O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PROČ TU ZŮSTANU? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 05 únor 2018
(Tohle následující čtení, je semotamo sprostý, ale zas až tak moc není, žejo?) Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu furt. Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt. Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt. Přišla Unie, pobude, a až se rozpadne, my tu zase budeme furt.


 

 

 

 

 

 

       Těžko nás porazit, když nebojujeme. A žádný vetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy déle jak čtyři sta let, to je vyzkoušeno. Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady. To není špatné. Politika tady stojí za hovno. Svatá pravda. Politici jsou šmejdi, kradou a sousedovi, který je volil, by se patřilo dát po hubě. Ale je fakt, že je zvolil ve volbách. To znamená, že tady míváme volby. A že na politiky můžeš nadávat nahlas a nikdo tě nezavře? To není špatné.


       Žijeme v drahotě a bídě. Je to pravda. Všechno stojí peníze a těch nikdo nemáme dost. S bídou vyjdou naprosté většině jen na vlastní bydlení, placatou televizi, ledničku, mikrovlnku, pračku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny. Hlady už tady nikdo neumřel sto let. Máme se tak zle, že jsme líní se za lepší prací odstěhovat z Brna do Ostravy, protože je to hrozně daleko a tady máme garsonku po babičce. Čtvrtina lidí má denně na cigára, polovina na benzin do auta a tři čtvrtiny na kořalku. To není špatné.

 

 Šéfové jsou parchanti. Svatá pravda, šéfové obecně jsou na hovno. Pokud ale můžeš nadávat na šéfa, znamená to, že máš práci. To není špatné. Daně jsou vysoké. Jsou. Jsou nekřesťansky vysoké. Pokud ale musíš platit daně, znamená to, že jsi i něco vydělal nebo něco máš. Horší by bylo, kdybys nic nevydělal a nic neměl. Nakonec to není tak špatné.

 

Zaměstnanci jsou líní nevděční parchanti. Ale pokud máš zaměstnance, kterým platíš, znamená to, že jsi borec, který dokáže vést firmu a vydělat tolik peněz, že může dát obživu dalším lidem. To není špatné.

 

Zdravotnictví stojí za hovno. No samozřejmě. Na každém pokoji by měla být telka, všichni by měli mít bílé plomby a právo na okamžitou transplataci jater. Takhle se musíme spokojit s tím, že pro nás v nouzi vcelku rychle dojede sanitka, že nás nejdřív zachrání a až pak se ptají po průkazce pojištěnce, že v nemocnici platíme jen za karbenátek a že v rámci pojištění dostáváme velice slušné a odborné služby. To není špatné.

 

Počasí stojí za hovno. Naprostá pravda. V létě velké vedro, v zimě krutý mráz. Ale nemáme tsunami, ničivá tornáda ani zemětřesení. To není špatné. Příroda stojí za hovno. Pravda. Ani pořádné hory, ani pořádné moře, ani pořádná džungle.

 

Ale zas tu nemáme na každém kroku jedovaté hady, chlupaté pavouky, moskyty, v lese na tebe neskočí hladový tygr a pravděpodobnost, že tě do Berounky stáhne krokodýl, je taky poměrně nízká. To není špatné.

 

Celé je to tu na hovno. Je to přesně tak. Ale nikdo nás tu nedrží. Můžeme se kdykoli sebrat a odstěhovat se na jiné, lepší místo, kde bude všechno v cajku. .A taky nám nikdo nezakáže se vrátit, když zjistíme, že takové místo neexistuje a mnohde je to i mnohem horší než tady. A to není špatné.

 

Přes všechny ty výše popsané kruté hrůzy, ve kterých tady musíme žít, dokážeme každodenně řešit kraviny, jako kdo je baníkovec a kdo sparťan, že v televizi dávají ptákoviny a dokážeme se smrtelně vážně hádat a urážet kvůli tomu, že jeden chce DPH zvednout o procento a druhý o dvě snížit. I přesto si lajsnu prohlásit, že se tady máme jako prasata v žitě, v nejklidnějším koutě galaxie. Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít. Nic nám zas tak moc nechybí, takže sami na nikoho neútočíme.

 

Nejsme bůhvíjak bohatí, aby se nám sem stěhovaly hladové hordy, a nejsme zdaleka tak chudí, abychom se ve stěhovavé hordy proměnili sami. Díky tomu všemu sice nedržíme jako národ moc pohromadě, ale zase nás nikdo jako jedince nijak neomezuje a nemá tendence násilím sjednocovat. Pokud existuje na světě místo, kde se může každý v klidu a svobodně rozhodnout, čím chce být, jak chce žít a čeho chce dosáhnout, je to tady. Můžeme studovat, cestovat, podnikat, pracovat, chlastat pivo, dělat cokoli, co chceme.

To není špatné… Akorát možná neškodí si to sem tam připomenout.

 

 

Líbí se mi tu.

Zůstanu tu i příští rok.

 

STARÝ MRZOUT

 (kterému se nejen tímto omlouvám)

 

 

 

Komentáře (19)add feed
... : NČ
Dík, Fando. To není špatné.
únor 06, 2018 06:26
... : *deeres*
I já tu zůstanu.
Ale hlavně si to nesmíme škrábat, aby se nám to nezhoršilo!
únor 06, 2018 08:35
... : d@niela
Je až neuvěřitelné, co "národ" přežije. My nejsme žádní válečníci, my jsme nikdy nebojovali do poslední kapky krve. A nejspíš proto stále "jsme". A jsme i na svém místě. To i přesto, že mnoho těch chytrých a bojovných od nás odešlo za lepším.
Ale pořád dost jich tu zůstává, případně se zase po toulkách světem vracejí.

