O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TÁTA, MÁMA - A JEJICH HOLČIČKA PDF Tisk E-mail
Středa, 16 leden 2008
Přejít na obsah
TÁTA, MÁMA - A JEJICH HOLČIČKA
Strana 2

 

 

 

 

 

Bohužel i v těchto dnech se ale vyskytuje v léčebném ústavu. My víme, že je to z důvodu toho, že nemá peníze na uhlí a tudiž nemá čím celou zimu topit. Ale pány doktory již 6 měsíců přesvědčuje o tom, že je těžce nemocen a má deprese. Já vím že to všechno zní až moc neuvěřitelně, ale bohužel to všechno je pravda. I ten přepis domu provedl pod záminkou zbavit se veškerých nákladů s tím spojených (údržba, elektřina, voda, plyn), což jsme před rokem a půl, kdy přepis nabyl právní moci s mámou vůbec netušily. Je to takový '' Danajský dar '', u kterého jsme si ještě veškeré výlohy s přepisem, odhadem atd, což činilo kolem 14000, platily samy s mámou v dobré víře, že snad konečně chce udělat něco málo aspoň pro svou dceru, když už se mu podařilo zničit téměř všechny dobré vstahy, které ve svojí rodině ještě měl.

 

    Nevím zda je toto důležitá informace, kterou je možné nějak využít, ale jsem ještě studentkou 5- ročníku vysoké školy. Jelikož mi otec nebyl schopen ani pravidelně posílat peníze na studium, (jelikož studuji 250 km od domova, tudiž si veškeré náklady jako je kolej, strava, doprava - no prostě všechno hradím sama), tak jsem na něj podala k soudu žalobu o stanovení výživného na zletilé dítě. Při prvním soudu jsme se dohodli, že mi bude měsíčně posílat 1500 Kč a od září roku 2007 2000 Kč. Kdyby prý jen jednou nezaplatil, mám dát vědět. Vše se uzavřelo dohodou a s tím že na peníze co mi 3 měsíce neposlal nemám nárok a šli jsme domů. Soud proběhl v březnu. Bohužel ale otec již 3 měsíce od soudu za měsíc červen peníze neposlal zas. Poslala jsem tedy hned ten měsíc žalobu zase. Soud proběhl až teď v lednu. Ale je pravda, že od července mi pak peníze zase posílal dál, což jsem ale dopředu nemohla tušit. Samozřejmě jsem nechtěla vědomě zvyšovat náklady u soudu, tak jsem si nepožádala o právníka, což byla velká chyba.

 

     Paní samosoudkyně v této věci mne nařkla nevděčnou dcerou, která svého nemocného otce žaluje o 1500 Kč které jí jednou neposlal. Prý jsem dostala barák, tak v poměru k dluhu 1500 Kč prý je to směšné. Dále prý na ty peníze zase nemám nárok, že jsem žalobu poslala pozdě. (29.6.2007) za neuhrazení téhož měsíce! A když jsem se zmínila o částce 2000 Kč, kterou mi měl otec posílat od září, tak její reakce byla taková, že žádný záznam o tom nemá. Dovršila to všechno tím, že mě upozornila na skutečnost, že pokud se tato situace bude opakovat, tak už všechno půjde přes exekuci, která vybílí náš byt, kde jemu už vlastně skoro nic nepatří. Také mě docela překvapilo, že mě požádala v předvolávacím dopise o výpis mých měsíčních nákladů při studiu, ale u jednání nic takového ani po mne nepožadovala. A věřte že za 1500 Kč nezaplatím ani tu kolej.

 

     Suma sumárum jsem nevděčnej spratek, kterej se snaží chuďátku nemocnému ublížit za každou cenu.

