O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MÁTE ŠŤASTNÝ DEN? PDF Tisk E-mail
Úterý, 12 září 2017
Související obrázekNěkdo se narodí pod šťastnou hvězdou, někdo je smolař celý život. Ale když chcete, můžete to změnit. Mít štěstí nemusí mít jen ten, kdo prostě “má” štěstí. Představte si, že na ulici najdete peníze. Co si pomyslíte? Napadne vás “mám dnes ale šťastný den”?


 

 

 

 

 

     Nebo nad tím prostě jen mávnete rukou? Někteří lidé věří ve štěstí a svůj šťastný den víc než jiní. Jsou přirozenými optimisty a mají pozitivní pohled na život. Víra, že všechno dobře dopadne, a oni mají v životě štěstí, se nazývá tvoření si “pozitivní iluze”. Je to způsob vnímání světa, a víra v to, že oni jsou děti štěstěny a svět je jim vždy nakloněn v jejich prospěch.

 

     Věří, že všechno bude fajn, že mají kontrolu nad svým osudem, že jsou schopni všechno zvládnout. Pokud jste někdy viděli sebevědomou čivavu zběsile štěkat na mnohem většího psa, víte přesně, co mám na mysli. Logika nám říká, že jistota absolutního úspěchu není reálná, ale víra v sebe sama zapříčiní, že člověk je v klidu, věří si a tím pádem funguje lépe, výkonně a rozhodně úspěšně.

 

Co když ale nejste založením zrovna bojovná čivava, ale spíš ten, kdo potkává černou kočku, a v podstatě je pro něj stále pátek třináctého? Co s tím? Lze to nějak změnit – je možné “jít štěstí naproti”? Víra, že dnes máme šťastný den, je prvním nezbytným krokem, abychom skutečně šťastný den prožili.

 

Jestliže jste v depresi, protože jste se právě rozešli s partnerem, budete vidět šťastné páry za každým rohem. Těhotná žena stejně tak najednou vidí všude další těhotné ženy. Maminka šilháčka vidí všechny šilhavé děti... Jednoduše - jak se vám něco stane, tak najednou vidíte podobné situace všude kolem sebe. Tento jev se nazývá “potvrzená zaujatost”, neboli tendence vidět a interpretovat svět způsobem, který potvrdí vaše zkušenosti a názory. Se štěstím je to úplně stejné.

 

Můžete například vidět sportovce, kteří věří, že štěstí jim přinese jen opakovaný přesný předzápasový rituál. Jedině tak můžou vyhrát. To, že mnohokrát prohráli, i když rituál přesně dodrželi, se ignoruje, důležité je jen to, kdy jim rituál k výhře pomohl. Jen tak si mohou zajistit další výhru…

 

Totéž platí i pro štěstí. Když si vytvoříme vhodné okolnosti, které nás přesvědčí, že máme právě šťastný den, budeme tomu věřit a podle toho se chovat. Takže pokud věříme, že máme štěstí, riskneme třeba na velké konferenci říct vtip, na který bychom si jinak netroufli, či hrát ve sportu údery, které tak stoprocentně nemáme zvládnuté. Takovéto víře ve štěstí se říká “sebenaplňující se proroctví”.

 

Výsledek obrázku pro LUCKY PEOPLE PNG

 

 

 

       Tato sebenaplňující proroctví jsou právě tím důvodem, proč talismany a rituály fungují. Zvyšují vaši sebejistotu a víru v sebe sama. Člověk mající s sebou svou králíci packu, přívěsek, nebo cokoli jiného, bude pravděpodobně jednat daleko jistějším způsobem, může více riskovat, protože si věří, čímž  zvyšuje svůj výkon a má proto vyšší pravděpodobnost úspěchu - a následně vyšší víru ve svůj šťastný talisman.

 

 

Přesně tohle bylo potvrzeno jednou vědeckou studií. Účastnící studie měli deset pokusů se strefit golfovým míčkem do jamky ze vzdálenosti zhruba tří metrů. Při předávání golfového míčku bylo polovině účastníků řečeno: "Podle dnešních výsledků to musí být šťastný míček", zatímco druhé polovina bylo jednoduše sděleno, "Tady je míček, co všichni používáme."

 

No, a je jasné, že skupina se “šťastným míčkem” se do jamky strefila v průměru 1,5 krát vícekrát než skupina s míčkem normálním. Jen prostá víra, když někdo řekl, že toto je “šťastný míč”, zapříčinila vyšší úspěšnost.

 

Ovšem je důležité vytvořit si správné myšlení o štěstí. Štěstí není teď a navždy. A rozhodně není náhodné. Někdo říká: "Já mám smůlu v lásce" nebo "Já jsem šťastný chlap, vždycky vyhraju". Ten, kdo bere štěstí jako trvalý stav, se může velice snadno dostat do potíží. Štěstí není osud. Štěstí se musí brát jako šance, kterou buď využijete…nebo ne. Štěstěna zařídí, že si vedle vás v autobuse sedne krásný neznámý, ale jen vy se rozhodnete, zda ho oslovíte…

 

 

Takže – hodně štěstí vám všem!

 

  GRÉTA
 
 

 

Komentáře (1)add feed
... : *deeres*
Znáte magickou kouli, s tou má štěstí každý.
http://fyzmatik.pise.cz/213-magicka-koule.html
Na podobném principu jsem viděla reklamu v časopise. Tam se jednalo o rok narození a komu vyšel čtyřlístek, tak ten měl napsat věštkyni a ta už by mu řekla za příslušný penízek, kde to štěstí hledat. Já ejdřív zkusila svoje datum, pak dcery, pak mámy.....
Já n
září 13, 2017 11:33
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]