O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JSOU TADY A VŠUDE! PDF Tisk E-mail
Neděle, 13 květen 2018
Přejít na obsah
JSOU TADY A VŠUDE!
Strana 2

 

 

 

 

 Emzákům stačí, aby si řekli:" To by jeden vyletěl z kůže", a vypůjčená těla, která používají jako maskování, nechají v poslaneckých lavicích, a jdou si vorazit. Škodit lidem dá přece fušku. A teď se nově proflákla i starostka Žižkova. Slyšeli jste někdy o guerilla gardeningu?

 

Výsledek obrázku pro guerilla gardening praha

Je to partyzánský způsob zahradničení, neorganizovaná aktivita, při které lidé na vlastní náklady zkrášlují květinami městské ulice.

 

Tato aktivita vznikla v zahraničí a už před lety jí provozovali, včetně komunitních zahrad, lidé z Holešovic. A tak Holešovice už dávno měly květy obsypaná rabátka kolem pouličních stromů, místo vajglů, odpadků a psích hromádek, a nikomu to nevadilo, naopak.

 

 

 

 

A nyní tahle partyzánština dorazila i na Prahu 3, kde se proti tomu ostře vymezila starostka.

Výsledek obrázku pro guerilla gardening praha

 

Když procházím ulicemi Prahy 3, všimla jsem si provizorních oplocení stromů nebo celých pásů zeleně, kde si lidé vysazují kytičky a snaží se zahradničit. Tato privatizace veřejného prostoru je naprosto nepřípustná, kdyby se takto choval každý, veřejný prostor by přestal být veřejným,“ píše na radničním webu starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09).


       
Docela zábavné, když vezmeme v úvahu, že zrovna na území, které spravuje, je propíraná „Klinika“, s rozlehlou zahradou, kde feťáci pěstovali marjánu a pořádali nepovolené happeningy.

 

 

 

Také Klinika a přilehlá zahrada byla v městském majetku. Ale tam to bylo v pořádku, tam řádili spratkové se známostmi mimozemšťanů na nejvyšších místech politického spektra.

 

Za svůj názor na guerilla gardening dostala starostka od lidí, kteří to četli, pěknou sodu. Trochu ze svého názoru ustoupila, ale má podmínku: partyzáni se musí legitimovat, organizovat, stromy adoptovat, pozemeček  nejspíš pak radnice pronajme a stanoví si nájemné…A pak teprve dobrovolní zahradníci si budou moci zalít svoji macešku.

 

Na podzim sice Hujová na radnici dobrovolně končí, a to jsem zvědavá, do koho se ten její  žižkovský emzák vtělí, koho si asi  pak oblíkne?!?  

 

deeres

 

 

 

Komentáře (1)add feed
... : doktor
Škoda,že máme takové starostky.Tak fajn lidí je i pro hlavní město škoda.Přece takto vyparáděné ulice se musí líbit každému,jen asi všelijakejm mlokům - molochům ne.
květen 14, 2018 12:30
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]