 

     Moc mě tyto věci trápí a sama už si nevím rady z této absurdní až neuvěřitelné situace. Předem děkuji za vaši reakci na moji zoufalou prosbu o pomoc - s pozdravem Marie

 

 

 

 

Komentáře (24)add feed
jooo : hrabě Kňákal
život je to těžkej, to je mi jasný. Vymezil bych tatíkovi jednu místnost nebo něco takovýho, sama píšeš, že nemá ani na uhlí. Chudinko, ty si hradíš studium a on ti dal půlku baráku, hanba mu!
leden 16, 2008 15:40
Hodně štěstí, dítě nevinné - : stará Blažková
Neuvěřitelný. Kořala, blázen, nepořádnej... A už nemá ani na uhlí.
POD MOST S NÍM!!!!
A ta zlá paní samosoudkyně si tě dovolila nařknout... Místo, aby ten ožrala dal peníze ze svého invalidního důchodu tobě, tak je nosí do hospody, a teď ještě je prošustruje v nemocnici - 60 Kč za den, hrůza!
No, půlku domu už máš, druhou ti připíše máma, až se barák zrekonstruuje.
Ale třeba se ten kořala dostane na uzavřené oddělení - jen nesmíš říkat, že teď už mluví rozumně...
leden 16, 2008 15:47
... : Sandra
Ale no tak, k čemu ta ironie? Já Marii celkem chápu, je sice hezké, že jí tatínek přepsal půl baráku, ale jak to souvisí s tím, že jí nepřispívá na studium? Marie asi může těžko barák prodat, když tam bydlí její mamka,takže sice vlastní půl domu, ale musí se starat, aby sehnala peníze na běžný provoz starší barák také spoustu peněz sežere, pokud jim nemá spadnout na hlavu. Mít zadluženého otce alkoholika asi není moc příjemná věc, tak nechápu, proč se tu do ní navážíte.
leden 16, 2008 16:30
Zdá se, že nevíte nic o životě s alkoholikem ... : Kristina
nechápu proč se do Marie navážíte. Sice jí otec přepsal půl baráku, ale k čemu jí to je když nedokáže odhadnout co kde má za dluhy - taky může přijít exekutor a zabavit i to co patří rodině. Nehledě na to, že takový pomočený a pokálený otec, který odpadnul v půli chodby, ted tam leží a Vy nevíte jestli žije nebo spí, je taky pěkné zpestření dne. Co s ním? Naděje, že ho něco osvítí je malá. Jeden člověk, který terorizuje všechny okolo ... má na to právo? Zničí život sobě, ale i těm okolo. Jak dlouho to bude trvat? Měsíc, rok, deset let? ... Když ho Marie s její matkou vyhodí, tak ji všichni odsoudí. Pokud ho nechá v domě, mají o zábavu postaráno na několik let. A občas to vážně není sranda. Tak co s ním ...
leden 16, 2008 16:31
no, nevim, : Majda
ono spdíš jde asi o to, že on nemá vůbec nic, jen ty dluhy a Marie si myslí, že z alkoholika ještě něco vytluče. Takže je to blbý na obě strany. Vyměřit mu jednu místnost na přespání a hotovo. Nemyslím, že se ho nějak legálně dá zbavit. Je tam trvale hlášen, nic nemá, je v ID - vem na dlani chlup.
