O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

O MILOŠI A JUROVI PDF Tisk E-mail
Pondělí, 15 leden 2018
Tak máme za sebou vyřazovací předkolo a za dva tejdny nás čeká volba prezidenta. Zatímco Miloš se ve čtvrtek předvedl v kostkovaný flanelový košili a v příšernym neforemnym saku, s klidnou, vlídnou, inteligentní řečí, tak Jura se předvedl až v sobotu, v dokonalym obleku, s inteligentníma nedioptrickejma brejlema, s neinteligentní, arogantní řečí nafoukance.

 

 

 

 

 

 

Osobně bych teda řekl, že vyměnit oblečení je asi snadnější, než vyměnit mozek. Ale nemám patent na rozum, jistě to někdo jinej vidí úplně opačně. Zábavná páteční kulturní vložka s jakousi pomatenou polonahou počmáranou ženštinou, vrhající se do náruče prezidenta, mě až příliš nevzrušila. Nešťastnice, rozumu mdlého, viděla chlapa a přišlo to na ni; přírodě neporučíš. Já, coby dolňák, jsem její počmáranej vršek nehodnotil, jen konstatoval, že pod šponovkama se špulila celkem pěkná prdelka. Ochranka prezidenta sice na vteřinu zachrápala, ale hned zafungovala, což mi připomnělo reklamu "Správný muž nevyjíždí bez ochrany". Zlatý slova! Ochranu je třeba mít vždy u sebe, protože, jak se i tady ukázalo, jeden nikdy neví, co se může přihodit a kde třeba spočine...

 

Po vyřazovacím volebním předkole pak v sobotu odpoledne následovaly ovace a upřímný blahopřání akademikovi od skoro všech neúspěšných kandidátů. Jejich euforii jsem nějak nepochopil. Vždyť přece nedošlo k nějakýmu, zcela nečekanýmu, zvratu nebo nečekanýmu úspěchu. Ze samý logiky věci přece přímo vyplývalo, že někdo z nich druhej bejt musí, prostě musí, a to dokonce, i kdyby ani sám nechtěl. Jejich nadšení a upřímná nehraná láska k akademikovi plynuly teda z prostý skutečnosti, že byli akademikem poraženi. V tomhle se teda určitě musím zastydět a sám nad sebou vážně zamyslet, protože mně nikdy nepřišlo, že bych měl projevovat lásku a nadšení k někomu, kdo mě v soupeření porazil. Ale oni, na rozdíl ode mě, jsou šlechetní, svý desetimiliony prohrávají rádi a s ohromným nadšením. (pozn: určitě jim nechci vkládat postranní myšlénky, např., že si třeba oddechli, že už to mají za sebou a že to nebudou oni, kdo budou odsouzeni k účasti a k eventuálním trapnejm chvilkám ve skutečnym soupeření).

 

A tak skončila předvolební merenda a za dva tejdny přijde už skutečná volba prezidenta. Volba mezi chlapíkem ve zmuchlanym nepěknym saku, prohlašujícím rasistický xenofobní hesla: "tahle země je naše; nikoho jsme nezvali; kdo chce s námi žít, musí se přizpůsobit; komu se to nelíbí, může odejít". A mezi druhym chlapíkem ve skvěle padnoucím obleku a v inteligentních nedioptrickejch brejlích, vítajícím plíživou invazní armádu v hlubokym předklonu před německym diktátem.

 

 

Já už vím, koho budu volit.

Brejden všem. NČ

 

 

 

Komentáře (44)add feed
... : polárka
Jsi jednicka NC
leden 16, 2018 01:37
... : Míša šíša
NČ, skvěle napsáno - opět jsi pobavil. smilies/grin.gif
Já teda nevím, ale všude na netu na mě kouká Drahošův obličej a články o tom, že Drahoš řekl tohle a Drahoš řekl támhleto... kdo vlastně vyhrál to první kolo?

leden 16, 2018 06:44
... : Sidon
Tadyhle ta holka to velice pěkně říká -

http://www.lucieprovaznikova.cz/2018/01/15/islamofil-vs-pijan/
leden 16, 2018 07:51
... : mia I
hezky napsáno.

Vzpomínám na ty šarvátky při volbě prezidenta před 5 lety jak ve společnosti , tak tady na Kudle. Od tý doby se co se týče společnosti moc nezměnilo ve smyslu, že je stále názorově rozdělená (to je ale všude v okolních státech) a že přibližně 40 procentům jsou volby u zadnice. Taky stále není osobnost, která by oslovila většinu voličů.

