O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DŮVĚŘIVEJ BLBEČEK A ANDÍLEK V AUTOBAZARU PDF Tisk E-mail
Neděle, 17 září 2017
Nechtěl jsem nic víc, než menší auto s jasným původem a s prokazatelným počtem do 120 tis. najetých kilometrů, v ceně kolem 60 tis. Kč. A tak jsem navštívil renomovaný pražský autobazar. Dost dobrý. I jsem si na ploše pár tipů udělal. Pak si mě všiml a ujal se mě sympatický mladík s neskrývaným pochopením pro moje požadavky.

 

 

 

 

 

 

Dali jsme cigáro (to lidi sbližuje). Mou nedůvěru k bazaru ihned rozptýlil: "Jistě pane, dobře víme, že v minulosti u nás vždy vše nebylo úplně v pořádku, ale to už je minulost". Tak jsem požádal o doklady k jednomu vybranému autu. "Samozřejmě, pojďte se mnou k počítači, vše máme skenované, vše si prohlédnete". Tak jsem skeny na monitoru prohlédl, sedělo to a já jsem se za svou nedůvěru přímo zastyděl. Pak jsme se vrátili k autu. Celkem fajn, jen gumy se mi zdály krapet víc sjeté, než by odpovídalo tachometru. Ale projížďka byla fajn, skeny dokumentů taky fajn, tak proč ne.

 

A předhodil mě v kanceláři krásnému děvčeti, asi pětadvacetiletému andílkovi s nádherně vyšponovaným zadečkem. Andílek se do mě na první pohled zamiloval, pochválil mi volbu auta, a při čtení obč. průkazu obdivně poznamenal: "To není možný. Musíte mít v té občance chybu! Nikdy bych vám tolik let nehádala. A to nádherný opálení, to máte jistě od moře...". Tak jsem pochopil, že, mimo fyzické přednosti, má to děvče i skvělý postřeh a vzniklo mezi námi jakési, téměř sexuální, dusno.

 

Pak mi předložila smlouvu se slovy "klidně si to přečtěte, ale je to zbytečné, všechno již víte". Přecijen jsem ale četl. A zjistil jsem např., že ohromnými cedulemi inzerovaný nárok na výměnu JAKÉHOKOLIV auta do sedmi dnů, se vztahuje jen na auta od 150 tis. výše. Ale to jen tak mimochodem.

 

Zajímavější bylo ustanovení, že bazar neručí za informaci o najetých kilometrech a neručí za závady, vzniklé opotřebením auta. Přičemž ovšem jsem hned ráno byl ujištěn, že právě za to bazar ručí, že právě proto nechává auta prověřit renomovanou firmou a dokládá to certifikátem (skenovaný certifikát jsem ráno na monitoru viděl). Ovšem ve Smlouvě bylo výslovně uvedeno, že stav auta NEodpovídá stavu dle tachometru a že kupující to bere na vědomí. To ale prý je jen formalita, to píšou úplně vždycky, protože kdyby to tak nezaškrtli, nevzal by jim to počítač (???).

 

Nakonec jsem si tedy vynutil škrtnutí "nesouladu" a zaškrtnutí "souladu". Pak zase Andílek prohlásil, že cenu automaticky zvyšujou o 4 tisíce, za jakési služby, kolem prověřování původu auta. To jsem odmítl. Zavolala manažera, který po chvíli dohadování od příplatku upustil (všiml jsem si, že Andílek už se nedíval tak mile jako zpočátku). V kase jsem pak tedy zaplatil a dostal jsem klíče a doklady.

 

A nevěřil jsem vlastnímu oku!!! Technický průkaz byl naprosto odlišný od toho, který jsem hned ráno viděl na monitoru. Byl to duplikát, vydaný po popsaném předchozím originálu, tedy neměl jsem být druhý majitel, ale asi tak pátý nebo šestý...

 

 

 

 

 

A pak ještě doklad od firmy, prověřující stav najetých kilometrů. Graf k najetým kilometrům coby rovná pozvolná přímka (tu jsem ve skenu viděl) a u grafu drobná poznámka (té jsem si ráno na monitoru nemohl všimnout): "pro nedostatek údajů stanoven průběh podle stavu tachometru". Čili nic, nic, nic!!! Fáro mohlo mít najeto bazarem "garantovaných" asi 50 tis. km, ale úplně stejně i 250 tis. km.

 

Tak jsem se zase vrátil k Andílkovi v kanceláři. Nemohl jsem si nevšimnout, že už se ode mě zcela odmilovala, s neuvěřitelně kyselým ksichtejčkem volala jakési manažery, pak mě za jedním poslala.  Manažer se sice chvilku kroutil, ochotnej i znovu slevit, ale už jsem byl vyloženě naštvanej a tak manažer vydal pokyn zrušit smlouvu a vrátit prachy. Takže znova k Andílkovi - to už jsem byl docela rád, že nemá po ruce kudlu. Nenávist v andělských očkách byla přímo hmatatelná (láska je holt velmi vrtkavá věc).

