O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

CO VŠECHNO ZEMAN NEŘEKL PDF Tisk E-mail
Sobota, 30 prosinec 2017
Přejít na obsah
CO VŠECHNO ZEMAN NEŘEKL
Strana 2
Strana 3
Prezidentův vánoční projev byl vyrovnaný a realistický. Prezident řekl potřebné věci, mnoho věcí ovšem neřekl. Proto bych se pokusil ho doplnit. Ve starém roce byly klíčovou událostí samozřejmě volby. Jejich výsledek je známý a znamená další odklon od starých politických stran vyjma ODS. Volbou obviněného Babiše prokázali občané nejen, že nevěří starým politickým stranám, ale nevěří ani institucím - policii apod.

      

 

 

 

 

       Staří politici dokázali otrávit lidi tak, že už ničemu nevěří. Pokud bych měl charakter roku 2017 nějak vystihnout, řekl bych, že to byl rok štvavých kampaní a rétorické nenávisti. Ekonomové, ti hodnotí minulý rok dobře. Je málo pracovních sil, což je důsledek poklesu porodnosti v devadesátých letech. Měli bychom tedy urychleně přijmout zahraniční dělníky nebo nám podniky odejdou do zahraničí a přestanou tady platit daně. (To se kvůli politice ČSSD nedělo a doufám, že to nynější vláda udělá.)

 

 

  • Kontroverzní EET bylo zavedeno, jak vidět, nic podstatného se nestalo, jestli bude mít význam nebo ne, se teprve pozná.
  • Zvyšování cen potravin přináší problematickou situaci důchodcům a příjemcům různých dávek. Nevím, zda tento proces už není počátkem světové potravinové krize způsobené suchem a nedostatkem vody vůbec. Zvyšování ceny půdy signalizuje, že spekulanti cítí nastávající důležitost zemědělství pro přežití. Naše smrkové lesy usychají, s přírodou se něco děje. Řešení bude vyžadovat mnoho nákladů a také legislativních změn.
  • Politická kultura. Chicagští mafiáni se ve třicátých letech odstřelovali. Dnešní se odstřelují pomocí obvinění a soudů. Na každého se něco najde. Něco se vyškrábe, podá se trestní oznámení a potom se táhne pět let soudů až ke konečnému osvobození. (Např. takový soud s Hučínem a později s Čunkem. Částečně podobně dopadl Topolánek a Nečas.) Minulý rok prohloubil do nebývalé míry tuto kulturu obviňování, lhaní, štvaní, propagandy, nenávisti, závisti, vylila se veškerá špína, jakoby se s ní převrhl sud.
  • Štvavé kampaně se nevyhnuly ani zahraniční politice. Štvaní proti Trumpovi, Polsku, Maďarsku, Rusku - stálý námět všech hlavních sdělovacích prostředků. A samozřejmě strach, že lidé začnou myslet vlastním rozumem, když budou mít k disposici nezávislé sdělovací prostředky nebo sdělení z druhé strany. Proto je kampaň proti ruským webům, přestože ani nevíme, že by byly ruské, „ale ony přece musí být ruské, když hlásají něco jiného než my“. Pomalu se blíží „efekt radia Svobodná Evropa“. Lidé už „Rudému Právu“ věřit nebudou; o to víc internetovým webům, které hned rozeznají podle obsahu, zvláště, když jim je různé organizace uvedou do seznamu.
  • Navíc se zadrhl BREXIT, a vypadá na zákopovou válku. Ve Francii, v Německu a Rakousku zvítězili globalisté a europeisté.
  • Prezident Trump poznal, že být vlastencem a postavit se globalistům je nesnadné a v mnohém musel ustoupit.
  • Migrační krize zeslábla. V Sýrii už Rusové a Asad vyhráli válku s Islámským státem a totéž lze říci i o irácké vládě s podporou spojenců. Bojovníci se přesunou jinam, myslím si, že ne do Evropy, kde je to problematické, ale do Afriky.
  • Na scénu se dostává Izrael, který byl v době války v klidu.
  • V Polsku a Maďarsku jsou konzervativní vlády pevné a lidé za nimi stojí.

 

 

Takže celkem to byl normální rok v rámci dlouhodobého vývoje, ve kterém dominuje uvnitř států evropské civilizace boj mezi globalisty a národními konzervativci.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]