O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PÁNEV, CO SE ZARUČENĚ NIKDY NEPŘIPÁLÍ PDF Tisk E-mail
Pátek, 11 květen 2018

Něco z vaření, pečení, smažení, celkem zvládám a ani mi kuchtění až tak nevadí. Co ale naprosto nesnáším, je mytí nádobí, nedej bóže - drhnutí. Proto vždycky uvítám nějaký to ulehčení, a tak jsem uvítal i pánev, co zaručeně nikdy nepřipaluje. Uspořil jsem ze skrovný penzičky 600,- Kč (= 50 kozlů, strašný!!!) a tu vysněnou nepřipalující pánev zakoupil.


 

Prodavač mě ujistil, že tuhle pánev stačí vždy jen opláchnout, nanejvejš setřít houbičkou. O tom mě pak ujistil i přiloženej návod. Je to potažený nějakou keramikou, nebo jakym sajrajtem, před prvnim použitím se vymaže olejem a pak už se chová jako uplnej zázrak, zůstane po opláchnutí naprosto bez poskvrnky.

 

Proč mi ale kurnik neřekli, že se na ní v žádnym případě NESMÍ smažit ?!!!

 

A já blbec jsem na to musel přijít sám, jenže to až pak, co jsem několikrát smažil. Výsledek? Posuďte sami:

 

 

 

 

Se mi vybavila 50 let stará vzpomínka na šéfa naší podnikový prodejny n.p. Tesla Holešovice. Ten, se škodolibou radostí, přímo čekal na zákazníky, reklamující žárovky: Zákazník přinesl žárovku se zaručenou životností 1000 hodin s tim, že mu vydržela sotva 2 hodiny. Vedoucí, s humorem nám oběma tak blízkym, kterej nás i skamarádil, prohlídl žárovku a naprosto vážnym hlasem se optal: "Poslouchejte, nesvítil jste s ní?" Zákazník bezelstně, že jo, že svítil.  A vedoucí, kterej na to přímo čekal: "No, to jste ale neměl..."

 

Takže zpět. To svinstvo z plástve pánve nejde pryč ani drsnou houbou nebo kartáčkem. Ale zase se obávám hrubšího zásahu, nebo hrubší chemie - to abych, podle varování v návodu "nenávratně nepoškodil tu vrchní keramiku" (spíš bych řek, že jsem nenávratně poškodil svý úspory na stáří o 50 kozlů).  

 

Co s tim?

 

Nejde mi ani tak o dosažení původního běloskvoucího vzhledu, ale o odstranění spálených zbytečků ve struktuře dna, který tam zřejmě vypouštějí "něco od minula" do nově připravovanejch pochoutek. Blééé. Napadl mě ocet se sodou a horkou vodou a nechat vybublat, ale nevim, jestli si to můžu k tý keramice dovolit. Navíc s výsledkem, zatím neprobádaným, tedy nejistým.  Nebo jsou i nějaký jiný, zaručenější a šetrnější, možnosti, než drátěnej kartáč a Solvina?

 

Poradí někdo?

 

Dík. NČ

 

 

 

