O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDYŽ ČURBES, TAK SPRÁVNĚ POLITICKY PDF Tisk E-mail
Pondělí, 16 říjen 2017
Výsledek obrázku pro FRANTA BOUŠKAZe zpravodajství mě zaujaly dvě zprávy. Obě se týkají vandalismu, ničení cizích věcí, zkráceně dělání čurbesu. Určitě si to pamatujete: skupina aktivistů vylila v Praze do Vltavy barvivo. Přitom ovšem polili barvou i fasádu Výstavní síně Mánes. Tenhle čurbes – neboli nalití barvy do řeky, si vyžádal zásah hasičů, kteří následně došli ke zjištění, že barva je neškodná...

 

 

 

 

 

K akci se přihlásila skupina angažovaných umělců Bolt958, která tak chtěla vyjádřit nesouhlas s tím, že Mánes je využíván komerčně k prezentacím firem jako Sony, Ferrari nebo Reebook. Na tak unikátním místě, rozumějme v tak šílený hranatý boudě, se přece nesmějí vydělávat peníze, tam se musí páchat kultura, pravda a láska. Skupina tímto aktem prý konstatovala, že Mánes krvácí a začíná smrdět.

 

Z webu Galerie Mánes lze snadno zjistit, že za posledních 25 let se jen za budovy utratilo zhruba 200 mil. Kč, takže spíše nežli o krvácení by se dalo mluvit o pouštění žilou. Policie se celou věcí zabývat nehodlá – „v případu do červena zbarvené vody u pražské galerie Mánes policie nikoho stíhat nebude. Nepadlo žádné trestní oznámení, protiprávní jednání v akci umělecké skupiny neshledal odbor životního prostředí, Povodí Vltavy ani majitel Mánesa. Barva byla vodou ředitelná a nebyla škodlivá. Takže se vlastně nic nestalo a prý kdyby šlo o přestupek proti veřejnému pořádku, to by byla jiná.

 

 

 

Výsledek obrázku pro Mánes politý barvou

 

 


         Jinak - výjezd hasičů a analýzy vody musíme tím pádem zaplatit my, na dotacích nezávislí daňoví poplatníci.  

       Nebo další, podobná záležitost, kdy „Vandal natřel v noci most u Jihlavy narůžovo“. Stalo se tak v Lukách u Jihlavy. Policistům z obvodního oddělení v Polné se podařilo na základě vlastního šetření pachatele vypátrat (rozumějme: někdo ho prásknul). Jednalo se o třiadvacetiletého mladíka, který čelí podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Mladíkovi podle policie hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Majitel mostu, státní organizace SŽDC, po pachateli požaduje, aby barvu buď odstranil (
a z výchovných důvodů most vlastnoručně vrátil do původního stavu), nebo zaplatil 10 tisíc korun. Poučení? Dělat bordel není jen tak. Dělat bordel se musí umět.

        Pokud máte neodolatelné nutkání něco zničit, protože se vám to nelíbí, nebo na tom někdo vydělává peníze, což se vám taky nelíbí, musíte to zmršit politicky korektně v souladu s generální liníí Ústředního výboru pravdy a lásky. Zejména žádoucí jsou nějaké velebné cinty o boji za práva menšin, rovnost pohlaví, odpor proti globalizaci a odpor proti nacionalismu. S takovou motivací můžete klidně vypálit Hradčany a nikdo neřekne ani slovo. Na drobnější vandalismus se hodí postupy „upozornit na: (sociální nerovnost, nižší platy žen, nedostatečnou sít cyklostezek, ochranu přírody a ohrožených druhů, kožešinové farmy atd.)“ případě „rozpoutat společenskou diskusi (o financování českého filmu, dotační politice, imigraci apod.)“. Zničením něčeho je také možné „vyjádřit podporu“ případně „symbolicky odsoudit“ (Putina, neonacisty, řidiče aut…).

 

 

Výsledek obrázku pro růžový most luka nad jihlavou

 

 

  Pachatel z Jihlavy propásl jedinečnou šanci, když neuvedl, že růžovým mostem chtěl vyjádřit podporu tehdy probíhající Prague Pride, případně vyvolat společenskou diskusi o postavení homosexuálních spoluobčanů ve společnosti nebo něco podobného. Přijatelný by byl i boj s velkými korporacemi, případně vyjádření podpory hromadné trvale udržitelné dopravě. Nebo tohle všechno najednou. Policie by jistě „na základě vlastního šetření“ velmi brzy zjistila, že se vlastně nic nestalo, barva že je zcela ekologická a za 20 až 50 let sama zmizí, nehledě na prodloužení životnosti mostu, který je tak vlastně konzervován.

        Když jde o pravdu a lásku, tak se přeci na nějaký škody nehledí, přátelé… Voni to lidi zaplatěj.

 

Na internetu našel

a poslal

Franta Bouška

 

 

Komentáře (1)add feed
... : *deeres*
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
Hlavně nemalovat tykadla, to je potom průser!
Někteří jedinci jsou nad zákon, ani tu pokutu nakonec nezaplatí. Všichni určitě víme alespoň o nějaké veřejně známé kauze, kdy se vydávalo dodatečné stavební na nějakou hrůznost, na místě, kde nemá co dělat.
Včera jsem jela mezi obcemi Tursko a Velké Přílepy. Od 1.září je zákaz bilboardů u silnic a přesto tam stojí úplně nové stojany s lídrem Pirátů. To jsou ti vítači i nevítači imigrantů, co nyní slíbí cokoliv, ale jejich sliby si tak trochu protiřečí. Jejich preference jsou nejspíš uměle vyhnané masivní reklamou, spíš než Piráti, to jsou TOPiráti.
říjen 17, 2017 09:44
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]