O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BACHA NA ŽÁBY!!! PDF Tisk E-mail
Neděle, 15 duben 2018
Ještě nedávno jsem měla na nohou běžky, uplynulo pár dní a je to na triko a na kraťasy. Krásné mne počasí inspirovalo k tomu, vyrazit do lesa a zjistit, co všechno už kvete. A kvete všechno, a naráz. Jsou pryč už sněženky a talovíny, nastoupily bledule, ladoňky a dymnivky. Modrou barvou až do fialova se chlubí podléšky s fialkami, které ostatním kytkám konkurují vůní, která se rozlévá po celém lese.

 

 

 

 

 


Potkal jsem jaro v březovém háji,

vlasy zelené, smáčené deštěm,

s korunou třešňových květů, krásy dar.

 

Lehounce tančilo v závoji fialek

a v očích?

Tak v těch mělo slunce.

 

 

 

 

Ani nevím, koho rozkvetlé jaro takhle inspirovalo…

 

Jdu úzkou lesní pěšinkou, kousek nad rybníčkem a z lesní stráně na cestičku vypadává jedna žába za druhou. Svolávají se slabounkým žabím kvákacím zpěvem ke svatebnímu reji. Dávám pozor, kam šlápnu, abych na nějakou ropuchu nehamtla a nepřipravila jí o radost ze života.

 

 

Jsou to ropuchy krátkonohé a protože mají nohy opravdu kraťounké, tak neskákají, ale lezou. Lezou i mým psům zpod tlapek.

 

Ten starší je má na háku, mladší jenom zírá, co je to za divné gumové hračky. Jíst se to nedá, hrát si s ním nechtějí a ještě mu divně smrdí.

 

A tak je pozoruji při námluvách a přemýšlím, která je ropušanda a který je ropušák a kdybych políbila ropušáka, jestli by se místo prince neobjevilo prase badavičnatý.

 

 

Z těch důležitých myšlenek mne ale najednou vyruší tři cyklisti, tři ignoranti, co se k nám přiřítí na horských kolech.

 

 

 

Nestačí jim silnice, ani cyklistické stezky, musí vjet všude a navíc jsou evidentně negramotní, protože z obou stran cestičky visí upozornění na rojení žab.

 

Tak na ně řvu:“ Bacha, jsou tu žáby!“

 

Ale nedbají, mastí to ve svých značkových oblečcích pořád dál a za nimi zůstává žabí hřbitov.

 

AMEN

deeres

 

 

 

 

Komentáře (4)add feed
... : mia I
deeres bohužel velký nešvar této doby. Já , já , dlouho nic, pak zase já. Ohleduplnost je části lidí zcela cizí.

Jinak hlásím, že na Tvoji radu má náš pes Karel dva pamlsky z bůvolí kůže na žvýkání, tak snad boty nechá na pokoji smilies/wink.gif
duben 16, 2018 09:21
... : doktor
Svého času jsem byl zaměstnán ve Státní ochraně přírody a mohu jen dodat,že na "všelijaké machry" v přírodě platí přísnost,sankce,pokuty a platilo by i dnes.
duben 16, 2018 12:18
... : doktor
Deeres díky za bezva zprávu.
duben 16, 2018 12:19
... : *deeres*
A zrovna tyhle ropušandy to mají tak trochu nahnuté. K tomu, aby jejich pulci měli šanci na přežití, potřebují mělké vody, hlavně bez ryb a také ta louže nesmí v létě vyschnout. Likvidátorem druhu je často rekultivace krajiny (někdejších štěrkovišť, nebo pískoven). Proto je ve střední Evropě nejvzácnější žábou.
A pak také nesmí narazit na nějakého přiblblého záchrance, jako jsem já. Kdysi jsem v Černých Voděradech narazila na zrovna vylíhlé kuňky. Nádherný, se žlutým bříškem, vypadaly jak hračky. Jenže byly v brázdě po traktoru, která už byla skoro vyschlá a já se bála, aby je tam něco nepřejelo.Kousek odtud bývala studánka, taky už je zničená.A já jednu kuňku popadla a když nic neříkala, šupla jsem jí do té studánky s pramenitou vodou. Kuňka natáhla oudy a začala se topit. Musela jsem jí honem vytáhnout a poskytnout jí umělé dýchání, aby se z toho teplotního šoku vzpamatovala.
duben 16, 2018 14:45
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]