Komentáře (13)add feed
... : *deeres*
Řekla bych, že jsi naletěl marketingu, stejně, jako já. Teflonku časem vždycky oderu, tak jsem zkusila keramiku. Stejný výsledek, jako u tebe, nepomohlo ani několikeré projetí myčkou, ani babské rady. Pomohl až sajrajt čistič Brill, který je na zapečené trouby.
Moje rada je, zahoď jí, kup si litinovou, ocelovou nebo pokud oželíš více kozlů tak titanovou.
Pokud se ulakomíš na titanku, tak tady máš přehled, kterou koupit:
http://titanovepanve.com/index.php?option=com_content&Itemid=84&catid=39&id=98&view=article
Ale já nedám dopustit na poděděné ocelové pánve se silným dnem, ty, když se už jednou vypálí do černa a mne nenapadne umýt je drátěnkou a pískem, tak se na nich nepřipaluje ani nepřichytí nic.
květen 11, 2018 08:37
... : Nona
.... mám maminku (74 let), která velmi ráda vše reklamuje. Od každého nákupu si pečlivě schovává účtenky a už se těší, až se věc porouchá, roztrhá, odlepí.... a jde "do boje" s prodejcem.
Říkala mi, že i připálené pánve se mohou reklamovat. Já sama jsem si kdysi koupila také keramickou, asi za 300,- v Kauflandu, po 2. smažení vypadala stejně. Vzhledem k ceně jsem ji vyhodila.... smilies/angry.gif
květen 11, 2018 09:05
... : NČ
Tak dík, dámy, za podnětný rady: Vyhodit! Se přiznám, že i já jsem dospěl ke stejnýmu závěru.
Ještě, Deer: To jako, když teda pořídím tu titánku 24cm za 900,- Kčs, tak fakt bude jedlá? A bude i smažit? Vajíčka, řízky, masíčko? Vydrží aspoň třeba 2 roky? Abych zase za měsíc nezjistil, že kdybych místo klohnění doma chodil na hotový vedle k pultu k teplýmu řezníkovi, ještě bych ušetřil. (sorry jako - k teplýmu pultu k řezníkovi, samozřejmě).
květen 11, 2018 09:50
... : andrea
ještě jeden nápad:
natoč do pánve vodu, aspoň tak 2 cm, nasyp tak lžíci prášku na praní a nech chvilku vařit, pak to tam nech cca hodinu. pak to zase zkus nějakým tím kartáčkem vydrbat. Rozhodně ne drátěnkou.
smilies/grin.gif
květen 11, 2018 09:53
... : d@niela
nepamatuješ se (aspoň matně), co je to za značku? Jaká to konkrétně pánvička je?
květen 11, 2018 09:55
... : *deeres*
Dani, to je úplně jedno, dělají to všechny značky, najdi si na netu diskuze.
NČ, pokud chceš oželet kozly, kup si ocelovou, nebo litinovou, dají se koupit v Holešovické tržnici v Chefshopu. Od laciné pánve na palačinky až po WOK. Můžeš si je koupit i online, ale doporučuji osobní prohlídku. Pánev musí mít silné dno. Pokud nevaříš na plynu, tak ocelovkám se časem vyboulí a pak jsou také na nic. Pokud si správně vybereš a budeš se o ni starat, vydrží několik generací.
Titanovku má od Vánoc dcera, ale byla podstatně dražší, asi je větší a s poklicí, zatím spokojenost.
květen 11, 2018 11:22
... : NČ
Jo Deer. To je ale furt dokola "pokud správně vybereš". Ale JAK mám já kurnik vědět, jak správně vybrat?
Měl jsem zato, že 600 Kčs je za pánev dostatečnej penís na to, aby funkovala. No nebyl. tak teď jako mám částku zdvojnásobit?
Nebo se jako teda mám zúčastnit nezapomenutelnýho zájezdu zdarma, dědků a bab s nezapomenutelnym programem, kde na konci zcela bezkonkurenčního programu a oběda, sestávajícího z párka v rohlíku, budu-li mít to ohromný štěstí, budu vylosovanej a vyhraju za zcela bezkonkurenční penís 15.000 originál pánev přímo z NASA, výrobek vyrobenej a testovanej podle nejnovějších kosmickejch technologií, vč. barevnýho certifikátu, podepsanýho vlastnoručně Donaldem?
Fakt ovšem je, že těch 15 tis. by zase nebylo až tak příliš, když uvážím, že bez pánve, vyrobený kosmickou technologií a testovaný v NASA, se můj život hroutí v absolutní beznaději.
květen 11, 2018 14:02
... : mia I
no hlavně ti dobráci co to předražený nádobí prodávají už lidem neřeknou, že k němu musí mít indukční plotýnky...