Volila jsem pana Hynka, i když mi bylo jasný, že nemá šanci. Kdo za sebou nemá miliony, nemá šanci prorazit nějak výrazně do médií a celkově.

Vůči Zemanovi mám tisíc výhrad, má za sebou nějaké aféry, vystupováním je to balík, jízlivej, je tu věk. Ale teď myslím nejde v týhle zemi o to kdo má uhlazenější vystupování, byť otázka vystupování má u hlavy státu samozřejmě velký význam a nelze ji opomíjet. Jde o to říct ne v otázce příchozích lidí, kterým budeme muset díky nařízením poskytnout bezpracný servis a finance, na které mnozí domorodci nedosáhnou. A v tomhle pro mne pan Drahoš záruku neskýtá.

Byla jsem ve volební komisi a z jedné věci jsem měla radost. Znovu chodí k volbám mladí lidé, u volebních komisí už je taky plno mladých lidí (nemyslím brigádníky z řad studentů, myslím třicátníky). Je to moc dobře, jde o jejich budoucnost.
leden 16, 2018 07:55
... : Sidon
Mě vždycky trošku vytočí to přihlouplé posuzování lidí podle toho, jak vypadají, a ne podle toho, co říkají a dělají. Takový pan N. Chamberlain vypadal přece taky velice distinguovaně, uhlazeně a gentlemansky, když mával při výstupu z letadla papírem, na kterém prý přináší mír. A ani ne za rok (11 měsíců) vypukla II.světová válka. A pan Chamberlain musel odstoupit, aby ho nahradil politik a státník nevalného vzhledu, kouřící doutníky a pijící whisky (láhev denně), který však dokázal pozvednout a povzbudit celý národ k obraně před Hitlerem, a byl to politik "velikán".

Ono je to "posuzování" podle vzhledu velice ošidné, a řekl bych, že je víc patrné u žen, než u mužů. Jistě asi znáte našeho taky "pěkně" vypadajícího předsedu vlády J.Trudeau. Ještě předtím, než byl zvolen, jsem byl na návštěvě u jednoho kamaráda a jeho manželka, když jsme mluvili o tom, kdo asi bude zvolen řekla: "já ho budu volit, však je to "šikovný" chlapec."
My jsme se tomu smáli, ale ono tak nakonec dopadlo. Ona je "děvucha" z Valašska, ale už je to taky "stará bříza" (6smilies/cool.gif, tudíž ten výraz "šikovný", u ní znamená - hezký, milý.
Takže, ono je to pak velice těžké, když je takových "odbornic" na ohodnocení toho "správného" člověka, povícero. To bych tady zase mohl uplatnit tu Einsteinovu úvahu o nekonečnosti vesmíru a lidské blbosti, ale to snad už všichni znáte.

smilies/cool.gif
leden 16, 2018 08:47
... : Nona
.... po dlouhé době jsem nakoukla na Kudlanku, NČ děkuji, pěkné čtení! smilies/wink.gif
leden 16, 2018 10:45
... : Míša šíša
Tak jsem si myslela, že s tím "kujme pikle" řekl pan Drahoš úplně to nejblbější, co kdy říci mohl. A ono ne - další perla je na světě. Miloš Zeman prý nikdy nepřeřízl pilou prkno, takže nemůže rozumět běžným lidem. TVL, kam na to chodí?
Nevím koho všeho myslel těmi bežnými lidmi, ale zajímala by mě procenta, kolik takových běžných lidí prkno přeřízlo a kolik ne. A hlavně kolik prken přeřezal pan Drahoš na akademické půdě.

