O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

“JSEM PRASE” PDF Tisk E-mail
Středa, 31 leden 2018
Výsledek obrázku pro IMA HOGGNe, to není konstatování, to je (foneticky) legální jméno známé texaské mecenášky Imy Hogg. Ano, křestní jméno zní jako „Jsem“ a příjmení „Prase“. S takovým jménem by se asi nikomu nežilo zrovna nejlépe, že? Tatínek, Jim Hogg, pozdější guvernér státu Texas, totiž pojmenoval svoji malou holčičku podle oblíbené postavy z básně svého strýce o občanské válce.

.

 

 

 

 

 

Výsledek obrázku pro IMA HOGG

 

 

Bohužel, až o dost později si uvědomil nešťastné spojení obou jmen v anglické vyslovnosti:  jméno Ima Hogg zní zcela stejně jako  I'm Hog - tedy "jsem prase". Její jméno se pak při každé příležitosti - díky otcovu guvernérství - konstantně propíralo tiskem.

 

Ima tak dostávala tisíce dopisů s dotazy ohledně nejen svého jména, ale dost si užila později i s dotazy na tiskem vytvořenou její neexistující sestru Ura (you're - ty jsi). Ano, media se bavila…

 

Ale to nebylo všechno, co se téhle holčičce – později ženě – od jejích rodičů přihodilo… Ima se totiž nikdy nevdala, neboť dbala rady či výstrahy své matky, která věřila, že ženy v jejím rodě roznášejí tuberkulózu a je potřeba s tím skončit. Neuvěřitelné, že?

 

 

 

 

Protože si tedy nezaložila žádnou vlastní rodinu, věnovala se naplno umění a hudbě. Ze svých cest po Evropě nashromáždila díla Piccasa, Kleea, Modiglianiho a dalších světoznámých umělců. Mj. u nás, respektive v tehdejším Rakousko-Uhersku, zanechala po sobě stopu brilantní hrou na piano na dvoře Franze Josefa.

 

V Houstonu pak založila první Symfonický orchester, stala se patronkou Uměleckého muzea, a podporovala vše, co mohla pro blaho Texasu. Však ji Texasané dodnes znají a obdivují jako První dámu Texasu.

 

GRETA
(Tolik bylo a je na světě
úžasných a obdivuhodných lidí...
Ale víc zůstanou v paměti ti,
co spíš ubližují - absurdní, že?) 
 
 
 
Komentáře (7)add feed
... : *deeres*
Některé děti dostanou do života bez vlastního přičinění cejch, který může negativně ovlivnit jejich život. Jako, kdyby se rodiče svému dítěti chtěli pomstít, přitom je to jenom snaha učinit své dítě něčím výjimečným. Ale kolektiv dětí tuto výjimečnost často neocení,či spíše naopak a je jenom na tom jedinci, jak své jméno unese.
S námi kdysi do družiny chodila obrýlená zrzka, jedničkářka a ještě ke všemu Svatava s příjmením poněkud směšným. Ve škole se jí děti hodně posmívaly a ona se neuměla bránit. Pak do družiny začala chodit její mladší sestra, taky brejlatá zrzka, taky premiantka Světluška a se stejně směšným příjmením, ale ta si nenechala nic líbit a posměváčkové měli utrum..
Prostě silná osobnost, takovou musela mít i Ima Hog, když její rodiče její křestní jméno nedomysleli .
únor 01, 2018 10:00
... : NČ
Já taky
únor 01, 2018 14:21
... : Sidon
Hm, my jsme taky měli ve škole kluka, který měl takové latinsko-řecké jméno a samozřejmě jsme ho "malinko" upravili, že znělo jako to, co vyslovil prezident Zeman, když překládal název "slavné" ruské hudební skupiny. Ale oslovovali ho tak jenom hlupáci a ti, co si hráli na frajery a borce. Kantoři a kantorky si dávali velký pozor, aby to příjmení vyslovovali správně a i tak jim to asi dělalo "určité" potíže.
Možná si někteří z Vás vzpomenou na knihu Donalda E. Westlake - Jak nevyloupit banku a zrovna tuto pasáž -

Správce věznice mi taky hned na uvítanou řekl:"Vy nejste v jádru špatný člověk, Kundo!"
"Künde," opravil jsem ho rychle s náležitou výslovností.//

smilies/cheesy.gif
únor 01, 2018 17:27
... : doktor
V semé třídě k nám přišla nová spolužačka.Jmenovala se hana,ale měla úžasné příjmení "Pícová".Jistě již tušíte jak chudák holka trpěla a jak se na ni pokřikovalo.
únor 02, 2018 12:22
... : NČ
Já netuším. Jak se na ni pokřikovalo?
únor 05, 2018 07:54
... : Sidon
Většina z Vás jistě zná Jiřího Pechu (herce), kterému Polívka "našel" přezdívku Pezza. Když byli před dávnými lety s "Provázkem" v Londýně a měli odpolední zkoušku, přišla do hlediště nějaká úřednice a zvolala -
"Mister P..a has got a phone". Ovšemže to jeho příjmení vyslovila po anglicku, já to tady nechci psát doslovně, ale jistě asi víte, jak to znělo. Zkouška byla pak asi na deset minut přerušena.
smilies/cheesy.gif
únor 05, 2018 16:36
... : *deeres*
S tou anglinou je potíž. Dneska se ten výraz už moc nepoužívá. Ale kdysi bylo zvykem někomu přitakávat a povzbuzovat v dalším hovoru hláškou: "Fakt jó?"
Jedna má bývalá spolužačka, která emigrovala, se nějak zapomněla v hovoru v restauraci s dalším Čechem a tak tam lítal jeden fakáč za druhým. Nějak jí nedocházelo, proč ostatní hosté na ní pohoršeně zírají.
únor 05, 2018 19:30
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]