O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEVÍME DNE ANI HODINY PDF Tisk E-mail
Úterý, 16 leden 2018
Je to všechno najednou tak malicherné… Tak žabomyší… Víte, četla jsem  právě příběh jedné dívky, která byla ještě nedávno plná plánů a nadějí. Bylo jí jen sedmadvacet... V těchto dnech prohrála bitvu s Ewingovým sarkomem - vzácnou formou rakoviny kostí, která postihuje především mladé lidi.

 

 

 

  

 

 

 

Australanka Holly Butcher, ještě nedávno šťastná a zamilovaná, plánovala svatbu a celou novou šťastnou budoucnost -  Těsně před smrtí napsala ještě dopis, a požádala rodiče, aby ho dali na její profil na facebooku.  Holly se v něm loučí se životem a snaží se své poslední myšlenky předat ostatním. 

 

        Dopis je dlouhý, dávám vám sem na něj odkaz. Ale pro ty, kteří zas nemají tolik času na Kudlanku, vám vyjímám z něj několik bodů.

 

The 27-year-old (pictured right) died on Thursday after a battle with Ewing's sarcoma, a cancer in and around the bones, and shared her life advice in a touching letter

 

 

        „Je tak divné si přiznat, že zemřete, zvláště, když jste mladí a předpokládáte, že bude žít ještě dlouho. Vždycky jsem si myslela, že jednou budu taky stará, vrásčitá a šedovlasá - nejpravděpodobněji v kruhu svých dětí a vnuků, s rodinou, kterou jsem plánovala s mým milým, s láskou mého života... A najednou - dny odklikávají a už jen čekám.

 

       Tolik jsem si toho plánovala, přála... Snažím se nemyslet na to, jak to bolí. Nechci ještě umřít! Je mi jen 27 let. Tak bych si přála oslavit ještě jedny narozeniny… nebo i jeden další den se svým milým. A mým pejskem... Jenže teď jen vnímám, jak mne mé tělo před očima opouští, a nemůžu s tím nic dělat.“

 

 

 

Pak Holly napsala svoje poselství pro všechny, co budou její dopis číst:

 

Holly Butcher has been farewelled, more than a week after her letter to the world prior to her death made headlinesUtřiďte si své priority:

Možná jste dnes museli dlouho stát v dopravní špičce, nebo jste jen špatně spali, protože jste museli být vzhůru kvůli dětem, nebo vás kadeřnice moc či špatně ostříhala. Může to být i jen nový krásný – a zlomený – nehet, jiná se trápí, že má moc malá prsa, nebo na zadku celulitidu, a třese se jí břicho. Na tohle všechno se můžete úplně vykašlat. Přísahám, že o žádném z těchto problémů rozhodně nebudete přemýšlet, až přijde váš čas. Tohle všechno vám přijde tak bezvýznamné, když se zamyslíte nad životem jako takovým…

 

Oceňte „dar života":

Poslouchám lidi, kteří si stěžují na to, jak strašnou mají práci, nebo na to, jak těžké je se donutit jít cvičit. Vážení, buďte vděčni, že jste fyzicky schopni to vůbec dělat. Práce a cvičení se vám mohou zdát jako jen triviální věc … dokud vaše tělo není v takovém stavu, že nic z toho dělat nemůžete.

 

Život je víc, než se zdá:

Uvědomte si, že existuje více aspektů zdravého životního stylu, než jen péče o fyzické tělo.  Je třeba pracovat stejně tvrdě i na vaší duševní, emoční a duchovní spokojenosti. Jen tak si pak můžete uvědomit, jak bezvýznamné a nedůležité jsou představy o tom. jak být (podle sociálních sítí) perfektní. Snažte se starat o své tělo, ale nemyslete na malichernosti, snažte si užít každý den. Važte si svého zdraví a funkčního těla, i kdyby se vám nezdálo zrovna ideální. A – když budete mít chuť na dort? Tak si ho dopřejte! Nikdy nevíte, že nebude váš poslední…

 

Navštivte Matku přírodu:

Zkuste konečně podniknout ten celodenní výlet na pláž, který stále jen odkládáte. Ponořte nohy do vody a zabořte je do písku… Namočte obličej ve slané vodě. Splyňte s přírodou. Zkuste se jen těšit a žít daným okamžikem, a ne se snažit jej zachytit přes obrazovku vašeho telefonu.

 

Respektujte čas, neboť tak rychle ubíhá:

Ceňte si času ostatních lidí. Nenechávejte nikoho čekat jen proto, že vy nejste schopni se donutit přijít včas. Jestliže se vás tento problém týká, prostě se připravte dříve, a važte si toho, že vaši přátelé chtějí věnovat svůj čas právě vám; a ne seďte někde sami. Nečekejte, až nějaký kamarád dorazí. " 

 

 

Její vzkaz na facebooku měl za pár dnů (zemřela 4. ledna)

přes 215 tisíc čtenářů…

 

 

GRETA

 

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : Josef Kouba
Každé ráno když se vzbudíte, minulý den je v nenávratnu a je nakročeno k času který vám je na této planetě určen. Člověk k běžnému životu potřebuje málo. Střechu nad hlavou, jídlo a ošacení. Na tyto tři základní potřeby musí pracovat pět dní v týdnu. Pokud toto odmítnete, zařadíte se mezi bezdomovce.
Pakliže si jedinec vytýčí za cíl jen sbírat peníze, vede smutný život. Nikdy jich není dost.
Jen lidé kteří se dostali díky nemoci na hranu smrti, pochopili tuto nesmyslnost honby za bohatstvím. Cíl není. Jen zklamání. Nevěříte? Znám dvě dámy, věk 50. rozvedené. Mají obrovský majetek. Jedna patří mezi deset nejbohatších žen na světě. Každá vlastní Boening 747 a i menší trysková letadla. Ale žijí prázdný citový život, najít dobrého partnera, nevychází. Několikrát v roce polehávají na pískové pláži v nejdražších resortech samy.


leden 17, 2018 03:19
... : zuza
Bohužel, ale zkušenosti jsou nepřenosné, můžeme své zážitky, zkušenosti stále opakovat, ale je to zbytečné, pokud člověk sám nenarazí.
leden 17, 2018 06:32
... : doktor
Nevíme dne ani hodiny.Ano, je to jediná nezvratná pravda.Pravda,kde není pro lež místo.Pravda,která se nedá koupit či podplatit.
leden 17, 2018 12:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]