Tuhle, ještě před prvním kolem, mi jeden kolega v práci povídal, že je Drahoš inteligentní. Zeptala jsem se, jak to poznal... a prej tak vypadá. smilies/grin.gif
leden 16, 2018 11:06
... : *deeres*
Doporučuji přečíst a následně se podívat na dokument v PDF a jako já začnete mít pochybnosti o čistém lustračním prověření prof.Jiřího Drahoše.
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/je-rozdil-mezi-ustavem-a-ustavou-jirimu-drahosovi-cizi/
leden 16, 2018 12:40
... : *deeres*
A tady si přečtěte, co se na nás valí se schválením Dublinu IV:
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/migranti-pravo-na-azyl-a-dublinska-narizeni/
leden 16, 2018 12:46
... : Michal
No, kdysi jsem se z čiré zvědavosti podíval na Cibulkovy seznamy a nemohl jsem věřit vlastním očím. Byl jsem tam uveden jako důvěrník STB! Že nám v roce 1984 soudruzi dali pasy a popřáli dlouhou dovolenou nevadilo.
Od té doby mám jaksi pochyby k lustračním dokladům.
leden 16, 2018 12:48
... : *deeres*
Pochyby jsou oprávněné, Drahošovo lustrační osvědčení je v PDF bez podpisu, prý je podpis elektronický. smilies/grin.gif
A v té kariéře pana profesora je leccos podivného, v KSČ nebyl, tak musel mít někde nějakého strejdu. Já dobře vím, jak to chodilo. Mně táta zemřel v mých pěti letech, máma vdova s dvěma holkama a já všude byla kádrována jako dcera živnostníka smilies/grin.gif
leden 16, 2018 13:38
... : marty
Taky mi to nějak smrdí. Když mě v 19 v 88 nepustili ani na jednodenní zájezd do Benátek - výlet z Puly.
Jinak Lucie Provazníková to má v hlavě správně srovnané. Proto ji na Idnesu zablokovali.
leden 16, 2018 17:24
... : Moira
Sidone, diky za link Lucie Provaznikove. Vyborny clanek, to devce to ma v hlave tak srovnany.... Uzasny. Skoda, ze takovych lidi je tak malo...
Vzhledem k tomu , ze SPD volilo 10% lidi, odvozuji, ze ostatnim 90% vubec nedochazi, ze za par let b
leden 16, 2018 17:50
... : Moira
bude Evropa islamska a zbytky bile populace budou tvrde pracovat, aby se islam mohl nerusene sirit do zbytku sveta. Ja osobne budu vzdycky volit toho, kdo je schopen jasne rici ISLAM NE.
leden 16, 2018 17:52
... : marty
Takhle děkuje jeden z neúspěšných kandidátů na prezidenta. Zaplať pánhůh, že už nám hrozí "jen" jeden vítač.
https://www.expres.cz/volby-prezidenta-2018-horacek-romove-duf-/zpravy.aspx?c=A180115_132702_dx-zpravy_stes
leden 16, 2018 18:03
... : Sidon
