O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BEZ REFOREM BY NEBYLO ŽIVOTA PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 duben 2018
Jak tak po léta sleduju všemožný projevy politiků, slyšim furt dokola to jediný: Nejdůležitějším úkolem posledních 30 let jsou reformy. To platí i pro léta následující. Bez reforem nebylo by života. Ne snad, že bych nepamatoval Novou soustavu plánovitého řízení, nebo Pěrestrójku, Chozrazčot (ten, mimochodem, vůbec nebyl blbej), ale měl jsem zato, že to skončilo v r. 89.

 

 

 

 

 

Jenomže pak to teprve začlo. Havel, prosinec 1989: "...připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy..". Jo, s tim samozřejmě plnej souhlas, to jinak ani nešlo. Jenže to už je 29 let a od toho dne reformy neberou konce. Reformy stíhají reformy, daně, školství, zdravotnictví, soc. politika, armáda, policie, atd. A po pár měsících následujou reformy reformovaných reforem, pak reformy reforem reforem. Hůůů ...

 

 

Výsledek obrázku pro reforma png

Neexistuje projev politika, ve kterym by se minimálně 5x nevyskytlo slovo "reforma". Parlament už po desetiletí neřeší nic jinýho, než reformy, pak reformy a pak reformy (pokud zrovna neřešej max. povolenej úhel zahnutí rohlíků, ale i na to je třeba přijmout zákon). Zákonů je tolik, že se v nich nevyznají ani profíci.

 

Tak mě jen napadá, jak to vlastně ten "stát" dělá, že ÚPLNĚ KAŽDEJ výsledek jeho lopotný práce (statisíců úředníků, odborníků, specialistů) je nepoužitelnej a musí bejt reformovanej. To jako kdybych si doma tejden co tejden přestavoval nábytek, měsíc co měsíc předělával koupelnu na obejvák, wc na kuchyň, pak zase jinak, ale nevim ještě jak. Tak to zkusim jinak, třeba to půjde. Když nepůjde, neva, zejtra provedu reformu zreformovanýho. Never Ending Story.

 

Související obrázekSorry jako. Dost dlouhou dobu jsem pracoval v projektovym ústavu. Kdyby naše projekty a z nich vzešlý stavby byly prováděný metodou pokus - omyl, kdyby se baráky, výrobní haly a technologie, každý dva roky předělávaly, protože původní projekt stál zaprt, a "reformovanej" projekt stál za další prt, a "reformovanej reformovej" projekt za další prt ...., nesvědčilo by to o přílišný kompetentnosti nás, projektantů. 

 

 

Tak teď máme novou vládu, ještě ani kloudně neschválenou, a už zase v každym projevu kdekoho pětkrát slovo "reforma"! Dokonce i vláda sama co nevidět projde "reformou". Budou dosazeni ministři koaliční, jejichž strana se už dala slyšet s připravovanejma "nezbytnejma reformama". Sice to už spolu znova potáhnou déle, než 5 let, ale teprve teď s jistotou vědí, že vše minulý je třeba "zreformovat". A když reformy nedopadnou, nevadí. Aspoň bude, co reformovat, tentokrát už samozřejmě stoprocentně definitivně (nejmíň do švestek).

 

Brejden všem, NC

 

 

Komentáře (4)add feed
... : Josef Kouba
Souhlasím, dobře napsané.
I má manželka se mne snaží 43 let reformovat a není toho stále konec. Poslední reforma se jí opět moc nepovedla. Ale o tom pro pobavení někdy jindy.
duben 04, 2018 04:48
... : *deeres*
hozrazčot (ten, mimochodem, vůbec nebyl blbej), ale měl jsem zato, že to skončilo v r. 89.
Naprostý souhlas. Svůj chozraščot každý měsíc v ČKD dostala každá skupina dílen. Podle počtu dělníků úkolových i v časovce, tam byly rozpočítány normohodiny a hlavně prachy, které se mohly vyčerpat. Každý měsíc bylo srovnání skutečnosti proti plánu a to i v postupné hodnotě od začátku roku. Chozraščot samozřejmě vycházel ze státního plánu Federálního ministerstva hutnictví a strojírenství, protože bylo plánované hospodářství.
Po 89. bylo jasný, že je nějaké plánování blbost, už jenom ten ruskej název "chozraščot", to muselo každému zvednout tlak. Místo toho se začaly malovat tabulky v Excelu a jak nebyly dost barevný bylo zle. Sice se už nic pořádného v ČKD nevyrábělo, rozprodalo se co šlo. Základní materiál, rozpracovaná výroba, stroje, zařízení a nakonec i budovy. Ale tabulky se tiskly pořád, jenom už na ně stačila pouze červená barva.

duben 04, 2018 09:26
... : Zdena
To bude asi tím, že každý nový ministr (nebo politik) potřeboval zákon nějak ohnout a tak ho zreformoval k obrazu svému. Přišel další, nelíbilo se mu to už v době ohýbání a tak se to snaží narovnat ale tím "svým správným" způsobem. A tak to bude furt dokola.
duben 08, 2018 12:48
... : Zdena
Jo a vzpomeňte jak dlouho politici a strany volaly po "registračních pokladnách" diskutovali tak dlouho nad všemi pro a proti až přišel Babiš, vymyslel EET a kontrolní hlášení a najednou se zvedla vlna odporu, ale zase se taky zvedly finance - hm ... Tak nevím ...
duben 08, 2018 12:50
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]