Nebo by mu měly najít nějaké jiné bydliště a tam ho odstěhovat. A snad mu na dejme tomu půl roku tam zaplatit bydlení. Pak snad by se odstěhoval dobrovolně. A - když by pak tam neplatil, už by to nebylo na nich... Tímpádem by měl trvalé bydliště jinde.
Co vy na to?
Ale v současné situaci to fakt vypadá, že i když je alkoholik, tak ho bývalá manželka s dcerou "připravily" o všechno a ještě chtějí peníze z jeho ID... To opravdu nevypadá zrovna nejlíp. Proto doporučuji nějak smírnou cestou ho odstěhovat jinam, kde si už bude žít na vlastní náklady a kde si bude moct dělat "co chce" - tedy třebas i umřít ve vlatních výkalech...
leden 16, 2008 17:59
... : Bara
Jo, on nic nema, ale to je jeho chyba, protoze vsechno prochlasta. Pri rozvodu pripadla manzelce pulka a svoji pulku prepsal dobrovolne se vsim vsudy dceri. Tak jakepak "pripravily" ho o vsechno. Dluhy ma na koho se podiva. Kdyz on se nestara vubec o nic, ani o to nejmensi a jeste navic aby po nem nekdo uklizel jeho svincik, jo,tak at se sdtara nekdo jiny a navic jeste o nej, fakt nechapu vase reakce. Taky bych mela obavy. Alkohol nici uplne vsechno, laska a respekt se meni v nenavist.
Mit neco takoveho doma, pak mi mozna pi.st.Blazkovic hovorila jinak. Ale nic ve zlem....
leden 16, 2008 18:24
Ja to asi chapu nejak jinak ... : Kristina
ale nemyslim si, ze z nej chteji neco vytlouct, spis se mi zda, ze se snazi ho primet k plneni povinnosti. Mozna, ze mne mluvi vlastni zkusennost, tak se na to divam zkreslene, ale problem v techto situacich byva to, ze chudak je vlastne ten skodic - tak to lide casto chapou. Bohuzel jsem to zazila s nevlastnim otcem, takove veci jako vyzivne na jeho vlastni deti se neresilo - a jak velke pak bylo prekvapeni kdyz se vylouplo spoustu jeho dluhu, ktere pak nekolik let splaceli jeho dcery .... Ja myslim, ze je spravne, ze to Marie dala k soudu, proc by lide, kteri chlastaji nemeli platit vyzivne? A invalidni duchod? Myslite si, ze treba vozickari nemusi platit najem? Musi. Stejne jako duchodci, svobodne matky, ... A u tehle lidi je lepsi kdyz snad ani penize nemaji - stejne to prochlastaj, stejne jako by prochlastal pulku baraku, kdyby mu zustala. Asi to zni tvrde, ale zivot s lidmi, kteri se dobrovolne nici je fakt tezky a casto skoro nesnesitelny.
leden 16, 2008 18:27
oprava : Kristina
mam tam strasnou hrubku - dokonce dvojhrubku ... nejsem zaregistrovana, tak to nemuzu opravit, tak mne nesezerte ...
leden 16, 2008 18:30
No jo, : Aknela..
Chudáček tatínek co z něj chtějí ženský sedřít kůži...Myslím, že moralisti by si měli pogratulovat, že se do téhle situace nikdy nedostali. Pak by nejspíš mluvili jinak a z chudáčka tatínka by se vyklubal všechny týrající alkoholik se kterým není možné vyjít.

