapomenutej nějakej desetník. A to bylo radosti!!! Pozdějc teprve nám máma řekla, že to tam občas lidi nechali schválně, právě proto, že už od ní věděli, jaký potěšení nám to způsobí.
Díííík za vzpomínku !!!
prosinec 10, 2018 09:36
... : doktor
Deeres a NČ i manželka několikrát takto z domova řešila pracovní záležitosti při nemoci některého z našich dětí.Byla též účetní.Jednou,byla doma s dcerkou,při chvilkové nepozornosti ji dcerka na mašině zanechal "svůj důležitý vzkaz"( napodoboval maminku ) a manželka až do rána vše musela celé předělat.
prosinec 10, 2018 12:38
... : mila1
Home office není zas taková novinka a rozhodně ji nedostávají ti, co mají dolíčky ve tváři. Sama ji občas využívám, protože pracuju v open space a když se mám soustředit a něco rychle naprogramovat, tak prostě to hučení 40ti lidí kolem mne v jedné místnosti docela ruší. A ani sluchátka nepomohou. No a taky se přiznám, že když na tom byla má matka už hodně špatně a nemohli jsme ji nechávat samotnou doma, tak jsem si občas home office vzala i z tohoto důvodu. Práci jsem musela udělat tak jako tak a mámu jsem měla pod dohledem.
Na všechny profese se to nehodí, to je jasné, ale účetnictví, programování a všechny věci, co se dají dělat se vzdáleným přístupem přes počítač, proč ne.
A nevím, proč do toho tahat nedochvilnost poslanců ve sněmovně. To je přece úplně jiná kapitola. Když už se nechali zvolit do sněmovny, tak jediná omluvenka pro neúčast, je nemoc.
prosinec 10, 2018 14:02
... : doktor
....... mila 1 ,souhlas !
prosinec 10, 2018 14:59
... : *deeres*
Milo1, tobě především schází smysl pro humor, něco bys v tom asi měla dělat!
Kritizovat to umí každý, ale zatím jsem neviděla od tebe napsáno něco smysluplného. Co ti v tom brání poslat na Kudlu nějaký článek dle tvého gusta, kde nebudou vystupovat žádní poslanci, ale jenom veverky, místo vyhrožovaní, že už sem nikdy, opravdu nikdy nic, nebudeš psát.
prosinec 10, 2018 15:24
... : mila1
Deeres: článek bych poslala, ale nefunguje mi žádný odkaz na vložení dotazu či článku.
prosinec 10, 2018 16:32
... : *deeres*
Vlevo nahoře jsou "Kontakty"," Napište nám" - odklepneš a objeví se ti formulář:
Máte nějaký zajímavý recept? Máte tip na článek? Rádi byste zveřejnili nějakou výzvu, žádost, atd.?

Pokud se do toho menu nedostaneš, ale evidentně tam lidé píší, tak budeš muset požádat vrchní Kudlu o email.

prosinec 10, 2018 16:46
... : mila1
To jsem zkoušela. Nefunguje mi to
prosinec 10, 2018 16:57
... : mila1
Ale to neva, nic tak zásadního jsem posílat nechtěla. Třeba mi časem začne ten formulář fungovat smilies/smiley.gif
prosinec 10, 2018 17:02
... : Míša šíša
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
prosinec 11, 2018 06:42
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]