O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZAJÍMAVOSTI VESMÍRNÉ A NESMÍRNÉ PDF Tisk E-mail
Středa, 22 listopad 2017
Vesmír je záhada sama o sobě. Bílá hmota, černá hmota, temná energie, trpaslíci a díry, to všechno nás obklopuje a člověk si ani neuvědomuje, co se tam děje a co je všechno možné... Našla jsem pár zajímavých bodů, které by se vám snad mohly líbit. I když každý normální člověk ví o vesmíru hodně, přesto doufám, že najdete něco, co jste ještě nevěděli…

 

 

 

 

   

 

     Pouze 5 % vesmíru se skládá z normální hmoty. 25 % je temná hmota a 70 % je temná energie.

 

    Díváme-li se na oblohu, slunce i měsíc vypadají, že mají téměř stejnou velikost. Ve skutečnosti je ale Slunce 400 krát větší než měsíc. Nicméně, je také 400 krát od země dál než měsíc, což tento zrakový klam vysvětluje.

 

    Na Uranu trvá jedno roční období 21 let. Každý pól má 42 let slunečního denního světla, po němž následuje 42 let noční temnoty. Průměrná teplotu je -273 stupňů celsia.

 

 

Související obrázek

 

 

    Nejchladnější místo ve vesmíru je docela dobře možné najít i u nás, na Zemi. V laboratoři Wolfganga Ketterles v Massachusetts je to 0,000000000001 stupňů Kelvina. Což je -2571 stupňů Celsia. Myslete na to, až vám bude v zimě zima…

 

    Lucy, hvězda v souhvězdí Kentaura je ve skutečnosti obrovský kosmický diamant o 1 864 712 049 423 024 128 karátů. Lucy je pojmenována po jedné písni od skupiny Beatles: Lucy in the Sky with Diamonds. Není nutné nijak zmiňovat, že nejspíš by bylo mimořádně obtížné tento diamant ukrást.

 

    Helium je jedinou látkou ve vesmíru, která se nemůže vyskytnout v pevné formě. Není prostě dostatečná zima, aby dosáhla jeho bodů zmrznutí.

 

 

Výsledek obrázku pro olympus mons

 

 

    Nejvyšší hora naší sluneční soustavy je na Marsu. Olympus Mons je gigantický sopečný štít (podobně jako sopky nalezené na Hawajskych ostrovech). Olympus Mons je 26 kilometrů vysoký a má celých 600 kilometrů napříč. Jen pro srovnání, Mount Everest je vysoký pouze 8,9 kilometrů.

 

    Jeden z měsíců Saturnu, Měsíční Titan (Moon Titan) se může pochlubit ohromnými oceány zemního plynu. V červnu 2010, objevili vědci analýzou dat mise Cassini-Huygens určitě anomálie, které by mohly potvrdit přítomnost organizmů na bázi metanu.

 

     Pouhým okem můžeme ze země vidět 8000 hvězd. Po 4000 na každé polokouli.

 

 

Související obrázek
 
 

    Planeta jménem "Genesis Planet" je oficiálně 12 700 000 000 let stará, takže je to nejstarší nalezena planeta. Pro srovnání - Země je stará „jen“ 4 500 000 000.

 

    Ve vesmíru jsou lidé cca o 3% vyšší, neboť se vytvoří více prostoru mezi disky na obratlích páteře. Na druhou stranu, lidské srdce se zase zmenšuje, protože nefunguje ve vesmíru tak „hard“ jako na zemi, což může způsobit ztrátu svalové hmoty.

 

 

    I normální člověk ví o vesmíru hodně, přesto doufám, že v mém článku najdete něco, co jste ještě nevěděli…

 

    A třeba vás to nabudí na přečtení mnoha dalších zajímavých informací, které by vás jinak ani nenapadlo hledat či číst. Možná najdete nějaký zajímavý dokument, video nebo I sci fi příběh, knížku.

 

    Nebo se podíváte na nějaký pěkný sci fi film, na který byste jinak nekoukli...

 

GRÉTA

 

 

Komentáře (1)add feed
... : doktor
Jsem poete a na vesmír se dívám jako na zdroj tajemna,krásy a lidské touhy a romantické lásky.
listopad 24, 2017 12:15
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]