Za další zmínku stojí i to, co už bylo taky mnohde a mnohdy řečeno. Jde o to "rozdělování" společnosti, které prý spáchal nynější prezident Zeman. Ale jak je ta společnost rozdělena, je vidět na volebních výsledcích celé republiky. Ve všech krajích vyhrál Zeman, pouze v Praze, v tom septickém vředu republiky zvítězil Drahouš. Kdo teda vlastně ten lid rozděluje?!!

Budeme žít jako v Praze, všude samé vedení ...

smilies/smiley.gif
leden 16, 2018 19:51
... : Moira
Zajimave je, ze zde v diskusi jsou pritomni presvedceni, ze dnes opravdu jde do tuheho a je nutno udelat vse pro zastaveni islamskeho nebezpeci. Taky mam vuci Zemanovi tisic vyhrad, ale troufam si tvrdit,ze Zeman se nezapise do dejin teto zeme jako clovek, ktery podepsal ortel smrti nad vlastnim narodem (Dublin 4). Nikdo nevi, co zitrek prinese, ale verim, ze Zeman udela vse pro vlastni narod. No, tak jsem asi naivni, ale ja chci mit nejakou nadeji........
leden 17, 2018 06:12
... : zuza
Bohužel, už mi nezbývá nic jiného než doufat, že rodiče vychovali doma alespoň trošku vlastence. Ať má Zeman tisíc chyb, ale ví, že tato země je naše. Ale Drahoše bude naše mládež volit, protože vypadá... Jak nesmyslné..
leden 17, 2018 06:38
... : Sandra
Myslím, že Drahoše nevolí mládež pro to, jak vypadá, ale proto, že Zeman jim přijde nevolitelný. Proč je pěkně shrnuto tady: https://www.respekt.cz/tydenik/2018/2/hradni-desatero
leden 17, 2018 09:23
... : zuza
mladí ale nečtou..... tak to asi tím nebude
leden 17, 2018 11:34
... : NČ
Jestliže Sandra svou pravdu a lásku čerpá z týdeníku Respekt, patřícímu jednomu z největších zlodějskejch hajzlů minulejch 27 let, uhlobaronu Bakalovi, pak se nelze divit jejímu protizemanovskýmu zápalu.
Pro jistotu jsem si její odkaz otevřel a se sebezapřením dokonce i přečetl: Snůška polopravd, demagogií a i přímejch lží.
leden 17, 2018 13:01
... : Jarmila Vojáčková
Pane NČ. Jste hloupý a proto i zlý. Čtu vaše hlouposti a chápu, že se stydíte je i podepsat celým jménem.
Vaše urážlivá slova k panu profesoru Drahošovi jsou jen obrazem nízké závisti a zášti nevzdělance k muži vzdělanému, který je připraven k znovu - pozvednoutí presidentského úřadu opět na úroveň inteligentních lidí a spojovat lidi, ne rozdělovat jako teď je. Takové články jako je ten váš jsou právě tím, co rozděluje společnost a neměly by se proto vůbec na internetu vyskytovat. Na štěstí jste se svými hloupými urážkami v menšině a to se ukáže již za několik dní až pan profesor přijde na Hrad.
Nepřeji vám pane špatný den. Ale dobrý den vám také přát nemohu.