Moje kamarádka musela řešit něco podobného, její otec alkoholik s ní bydlel ve stejném bytě a byla to opravdu chuťovka. Muset řešit skoro každou noc věci jako pomočeného a pokáleného tatínka, který vám navíc sprostě vyhrožuje, je opravdu k nezaplacení. Tudíž po pár letech jejich soužití, se kamarádka naštvala a jakožto majitelka bytu (ona ho odkoupila do soukromého vlastnictví, otec zájem neměl), mu dala soudní výpověď z bytu. Otec pak dostal od města přidělenou garsonku a tam pak dožil než se úplně uchlastal.
Do své smrti ale vydatně pomlouval dceru za to jaká je hyena, protože ho vyhodila z bytu...a dcera, protože jí to bylo všechno líto, mu nakonec chodila do té garsonky uklízet a nosila mu kastrůlky s jídlem. Jojo, ty děti alkoholiků jsou fakt většinou děsný sv**ě. smilies/wink.gif
leden 16, 2008 19:41
Milá Marie, : Eva
fakt obdivuji a moc Ti fandím, že ještě v této situaci stíháš studovat VŠ! Tatík Ti tedy život ošklivě zavařil. Sice máš půl domu, čímž se otec z jakékoliv péče a zodpovědnosti za Tebe, ale především sebe skvěle morálně vyvázal, což způsobuje, že zrovna Tebe bude spousta lidí považovat za nemorální a nesoucitnou. No tak to Tobě a mamce přeji hodně síly, protože, než se tatík uchlastá, budete ji hoooodně potřebovat. A navenek, abyste to kór neměly jednoduché, ještě spousta lidí bude za vypočítavé hajzly považovat Vás.Moc Tě lituji, když si představím, jakou psychickou zátěž, včetně opakovaného sebeobviňování za něco, co ovlivnit vůbec nemůžeš, Ti bude nutno i nadále snášet. Tak pro ty chvíle si vzpomeň, že NIKDO nemá právo své dítě takto ohrozit, zatížit, jen aby se ze všeho sám vyvlíkl. Hodně štěstí!
leden 17, 2008 05:31
... : Květa
Naprosto citím s Marií,mám ten samý problém.Půlka chalupy je moje,druhá bratra.Mamka se své půlky zbavila přepisem na mě,tenkrát snad v dobrém úmyslu.Teď má přítele,změnila se,přišli o byt, a na chalupě bydlí s ní i můj bratr,který 3 roky nedělá.Na opravy nejsou peníze,žijí ze dne na den.A když dojde na placení,je to Tvoje ,starej se.Jak jsem měla chalupu ráda,teď jí nenávidím.Jenže jak píší někteří,kvůli lidem ve vsi se musí nejhorší opravy udělat a oni žijí vesele dál.Ono to nějak dopadne.A řešení není,jen prodej,ale za to by moc velký peníze nebyly.
Každý si musí podobné věci prožít,aby nesoudil předem.Kdyby byla Marie zlá,nepsala by o radu.
leden 17, 2008 06:38
Navrhuju : Lotka
podat na příslušném městském uřadě návrh na zrušení trvalého bydliště. Jestli je to otec nebo není je jedno, každý musí plnit své povinnosti, tak už je to v našem světě zařízeno. Kdyby bydlel zadarmo takhle v městském nebo soukromém bytě, letěl by hned.
A nevím, proč by Marie neměla právo žádat po svém otci výživné. Je normální, že rodiče svým dětem příspívají. Na to, kolik jí musí stát studium na VŠ po něm chce jen minimální částku. Každý je za svůj život odpovědný sám, i otec si to musí uvědomit.
leden 17, 2008 08:14
No to je dobrý : wendy
v jiných případech, kdy se jednalo o akoholika nebo jinak závislého, jsem tu četla rady typu : jen tvrdě, jinak se s ním nic nezmůže, musí si sahnout až na dno, pryč z domu s ním. A tohle je snad to samo, ne ? Je zajímavé, že když se někdo zmíní o tom, že by chtěl nějaké love, často se to považuje za nemorální. Ale není tomu vždycky přece tak ! A s tou půlkou domu -já mám taky půlku baráku, ale jsou to většinou samé výdaje, nikdo mi kvůli tomu slevu na nákup nebo na uhlí nedá. Život se závislákem musí být utrpení. Musíš se Maruško naučit žít bez něj, nespoléhat na něj v ničem.
leden 17, 2008 08:22
Alkohol, drogy, automaty. : Sinix
Je to jedno. Všechno to člověka změní. Jediné co ho pak bude zajímat, jak sehnat peníze na další lahev, dávku, hru. Podřídí tomu úplně všechno. Rozprodá, nebo zničí vybavení domácnosti, nadělá astronomické dluhy, mnohdy i šikanuje vlastní rodinu. Žít s ním je skutečná řehole.