My nejsme národ lidí, kteří hodí do báglu pár věcí a odejdou klidně pryč. Češi mají hluboké kořeny, takže nás jen tak nic "nevyrve". Jsme vlastně jako ty stoličky, co máme v puse. Velice potřebné a pevně držící.
:-)))

Píšu to mj. pod dojmem dokumentu, který jsem viděla v TV včera. O jednom nešťasném vymírajícím nárůdku. Který byl už téměř vyhlazen.
Napíšu. Budete koukat...
únor 06, 2018 08:58
... : mila1
Souhlasím, nemáme se vůbec špatně. Stačí se podívat na plná parkoviště obchoďáků kdykoli v denní dobu. Hlavně, že ale nadáváme na všechno a chceme vystoupit z Unie - pod vlivem populistických frází pana Okamury. Tedy někteří "chytří" z nás.
únor 06, 2018 09:48
... : NČ
Víš co, Mílo .....
únor 06, 2018 10:20
... : doktor
Tak Ringo moc děkuji,že jsi promluvil od plic,že jsi připomenul.Důležité! Žijeme v zemi, kterou máme rádi a to není špatný.Ringo,jsi pašák i když ....ale nic a to není špatný.
únor 06, 2018 12:22
... : NČ
Ještě by mě zajímalo, kdy splněj svý sliby všichni ti "umělci" a kavárníci, kteří vyhlašovali, že v případě zvolení Zemana budou emigrovat. Už aby to bylo! Nebo zase jen, jako vždycky, kecali?
únor 06, 2018 17:27
... : Gabriela1111
hezké, ale Ringo to nepsal - https://www.zeitung.cz/peefko/
únor 06, 2018 17:55
... : Sidon
Gábi, u toho článku je uveden jako autor "starý mrzout", ale to je jenom přezdívka, jestli to je, nebo není Ringo Čech, to z toho nevyplývá. Možná, že víš o koho jde.

smilies/wink.gif
únor 06, 2018 23:34
... : Krakonoš
Trochu mi přijde, že tohle https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=nWnsbX2Czck jako Ringo úplně nevypadá. Navíc mi ten text přijde na Ringa trochu moc chytrej a moc pozitivní. smilies/cheesy.gif
únor 07, 2018 00:50
... : doktor
Krakonoši myslím,že to napsal a chválil jsem protože místo keců promluvil.Oprostil se od "hloubavých myšlenek"viz NČ.ZúSTÁVÁM a NČ nebude mít radost.Jěště ho chci ujistit,že nejsem kavárenskej povaleč.
únor 07, 2018 12:28
... : NČ
???
únor 07, 2018 16:39
... : d@niela
Tak jsem ten báječnej a velmi zajímavej web našla, včera a dneska si v něm listovala... a snad třeba z něj něco, pokud dostanu svolení jeho majitele, zase opublikuju.
Tentokrát už ovšem s předem uloveným povolením.
smilies/cheesy.gif
únor 07, 2018 18:08
... : mila1
Tahle země je naše- hlásaly billboardy se Zemanem..jojo, Mynář měl pravdu..https://zpravy.idnes.cz/dalsi-stihani-v-lanech-0uy-/domaci.aspx?c=A180207_170626_domaci_lva
únor 08, 2018 06:26
... : *deeres*
Jo,jo, pravda a láska zvítězí hlásali nám v roce 89. A tohle skutečně napsal F.R.Čech.Jo, je to sprosťák! smilies/cry.gif

http://www.ringo-cech.cz/detail/17-listopad-neco-svatecnich-slov
únor 08, 2018 10:01
... : d@niela
Nene, opravdu autorem není Ringo. Nenašla jsem to pod uvedeným linkem, ale třeba jsem špatně hledala.
Každopádně - požádala jsem autora o omluvu, za to, že jsem pod jeho článkem podepsala někoho jiného. Z jeho odpovědi vyjímám: "ten článek šlohnul někdo už před pár lety a pak ho někdo další připsal Ringovi a od té doby lítá po těch internetech a různě se mění."
Takže tak...

No, ale jak říkám, pokud si text vědomě přivlastnil Franta, tak to se fakt nedělá...
únor 09, 2018 07:57
... : NČ
Konečně se mi z týdeníku Respekt dostalo poučení, jak být aktivním občanem:

- Podporujte seriózní a veřejnoprávní média. (akorát zase nevím, jak poznám ty seriozní)

- Pište a vyjděte do ulic. Vyjádřit názor lze také demonstracemi či peticemi. Nebo přímo podáním trestního oznámení, pokud se domníváte, že byl porušen zákon. (dost dobrý, to už jsem zažil)

- Vyvracejte starším příbuzným jejich mylná přesvědčení. ("přemluv bábu, dědka...")

- Pěstujte ve společnosti ducha protestu (to už bez komentáře).

únor 09, 2018 08:16
... : *deeres*
Dani, já nepsala, že je autorem Ringo, ten má svůj blog, kde nic takového neuvádí.
A tohle skutečně napsal F.R.Čech.Jo, je to sprosťák! smilies/cry.gif

To se týkalo mého odkazu. Nemyslím, že je Ringo sprostý plagiátor, sice nikde svoje autorství nepopřel, ale ten text od roku 2013 volně lítá po netu, a kdoví proč s jeho jménem?
únor 09, 2018 08:31
... : NČ
A není vonoto nakonec úplně fuk?
únor 09, 2018 09:30
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]