O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PÁR PREZIDENTSKÝCH SLOV PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 listopad 2017
Prezident Zeman v pořadu Týden s prezidentem mimo jiné mluvil o zakladateli našeho státu T. G. Masarykovi. Je přesvědčen, že bychom si měli odkaz prvního prezidenta připomínat, ale to nejen čtením jeho knih, ale také činy. Masaryk byl velmi aktivní člověk, který v 65 letech projevil odvahu, odešel z vlasti a začal v zahraničí budovat stát, který si ještě v první světové válce uměl málokdo představit.

 

 

 

 

 

Masaryk sám nebyl oblíben. Pražští vysokoškolští studenti ho vypískali z jeho přednášky, připomněl Zeman dobu Hilsneriády, kdy se Masaryk postavil na stranu žida Leopolda Hilsnera, ale i v jiných případech. Taková odvaha podle Zemana většině dnešních českých politiků chybí. Někteří politici jen přežívají ze dne na den. „Dokonce o jedné nejmenované politické straně se říká, že se zdraví slovy: dobrý každý den,“ prohlásil před kamerami Zeman.

 

Připomněl také, že se Masaryk odmítl spokojit s rolí kladeče věnců a definoval do Ústavy Československa pravomoci prezidenta. „On dokonce psal dopisy tehdejším ministrům, co by měli dělat. Nedovedu si představit, že by dnešní prezident takto úkoloval ministry,“ řekl prezident.

 

Masaryk kdysi také přišel s myšlenkou vytvořit jakési spojené státy evropské po vzoru USA. Zeman se k této Masarykově myšlence přihlásil. „Já jsem pořád eurofederalistou a vždy jsem dodával, že opravdoví federalisté jsou nepřáteli evropského unitárního státu. Masarykova vize spojených států evropských byla federalistická.“

 

Stranou pozornosti prezidenta nezůstal ani vypálený dřevěný kostel z 16. století v Gutech na Frýdecko-Místecku. Zeman dal najevo, že by byl poměrně přísný v souzení mladíků, kvůli kterým kostel v podstatě lehl popelem. Pokud by snad někdo prezidentovi namítal, že mladíci, kteří kostel zapálili, možná doma neměli dost lásky a schytali pár facek, takže bychom k nim měli být trochu shovívaví, pak by prezident odvětil, že ti mladí muži.

 

Pár slov padlo i k Čapímu hnízdu. Zeman prozradil, že po návratu z New Yorku, kde promluví na půdě OSN, si chce vyslechnout názor ministra vnitra Milana Chovance na kauzu Čapí hnízdo. „Ale já už jsem upozorňoval na to, že v šuplících leží dvě stě, slovy dvě stě neprojednaných zákonů, a to je mizerná práce. A poslanci místo toho, aby se věnovali těmto zákonům, raději osm hodin diskutovali o Čapím hnízdě.“

 

Za vůbec největší hřích této sněmovny považuje Zeman neschválení zákona o obecném referendu. Proč ho politici neschválili? „Politické strany se bojí svých občanů. Ale protože tito občané jsou také voliči, tak těsně před volbami politické strany své občany milují. Ale když je po volbách, tak lidem říkají, nepleťte se do toho, tady vládneme my,“ shrnul prezident.

 

 

Pár slov vybral

Franta Bouška

 

 

 

 

Komentáře (4)add feed
... : Myška
...nepleťte se do toho, tady vládneme my,...
Úplně stejně jako naše starostka...listopad 03, 2017 06:45
... : mia I
co chtěl autor říci na konci odstavce o Gutech???? ti mladí muži co???
listopad 03, 2017 06:56
... : *deeres*
Stranou pozornosti prezidenta nezůstal ani vypálený dřevěný kostel z 16. století v Gutech na Frýdecko-Místecku. Zeman dal najevo, že by byl poměrně přísný v souzení mladíků, kvůli kterým kostel v podstatě lehl popelem. Pokud by snad někdo prezidentovi namítal, že mladíci, kteří kostel zapálili, možná doma neměli dost lásky a schytali pár facek, takže bychom k nim měli být trochu shovívaví, pak by prezident odvětil, že ti mladí muži dostali facek ještě málo.

Státní zástupce řekl, že dvěma obviněným navrhl vazbu, protože by mohli pokračovat v trestné činnosti. U jednoho z nich podle něj také hrozilo, že by se vzhledem k výši trestu, jaký mu hrozí, mohl vyhýbat trestnímu řízení.

A to ti žháři mají ještě takovou drzost, že si podali ústavní stížnost na vazbu.
Náklady na opětné vybudování kostela pojišťovna celé nezaplatí, proto se pořádá sbírka a shání se dokumentace, aby replika byla co nejpodobnější. Historická hodnota kostela je ale nenávratně pryč.
Vlastní budova kostela byla pojištěna na 20 miliónů, které pojišťovna vyplatí a navíc pomohla s odklízením trosek a vyčištěním požářiště. Co nezaplatí, je mobiliář kostela (oltář, zvon, varhany, lavice, kazatelna, výzdoba), na to se pořádá sbírka a částka má být požadována na pachatelích.
Chci to vidět, jak to z nich dostanou!
listopad 03, 2017 09:11
... : d@niela

Deeres, díky moc za opravu, nějak mi to "uletělo" :-)))
listopad 03, 2017 21:36
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]