O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŠETŘTE PŘÍRODU I SVOU KAPSU - 1. PDF Tisk E-mail
Neděle, 10 červen 2018

Jak? NEKUPOVAT VÍC, NEŽ POTŘEBUJEME! A zužitkovat vše, co jde.   Pokud si s něčím nebudete vědět rady, na internetu najdete obrovské množství tipů a triků. Například jídlo, nevím jak vy, ale znám plno lidí, kteří téměř třetinu (a někdy i víc) nakoupeného jídla nakonec vyhodí. A přitom je tak jednoduché zužitkovat většinu potravin do posledního kousku. 

Starší pečivo dosušit na strouhanku, stejně tak chleba, který po rozmixování je super jako zahušťovadlo do omáček.   Z většiny zeleniny či zeleninové natě  lze udělat lahodné pesto do salátů, čisté slupky lze schovávat do mrazničky a pak z nich udělat vývar. Maso si nákupu rozdělit, kousky-odřezky do mrazničky, zas na vývar či polévku … Pomůže také ukládání potravin s nejdelší trvanlivostí dozadu, aby měl člověk na očích ty, kterým brzy skončí záruka. Ono se totiž hodně peněz vyhodí právě proto, že nezužitkujete všechno jídlo.  Nekupujte zbytečně nápoje v plastových lahvích, pijte kohoutkovou vodu. (Ty sladké jsou navíc nezdravé.)

Tímhle taky ušetříte hodně

Noste si svou, nejlépe plátěnou tašku/síťovku na nákup. Nemusíte pak pokaždé kupovat velkou igelitku.

Nakupujte co nejvíce věcí bez plastových obalů, případně dávejte přednost potravinám a kosmetice baleným ve skle.

Na poznámky nebo na kreslení pro děti využívejte z jedné strany potištěné, již nepotřebné, papíry.

Nahraďte papírové kapesníky látkovými.

Nahraďte porcovaný čaj v sáčcích sypaným. Je lepší, a podstatně kvalitnější.

 

 

Výsledek obrázku pro jogurtyPotravinová pravidla aneb co se děje v lednici

Tropické ovoce, jako mango nebo banán nedávejte do lednice – jsou to potraviny, které by měly být skladovány v pokojové teplotě. Do lednice nepatří ani rajčata. Naopak déle v lednici vydrží svěží jablka.

Pečivo vydrží déle čerstvé zabalené do látkové utěrky.

Maso nebo mléčné výrobky bez správného chlazení dlouho nevydrží. Patří okamžitě do lednice, nenechávejte je dlouho na teple. Při převozu z obchodu domů můžete využít chladící tašku, do nákupního košíku tyto potraviny dávejte až těsně předtím, než půjdete ke kase.

Důležité je i to, co v lednici kam dáte, vedle čeho a dokonce i v jakém obalu. Například mrkev by se neměla v lednici skladovat v těsné blízkosti jiné zeleniny, protože by mohla brzy zhořknout. Uchovávejte ji například v plastové nádobě. V plastové krabičce by měly být i uzeniny a sýry. Vydrží déle čerstvé.

Do spodních šuplíků patří ovoce a zelenina, nad ně syrové maso. V horní části by měly být mléčné výrobky a úplně nejvýš pak vařené pokrmy.

 

 

Jogurty postavte v lednici na víčko, nebudou se tak rychle kazit. Vzhůru nohama skladujte i vajíčka, která ale nejdříve vyndejte z kartonu a dejte do zvláštní přihrádky.

Využít můžete i jídlo, které je mírně prošlé nebo už není dobré pro přímou spotřebu – například jogurty. Pár dní po spotřebě by kysaným mléčným výrobkům být nic nemělo, ideálně je můžete zpracovat při pečení. Z přezrálého banánu je výborná bábovka, ze scvrklých jablek dobrý závin...

 

 Než na čas odjedete…

Před dovolenou nebo víkendem, který budete mimo domov, vytáhněte kabel televize, rádia a přehrávače ze zásuvky. Stejně tak spotřebiče, které nemusí běžet celých 24 hodin, jako např. televize, vypínejte ze zásuvky,  vždy, pokud je nepotřebujete. Ve stand-by režimu čili pohotovostním spotřeba elektroniky představuje zhruba 3–5 Wh. To nevypadá tak zle. Ovšem pokud sečtete spotřebu veškerých svých přístrojů v pohotovostním režimu za celý den, nebo dokonce rok, dostanete se na částky ve výši stovek až tisíců korun.

 

Pozor na kapající kohoutky a protékající WC 

V případně neutěsněného kohoutku může za měsíc zbytečně protéct až 170 litrů vody. U protékající toalety to pak může být až tisíc litrů...

 

A tak je to se vším. Jen – trochu víc myslet…

d@niela

 


Komentáře (3)add feed
... : *deeres*
Nic nového pro ty, které vychovala generace, která zažila válku a nedostatek. A to tehdy nebyly žádné ledničky, mrazničky, různá elekztrická udělátka a už vůbec ne stad-by, aby lidé nemuseli zvedat zadek z gauče a stejně se vytahoval i rozhlas po drátě ze zásuvky, který žádnou elektřinu nežral.
červen 11, 2018 08:06
... : doktor
Souhlas s Deeres,papapa.
červen 11, 2018 12:52
... : Inka
Ano Deeres má pravdu, také jsem byla vychovaná vše zužitkovat, dokud jsme neměla slepice, nosila jsem někomu tvrdý chleba, skořápky ...jídlo zamrazovalo, zavařovalo ... po víkendu se v pondělí a úterý dojídalo jídlo z víkendu ...vše opravuji ...v lednici máme své sektory na různá jídla, voda se pije z kohoutku, třídí se odpad a odnáším pouze plasty a sklo a i ty eliminuji co to dá ... je to výchova a zvyk
červen 13, 2018 17:15
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]