O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Z PAMĚTÍ JEDNÉ ŠESTNÁCTKY 5. - JAK TO POKRAČOVALO PDF Tisk E-mail
Sobota, 10 únor 2018
Přejít na obsah
Z PAMĚTÍ JEDNÉ ŠESTNÁCTKY 5. - JAK TO POKRAČOVALO
Strana 2
Měla jsem za sebou moc špatné roky v manželství, které jsem prožívala s neuvěřitelným sobcem a despotou. Často jsem sloužila jako fackovací panák, potom následovalo jeho odprošení a žádání o odpuštění, což vydrželo ale jen pár týdnů. Bydleli jsme na vesnici. Neměla jsem tehdy kam odejít; rodiče mi řekli, že mě před ním varovali, a tak ať si žiji jak dokážu...

 

 


K tomu jsem ještě vychovávala tři děti. A vlastně sama. Manžel, otec mých dětí, mi dával 400,- Kč na 14 dnů a s tím jsem musela nějak vyjít. Neznali jsme ani společnou dovolenou, naše auto sice sloužilo na výlety, ale pro jiné slečny.

 

Postupně děti odcházely z domova, nikdo nechtěl doma zůstat. Když se vdávala dcera, tak nám její otec řekl, že on se té svatby nezúčastní a žádnou nevěstu nepoveze, byl sice řidič z povolání a auto si půjčit mohl, aůe nakonec to zařídil nejstarší syn. Táta odjel a v podstatě přijel těsně před odjezdem do obřadní síně.

 
       Já se pak pomalu ale jistě nořila do depresí a přemýšlela,  jak to udělat, abych se s tím člověkem nemusela už ani potkávat. Tehdy přišla kamarádka s velice dobrým nápadem. Pronajali si s manželem asi 20 km za Brnem hospodu a obchůdek. Ze začátku jsem trochu váhala, ale nakonec jsem kývla. Já tam byla od pondělí do pátku, kamarádka o víkendech. Její manžel vedl hospůdku.  Pomalu jsem se začínala rozkoukávat, za hospodou byla místnost, která byla zařízená na přespávání. Já se tam nakonec nastěhovala a domů jsem jezdila pouze na víkendy, to abych si mohla doma vyprat a znovu se nabalit. Mě to takto vyhovovalo, dokonce jsem se naučila točit pivo a roznášet po stolech. A bavilo mě to. Byla to příjemná změna.


        Jednou večer jsme na hospodu zůstaly s kamarádkou samy dvě, její muž měl nějaké vyřizování. A tak jsme stály u pípy a kamarádka mi vyprávěla o hostech drby.... Jeden mladý muž si nás zavolal a poručil nám panáky, protože měl svátek. Tak to tam totiž chodilo. A jen tak při řeči došlo i na tykání, a už to bylo. On mne pozval do kina, a byl to moc pěkný večer. 

 

O tom mladíkovi kolovaly různé pomluvy a nic pěkného to nebylo. Já se na něho dívala a jen jsem si řekla, že tak špatný snad ani být nemůže. Nějaký čas jsme si vyměňovali jen pohledy a já došla k závěru, že jim všem dokážu, že je to hodný a chytrý človíček. Ještě jsem zapomněla dodat, že byl ode mne o pár let mladší. Pak se na nějaký čas odmlčel a já propadla panice, že je konec...

 

On ale mezitím opravil svůj dům, abych tam mohla přijít. Začala jsem s ním trávit svůj volný čas a pomaličku se tam stěhovala. Jezdili jsme na ryby a já zjistila, že se s ním dá i krásně mlčet a ty moje starosti a deprese odplouvají po vlnkách pryč. A pak mne vzal na ryby do Norska... Byl to úžasný zážitek a bylo to nádherných 14 dnů.

 

 

Související obrázek

 

       Měl těžce nemocnou maminku a potřeboval pomoct. A tak jsem po práci utíkala k nim, tam navařila na další den a šla pomalu do hospůdky. Ono to totiž bylo jediné společenské vyžití v té vesničce. Ta byla o 182 obyvatelích, ale ostud a pomluv tam bylo víc jak na velkém městě. Každý byl s každým strýc a teta, zastupitelstvo měli o 15 lidech a tito byli elita vesnice. Tak to tam chodilo, v mých slovech není žádná nadsázka. Já to nechápala, protože to byli přeci obyčejní řemeslníci, ale oni byli „podnikatelé“. 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]