O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PODNIKÁNÍ V RODINNÉM DOMĚ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 19 listopad 2018
Dobrý den, měla bych následující dotaz: moje dcera chce s dalšími dvěma kamarádkami podnikat. Vybraly si zajímavý obor a věřím, že budou úspěšné. Chtějí založit s.r.o. Zeptala se mě proto, jestli bych byla ochotna dovolit jim napsat vlastně fiktivní sídlo firmy na adresu našeho bydliště. Máme rodinný dům, kde žiji s manželem a našimi třemi dětmi - i s touto dcerou.

 

 

 

 

Jen chci vědět, jaká z tohoto případného kroku pro mě vznikají rizika. Vlastníkem domu jsem já.

Děkuji, KVĚTA

 

 

ODPOVĚĎ:


V zásadě rizika nejsou žádná, společnosti nevznikají žádné vlastnické či jiné nároky na dům. Doporučila bych však uzavřít jednoduchou smlouvu, na základě které se společnost zaváže změnit sídlo v případě, že svůj souhlas s umístěním sídla odvoláte.

 

d@niela

 

 

Komentáře (5)add feed
... : NČ
Tohle bych až tak bezrizikový neviděl. Osobně bych se na rizika informoval, abys třeba jednoho dne nezjistila, že máš v katastru na baráku plombu a do vrat se vlamuje exekutor. Nebyla bys první ani poslední, kdo to zažil.
Spíš bych to řešil řádnou a řádně vypiplanou nájemní smlouvou mezi tebou a s.r.o. na jednu místnost v baráku. Smlouvou na určitou dobu 1 rok s tím, že bude obnovovaná po vzájemnym souhlasu.
Ale to mě jen tak napadlo zrovna teď. Dvakrát měř, jednou řež.
listopad 20, 2018 05:29
... : Fox
No pokud je to s.r.o, tak ručí jen do výše vkladu. Pokud bude vklad 1 Kč, pak mu lze exekuovat majetek pouze do ceny 1 Kč. Horší by to bylo, pokud by dcera byla ve v.o.s nebo byla OSVČ, ti ručí celým svým majetkem.
Nicméně dobře postavenou nájemní smlouvou se nedá udělat chyba... smilies/wink.gif
listopad 20, 2018 12:17
... : doktor
Spolehl bych se na názor NČ.
listopad 20, 2018 12:31
... : NČ
Kdepak Foxi.
listopad 20, 2018 13:20
... : Fox
Názoru advokátky na https://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/home/dotazy-exekuce/questions/5242-exekuce-na-firmu-a-likvidace.html je, že pokud má jednatel s.r.o. splacen svůj vklad do společnosti, tak je "z obliga", neboť za dluhy společnosti neručí svým osobním majetkem, tedy ani majetkem svých příbuzných... smilies/wink.gif
listopad 21, 2018 12:45
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]