Vůbec se Marii nedivím, že ho chce vyšoupnout, taky bych to udělal, je to jediné řešení, jak nepřijít o všechno, včetně zdravého rozumu a zdraví.

Jenom, Marie, nedoufej, že z něj něco vyrazíš. Ne proto, že bys na to neměla právo, ale prostě proto, že nic nemá...
leden 17, 2008 09:19
Inu, jestli tě baví trávit čas přemejšlením, : Krakonoš
jak donutit kohouta snášet vejce, můžeš se dál snažit vymyslet, jak dostat prachy z invalidního alkoholika - s podobným úspěchem. Já osobně bych se asi spíš soustředil na svůj život, barák vzal čert a fotra taky, máma si to musí ujasnit sama. Jo a ještě mě napadá - to je takovej problém, aby ožrala spadl se schodů a srazil si vaz? Stejně ho obě nenávidíte, tak stačí jen trocha šikovnosti...
leden 17, 2008 14:56
no, všichni tu mechanicky brečíte u stejnýho stromu.... : stará Blažková
Její maminka si ho brala dobrovolně - spolu si asi pořídili onen dům. Takže ten ožralej táta na ten barák určitě taky něco přidal, ne?
Ano, pak dal svou půlku dceři.
Teď je z něj bláznivej ožralej smradlavej cvok, kterej to poslední co měl, dal tedy "zištně" dceři. Proč se tenkrát nebránila? Proč to brala? Třeba mohl tu svou půlku pronajmout, a pak by na ty její studie měl...

Jak píše Krakonoš - vem chlup tam, kde není? Vždyť vám se nejedná o nic jiného, než ho vykopnout. Chápu, je hnusnej, smrdí a je nechutnej. Tak mu, jak tu bylo napsáno už někde vejš, zařiďte nějaký podnájem, tam ho nastěhujte a máte pokoj.
Nebo vám už ani za tohle nestojí?

leden 17, 2008 15:55
No, tos nám to a hlavně Marii, Blažková, nandala : Eva
už vidím ty "přemnohé" možnosti podnájmu pro invalidního alkoholika. Ostatně o tom, i důchoďáku už Marie píše v příspěvku. Tak leda, že byste ho dali do podnájmu ke staré Blažkové, ta jediná má v tom přehledně jasno.
Stále si myslím, že holka k tomu přišla, jak slepej k houslím. Celej ten prokletej barák bych asi prodala a začala úplně někde jinde. Jsi donucená řešit těžko řešitelné problémy rodičů a nikomu se nezavděčíš. Jen se vyčerpáš, zbytečně.A nakonec ti napíšou, "ať ho shodíte ze schodů", to je fakt rada, urážející, ale přesně odpovídá situaci: nemůžeš řešit donekonečna nezodpovědnost svých rodičů.
leden 17, 2008 18:15
Ještě P.S. : Krakonoš
V páťáku jsem si veškerý náklady taky hradil sám, ačkoli moji rodiče nebyli invalidní alkoholici. Připadal bych si jako neschopnej idiot, kdybych po nich v nějakejch 25 chtěl prachy. To jen taková malá nápověda pro toho, kdo by nepochopil, jak moc ironicky bylo myšlený to shazování se schodů :-)
leden 17, 2008 19:03
upřímně, : Inka
také chápu, že to není med žít s někým takovým, ale z lidského hlediska, je to Tvůj otec, dal Ti život a i veškeré své jmění. Hanba by mě fackovala být na Tvém místě a žádat ještě podporu na studia, snad Tě těch pár korun nemůže vytrhnout, stejně je z něj nejspíš nedostaneš. Spíš bych se mu snažila nějak pomoci: léčebna, psycholog......něco přece musí existovat. Přece nenecháš vlastního tátu chcípnout pod mostem, ať už je jakej je, srovnáš se s tím ve svém svědomí? Já bych mohla vykládat o soužití s opilcema (otec a posléze i tchán).
leden 18, 2008 11:33
Marie, : bb
nemáš to s rodiči snadné, to je jasný, táta v průšvihu, odráží se to i na mámě a končí u tebe. Žádné pochybnosti, že rodinná idylka se nekoná.
Tak co si říct, že tvůj život není jen vztah s rodiči. Je ti cca 24, končíš vysokou, před tebou je dlouhý kusanec života, kdy nebudou rodiče to nejdůležitější. Jejich role pečovatele, vychovatele, opatrovatele, ochránce, učitele...končí. Co mohli a uměli, to ti předali. Nebylo to tak málo, když jsi vystudovala vysokou školu. Nezáleží na tom,že ti to neplatili, protože kdo je na tom líp - ten, co se profláká se čtyřkama střední k maturitě a za peníze rodičů se profláká k titulu bakalář, aby pak uhonění rodiče mohli s klidem říct "náš mladej má vysokou"...nebo ten, kdo se propracoval celým studiem pilně a za svý?
To je obrovský vklad do života. Bilancuj - mládí skončilo, jsi ale pořád velmi mladá, zdravá, vystudovaná. Svéprávná a bez závazků. Tak proč se vyčerpáváš tím, že řešíš, kolik peněz bys mohla ještě získat od táty a kolik ti "dluží" ?
Všechno záleží na tom, jak si to přebereš ty, co ty si budeš chtít myslet, pro co se rozhodneš ty - jestli se dál vyčerpávat bojůvkami a užíráním se z toho, co ti mohl ještě dát, nebo se rozhodneš nadechnout se a uvědomit se, že jsi na tom vlastně skvěle. Porovnej se pro jednou ne s těmi, kterým rodiče umetli finančně cestičku (a není to vždy to nejlepší pro dítě), ale s těmi, kteří na studia ani nemohli pomyslet, protože po základce je rodiče poslali na učňák, aby si brzy vydělávali. Porovnej svoji životní situaci s těmi, kteří jsou na tom hůř a snaž se dál jak se snažíš, aby ses měla stále lépe - tím nemyslím jen materiálně.
Odděl svůj pocit životní spokojenosti od pocitů, které máš z otce. Tvůj život je dobrý a v pořádku a můžeš ho ovlivnit i dál. Nezávisí to na tom, jak se bude vyvíjet tvůj vztah s otcem nebo jeho život.