leden 17, 2018 21:04
... : zuza
Paní Vojáčková, asi jsem rozumu mdlého, ale nějak nechápu Vaše právnické vzdělání, pokud ironii zaměňujete za urážlivá slova. Psát o někom, že je hloupý a zlý, když předpokládám, že jej osobně neznáte je trošku přes čáru. Náhled na člověka je trošku pak jiný, když jej znáte osobně a vidíte souvislosti, ale vy jste přišla tady tu společnost asi jen rozdělovat.
leden 18, 2018 05:57
... : Míša šíša
Takové články jako je ten váš jsou právě tím, co rozděluje společnost a neměly by se proto vůbec na internetu vyskytovat.

No jasně. Na internetu by se měly objevovat jen oslavné ódy na inteligenci a slušnost pana Drahoše. Pro jiný názor prostě na internetu není místo. :-/

Jak demokratické, že... voličko pana demokrata Drahoše.
A pokud zde někdo někoho urážel, tak jste to byla akorát vy.
leden 18, 2018 06:26
... : mamča
Paní Jarmilo Vojáčková, klidně si volte koho chcete. Na rozdíl od vás jsem tolerantní a za vaši volbu vás nehodlám ani urážet, ostouzet, či přibíjet na pranýř.
Pokud jste dospělá a svéprávná, můžete volit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Nikoli však urážet toho, kdo váš názor nesdílí.
Ať už zvítězí kterýkoli z kandidátů, bude to rozhodnutí voličů, a s tím nic neuděláte ani vy, ani já.
Jenže já budu výsledek volby respektovat.
leden 18, 2018 08:47
... : *deeres*
Čumím jak péro z gauče. To je teda logika smilies/grin.gif
Kdo je hloupý, je proto zlý. Kdo je chytrý, je proto hodný. Skvělá analýza.
Paní Vojáčková, pan NČ není žádný anonym, musíte vědět, že i vy jste se sem musela přihlásit. A ta revize toho, co se smí psát a co nesmí, ta už je v Německu, my zatím ještě smíme.
Před pěti lety neuspělo oranžové číro a pět let pokračuje dehonestace současného prezidenta v rámci proklamované demokracie.
leden 18, 2018 10:57
... : mamča
NČ napsal svůj článek s nadhledem a s humorem sobě vlastním. Čtu jeho postřehy ráda a většinou s jeho názorem i souhlasím. Zvlášť poslední odstavec článku porovnávající oba zbylé kandidáty mi hovoří z duše. A protože jsem "rasistický xenofob", budu volit tak, aby aspoň ještě chvíli mohly moje blonďaté snachy a vnučky žít v naší zemi v klidu, neomezovány ve svých občanských právech nějakými "přidělenými" přivandrovalci.
Sice chápu, že prezident není Bůh, a jeho pravomoci jsou omezené, ale protože toho "uhlazeného" kandidáta chválí a upřednostňuje především Německý tisk, je to pro mě cosi jako "antidoporučení".
PS : Byla bych pro to, aby se znovu vrátil do našeho práva zákon "o urážce hlavy státu", s nějakou "přiměřenou" trestní sazbou, abychom jako občané nemuseli poslouchat a číst bezuzdné urážky a dehonestace prezidenta, ať už je jím kdokoli.
leden 18, 2018 13:15
... : Jarmila Vojáčková
Autora neznám. Podepisuje se možná iniciálami možná ne. Já se za své názory nestydím a nestydím se ani za své jméno, které nepotřebuji skrývat za divné přezdívky. Trvám na tom, že současný prezident Zeman rozdělil společnost a proto je teď nutné, aby se prezidentem stal sjednotitel, člověk vzdělaný a moudrý pro kterého slova - lidská práva - neznamenají jen práva pro občany jednoho státu ale celého světa. Nebo češi se od ostatních lidí liší tím, že mají právo užívat svého bohatství na úkor trpících milionů jiných obyvatel světa? Barvou odlišní nesmí mít lidská práva? V tom je ten rasizmus a xenofobie současného prezidenta, který záměrně zneužívá nejhorší vlastnosti svých voličů. Proto právě v tom je pan Drahoš naší nadějí, on tomuhle rozumí a spojuje společnost tak aby ze sebe vydala to nejlepší co v ní je. Nikdo přec nemůže pokládat za spravedlivé obývat pětipokojový byt s dvěmi koupelnamy aby ve vzdálenosti pouhé tři hodiny letu letadlem lidé trpěli žízní. Autor článku tohle nepochopí, ale každý slušný člověk musí procestovat. To je to proč slušný člověk nebude volit současného prezidenta, ten je prezidentem sobecké lůzy a nejniších lidských pudů.
leden 18, 2018 17:47
... : *deeres*
S příjmením Vojáčková je jenom v Praze 170 osaob (tolik o anonymitě), tebe neznám,čtu tě tady poprvé. NČého ano a jak je jeho zvykem, jde s kůží na trh. Neznám ho tu jenom já, zná ho zde za ta léta většina.
To, co píšeš výše, jsou jenom idealistické kecy, bez reálného podkladu. Pokud jsi taková idealistka a chceš pomáhat lidem, kteří nás nenávidí, je to tvoje věc, ale za své.
Ti, co by opravdu mohli pomáhat,protože mají finanční kapitál, dělají pravý opak. Něco o Mezinárodním měnovém fondu.
https://www.youtube.com/watch?v=2JJtMhXlZxM&feature=youtu.be
leden 18, 2018 18:45
... : mamča
Jarmilo Vojáčková :
Děvče nešťastné, zapracuj trochu na české gramatice, i když jako multikulturní osoba zřejmě češtinu nebudeš používat.
Považuji se za slušného člověka, přesto podle tebe jsem sobecká lůza s nejnižšími lidskými pudy smilies/cheesy.gif.
Je mi srdečně jedno, jakou má kdo barvu kůže. Přímo v sousedním bytě bydlí paní černé pleti, je z Nigérie. Mluví perfektně česky, pracuje a její syn chodí do české školy. Nemám s ní problém, ani kdyby byla fialová se žlutými puntíky.

