O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KRABI, KRABIČKY A KACHNY PDF Tisk E-mail
Středa, 02 květen 2018
Jakmile se na jaře přehoupnou teploty přes dvacítku, začnu nesnášet městskou hromadnou dopravu. Každoročně jsem totiž touto dobou nucena čelit všudypřítomným reklamám na plavky a minišortky visící na nezletilých Lolitách, o jejichž opálené gazelí nohy při čekání na autobus musím opírat svá dolíkovatá stehna barvy eidamu.

 

 

 

 

 

 

 

Letos u toho tlačím kočárek, který mým farmářským bio tvarům poskytuje určité alibi.  Nicméně, jak prcek začíná halekat první slova, doba hájení pomalu uplynula, a já se rozhodla zatočit s těhotenskými špeky dřív, než mého syna nějaký dobrák naučí slovo „tlustoprd“.

 

Částečně k tomu přispěl i můj muž, ambiciózní to triatlonista, který nejprve tiše pozoroval, jak ulamuju poslední kus z tabulky čokolády a jak se potom snažím nenápadně ukrýt prázdný obal. Z obýváku se pak ozval chvějící se hlas „Viď, že z tebe nebude žok?“.

 

Po nezbytné přednášce na téma „náročnost těhotenství a raného mateřství“ a „pozitivní vliv čokolády na prevenci depresí“ jsem se hystericky rozbrečela, usedla k počítači a zhrzeně objednala krabičkovou dietu. V návalu emocí samozřejmě nejdrsnější program, kde denní kalorický příjem přibližně odpovídá kalorické hodnotě vzduchu přede dveřmi masny.

 

V očekávání brutálního půstu jsem se následující den věnovala obžerství a preventivnímu výkrmu. Když si ale manžel pročetl krabičkový jídelníček vylepený na lednici, neodvážil se cokoliv komentovat. První krabičky mi měl doručit pracovník firmy hned další den mezi 6 a 8 ráno. Ulehla jsem v příjemném očekávání.

 

Ve 4:30 ráno mě vzbudilo pištění telefonu doprovázené hysterickým řevem mého syna. Venku padalo cosi mezi vodou a ledem, a když jsem s čírem na hlavě v košili se žirafou konečně vyběhla na parkoviště, dostala jsem od kouřícího adolescenta kromě krabiček poučení o tom, že nejsem jediná tlustoprdka v Praze. Po tomto magickém setkání jsem nechala neprodleně vyrobit kopii klíče od vchodových dveří. Hned následující kuropění jsem donutila oprsklého poslíčka, aby mi krabičky tiše pokládal za dveře od bytu a volal pouze v případě epidemie salmonely!

 

Ať už Vám webové stránky tvrdí cokoliv, krabičková dieta je založena na hladomoru. Ta moje obsahovala přesně tolik kalorií, abych zvládala dýchat a mrkat. Během několika dnů Vám dojde, že ona „kulajda“ v jídelníčku, na kterou se těšíte už od pondělka, je půlka brambory zalitá lžící omáčky z nelidsky odtučněných surovin, a že sýrová rolka k svačině není ani sýrová ani rolka, ale zlomyslná psychologická hra sadistického kuchaře, který se při přípravě jídelníčku musí zalykat smíchem.

 

 

Výsledek obrázku pro krabičková dieta

 

 

 

Zkuste pak naládovat prskající batole plnotučným jogurtem s piškoty, manžela steakem s hranolkami a pak se jít do rohu v hladových halucinacích pokorně šťourat do 50g okurkového salátu. Když se navíc po několika dnech brutálního hladomoru ručička váhy nevychýlila ani o deko, dočetla jsem se na stránkách své dietní společnosti, že účinek diety je podmíněn aktivním sportem. To mi připadalo jako normální podvod!

 

Rozhodla jsem se nicméně posílit svou účast na strolleringu. Strollering je cvičení pro matky s kočárky využívající zejména principu kolektivního zostuzení. Sama matka s kočárkem by se ve veřejném parku sotva odvážila imitovat kachnu a kolébat se za kočárkem s podsazeným zadkem nebo houpavě couvat s kočárem předstírajíc, že je krab. Ve skupině deseti žen se stejné počínání jeví jako neškodná zábava, ačkoliv i tak se nás občas někdo pokouší vyfotit.

 

Na váhu jsem se postavila až po třech týdnech poctivého aktivního půstu, a to až poté, kdy mi při mytí nádobí synek stáhl džíny, které se ještě nedávno musely zapínat při výdechu v jogínské pozici. Bilance je jasná, každé z pěti kil mě stálo přesně 1.000 Kč.