No a až si tohle uvědomíš, tak další krok by mohlo být to, co ti radí Inka. Ber tátu jako nemocného člověka, jehož život se přehoupl dávno za polovinu a pokud by měl být ten život lepší, tak začne od nuly a strašně těžce. Není spíš k politování, než k odsouzení?
Nebo bylo v jeho minulosti něco, cos nechtěla říct, co ti hodně ublížilo, týral tě, vodil si domů děvky, zneužil tě, musela jsi po něm jako malá uklízet zvratky? To by pak vysvětlovalo ten poněkud chladný tón tvých vět...přečti si to:

Otec před rokem a půl svoji část přepsal na mne, ale od té doby se nepodílí na žádné údržbě domu ani na placení veškerých energií. Bydlí zde zcela zadarmo. ** přepsal půl domu tobě, mohl to napsat na některého věřitele, nechat propadnout exekutorům - kolik energie spotřebuje invalidní důchodce, co chodí domů jen vyspat opici? jídlu alkoholici moc nedají a chlast si kupuje za svůj důchod...opravdu to nájemné po něm chceš? za polovinu domu?

S matkou jsme se rozhodly pro rekonstrukci domu, ale za předpokladu, že tento dům ještě před uskutečněním rekonstrukce opustí. Rodiče jsou od roku 2002 rozvedení a při přepisu nemovitosti nebylo k němu vztaženo věcné břemeno.** vy jste rozhodly, že má opustit dům, který spolu s matkou vybudoval/koupil a který vám nechal? co kdyby rozhodl on, že ti nedá ani tu půlku a přivede si tam kamarády, milenku, holky z mokré čtvrti, nastěhovat si tam bezdomovce...a vy s mámou byste mu mohly tak akorát políbit klobouk, ale on nic takového neudělal, upadne někde do kouta, kde se vyspí, má tedy raději umrznout venku?