Češi neužívají "svého bohatství na úkor trpících milionů jiných obyvatel světa".
Jednak proto, že už žádné bohatství nemají, a druhak nikdy neměli žádné kolonie. Vždycky jsme v historii měli jen to, co vybudovali a svojí krví vykoupili naši předkové.
Vol si koho chceš, třeba pana profesora s ochrannými brýlemi na brusku. Je to tvoje právo.
Ale nenavážej se a nezostuzuj někoho, kdo má jiný názor.
leden 18, 2018 18:51
... : Sidon
osobo Vojáčková, podle toho, co píšete a jak posuzujete, či odsuzujete ostatní, troufám si Vás pojmenovat a přiřadit k hrdince románu Josefa Škvoreckého - Příběh inženýra lidských duší (Toronto 1977). Stačí zadat do Google. Jestli je to Vaše jméno pravé, či ne, to je mi úplně šumafuk, to na věci nic nemění.
Já mám ale pořád jakési tušení, že si jen někdo zase dělá legraci. Protože takové postižení je silnějšího rázu a zralé na hospitalizaci.
smilies/cool.gif
leden 18, 2018 19:53
... : Bara
Pani Vojackova, mozna by bylo dobre udelat si vylet do Britanie, Belgie, Holandska, Svedska a Francie, nechat muzea, galerie a navstevy hradu a zamku stranou a zajit se podivat do postrannich ulicek, nebo tzv. no-go zony, mozna by jste zmenila nazor na lidska prava, rasizmus a diskriminaci. Holandska vlada oficielne priznala, ze vydane miliony na integraci absolutne zklamalo, i vetsina treti generace zde narozena (to se tyka vetsinou muzskeho pohlavi, protoze zeny musi byt sticha a poslouchat) bohuzel mysli a jednaji jako kdyby byli narozeni ve stredoveku, jejich tradice a nabozenstvi je v nich proste silne zakorenene. Kdyz jsem jednou sledovala porad ve kterem diskutovali mladi muslimsti muzi o tom jak hledi na nas evropske zeny, jaky maji nazor na to vsechno okolo, proste moderni, evropsky styl zivota, tak jsem z toho mela docela husi kuzi. Uzivat si, JO. Ale podilet se na tom, NE. Ozenit se s Holandankou? Uzivat si s ni sex, jo, ale ozenit se, ne. Holandanky jsou kurvy. A za kazdou vetou, kdyz Allah dovoli, kdyz Allah da, kdyz Allah........
Mimo jine, za tolik miliard co se trpicim lidem v tisni kazdorocne posila, by tam uz mela byt nejaka zmena videt? Kde jsou ty miliardy? Aha, ja jsem zapomnela, ono se tam valci a potrebuji zbrane. Aha, na ukor naseho bohatstvi ......
leden 18, 2018 20:01
... : Bara
Ja se omlouvam za ty chyby, moc rychle jsem to odtukla......
leden 18, 2018 20:07
... : NČ
Svatá prostato!
Todle už je, Vojáčková, na neprodlenou konzultaci s lékařem. A jestli na tuhle prostatu napíše lékař nějaký prášky, tak doporučuju pravidelně užívat ve dvojnásobný dávce. Samozřejmě, pokud ovšem dovolej játra.
leden 18, 2018 20:49
... : zuza
Paní Vojáčková, pokud jste dospělá, asi jste chyběla ve škole v hodinách dějepisu, možná by jste si měla něco přečíst....
leden 19, 2018 06:02
... : mila1
A to vám všem nevadí, že Zeman míří s politikou směrem k Rusku? A že jeho heslo " Tahle země je naše" se sice pěkně poslouchá, ale je to jen jeho populistická fráze? Proč se tedy neohradil přímo Putinovi za to, co napsali ruské noviny v době, kdy tam byl na návštěvě: Československo by mělo být Sovětskému svazu vděčno za rok 1968, zdůraznil web ruské armádní televize Zvezda, kterou řídí ruské ministerstvo obrany. Tvrzení o vděku zahrnul ruský web do článku o oficiální návštěvě českého prezidenta Miloše Zemana v Rusku.
Asi se vám stýská po době, kdy jsme byli satelitem velkého bratra, že?
leden 19, 2018 07:38
... : zuza
Pokud není někdo schopen pochopit některé zákony politiky, tak je to marné. Vždycky se najde něco, co vypíchnu a budu na tom trvat. Pochopte, že demokracie je demokracie, a pokud Vás někdo přehlasuje, tak budete respektovat volbu... Vždy budeme nějakým satelitem, buď východu nebo západu.. Nejsme velmoc, ale malá myšička.
leden 19, 2018 07:50
... : *deeres*
Mila1 - doplň si informace
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zemana-rozhorcil-clanek-o-invazi-1968-na-ruskem-webu-hodla-se-ohradit/1553242
Nejenom hodlal. Kdo sledoval, tak ví, že se také ohradil při rozhovoru s Medvěděvem.
Jsme mrňavá země a tak nám nezbývá, než to hrát na obě strany. Někdy se musí opatrně našlapovat.
Když prezident Zeman dojednal s Čínou zakázky za 19 miliard, Kalousek zuřivě běhal s tibetskou vlajkou.
Čínský prezident také navštívil v roce 2015 Anglii a tam ho vítali se zlatým kočárem.
10.1.2018 jel francouzský prezident dojednat obchody s Čínou, to je Kalouskovi najednou Tibet šumák, ačkoliv prezident Macron přímo řekl, že kašle na lidská práva, že mu jde o obchod.
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/macron-odmitl-davat-verejne-lekce-cine-z-lidskych-
prav/1571510