 

Vysvětluju si to tak, že Příroda je obyčejná svině, která za tři hodiny změnila úžasnýho chlapa v nejlepších letech v nerudnýho odpudivýho starce. 

 

Brejden všem. NČ

 

 

 

 

Komentáře (10)add feed
... : Mikin3
Me se nejvic libilo to tvrzeni "nevzal by nam to pocitac". smilies/grin.gif
září 17, 2017 22:41
... : mamča
Moc hezký ! smilies/cheesy.gif
Já jsem si před cca 10ti lety koupila ojetinu, která měla dle tachometru najeto 104 tis. km. Ovšem v motoru byla nalepená nálepka, na které bylo napsáno, kdy byl vyměňován rozvodový řemen, a tam bylo kupodivu napsáno, že při počtu najetých kilometrů 175 tisíc.
No, ukecali jsme výraznou slevu a nijak jsme to nehrotili. Bylo to klasické bourané auto - dovoz z Německa, a slouží nám na popojíždění dodnes.
Letos jsme ovšem kupovali "novou ojetinu" (rok staré auto) a v autobazaru nás chtěli vykostit když si syn připojil diagnostiku, aby zjistil historii a případné závady současné i minulé. smilies/grin.gif
září 18, 2017 13:59
... : doktor
Nemám auto,ale docela mne to zaujalo.Ahoj!
září 18, 2017 14:00
... : Lenka1
No, když ty jsi, Enčo, takovej nekonformní občan. Čteš a ještě u toho přemýšlíš. To máš pak těžký. smilies/grin.gif

Jinak za sebe - tohle je přesně důvod, proč, až (jestli) budu někdy kupovat auto, tak nový. Nemám ve svým okolí nikoho, kdo by autům rozuměl natolik, aby mě nenapálili a nehodlám každou chvíli rvát prachy do ojetiny.
září 18, 2017 15:57
... : polárka
Lenko, ale kdyz koupis nove auto tak jen vyjedes z garaze, tak auto ztraci cenu, Nejlepsi je koupit auto, ktere je rok dva stere a nemuze mit jeste najetou takovou kilometraz,
září 18, 2017 22:28
... : Lenka1
Možná u vás v Kanadě, ale tady 2 roky starý auto znamená v reálu tak 5. Přesně, jak psal Enča. Nemám záruku - nikde- že skutečnej stav je takovej, jak autobazar tvrdí. Jedině od někoho, ne přes bazar. Tam je to riziko menší, ale taky musíš mít štěstí.

A právě protože se v tomhle absolutně nevyznám, tak se tohohle všeho chci ušetřit. Kašlu na hodnotu. Potřebuju auto, který prostě bude jezdit a nenechá mě někde na cestě do práce nebo z práce ve štychu. A pak shánět odtah, automechanika, náhradní dopravu, když třeba děláš někde, kam ti MHD jezdí jen v úterý a v dubnu.......dej mi pokoj.
září 19, 2017 06:38
... : Michal
Lenko, ale je fakt, že vyjetí z prodejny na ulici tě stojí 20-25% ceny. Takže hledej auto které na tu ulici zrovna vjelo. Pokud možno.
Nebo, hledej a pátrej po někom, kdo v autobazaru pracuje, je tvůj kamarád a nenapálí tě. Je to obtížné, ale proveditelné.
Pro nás sehnal Oktávku, automat, až v Belgii. Měla 146 000 a za pouhých 196 tisíc. Pouhých, Škodovky jsou drahé.
září 19, 2017 09:13
... : Myška
je to i o štěstí. I funglovka může být vadná a problémová.
Kupovala jsem ve známém a profláknutém bazaru, v podstatě náhodou, bála jsme se skrytých vad, ale auto jezdilo a jezdí už 6 let zcela bez problémů. A to jsem kupovala sama, bez odborníka. Prostě štěstí.

září 19, 2017 10:15
... : Michal
Štěstí jistě, i nové může být šunka k pohledání. smilies/angry.gif
září 19, 2017 12:04
... : Mikin3
Ja bazarum moc neverim. Jejich provozovatele znaji prilis mnoho triku.... Nam se naposledy podarila idealni koupe u dealera Nissanu - Nissan Versa s CVT prevodovkou, nemel jeste ani 50 tisic km, zaznamy ukazuji ze vsechny vymeny oleje provedl mechanik od Nissanu, shoduje se to s poctem najetych kilometru. Pak jsme navic zjistili, ze pred nami byli jedini majitele auta nasi znami Michael a Cathy Gates kteri auto prodali jen protoze chteli neco vetsiho......
září 19, 2017 13:26
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]