Existuje nějaké řešení, jak notorického otce, co se přiživuje na bezmocnosti druhých, dostat z domu pryč ** totéž - jaká bezmocnost, v čem jste bezmocné? ty studuješ a končíš vysokou, jsi mladá zdravá, máš půlku domu a po mamince jednou jistě i tu druhou polovinu, no to máš lepší startovní pozici než spousta jiných mladých lidí, jakápak bezmnocnost.
Přiživuje se - na čem? pereš mu, žehlíš, vaříš? pokud ano, pak se staráš o bezmocného otce jako se kdysi starali rodiče o tebe. Dostala jsi za to polovinu domu. Nečekáš snad, že ti za to bude platit, že ne? Ty jsi přece taky neplatila za elektřinu, uhlí, dokud sis nevydělávala, nebo ano? Že to děláš teď - no však jsi dospělá, převzala jsi odpovědnost za svůj život. Já si platila bydlení a energie od 19, to je přece fajn, být soběstačná a nezávislá : ) a dostat občas od rodičů přilepšení - já teda zatím nedostala půlku domu, ale nevadí, taky žiju : )

Invalidní důchod mu přiznali na schizofrenii v roce tuším 1992. První dva roky byl vážně nemocný a trpěl blouznivými představami spojenými s křesťanstvím, o tom, že je papež atd.. ale po čase se tyto symptomy zcela vytratili a zůstal mu už jen téměř každodenní pobyt v hospodě od 10 00 do 16 30 kdy se nejčastěji vracel domů. Během posledních asi 10 let už komunikuje jako zcela normální člověk bez jakých koli vedlejších příznaků choroby a je velmi smutné, že si nedokázal svůj volný čas využít zcela jiným způsobem. Je to neštěstí, co z člověkem dokáže udělat přemíra alkoholu. *** Co bylo dřív, deprese a schizo, nebo alkohol? To co alkohol totiž dokáže s člověkem udělat i psychika. Marie, schizofrenie, na kterou dostane ID a léčí se dodneška, jen tak nevymizí, on může mít své běsy a děsy dál a přetlouká je alkoholem.

No jak jsem psala, možná, když si uvědomíš, že tvůj život není spjatý přímo s otcem a vedeš si skvěle, máš se báječně, protože máš mládí, zdraví, vystudovala jsi svým přičiněním a za svý, to je důvod k hrdosti, máš mámu, se kteoru máš hezký vztah - a táta je nemocný člověk k politování než k odsouzení - tak ti to možná pomůže abys byla k němu shovívavější, laskavější.


leden 18, 2008 20:59
tohle je to nejlepší, co jsem na toto téma četla! : stará Blažková
Milá Marie,

beze vší zloby a nenávisti - zamysli se, a jednej podle toho.
Co ty víš, jak jednou dopadneš...

A - třeba - se ještě někdy podaří tátovi z toho vyhrabat. Což jemu i vám všem zúčastněným přeju!