My ještě jako Československo, jsme v rámci humanity utlumili zbrojní průmysl a hádejte, kdo nás nahradil u našich obchodních partnerů? Ono by to chtělo používat vždy stejný metr a ne jenom vypíchnout, co se zrovna hodí, jak píše Zdena.
Ne, nestýská se mně po době, kdy jsme byli satelitem rudého bratra, ale nechci být ani druhořadou kolonií západu. Když tak čtu výplody Jarmily Vojáčkové, tak si říkám, kolik už je tady asi lidí s vypláchnutým mozkem. To, že u názvu národa "Češi", používá malé písmeno, je signifikantní, protože pro tyto lidi jsme my, ti zaprdění čecháčkové.l
leden 19, 2018 09:21
... : Míša šíša
Mílo, a to ti nevadí, že součástky, které tedy naše lidi vyrábí (za směšný plat) jsou v Německu kompletovány a Německo pak celé produkty vyváží do Ruska? Nepřiklání se náhodou Německo politicky k Rusku, když s Ruskem obchoduje? A nevadí ti, že Francie uzavřela s Čínou kontrakt za několik miliard?
Čeští podnikatelé jsou Zemanovi vděční, za to, co pro ně udělal jak v Rusku, tak i Číně, akorat čeští pisálci o tom nepíšou, protože se to jaksi nehodí a nezapadá to do štvavé protizemanovské kampaně.

To, že se Zeman okamžitě ohradil proti článku v ruských novinách, ti vysvětlila už deeres. Jen mě překvapuje, že to nevíš, protože překvapivě o tom psaly i weby, které nejsou nálepkovány jako dezinformační. V Tv to také proběhlo.
leden 19, 2018 12:12
... : Míša šíša
A ještě k heslu „Tato země je naše”. Dnes v Deníku vyšel inzerát s Drahošovým heslem „Tato země patří občanům České republiky!” s dodatkem, že odmítá migrační kvóty.
Nejedná se náhodou o populistickou frázi? V tomto případě zřejmě ne, že? smilies/grin.gif
leden 19, 2018 12:28
... : Bara
Kdyz se to vezme selskym rozumem, tak to, ze Zeman navstivil Rusko a Cinu a privelz milionove (mozna miliardove) zakazky neni az tak spatne. I zapadni kapitalisticky svet se zacina orientovat timto smerem, takze Zeman je v podstate predstihl.....Kdyz bylo embargo na Rusko, melo Holandsko obrovsky problem udat tuny syra, kvetiny, maso, atd......
leden 19, 2018 16:21
... : Sidon
Já nevím, proč mají někteří lidé (stále je jich dost), pořád jaksi "zakódováno" v hlavě, že Rusové jsou naši největší nepřátelé. Přičemž v porovnání s historickým děním a událostmi, by to měli být hlavně Němci a Rakušané, kteří nám "ubližovali". Možná, že je to hlavně tím, že je to ještě časově blízko. Ať si říkají o Putinovi co chtějí, ale mně teda vůbec nepřipadá jako Hitler, že by nás a snad i další státy, chtěl obsadit. Proč by to ksakru dělal?! Místa mají dost, nerostných surovin taky, takže oni spíš potřebují kšeftovat, ale to se zase nelíbí Amíkům, ti by rádi Evropu zásobovali sami, ale za jakou cenu? A kolikrát taky pěkným svinstvem. Některým lidem ale stačí, když na konzervě uvidí amer. vlajku, pak je to pro ně OK. Ale Němci se teď zaínají nějak "vzpouzet", snad jim ten Nord Stream II projde.
leden 19, 2018 18:44
... : polárka
vidim to stejne
leden 20, 2018 02:06
... : Sidon
Tak teď zase trošku humoru.

Včera jezdil po Brně, v rámci volební prezidentské kampaně, Jíří Drahoš šalinou a při vystupování před ním upadla na zem jedna starší paní. Jiří se sehnul, pomohl paní na nohy a ještě jí oprášil kabát.
Potom k ní prohodil:"Dnes jsem pomohl já vám, příště pomůžete zase vy mně, svým hlasem ve volbách."
Paní se na něj podívala a odpověděla:"Panáčku, já jsem upadla na prdel, ne na hlavu!"
smilies/smiley.gif
leden 20, 2018 02:23
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]