 

Výsledek obrázku pro pečená kachna

 

 

To si potom rozmyslíte, jestli si dáte po měsíci hladomoru k večeři krabí tyčinky nebo kachnu. Já měla jasno, pro tu voňavou a křehkou mi ke Žlutému drakovi uznale skočil manžel.

 

 

RENATA FRANCOVÁ

jaro 2014

 

Komentáře (5)add feed
... : Josef Kouba
Vtipně napsané. U nás v rodině čtu kudlanku já. Chci se dozvědět něco bližšího o ženách. To co jsem za 42 let odpozoroval od manželky a to málo co o ženách ve slabé chvilce prozradila, mi nestačí.
Po dobu 30 let budila u žen závist a muži si říkali, "kam ta ženská dale oči že si vzala takového chlapa.
Poté nastala změna. Za dalších 12 let z 60 kg dosáhla postupně 100 kg a konzumuje neskutečné množství jídla. Něco zavinili nemoci a něco asi přechod. Přestala se sama sobě líbit a klidná povaha se přeměnila ve výbušnou, kvůli každé blbosti. Odskáči to vždy první já.
O úpravě své tělesné váhy pouze uvažuje. Dal jsem jí přečíst článek paní Renaty. Velice jí pobavil a přiznala že, kdykoliv se rozhodne jít na dietu, tak se se začne před tím preventivně přejídat.květen 03, 2018 19:14
... : *deeres*
Pepane, dvě kila se shodí těžko, ale jde to. 40 kg to je darda a shodit to dokáží jenom urputné povahy a většinou jenom tehdy, když jim jde o zdraví, někdy i o život.
Krabičkárna je drahá a podle mne blbost, stejně tak, jako různé koktejly, hubnutí podle skupiny krve a teď nejnověji ketonová dieta. Co opravdu funguje, je úplně jednoduché, kolik toho sním, tolik toho musím vydat.
Před nějakým tím pátkem náš podnik byl jedním z prvních, kde začal vařit EUREST a v těch začátcích vařil opravdu skvěle a já začala chodit pravidelně na teplý oběd. Než jsem se nadála, byla jsem jak koule. Honem jsem se přihlásila do STOBu- hubneme s PhDr. Ivou Málkovou. Za tři měsíce jsem sundala přes 14 kilo a měla jsem stejnou váhu, jako v patnácti. Jenže jsem tam byla téměř jediná, některé zhubly i pět kilo, ale byly tam děvenky, které vůbec nezhubly a také jedna, co i přibrala. Nebylo divu, před cvičením se tam prodávaly müsli tyčinky, co se prý po nich netloustne, ba přímo hubne :-) a ona se s nimi cpala jak zjednaná.
Uvažovat o hubnutí je začátek, ale pokud nenajede na dietu a cvičení, tak tu váhu nikdy nesundá.
květen 04, 2018 07:54
... : Josef Kouba
Jediný údajný recept na hubnutí je prý..., když se ženská zamiluje. Poté se dějí zázraky. Ale v 65 letech?? Ale možné je vše. Někdo řekl: láska kvete v každém věku.
V Čechách podniká naše známá a je hodně "za vodou", ale obézní. Šla na odtučňovací kůru do jakých si lázní. Prý ráno jablko, v poledne vývar v němž plaval jeden hrášek a večer ředěný jogurt. Byla i nucena cvičit a plavat. Pátý den to vzdala. Má ráda sportovní auta ale z porše, jí musí někdo pomoci, sama nevyleze.
květen 04, 2018 09:20
... : *deeres*
Jenže, ono to je v hlavě. Vezmi si třeba Liz Taylorovou, ta měla prachy na všechny možné hubnoucí vynálezy, včetně ozdravných pobytů a plastik a stejně nakonec byla vždy, znovu a znovu tlustá.
Protože se opakovaně vyžrala a když si to ta ženská v hlavě nenastaví na trochu jiný životní styl, tak nikdy nedokáže být trvale štíhlá.
květen 04, 2018 09:46
... : Josef Kouba
deeres
také se Taylor vdávala mnohokrát. Peníze a sláva dělají divy. Liz Taylor nebyla můj typ. Přesto moje první sexuální láska, jako by jí z oka vypadla. Dokonce si ta má "Taylorka", vedla evidenci kdy a jak a kolik hodin jsme to za učební rok zmákly. Nejnáročnější předmět, jež byl 160 hod. za rok jsme překonaly o 20 hodin. Byla genius v prevenci otěhotnění, prášky na to tenkrát nebyly ale vedla perfektní evidenci kdy mohu o patro výš přijít a kdy ne.
květen 04, 2018 10:36
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]