O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

НЕИЗВЕСТНЫЙ ТЕПЛООБМЕННИК PDF Tisk E-mail
Pondělí, 23 říjen 2017
Výsledek obrázku pro FRANTA BOUŠKA„Jmenuj aspoň tři vynálezy, které nevznikly moudrostí ruských či sovětských vědců!“ Vzpomínáte? Na tohle prostě a jednoduše nebyla odpověď. Za mého útlého mládí existovala kniha - Vyprávění o ruských a sovětských vynálezcích a objevitelích. Vydání 1953, 636 stránek, 22 celobarevných příloh za neuvěřitelnou cenu 53 korunek československých (dnes v aukcích za 1500 a více korunek pouze českých, cenu docela chápu).

 


 

 

 

 

Tu knihu napsat, to už musíš mít vyšší druh fantazie a společenskou objednávku k tomu. Masírovat a vyplachovat lidem mozky, na to byl sociálismus velice dobrej. Propaganda jako fík, Gobbels by se divil a že to byl nějakej lhář profesionál. Štěstí, že jsme nedošli až ke komunismu, dopadli bychom jako Severní Korea. Chápu, že mír se musí chránit všemi bojovými prostředky.

 

Související obrázek

Fakt nebyla jediná věc na světě, kterou tito lidičky nevynalezli. Dokonce i jakýsi mužík Jabločkov dávno a dávno před Edisonem vynalezl žárovku, t.zv. Jabločkovovu svíčku.

 

Jenom ta carská vláda mu nějak nezavedla do vesnice elektriku, takže jí nemohl prakticky vyzkoušet. Ale prvenství patří nepochybně jemu, to dá předci rozum.

 

Dneska jezdíte běžně automobilem. Víte vy vůbec, kdo automobil vymyslel, sestrojil a provozoval?... Nemáte ani šajnu, že jo ... to přeci byl pověstný ruský vynálezce a konstruktér Šamšurenko, a to v roce 1752, v originále to znělo asi tak... samochodna koljaska bez koni... (nebo tak nějak) ten název je všeříkající. A aby cestující věděl kolik jede, byl na "palubě" přístroj.. tedy tachometr v originále: časa věrstoměrky. Jo, a to jeho pokračovatel Kulibin... to byl jinší sekáč. Takže když vám bude někdo vykládat o Daimlerovi a ostatních, tak jim samozřejmě nevěřte, tady máte psanej důkaz.

 

 

 

 

Výsledek obrázku pro stará žárovka v předsíni

 

 

 

Asi na tomto svítidle, které mám na zdi zádveří do bytu naprosto není nic zvláštního. Klasické socialistické bakelitové kopyto, nic zvláštního. Ale uvnitř je naprosto zázračná věc. Do bytu jsem se stěhoval v roce 1982 a ta 40W žárovka je tam furt stejná a furt svítí.

 

Frekvence zapínání a vypínání je ve vchodu velmi vysoká, minimálně desetkrát za den v zimním období. A žárovka drží jako tapeta. Nějakej montér jí tam před 25 lety namontoval a funguje dosud. Určitě je to jakási žárovka kvalitní sovětská, abych odčinil to povídání předešlé.

 

A to mám, prosim, v bytě trvalé přepětí, VN trafo mám za rohem, všechny žárovky v bytě jsem obměnil za tu dobu už deseti a vícenásobně. Skláním se před tím výrobcem. A až jednou bude konec jejích dnů, tak jí zabalím a pošlu tomu kdo to vyrobil s děkovným dopisem. Nevím kdo to je, bojím se na svítidlo šáhnout, otírám ho zatim jenom.

 

FRANTA BOUŠKA

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : Josef Kouba
Nejsem v těchto informacích moc sečtělí, ale po 2 světové, bylo Rusko na cimpr campr. 20 milionů mrtvých. V USA během 2 sv. války, jim nikdo nerozbil doma ani okno a z druhé světově díky kšeftům měli nejkrásnější období v historii USA. Ale přesto se z těch ruských mužiků, vyklubali vědci a na výlet do vesmíru byli první. Jak je to jen možné.
říjen 24, 2017 08:53
... : *deeres*
Nevím, jaké prvenství jim opravdu patří, ale nebyli to náhodou Sověti, co dostali 3.11.1957 Lajku do vesmíru.
Když se nad tím zamyslím, kolik prvenství ve vynálezech bylo ukradeno Čechům, jenom proto, že si nepodali patent. Sověti ve spoustě případů lhali, jenže nelhali jenom oni, ono se lhalo před i za železnou oponou.
Žárovka pana Boušky je držák. A já si zase vzpomínám, jak moje někdejší kolegyně si s manželem koupili vyřazené auto od policajtů značky Volha. Její manžel s ním další desítku let jezdil na ryby, to nebylo auto, ale obrněný transportér. Stejně tak předimenzovaný plášť auta měla ruská Čajka.
říjen 24, 2017 10:27
... : Míša šíša
Ještě že tu není Mikin - vy byste to schytali. smilies/grin.gif smilies/grin.gif
říjen 25, 2017 08:14
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]