leden 19, 2008 12:51
Marie ... : Iveta
úplně souhlasím s "bb". Moc pěkný pravdivý článek, až mi běhal mráz po zádech. Marie, několikrát si ho přečti a myslím, že si uvědomíš vše. Ať je tvůj otec jakýko-li, je to tvůj táta. Určitě trpí tím, jak se k němu s maminkou chováte. Vzájemně se určitě "živíte" různými "moudry". Možná tě i maminka proti otci nabádá, protože v tobě našla spojence. Je to právě ona, která svého bývalého manžela vidí každý den v nezáviděnohodném stavu. A myslím, že ho i nenávidí ... a teď k tomu přiměla i tebe. Je to smutné.
To se mi to ale moralizuje, když jsem nic takového neprožila. Ale mám také otce, kterého nikdo z rodiny nemá rád pro jeho povahové vlastnosti. Nikdo za ním nechodí, netelefonuje, nemá žádné kamarády. Je úplně sám. Mamka se s ním rozvedla. Mám sice také k němu výhrady /v minulosti mi moc psychycky ubližoval/, ale v současné době jsem jediná, která s ním udržuje kontakt /cítím, že je mi za to vděčný/. Naučila jsem se za ta léta s ním vycházet /vždyť je to můj táta/. Musela bych se sama před sebou stydět, kdybych mu nepomáhala. Dal mi život, staral se o mě a o bratra, kyž jsme to potřebovali. Je to moje morální povinnost. A myslím, že bych to dělala i kdyby se choval jako tvůj otec, Marie.
A zeptám se tě, od kdy tvůj otec pije. Není to náhodou od rozvodu s tvou maminkou? Nebo od doby, kdy jste se obě postavili proti němu? Žije s vědomím, že ho rodina zavrhla. Proto je raději s kamarády v hospodě. Tam se cítí dobře. Nahrazují mu rodinu.
Marie, změň to. Netrap svého otce ještě víc. Má sám ze sebou spostu starostí. Si mladá, zdravá a máš jistě hodně sil na to, aby si svým rodičům mohla pomáhat.
A co se týče "danajského daru" v podobě půlky domu, nemusela si ho přijímat, když jsi nechtěla.
leden 19, 2008 13:18
Ja teda nechapu... : Giussi
...jaky je to dar prepsat na nekoho pul baraku? Jo bylo by to jine, kdyby se dal barak prodat, to by pak byl opravdu hezky darek. Ale takhle? Ted ma darce od vseho pokoj a o nic uz se nestara a nas...re kam se mu to v opilosti podari.

bb pise, ze ma Marie prece pulku baraku, tak co by jeste chtela. A co s ni proboha udela? Akorat do toho musi vrazet penize. Za takovy dar bych se tedy moc podekovala, to bych prece radsi sla bydlet do podnajmu a nic nevlastnila a nemusela se zabyvat takovou hruzou.

Nekteri Marii pisi jaka je, ze by vyhodila otce na ulici atd. Ale co ma delat? Se clovekem, ktery si nechce pomoct sam, se nic nenadela. U neho je asi problem schizofrenie, skutecne jen tak nezmizi, jakmile ji nekdo ma uz ji ma na dozivoti. Co by takovy clovek ale mel delat je brat leky, ktere tyhle stihomamy omezuji a ne chlastat!

Ja bych se o nemocneho tatinka starala, ani bych nemrkla a pokud by to jen trosku slo, chtela bych, aby bydlel doma a ne v ustavu. Nemoc si clovek nevybral, tu dostal bez vlastniho pricineni (zvlast schizofenii). Alkohol je volba a za tu by mel byt kazdy sam zodpovedny. Mam uz plne zuby omlouvani akloholiku.

A napsat, ze maminka si tatinka svobodne zvolila, tak co, je tak absurdni, ze to snad ani nelze komentovat.
leden 24, 2008 15:36
Giussi, s KAŽDOU nemovitostí jsou starosti, výdaje, : bb
i s novou a dokonce nezadluženou, musí se vytápět, aby nevymrzla, aby nezamrzla voda, nebo vypouštět vodu z topení, musí se pojistit, vyčistit okapy atd. atd.
každý dar se dá odmítnout, vzdát se ho
myslím, že kdyby maminka s dcerou chtěly jít někam do podnájmu a nic nevlastnit, tak to dávno udělaly, ale ony by rády vlastnily, jen bez dárce - bez otce : )
nepsala jsem "co by ještě chtěla",psala jsem tak, aby se na to, co teď vidí jen a jen černě (se mi zdá po přečtení článku) podívala i z jiného úhlu a začne vnímat situaci jinak, snášet ji lépe, když si uvědomí, že není zdaleka tak zle
O nemoci jejího otce moc nevíme, proto jsem se ptala, zda se ten alkoholismus "nevyvrbil" spíš až jako důsledek nemoci, spousta lidí to tak dělá, že se snaží alkoholem přebít deprese, zlé myšlenky, zapomenout, odpoutat se od černé reality.
leden 28, 2008 23:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]