mám pánev Tescoma fineSTONE stála kolem 4 max. 5 stovek a jsem s ní maximálně spokojená, vymyju horkou vodou, vytřu papírovou utěrkou a paráda. Příště, když usmažíš, zalij hned omastek horkou vodou z konvice. Kde jsi tu pánev koupil, u trhovce?? na čem vaříš plyn? sklokeramika? klasická plotýnka? podle toho už se dneska taky asi musí nádobí vybírat.
květen 11, 2018 14:20
... : *deeres*
NČ, pravdu. Já mám ocelové pánve poděděné, stejně tak litinový smaltovaný lívanečník a WOK jsem koupila v Holešovické tržnici, tehdy stál 60,-Kč. Už je používáním dávno vypálený, s dřevěnou rukojetí a nedám na něj dopustit. Když jsem se podívala, za co teď takový majstrštyk prodávají, tak jsem šla také do kolen.
Ale pokud chceš pánev, co vydrží, tak z marketu, ani pod tisícovku nebude. Kvalitní zboží má třeba i zmiňovaná Tescoma, ale laciné to nebude. Mia měla kliku.
květen 11, 2018 14:41
... : NČ
Pánev je z kamennýho krámu Domácích potřeb na Žižkově. Žádnej teda stánek nebo jakej šmejd, ani Ikea nebo Tesco.
Vařim na indukční desce, jinou ani nemám. Pánev jsem vybíral s magnetem v ruce. Magnetovala!
Zalejvat vroucí omastek vařicí vodou je zapovězeno: "hrozí nevratné poškození povrchu".
A pak taky - tahle pánev má tu neocenitelnou vlastnost, že se na ní dá připravovat pokrm i zcela bez omastku, což ocení všichni dietáři... praví návod. Já dopňuju - ale jen jednou.

Už se mi tim krámem nechce zabejvat. Půjde z baráku a nejspíš dotáhnu tu titánovku. Tak nějak cejtim, že na Titána si přecijen hned tak někdo nedovolí.
Ještě jednou dík.
květen 11, 2018 14:47
... : Krakonoš
Nojono. Nejsme tak bohatý, abysme kupovali.... 600 kaček je prostě prd. Já mám keramickou pánvici za dva a půl a funguje dokonale. Můžu s ní dělat psí kusy a je furt jak nová. Musíš prostě rozbít prasátko, nebo si vodepřít jeden měsíc Kozla. Ale je to furt zásadně levnější než nádobí vod šmejdů na zájezdech.
květen 11, 2018 21:36
... : NČ
Jo, tak těch bombovejch prodávacích zájezdů jsem se nikdy nezúčastnil. Ale dvakrát jsem byl tady na Žižkově v Olšance. Myslím, že už jsem se tady i o zážitky podělil tak před 5ti lety. Takže představu určitě mám. I jsem tehdá vyhrál PRVNÍ MÍSTO o devadesátiprocentní slevu na originální sadu kosmickejch hrnců, který byly z původní ceny, nějak 160 tis., zlevněný na 15 tis. Jen blbec by to nebral. A já blbec jsem se projevil jako blbec a přenechal výhru dalším. Vlastně jsem tam s beruškou šel jen pro slíbenej mobil zdarma všem, kdo vydržej do konce. Ale jo, ten mobil pak byl, primitivní, ale novej, dostala ho malá neteř. Zakrátko další pozvánka, taky s mobilem, tak jsme šli znova, potřebovali jsme ještě jeden mobil pro malýho synovce. Na konci ovšem místo slíbenýho mobilu přichystali něco mnohem cennějšího a tak výhodnýho, že prej to všem vyrazí dech. Byly to poukázky na jakýsi luxusní boty a tepláky za poloviční cenu. Tak jsem se tam s nima veřejně a dost neurvale rafnul, ale to už mě beruna táhla pryč. Od tý doby mi už žádná pozvánka nepřišla.

Tak ti nevim, Krakonoši. Těch dva a půl se mi zdá zase přecijen dost, ale jestli je to nutný, tak si holt utrhnu vod dršťky. Musim se krapet porozhlídnout, přečíst, prohlídnout, vošahat, kde, co, za kolik ...
Brýtro všem.
květen 12, 2018 04:05
... : doktor
Mám,teda manželka,podobnou zkušenost.Koupila si boty.Takové ty polokozačky.Po první procházce a částečném zmoknutí se podrážky odlepily.U reklamace manželce řekli,že boty nesmí zmoknout.Byly italské.Nakonec,po velké bitvě,zvítězila,vrátili ji peníze.
květen 13, 2018 13:14
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]